δε ξέρω πλέον τι να κάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1

    δε ξέρω πλέον τι να κάνω

    Καλησπέρα στην παρέα σας.

    Αποφάσισα να γράψω για το θέμα που με απασχολεί εδώ και πάρα πολύ καιρό.Είμαι 35 χρονών και δεν έχω κάνει κάποια σχέση με κοπέλα.Γενικά είμαι κλειστός άνθρωπος στις συναναστροφές μου.Δε μιλάω σε κάποιον αν δε μου μιλήσει πρώτα αυτός.Οχι δεν είμαι εγωιστής ή υπεράνω απλά δεν είμαι ο άνθρωπος της <<ατάκας>>.Ο άνθρωπος που θα πει έστω και κάποια βλακεία,προκειμένου να πλησιάσει τον συνάνθρωπο του.

    Δε ξέρω τι να πω για να ξεκινήσω την κουβέντα.Αν όμως κάποιος μου μιλήσει και με ρωτήσει κάτι,δεν σνομπάρω.Μιλησε μου,ρώτησε με ότι θες και θα σου απαντήσω.Δώσε μου αιτία να μιλήσω και θα μιλήσω.Δεν ειμαι αυτός που θα ρωτήσει κάποιον για τα προσωπικά του γιατί νιώθω ότι θα ενοχλήσω.Εφόσον δεν πρόκειται για επαγγελματική συναλλαγή,δεν έχω τον τρόπο ή θάρρος ας το πούμε να πάω να μιλήσω σε κάποιον άγνωστο.Απο πραγματικούς φίλους έχω 2-3 και με κοινά ενδιαφέροντα και δεν βρίσκονται στην ίδια πόλη με εμένα.

    Οχι δεν είμαι ο τύπος που δεν βγαίνει καθόλου απο το σπίτι και περιμένει να του φέρει ο θεός και το σύμπαν την τύχη του .Εχω κανονικά δουλειά και τα πάω μια χαρά με τους συναδέλφους μου σε επαγγελματικό επίπεδο.Εκτός δουλειάς έχουμε τα κλασσικά γεια σου κτλ.Και έξω κυκλοφορώ κανονικά απλά τον τελευταίο καιρό δεν πολυπάω σε καφετέριες κτλ γιατι μόνος μου δεν λέει...

    Και από γνωστούς άλλο τίποτε.Ολοι μου λένε ότι είμαι το καλό και ευγενικό παιδί ίσως γιατί ποτέ δε χαλάω χατήρι όταν κάτι περνάει απο το χέρι μου.Βοηθώ πάντα όποιον μου το ζητήσει και δεν περιμένω ανταλλάγματα.Βέβαια η φάση ειναι ότι όλοι αυτοί με θυμούνται μόνο όταν θέλουν κάτι και εγώ κάνω πως δεν το καταλαβαίνω... να μου πει κάποιος "έλα ρε φίλε πάμε για ένα καφέ,δε παίζει ως σενάριο" πέρα απο τους 2-3 φίλους που όμως όπως είπα ήδη είναι σε άλλη πόλη.Επισης να πω ότι δεν είμαι ο τύπος που κολλάει στους άλλους.Αν μου πεις μια φορά "φύγε" ή με τον τρόπο σου με κάνεις να νιώσω ανεπιθύμητος θα φύγω χωρίς 2η κουβέντα.Δε κάθομαι να παρακαλάω.

    Με αυτά που έγραψα ήδη,θα έχετε καταλάβει ότι το να πλησιάσω κοπέλα έτσι στο χύμα και να της πω ότι μου αρέσει δε παίζει.Πως να το κάνω χωρίς να φανώ ο τύπος που ψάχνει απλά να πηδήξει; Γιατί δεν θέλω μόνο αυτό αλλά κάποιον άνθρωπο με τον οποίο να μπορώ να συνενοούμε.Μου τα έχουν ρίξει στο παρελθόν κάποιες κοπέλες αλλά είπα όχι,γιατί δε μου έκαναν το "κλικ".ακόμη και στα 18 μου δε κοιτούσα απλώς να κάνω σεξ.
    Ψάχνω μια κοπέλα να την αγαπήσω και να με αγαπήσει και όσο αντέξουμε.Αλλά ενώ έχω όρεξη να ψάξω,δεν έχω το θάρρος ή θράσος πείτε το αν θέλετε, ώστε να κάνω το πρώτο βήμα.Ουτε καν μεθυσμένος...άλλωστε δεν πίνω ποτέ.Αν μου πείτε το κλασσικό "πήγαινε σε ειδικό" να πω ότι πήγα ήδη.Η πήγαινε στη συγγρού με κανένα 50αρικο να "ξελαμπικάρεις" να πω απλά ότι δεν είμαι τέτοιος τύποςΚαι πέρα απο τα κλασσικά λόγια περί αυτοπεποίθησης και να πιστεύω στον εαυτό μου κτλ μου προτάθηκε να πάρω και κάποια χάπια.Φυσικά δε δέχτηκα κάτι τέτοιο.Απορώ με αυτούς που το βρίσκουν το θράσος και την πέφτουν με πρόστυχο τρόπο στις γυναίκες και πιο πολύ με τις γυναίκες αυτές που τους κάθονται.Βέβαια μετά έρχονται εδώ μέσα και γράφουν για τον "μαλάκα" και τον τρόπο συμπεριφοράς του αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Εκανα και λογαριασμό σε γνωστή σελίδα γνωριμιών αλλά ποτέ κάποια κοπέλα δε μου έστειλε απάντηση,οπότε τον έκλεισα και ησύχασα.
    Και με το δίκιο σας μπορεί να ρωτήσετε "καλά ρε μεγάλε,περίμενες να φτάσεις σε αυτή την ηλικία για να κάνεις κάτι;".Η αλήθεια ειναι πως όχι δε περίμενα αυτή την ηλικία.πάντα το σκεφτόμουν απλά έκανα το λάθος να πιστέψω ότι έχοντας υλικά αγαθά,θα μπορώ να ξεπεράσω την μονάξια μου.Και το έκανα σχετικά πετυχημένα.Γιατί έκανα κάτι άλλο και δε σκεφτόμουν.και ισως ένα ακόμη λάθος που έκανα,ήταν ότι βοηθούσα όποιον μου το ζητούσε.Και οικονομική βοήθεια έχω δώσει και χάρες έχω κάνει στη δουλειά και όπου μπορούσα.Δεν είμαι ο τύπος "έχω χρήματα μόνο για μένα".Τώρα όμως την τελευταία 2ετια λόγω οικονομικής κρίσης έχουμε προβλήματα στις πληρωμές και πλέον είμαι σε φάση που δε μπορώ να κάνω πια τα χόμπυ μου αλλά ευτυχώς όχι ακόμη σε σημείο να πεινάσω.Και όσους βοήθησα,εξαφανισμένοι..Το ήξερα βέβαια απο την πρώτη στιγμή ότι δεν είναι πραγματικοί μου φίλοι αλλά έτσι νόμιζα ότι καλύπτω την μοναξιά μου. Αλλά τώρα με έχει πιάσει κρίση αυτογνωσίας.Σκέφτομαι ότι δεν έχω κάνει κάτι σημαντικό στη ζωή μου και φτάνω στο σημείο να σκέφτομαι μέχρι και τρόπους αυτοκτονίας.πλέον ακόμη και 5μύρια ευρώ να κέρδιζα,ευτυχισμένος δε θα νιώθω,γιατι βλέπω πια ότι τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία.πλέον ξέρω ότι αν ένας άνθρωπος δεν έχει το θάρρος-θράσος να πλησιάσει τους σωστούς ανθρώπους,θα τον πλησιάσουν αυτοί που έχουν μάθει να εκμεταλεύονται τους άλλους
    Θα ήθελα πολύ να διαβάσω τη γνώμη σας,όποια και αν είναι αυτή.
    Last edited by Deleted-member-19102015; 17-06-2014 at 17:37.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    εγώ λέω να δοκιμάσεις chat, σε πραγματικό χρόνο (όπως irc) και χωρίς φωτογραφίες, αν σου κάνει κλικ ανταλλάσετε και φωτογραφίες,...όταν μιλάς με κάποια επι βδομάδες/μήνες θα σου είναι πολύ πιο εύκολο να την συναντήσεις απο κοντά, επίσης μπορείς πολύ άνετα να βγάλεις και φίλους με κοινά ενδαφέροντα
    έχεις ακούσει για ιστορίες που παντρευτήκανε αφού γνωρίστηκαν σε chat rooms; 3 ζευγάρια τέτοια ξέρω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Απορώ με αυτούς που το βρίσκουν το θράσος και την πέφτουν με πρόστυχο τρόπο στις γυναίκες και πιο πολύ με τις γυναίκες αυτές που τους κάθονται.Βέβαια μετά έρχονται εδώ μέσα και γράφουν για τον "μαλάκα" και τον τρόπο συμπεριφοράς του αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Εκανα και λογαριασμό σε γνωστή σελίδα γνωριμιών αλλά ποτέ κάποια κοπέλα δε μου έστειλε απάντηση,οπότε τον έκλεισα και ησύχασα.
    Εσυ , εκφραζοντας αυτη την αποψη , σεβεσαι τις γυναικες?

  4. #4
    Εγώ εκφράζω την άποψη ότι στην κοινωνία που ζούμε όλοι ψάχνουν το γρήγορο και εύκολο σεξ και αφού δεν τους βγαίνει μετά κλαίγονται.Ειμαι της άποψης ότι οι άνθρωποι πλέον δεν ερωτεύονται μεταξύ τους.Εκφράζω την άποψη ότι για να κάνω σεξ με κάποια πρέπει πρώτα να την αγαπήσω.και προσπαθώ να μην πληγώνω ποτέ τους 2-3 ανθρώπους που ειναι πραγματικοί φίλοι μου.κακό ειναι αυτό;
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    εγώ λέω να δοκιμάσεις chat, σε πραγματικό χρόνο (όπως irc) και χωρίς φωτογραφίες, αν σου κάνει κλικ ανταλλάσετε και φωτογραφίες,...όταν μιλάς με κάποια επι βδομάδες/μήνες θα σου είναι πολύ πιο εύκολο να την συναντήσεις απο κοντά, επίσης μπορείς πολύ άνετα να βγάλεις και φίλους με κοινά ενδαφέροντα
    έχεις ακούσει για ιστορίες που παντρευτήκανε αφού γνωρίστηκαν σε chat rooms; 3 ζευγάρια τέτοια ξέρω
    Αυτό το έχω δοκιμάσει ήδη αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Αυτό το έχω δοκιμάσει ήδη αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι.
    δηλαδή απο τα χιλιάδες άτομα δεν βρήκες ούτε μια να σου κάνει εγκεφαλικό κλικ; να το δεχτώ....κάποιον με κοινά ενδιαφέροντα όμως αποκλείεται να μην βρήκες!
    Δεν το κυνήγησες αρκετά νομίζω

  6. #6
    δεν έγινε κάτι με την έννοια ότι δυστυχώς δε μου απαντάνε ποτέ.Και πως ξεκινάω την συζήτηση; Αρχικά λέω ένα καλησπέρα,καλημέρα,γεια σου κτλ και δε παίρνω απάντηση ώστε να συνεχιστεί η κουβέντα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    δεν έγινε κάτι με την έννοια ότι δυστυχώς δε μου απαντάνε ποτέ.Και πως ξεκινάω την συζήτηση; Αρχικά λέω ένα καλησπέρα,καλημέρα,γεια σου κτλ και δε παίρνω απάντηση ώστε να συνεχιστεί η κουβέντα.
    και στο chat θέλει λίγο timing, όπως θα φαντάζεσαι τις γυναίκες τις πρήζουν στα chatrooms...
    δεν χρειάζεται να ξεκινήσεις πριβέ συζήτηση απαραίτητα, σφηνώσου σε συζήτηση άλλων στο κανάλι, για αυτό υπάρχει το κανάλι και ολη η φάση, για συζήτηση.
    μπορείς να πετάξεις ενα αστείο για το όνομα (αν υπάρχει κάτι αστείο) να κάνεις ενα λογοπαίγνιο απο κάτι που είπε, γίνε κοινωνικός στο κανάλι και θα σου μιλάνε οι άλλοι απο μόνοι τους, απο εκεί και μετά είσαι ο εαυτός σου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    επίσης, μπορείς να βρείς ενα όνομα που να σε εκφράζει και ταυτόχρονα να είναι αστείο η "έξυπνο";
    το "mitsos1980" δεν τράβηξε ποτέ βλέμματα :P

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Με καποιο τροπο πρεπει να γινεις λιγακι κοινωνικος..Γραψου ενα γυμναστηριο πχ..Τωρα σε ενα αχαρο και απροσωπο τσατ να βρεις συντροφο λιγο δυσκολο.Μπορει δηλαδη να φας τον χρονο σου μιλωντας με καποια και οταν συναντηθεις μαζι της να ξενερωσεις απιστευτα!Πραγματι εχουν συμβει και γνωριμιες που εχουν καταληξει και σε γαμο οπως ειπε ο pameoloi..
    Α το facebook αξιζει λιγο,εγω εχω γνωρισει πολυ αξιολογους ανθρωπους (φιλικα ομως) και εχω συναντηθει κιολας..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    μα δεν θα ξεκινήσει με σκοπό να βρεί νύφη, αλλά με το να κάνει γνωριμίες!
    δύσκολο δεν είναι, αλλά να συμβεί αυτό που λές είναι πολύ πιθανό, πολλοί βγάζουν άλλο χαρακτήρα στο τσατ και άλλο στην πραγματικότητα.
    όπως και να έχει εγω πιστεύω πως κάθε γνωριμία που θα κάνει θα είναι ένα βήμα μπροστά, θα του μείνουν και οι ατάκες

  11. #11
    ναι αυτό με τα αστεία-έξυπνα ονόματα το έχω σκεφτεί και το είδα και σε άλλους.εγώ πάντα βάζω σκέτο το όνομά μου και τίποτε άλλο.δε το έχω ρε συ με κάτι τέτοια "εξυπνακίστικα".ποτέ στη ζωή μου δεν το έπαιξα έξυπνος.ποτέ σε προσωπικό επίπεδο ακόμη και με τους πολύ κοντινούς μου ανθρώπους δε πήρα πρωτοβουλία για να ανοίξω κουβέντα,ειδικά αν πρόκειται για προσωπικά ζητήματα.Οταν θα ρωτήσω κάτι κάποιον προσωπικό του,νιώθω ότι παραβιάζω την ελευθερία του.αν θέλει κάποιος να μου πει κάτι,πιστεύω ότι θα μου το πει.αν με ρωτήσει κάτι κάποιος προσωπικό μου,θα απαντήσω ή θα αρνηθώ να απαντήσω τελείως ευγενικά.Γενικά μιλάω μόνο όταν έχω κάτι να πω.Δεν ενοχλώ άνθρωπο αν δε με ενοχλήσει πρώτα αυτός.Δε θα πειράξω κανέναν,αν δε πειράξει πρώτα αυτός εμένα ή τα κοντινά μου πρόσωπα.πρόβλημα να βγω απο το σπίτι μου ή να πάω σε μέρη με πολύ κόσμο δεν έχω αρκεί να μην είμαι τελείως ξεκάρφωτος.μετά λύπης μου βλέπω ότι ο κόσμος σήμερα θέλει να έχεις μπλα-μπλα και να πουλάς παραμύθι.εγώ δεν έχω την άνεση ή και το μυαλό στη τελική για να το κάνω αυτό.και έχω και την συνείδηση μου που δε μου επιτρέπει να το κάνω.γιαυτό επειδή δε μπορώ πια να ζω μόνος μου,σκέφτομαι να φύγω απο τον κόσμο αυτό...με κρατάει ακόμη ζωντανό το γεγονός ότι ζούνε οι γονείς μου και σκέφτομαι ότι δε μπορώ να τους υποβάλλω στην επίπονη διαδικασία του χαμού του παιδιού τους.προσπαθώ να κρατηθώ ζωντανός,τουλάχιστον όσο ειναι και αυτοί ζωντανοί
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    μα δεν θα ξεκινήσει με σκοπό να βρεί νύφη, αλλά με το να κάνει γνωριμίες!
    δύσκολο δεν είναι, αλλά να συμβεί αυτό που λές είναι πολύ πιθανό, πολλοί βγάζουν άλλο χαρακτήρα στο τσατ και άλλο στην πραγματικότητα.
    όπως και να έχει εγω πιστεύω πως κάθε γνωριμία που θα κάνει θα είναι ένα βήμα μπροστά, θα του μείνουν και οι ατάκες
    συμφωνώ ότι στο τσατ χάρη στην ανωνυμία που προσφέρει το ίντερνετ,ο καθένας μπορεί να είναι όποιος θέλει.Για τις ατάκες τώρα που θα μου μείνουν.δεν υιοθέτησα ποτέ τέτοιες πρακτικές.ειναι αυτό που έγραψα ήδη.πούλα παραμύθι και εξυπνάδα για να είσαι αρεστός.ίσως σε ένα παράλληλο σύμπαν αν ξαναγεννιόμουν,να μπορούσα να το κάνω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    γιατί το βλέπεις έτσι; Nickname=Ψευδόνυμο, το σύστημα έχει σχεδιαστεί ώστε να μην βάζεις πραγματικά ονόματα....το να διαλέξεις κάτι που θα σε εκφράζει και θα τραβήξει την προσοχή δεν σημαίνει πως το παίζεις έξυπνος η οτιδήποτε.

    ε μα δεν γίνεται να υποθέτεις πάντα πως παραβιάζεις την ελευθερία του άλλου, δεν τους ρωτάς με το ζόρι, όπως θα αρνηθείς να απαντήσεις εσυ έτσι θα αρνηθούν και αυτοί, αν είναι τόσο προσωπικό στν τελική, ρωτάς και αν θέλουν απαντάνε, εγω δεν στράβωσα ποτέ μου απο ερώτηση, βασικά μακάρι να κάνανε περισσότερες ερωτήσεις οι ανθρωποι, τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο απλά!

    ο κόσμος θέλει μπλα μπλα και παραμύθι εδω και χιλιάδες χρόνια, δεν χρειάζεται να πουλήσεις παραμύθια, υπάρχουν άτομα που εκτιμάνε -και ψάχνουν- τα σημεία του χαρακτήρα σου ..αλλά απογοητεύεσαι εύκολα απο οτι έχω καταλάβει.

    για τις ατάκες, δεν θα σκέφτεσαι "τώρα πρέπει να ρίξω μια ατάκα". αυτά βγαίνουν απο μόνα τους, απο τον εαυτό σου θα βγεί...ας το πω αλλιώς, θα σου μείνει η εμπειρία του να ξεκινάς συζητήσεις με αγνώστους

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτα περι γυμναστηριου ρε μνημονιο ειναι λιγακι κλισε. οποιος δηλωσει μονος παντου τα ιδια του λετε λες κι ολοι ειναι το ιδιο χοντροι. να ειχαν κι αποτελεσμα θα ελεγα οκ. αλλα ποσους γνωστους σου ξερεις να βρηκαν γκομενα επειδη βγηκαν απο ενα γυμναστηριο ιδρωμενοι ?

    φιλε αν δεν ανηκεις σε καποια παρεα να γνωριζεις μεσω αυτων, σημερα ειναι δυσκολα τα πραγματα. οχι μονο στα ερωτικα, αλλα και στα επαγγελματικα και παντου, ετσι προχωρας μπροστα στο ελλαδισταν. οι γυναικες εδω δυστυχως βαζουν πρωτα τη καλοπεραση, το συμφερον τους, κι ενας μοναχικος δε φαινεται να μπορει να τους το προσφερει αυτο. ειναι του σκεπτικου με λιγα θα πιασουν τα πολλα. και λογω κρισης πεινανε και προσπαθουν να βρουν κατι καλο να φανε. δε βρισκουν και καπως ετσι εχει αυξηθει η μοναξια. 6 στις 10 λενε προτιμουν τον αυνανισμο παρα να κανουν σεξ. θυματα φυσικα οι αντρες, αναγκαζονται να σαπισουν μονοι ή να πληρωσουν για εστω και λιγες στιγμες ικανοποιησης.

    μεσω dating sites / chatrooms θα πρεπει να εισαι πολυ τυχερος και να πεσεις σε μοναχικη. που και παλι μπορει να σου λεει ψεματα ενω μιλα με καμποσους ταυτοχρονα ή να της τη πεσουν αργοτερα. το εχω δει να συμβαινει συνεχεια, καμια γυναικα δε μενει μονη για πολυ. στο facebook εχεις περισσοτερες πιθανοτητες, αλλα και παλι αν δεν εχεις ενα σωστο προφιλ οπως το θελουν, κι ακρες να πηγαινεις απο γνωστο σε γνωστο για να σε βλεπουν, δε προκειται να σε δεχτουν ετσι αγνωστες.

    απελπισια ειναι το ολο θεμα, ψαξε για καμια ξενη καλυτερα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ενταξει δεν το ειπα για να παει να κανει μπρατσα..αλλα για να βγει λιγο προς τα εξω.

  15. #15
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    θα σου μείνει η εμπειρία του να ξεκινάς συζητήσεις με αγνώστους
    αυτό το κάνω ήδη όπου μπορώ.είμαι εδώ και πολλά χρόνια ενεργό μέλος σε φόρουμ τεχνολογίας με αρκετά μηνύματα και βοηθώ όποιον μπορώ στο κομμάτι της τεχνολογίας που γνωρίζω εννοείται πάντα χωρίς ανταλλάγματα.ένα ευχαριστώ φίλε που με βοήθησες,μου αρκεί.Το θέμα είναι τι γίνεται στην έξω απο το ιντερνετ ζωή μου.Στη ζωή μου λοιπόν κατάφερα πέρα απο 2-3 φίλους που ειναι σε άλλη πόλη,να περιβάλλομαι από ανθρώπους που μου λένε "αδερφέ μου για ότι μα ότι θέλεις,εγώ θα είμαι πάντα εδώ".Μόλις άρχισα να λέω αναγκαστικά κάποια όχι,οι τύποι αυτοί πλέον ούτε καλημέρα δε μου λένε.σίγουρα πρώτα εγώ φταίω και το αναγνωρίζω.προσπαθώ να αλλάξω αλλά δε ξέρω πως.
    QUOTE=KENO;487972]αυτα περι γυμναστηριου ρε μνημονιο ειναι λιγακι κλισε. οποιος δηλωσει μονος παντου τα ιδια του λετε λες κι ολοι ειναι το ιδιο χοντροι. να ειχαν κι αποτελεσμα θα ελεγα οκ. αλλα ποσους γνωστους σου ξερεις να βρηκαν γκομενα επειδη βγηκαν απο ενα γυμναστηριο ιδρωμενοι ?

    φιλε αν δεν ανηκεις σε καποια παρεα να γνωριζεις μεσω αυτων, σημερα ειναι δυσκολα τα πραγματα. οχι μονο στα ερωτικα, αλλα και στα επαγγελματικα και παντου, ετσι προχωρας μπροστα στο ελλαδισταν. οι γυναικες εδω δυστυχως βαζουν πρωτα τη καλοπεραση, το συμφερον τους, κι ενας μοναχικος δε φαινεται να μπορει να τους το προσφερει αυτο. ειναι του σκεπτικου με λιγα θα πιασουν τα πολλα. και λογω κρισης πεινανε και προσπαθουν να βρουν κατι καλο να φανε. δε βρισκουν και καπως ετσι εχει αυξηθει η μοναξια. 6 στις 10 λενε προτιμουν τον αυνανισμο παρα να κανουν σεξ. θυματα φυσικα οι αντρες, αναγκαζονται να σαπισουν μονοι ή να πληρωσουν για εστω και λιγες στιγμες ικανοποιησης.

    μεσω dating sites / chatrooms θα πρεπει να εισαι πολυ τυχερος και να πεσεις σε μοναχικη. που και παλι μπορει να σου λεει ψεματα ενω μιλα με καμποσους ταυτοχρονα ή να της τη πεσουν αργοτερα. το εχω δει να συμβαινει συνεχεια, καμια γυναικα δε μενει μονη για πολυ. στο facebook εχεις περισσοτερες πιθανοτητες, αλλα και παλι αν δεν εχεις ενα σωστο προφιλ οπως το θελουν, κι ακρες να πηγαινεις απο γνωστο σε γνωστο για να σε βλεπουν, δε προκειται να σε δεχτουν ετσι αγνωστες.

    απελπισια ειναι το ολο θεμα, ψαξε για καμια ξενη καλυτερα.[/QUOTE]
    φίλε έχεις δίκιο.το δικό μου πρόβλημα ειναι βασικά ότι δεν ξέρω πως να πάρω την ευκαιρία για να αποδείξω σε κάποια ποιος είμαι και ποιος δεν είμαι.αν ταιριάξουμε καλώς.αν όχι,δε πειράζει.έχω σοβαρό θέμα στο να ξεκινήσω την προσπάθεια.όσο για το γυμναστήριο.παλιά δεν πήγαινα γιατί δεν είχα κάποιο θέμα με την εμφάνισή μου.τα 2 τελευταία χρόνια λόγω κατάστασης,το έριξα αρκετά στο φαγητό και έφτασα στα 99 κιλά.κατάλαβα όμως ότι αν ξεφύγω και άλλο,δύσκολα θα έχει γυρισμό και τώρα είμαι στα 92 και συνεχίζω δίαιτα.Αμα πάνε λιγο καλύτερα τα οικονομικά μου,θα ξεκινήσω και γυμναστήριο.Και για τα άλλα που γράφεις,πάλι δίκιο έχεις.Σήμερα χρειάζεται να έχεις κλίκα για να μπορέσεις να επιβιώσεις.Εγώ προσωπικά τουλάχιστον στο επαγγελματικό επίπεδο,στάθηκα τυχερός και έχω ακόμη μόνιμη εργασία σε σύγκριση με άλλα άτομα της ηλικίας μου.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!δεν θελω να κανω πλεον σεξ με ατομο,μονο σολο.τι εχω παθει???
    By lila-lo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 13-04-2014, 18:59
  3. δεν ξερω πλεον τιποτα...
    By platanos86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-04-2013, 01:40
  4. το νομιζα φιλία, αλλα πλεον δεν ξερω τι ηταν
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 15-05-2012, 17:08
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΕΟΝ......
    By nikoleta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2007, 10:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •