βιασμος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 98

Thread: βιασμος

  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Πάλι χθες δεν κατάφερα να κοιμηθώ.
    κανονικα μετα απο αυτα τα κατεβατα που εγραφες θα επρεπε να εισαι καλυτερα υπαρχουν κ αλλα?

  2. #47
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Αυτά είναι αλλά επανέρχονται στη μνήμη μου όλα κι έχω ταραχτεί κάπως

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ολα? μηπως επανερχετε κατι αλλο που δε το πες σε κανενα?

  4. #49
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Μπα όχι. Απλά νιώθω ότι στα 22 μου είμαι γρια και κουρασμένη. Βαρέθηκα τις υπεραναλυσεις τους ψυχιατρους και τις νουθετήσεις. Νιώθω ότι έχω μπει σ ενα τρυπάκι που αυτοαναλώνομαι και πραγματικά έχω κολλήσει. Θέλω να πάω παρακάτω. Αλλά δεν ξέρω πως.

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι αλλα οταν κατι δε το αναλυεις κ δε το μοιραζεσε (γενικοτερα) καπου καπια στιγμη θα αρχισει να σε τρωει η μοναξια κ θα σου φαινονται ολα δυσκολα αυτο το νοημα εχει η αναλυση.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Tasos75 View Post
    Μην μπαίνεις στη διαδικασία να αναρωτιέσαι αν μεγαλοποιείς ένα τέτοιο περιστατικό, αυτή είναι η γνώμη μου, γιατί αυτό δημιουργεί ενοχές και άγχος. Από τη στιγμή που το περιστατικό εκείνο σου δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα, δεν νομίζω ότι το να το θάψεις θα σε βοηθήσει πραγματικά.
    Δεν ξέρω αν συνεχίζεις να βλέπεις την ίδια ψυχολόγο. Αν νομίζεις ότι έχει δημιουργηθεί μια σχέση εμπιστοσύνης μεταξύ σας γιατί κατάφερες τελικά να της εκμυστηρευτείς το τί σου συνέβει και σου φαίνεται πολύ δύσκολο να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο ειδικό, άποψή μου είναι να το πάρεις απόφαση και να ψάξεις για κάποιον που πραγματικά μπορεί να σε βοηθήσει. Και σίγουρα υπάρχουν αρκετοί επαγγελματίες που είναι σε θέση να σε υποστηρίξουν και να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις ότι σε ταλαιπωρεί.
    Γνώμες του τύπου ξέχνα το σιγά σιγά και πάμε παρακάτω ή ήσουν και εσύ πιωμένη οπότε μην το παίρνεις τόσο βαρέως όχι απλά δεν βοηθάνε αλλά δημιουργούν την αίσθηση ότι το πρόβλημα το τροφοδοτούμε μόνοι μας με αποτέλεσμα να νιώθουμε μεγαλύτερη απόγνωση και ενοχές. Μου θυμίζει ένα ψυχίατρο που είχα πάει με κατάθλιψη πριν 10 χρόνια και μου έλεγε να βγαίνω έξω και να νιώθω όμορφα, να είμαι ευχάριστος με την παρέα μου, να ντύνομαι ωραία κ.λπ. σαχλαμάρες.

    Θα συμφωνησω με τον Τασο.
    Αφηνω την προσεγγιση της ψυχολογου σου ασχολιαστη .

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αφηνω την προσεγγιση της ψυχολογου σου ασχολιαστη .
    ας τη σχολιασω εγω πριν απο τη προσεγγιση της ψυχολογου σου θα πρεπει απλα να καλυφθεις :)

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    και μονο που θελεις να πας παρακατω εχεις ηδη ξεκινησεις.ειναι το πρωτο βημα.εχεις θεληση να το ξεπερασεις.γι αυτο κ τωρα μιλας γι αυτο.
    κανε αυτο που νιωθεις!

  9. #54
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Καλησπέρα και πάλι... Χθες μετά από μέρες ήπια πολύ και παραληρούσα για το εν λόγω περιστατικό στην οικογένειά μου. Μου βγήκαν όλα, κλάμα, θυμός, απόγνωση... Η μητέρα μου είναι πολύ θυμωμένη μαζί μου που ήπια και απρόσιτη μετά από αυτό. Θεωρεί ότι το ποτό είναι το κλειδί της ιστορίας και όλων των προβλημάτων μου... Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να συζητήσω με κανέναν τώρα πια...Ηλπιζα να μιλήσω με τη μητέρα μου και σαν γυναίκα να με καταλάβει. Αλλά τώρα κι αυτό φαίνεται ακατόρθωτο...Ντρέπομαι και τόσο πολύ. Για όλα. Γι αυτό που είμαι γι αυτά που κάνω, για όσα συνέβησαν... Βρήκα μία ψυχολόγο και θέλω να πάω, αλλά η μητέρα μου δεν πολυσυζητάει το θέμα. Δε θέλει λέει να το συζητήσει. Δεν ξέρω τι να κάνω... Νιώθω ότι η ζωή μου δε θα βελτιωθεί ποτέ . Είμαι σε αδιέξοδο.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Η μητέρα μου είναι πολύ θυμωμένη μαζί μου που ήπια και απρόσιτη μετά από αυτό. Θεωρεί ότι το ποτό είναι το κλειδί της ιστορίας
    καταρχην ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το τροπο που θα εκφραστω αλλα μου ειναι πραγματικα αδιανοητο αυτο που διαβαζω αν την ειχα μπροστα θα εχει εκραγει κ θα την ειχα βρισει αντι να σε υποτηριξει σου ειπε οτι φτας εσυ? πω ρε τι μανες υπαρχουν απορω... να μη της μιλας να μιλας εδω μεσα δεν αξιζει να της μιλας...

  11. #56
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Δεν ξέρω τι να κάνω...μ εχει κάνει και νιώθω σκουπίδι. Απ την άλλη νιώθω την ανάγκη να επισκεφτώ την ψυχολόγο αλλά κι αυτό πρέπει να περάσει από έγκριση...Σκατα δηλαδή.

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να μην την ακους απλο δεν ειναι? μη της μιλας

  13. #58
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Γενικά μετά την ''αποκάλυψη'' νιώθω πολύ εκτεθειμένη και βλάκας... Θέλω κάποιον να με νιώσει και ναι πίνω γιατι πονάω κι όχι επειδή είμαι αλκοολική. Αλλά το να αγνοούμε τα παντα και να ρίχνουμε όοολες τις αιτίες των κακών στο ποτό είναι πανεύκολο...Και με αυτό που προκαλεί το ποτό τι θα γίνει δηλαδη;

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενταξει δε σου προτεινω να πινεις γιατι ετσι ξερεις ταλαιπωρεις κ τα νεφρα αλλα δεν ειναι τροπος αυτος να σε γεμισει κ ενοχες θα μπορουσε να στο πει με ενα αλλο τροπο η να σου πει καλυτερα μη πινεις

  15. #60
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    θα σταματησω να πινω υποθετω...αλλα νιωθω οτι θελω και χρειαζομαι βοηθεια και συμπαρασταση. Τα χω κανει σκατα :(

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κυρίως βιασμός ψυχής
    By Xamenh Psyxh in forum Κακοποίηση
    Replies: 33
    Last Post: 10-12-2014, 01:01
  2. Ψυχολογικός Βιασμός (?)
    By Νάντια in forum Κακοποίηση
    Replies: 46
    Last Post: 05-10-2012, 15:33
  3. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  4. ΒΙΑΣΜΟΣ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!
    By BrokeN_DoLL in forum Κακοποίηση
    Replies: 97
    Last Post: 04-06-2011, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •