σχεση απο αποσταση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    σχεση απο αποσταση

    Λοιπον πηρα το θαρρος να γραφτω σ αυτο το φορουμ διοτι θελω να μοιραστω τις ανησυχιες μου μαζι σας σχετικα με την σχεση μου....
    Αρχικα να σας πω οτι ειμαι με αυτον τον ανθρωπο εδω και 3,5 χρονια συγκεκριμενα απο το πρωτο ετος των σπουδων μου,τωρα ειμαι 4. ο φιλος μου τελειωσε περισυ τη σχολη του και προσφατα το φανταρικο τ.Κ οι δυο σπουδαζαμε στην ιδια πολη ετσι και γνωριστηκαμε.τα δυο πρωτα χρονια μεναμε μαζι,βασικα και οι δυο ειχαμε δικα μας σπιτια ομως ημασταν συνεχεια μαζι... περισυ για 3 μηνες ειχε παει ερασμουσ.ηταν η πρωτη φορα που εμεινα μονη μου μακρια απο αυτον...γενικα το παλεψαμε...λιγο διαστημα πριν παω στην χωρα οπου ηταν ειχαμε καποιες προστριβες,τα πραγματα χαλια,μας ειχε κουρασει η αποσταση...ομως βρεθηκαμε και τα πραγματα ξαναεφτιαξαν κ ολα ομορφα....να σας πω οτι ειναι 3 χρονια μεγαλυτερος μου, ειναι πολυ καλος,με στηριχει με βοηθαει με αγαπαει..ειναι παρα πολυ σωστος... ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Κ γενικα με φβ σκαιπ μσν κλπ... Η κακη του σχεση με το κινητο δεν εχι να κανει μονο με εμενα....κ οι φιλοι τ κ ολοι του την λενε γ την σχεση τ αυτη με το κινητο...για να καταλαβετε μπορει να του στειλεις μνμ στις 3 και θα ου απαντηξσει στις 7 το ιδιο και με το τηλ..η θα το σηκωσει η θα σε παρει μετα απο ωρα τηλ.... οσον αφορα τα γραπτα μνματα μεσα στο στρατο που ηταν η αληθεια ειναι προσπαθησε να εξοικοιωθει και ως ενα βαθμο τα καταφερε....ομως τωρα που τελειωσε με το φανταρικο κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι στην πολη τ για δουλεια...οποτε ξεκιναει και παλι ΑΠΟΣΤΑΣΗ κ ισως να ειναι και μονιμη...Το προβλημα μου ειναι η επικοινωνια μας...χανεται μεσα στην μερα και εχει και παλι αυτην την κακη σχεση με το κινητο...μιλαμε δηλαδη 1 2 φορες στο τηλ την ημερα και να στειλουμε κ 3 4 μνματα μπορει καποιες φορες και περισσοτερα αλλα με την συχνοτητα που σας ειπα....
    Φυσικα δεν ζηταω να μιλαμε συνεχεια καθε ωρα και στιγμη ομως αυτο που θελω ειναι να αφιερωνει και λιγο χρονο σε μενα...Φυσικα οταν ειναι εδω και ειμαστε μαζι δεν εχουμε κανενα απολυτψς προβλημα...ολα καλα και γλυκος και καλος και τρυφερος και ολα....ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΣΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!!
    Τι μπορω να κανω??? βοηθηστε με..να σας πω οτι του χω κανει συζητησεις γ την σχεση του με το κινητο και μου λεει παντα οτι εγω τοσο μπορω προσπαθω αλλα δεν....
    επισης να σας πω οτι τωρα που προκυπτει η αποσταση μεταξυ μας τον βλεπω λιγο πιο διστακτικο,...συγκεκριμενα απο κατι τελευταιες του κουβεντες-συζητησεις καταλαβαινω οτι ειχε παρει την αποφαση να χωρισουμε και του αλλαξα την γνωμη εγω με την συμπεριφορα μου και θελει να το προσπαθησουμε...ομωσ η σχεση τ με το κινητο ειναι η ιδια...
    τελος οταν τον ρωταω τι θα γινει με μας κ τα σχετικα μου λεει ειναι δυσκολα τα πραγματα απο αποσταση και θα δουμε...δεναντιλεγω οτι σχεση απο αποσταση ειναι πραγματικα δυσκολη ομως αν αυτο το πιστεψουμε τοτε βαζουμε αμυνα στον οργανισμο μας και ισως να μην το προσπαθησουμε οσο θα μπορουσαμε....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετιο μια κ εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο αλλα μου φαινετε καπως υποπτο αυτο μηπως δε θελει να δινει σημεια ζωης σε κανενα για να εχει ελευθερια κ το παιζει οτι δε χειριζετε καλα το κινητο?

  3. #3
    οχι οχι δεν ισχυει κατι τετοιο...ετσι τον γνωρισα απο την αρχη...δεν ειναι ξαφνικη αλλαγη αυτο...οταν ειμαστε απο κοντα ειναι τελειος,απιστευτα γλυκος και ζουζουνιαρης....το βλεπω και γω οταν ειμαστε μαζι που οι φιλοι τ τον παιρνουν τηλ και αυτος ειτε το εχει αθορυβο ειτε λεει θα τον παρω αργοτερα και μετα ξεχνιεται ειτε δεν το βλεπει καν....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κοντα ειναι τελειος,απιστευτα γλυκος και ζουζουνιαρης...
    α ρε φιλοσοφε.... κατι μου θυμιζει αυτο...

  5. #5
    τι εννοεις????????????

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δηλαδη οταν ειναι με φιλους του ξεχναει να παρει εσενα κ οταν ειναι με εσενα ξεχνα να παρει τους φιλους του τη βρισκει με τις εναλαγες μαλον

    καταρχην εχεις δοκιμασει να γραψεις απο αυτο το κινητο? μηπως τα κουμπια ειναι αβολα κ ειναι δυσχρηστο?

  7. #7
    δεν εννοω αυτο αλλα θα σ πω κατι αλλο μηπως καταλαβεις.... πλεον οταν πηγαινω στην πολη τ οι φιλοι τ και οι φιλες τ λενε σε μενα να κανονισουμε κατι γιατι τον φιλο μου δεν τον βρισκουν ποτε οταν θελουν.....εν παση περιπτωση δεν ειναι αυτο το θεμα αλλα αν μπορει να αντεξει μια σχεση απο αποσταση εχοντας ο αλλος τετοια σχεση με το κινητο....
    και περα απο αυτο...ακομα και μονος τ μπορει να ναι στο σπιτι κ επειδη δεν το χει παντοτε πανς τ το κινητο ακομα και οι φιλοι τ δεν τον βρισκουν...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενοω μερικα κινητα ειναι δυσχριστα αν κ τωρα τα χουν βελτιωσει κ δε βολευουν τι κηνιτοειναι αυτο με οθονη αφης?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    δεν εννοω αυτο αλλα θα σ πω κατι αλλο μηπως καταλαβεις.... πλεον οταν πηγαινω στην πολη τ οι φιλοι τ και οι φιλες τ λενε σε μενα να κανονισουμε κατι γιατι τον φιλο μου δεν τον βρισκουν ποτε οταν θελουν.....εν παση περιπτωση δεν ειναι αυτο το θεμα αλλα αν μπορει να αντεξει μια σχεση απο αποσταση εχοντας ο αλλος τετοια σχεση με το κινητο....
    και περα απο αυτο...ακομα και μονος τ μπορει να ναι στο σπιτι κ επειδη δεν το χει παντοτε πανς τ το κινητο ακομα και οι φιλοι τ δεν τον βρισκουν...
    χμ.... αν αυτο ειναι το μονο προβλημα θα βρειτε λυση!!! εμενα μου ειχε κανει παρατηρηση για το αντιθετο!! ολη τη μερα της μιλουσα!

  10. #10
    οπως καταλαβαινεις τιποτα απο τα δυο δεν ειναι σωστα...και τα δυο κουραζουν και ενοχλουν....θελει με μετρο...
    εμενα το προβλημα μου ειναι οτι απο δω και περα και αν δεν βρει δουλεια στην πολη που σπουδαζαμε και που ειμαι κ γω τωρα θα εχουμε αποσταση και δεν ξερω αν με αυτην την σχεση τ με το κινητο θα μπορεσει να αντεξει η σχεση μας απο αποσταση η θα ξεθωριασει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου βιολετα. Μολις σε διαβασα αμεσως μου θυμισες μια προηγουμενη κοπελα που ειχε ακριβως το ιδιο θεμα με σενα. Ηθελε δηλαδη πολυ συχνη επαφη με τα τηλεφωνα, σμσ κλπ οταν δεν ειμασταν μαζι μεχρι που μ επρηξε και αρχισε να μου ακουγεται σαν γκρινια ολο αυτο. Πχ μου τελειωσε η μπαταρια ενα βραδυ που ημουν εξω και την αλλη μερα εκανε μουτρα και εφτιαχνε σεναρια που ουτε ο νταν μπραουν δε τα σκεφτεται! Αντι λοιπον να κατηγορας το φιλο σου οτι εχει κακη σχεση με τα τηλεωνα, μηπως να κανεις μια αυτοκριτικη και να πεις οτι εσυ εχεις υπερβολικη σχεση με τα τηλεφωνα? Μηπως αυτο πηγαζει απο ανασφαλεια και ζηλεια? Προσεξε γιατι δε θα χετε καλο τελος.

  12. #12
    κερασι δηλαδη εσυ θεωρεις πως μια δυο φορες την ημερα να μιλαμε στο τηλ ειναι καλο η εγω που θελω λιγο πιο συχνη ειμαι παραλογη???

Similar Threads

  1. Προβλήματα σε σχέση από απόσταση
    By Takis 36 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 59
    Last Post: 13-06-2014, 00:19
  2. σχεση απο αποσταση και αποτομο τελος..
    By maria 12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-06-2012, 22:21
  3. Σχέση και χωρισμός από απόσταση
    By kleio32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2012, 21:40
  4. Σχεση και αποσταση
    By Λυδια32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 19-07-2011, 21:20
  5. Σχέσεις απο απόσταση
    By fairys in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 20-03-2009, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •