Το Χασίς και ο εφιάλτης μου - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    εγω επαθα badtrip και τα ειδα ολα, σημερα ειμαι με αποπροσωποποιηση, ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    7
    Εχω πιει 5 τσιγαρα συνολικα στη ζωη μου.Τα 4 πρωτα ηταν φινα απο καλη πηγη ενιωθα ηδη καλα και περασα ωραια.Το 5ο το εκανα μετα απο ενα χρονο περιπου στο σπιτι της γειτονισσας μου που επινε καθε βδομαδα.Ηταν αλβανικο απο πρεζονι στο αριστοτελειο και εγω ημουν πολυ αγχωμενος και πεσμενος εκεινη την εποχη.Επαθα παρανοια ειχα παραισθησεις και γενικα χεστηκα πανω μου με αυτο το τσιγαρο.Την επομενη μερα ενιωθα οτι θα παθω κριση πανικου...πηγα την ιδια μερα σε μια ψυχιατρο και μου εδωσε αντικαταθλιπτικα και xanax.Πηρα το πρωτο xanax μου αρεσε πολυ και σε 15 μερες τελειωσα ολο το κουτι!χαχα.Ε μετα ο αφελης πηγα να μου γραψει και αλλο ...αυτη αρνηθηκε και μου ειπε να απεξαρτηθω μαχαιρι...3 μερες συνδρομο στερησης...4η μερα ΨΥΧΩΣΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!Ετσι απλα...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by madmax View Post
    Εχω πιει 5 τσιγαρα συνολικα στη ζωη μου.Τα 4 πρωτα ηταν φινα απο καλη πηγη ενιωθα ηδη καλα και περασα ωραια.Το 5ο το εκανα μετα απο ενα χρονο περιπου στο σπιτι της γειτονισσας μου που επινε καθε βδομαδα.Ηταν αλβανικο απο πρεζονι στο αριστοτελειο και εγω ημουν πολυ αγχωμενος και πεσμενος εκεινη την εποχη.Επαθα παρανοια ειχα παραισθησεις και γενικα χεστηκα πανω μου με αυτο το τσιγαρο.Την επομενη μερα ενιωθα οτι θα παθω κριση πανικου...πηγα την ιδια μερα σε μια ψυχιατρο και μου εδωσε αντικαταθλιπτικα και xanax.Πηρα το πρωτο xanax μου αρεσε πολυ και σε 15 μερες τελειωσα ολο το κουτι!χαχα.Ε μετα ο αφελης πηγα να μου γραψει και αλλο ...αυτη αρνηθηκε και μου ειπε να απεξαρτηθω μαχαιρι...3 μερες συνδρομο στερησης...4η μερα ΨΥΧΩΣΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!Ετσι απλα...
    το ζαναξ επισης επαιξε σημαντικο ρολο ομως να σου "σκασει" ψυχωση, εγω πρωτη φορα εκανα ψυχωση απο αντικαταθλιπτικο που με ανεβασε παρα πολυ ενω ημουν ηδη ανεβασμενος, προσωπικα πιο πολυ "χρεωνω" την ψυχωση μου σε πραγματικα ηλιθιους γιατρους παρα στα τσιγαρα που εχω πιει

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ηλίθιος γιατρος + μπάφος ναι το εχω δοκιμασει κ εγω αυτο το "κοκτεηλ"...καλυτερα να εβαζα το μυαλό μου στην μηχανη του κιμα κατευθείαν!!...

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1
    Κωνσταντίνε σε συμμερίζομαι απόλυτα διότι παρόμοια με την δικιά σου είναι και η δική μου ιστορία.

    Σήμερα είμαι 18 χρονών και απο την προεφηβεία μου με γοήτευε ο "κόσμος" των ναρκωτικών. Δεν είχα καμία σχέση με τη <<μόδα>> που περικλείονταν γύρω απο αυτά, δεν είχα σκοπό να εντυπωσιάσω κανέναν, ούτε για να φανώ κουλ στις παρέες μου. Εξάλλου, κανένας απο την παρέα μου δεν έκανε χρήση ούτε εκδήλωνε επιθυμία.
    Πρώτη φορά δοκίμασα χασίς στα 13 μου και στα 15 έγινα συστηματική χρήστης. Στο μόνο που έβρισκα ενδιαφέρον ήταν να "πίνω κανα τσιγάρο", δεν μου δημιουργούσε κανένα πρόβλημα, κάθε άλλο παρά το αντίθετο! Ένιωθα οτι ζούσα στα άκρα την εφηβεία μου μέσα στην περιπέτεια. Ήμουν καλά με αυτό, για την ακρίβεια τέλεια!!!

    Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν (διότι έχω την τάση), στα 17 μου περίπου εκδήλωσα το πρώτο ψυχωτικό μου επεισόδιο. Με τρόμαξε, αλλά παρ'ολα αυτά δεν σταμάτησα τη χρήση . Όσο συνέχισα να "πίνω" η κατάσταση χειροτέρευε. Παρανοϊκές και (πολύ) σκοτεινές σκέψεις είχαν εγκατασταθεί στο μυαλό μου και η συμπεριφορά μου ολοένα άλλαζε. Πίστευα οτι είχα τρελαθεί. Πρίν καλά το καταλάβω, είχα εθιστεί. Μου ήταν πολύ δύσκολο να το κόψω αλλά έφτασα σε σημείο που δεν γινόταν διαφορετικά. Η εγώ η αυτό.
    Το πρόβλημα παρέμεινε και αφότου σταμάτησα την χρήση. Δεν είχα παρουσιάσει ποτέ άλλοτε στη ζωή μου ψυχωτικά επεισόδια και στην οικογένεια μου δεν υπάρχει κανένα ιστορικό ψυχασθένειας.
    Βρισκόμουν σε μια ήδη διαταραγμένη (λόγω εφηβείας) περίοδο και το χασίς αποτέλεσε το μεγαλύτερο επιπλέον πρόβλημα.
    Προτίμησα να μην απευθυνθώ επίσημα πουθενά και το πέρασα μόνη μου. Νόμιζα οτι ήμουν μόνο εγώ η εξαίρεση διότι δεν γνώριζα κανέναν που να χει περάσει αντίστοιχη κατάσταση.

    Συγνώμη αν κούρασα, είμαι καινούργια στο forum και με παρακίνησε το ενδιαφέρον. Ελπίζω με αυτό τον τρόπο να αποτραπούν όσο το δυνατόν γίνεται περισσότεροι απο τη χρήση κάνναβης ώστε να μην βρεθούν σε παρομοια κατάσταση με πολλούς απο εμάς.. :)

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    10
    καλά κάνει, πραγματικά ευτυχής για σας !!

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by crime View Post
    Κωνσταντίνε σε συμμερίζομαι απόλυτα διότι παρόμοια με την δικιά σου είναι και η δική μου ιστορία.

    Σήμερα είμαι 18 χρονών και απο την προεφηβεία μου με γοήτευε ο "κόσμος" των ναρκωτικών. Δεν είχα καμία σχέση με τη <<μόδα>> που περικλείονταν γύρω απο αυτά, δεν είχα σκοπό να εντυπωσιάσω κανέναν, ούτε για να φανώ κουλ στις παρέες μου. Εξάλλου, κανένας απο την παρέα μου δεν έκανε χρήση ούτε εκδήλωνε επιθυμία.
    Πρώτη φορά δοκίμασα χασίς στα 13 μου και στα 15 έγινα συστηματική χρήστης. Στο μόνο που έβρισκα ενδιαφέρον ήταν να "πίνω κανα τσιγάρο", δεν μου δημιουργούσε κανένα πρόβλημα, κάθε άλλο παρά το αντίθετο! Ένιωθα οτι ζούσα στα άκρα την εφηβεία μου μέσα στην περιπέτεια. Ήμουν καλά με αυτό, για την ακρίβεια τέλεια!!!

    Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν (διότι έχω την τάση), στα 17 μου περίπου εκδήλωσα το πρώτο ψυχωτικό μου επεισόδιο. Με τρόμαξε, αλλά παρ'ολα αυτά δεν σταμάτησα τη χρήση . Όσο συνέχισα να "πίνω" η κατάσταση χειροτέρευε. Παρανοϊκές και (πολύ) σκοτεινές σκέψεις είχαν εγκατασταθεί στο μυαλό μου και η συμπεριφορά μου ολοένα άλλαζε. Πίστευα οτι είχα τρελαθεί. Πρίν καλά το καταλάβω, είχα εθιστεί. Μου ήταν πολύ δύσκολο να το κόψω αλλά έφτασα σε σημείο που δεν γινόταν διαφορετικά. Η εγώ η αυτό.
    Το πρόβλημα παρέμεινε και αφότου σταμάτησα την χρήση. Δεν είχα παρουσιάσει ποτέ άλλοτε στη ζωή μου ψυχωτικά επεισόδια και στην οικογένεια μου δεν υπάρχει κανένα ιστορικό ψυχασθένειας.
    Βρισκόμουν σε μια ήδη διαταραγμένη (λόγω εφηβείας) περίοδο και το χασίς αποτέλεσε το μεγαλύτερο επιπλέον πρόβλημα.
    Προτίμησα να μην απευθυνθώ επίσημα πουθενά και το πέρασα μόνη μου. Νόμιζα οτι ήμουν μόνο εγώ η εξαίρεση διότι δεν γνώριζα κανέναν που να χει περάσει αντίστοιχη κατάσταση.

    Συγνώμη αν κούρασα, είμαι καινούργια στο forum και με παρακίνησε το ενδιαφέρον. Ελπίζω με αυτό τον τρόπο να αποτραπούν όσο το δυνατόν γίνεται περισσότεροι απο τη χρήση κάνναβης ώστε να μην βρεθούν σε παρομοια κατάσταση με πολλούς απο εμάς.. :)
    ποσο χαρπυμενος θα μουν αν ειχα το ιδιο πρόβλημα με εσενα ! ποσο καλα θα ειμουν εάν ειχα τη δυναμη σου, να κοντρολαρψ τις επυθιμιες μου! αν μπορουσα να βαλω τερμα στις πνευματικες ηδωνες που μου προσεφεραν τα κολο ναρκωτικα! να ποσο θα θελα να ειχα δυναμη ψυχικη ώστε να μπορουσα να μετριασω την χρηση! η εστ να την αφήσω σαν χρηση κι να μην τη καμω καταχρηση!
    διαβαζωντας ατομα σαν εσενα ένα αισθημα καλοηθους ζηλιας ξεπροβαλει στη σκεψη μου!! μπρβω σου!! μαγκια σου που μπορεσες παρα το ασχημο ιστορικο σου να "φυγεις" από τον κοσμο της ψεύτικης χαρας! έναν κοσμο που σου δινει λιγα κι σου παιρνει πολλα!! μια ηδονή πο σου φερνει λιγα και ανουσια ομορφα συναισθηματα αλλα σου τα παιρνει με τοκους κι στα παιρνει με ανταλλαγατα από τον πραγματικο κοσμο !!

  8. #68
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Με λένε Κωνσταντίνο και πάσχω εδώ και 5 χρόνια απο Ψυχικές διαταραχές, παίρνω και φάρμακα.
    Δεν είχα ποτέ στη ζωή μου προβλήματα ψυχολογικά, απο μικρός ήμουν ένα υγιέστατο παιδί χωρίς καμιά προδιάθεση.

    Θέλω να συμβουλέψω τους πάντες, άπαντες και να διαδωθεί σε όλους οτι ο γολγοθάς για μένα ξεκίνησε απο ένα
    και μοναδικό τσιγάρο χασίς, σκάνκ μέν αλλα χασίς. ΜΑΚΡΙΑ απο οτιδήποτε σας μαστουρώνει, ναρκώνει, "φτιάχνει", μπορεί
    και ΕΧΕΙ την δυνατότητα να σας ξεκάνει ψυχικά, να "ανοίξει" πύλες του ψυχισμού που δεν έχετε την παραμικρή ιδέα πως υπάρχουν και πως
    μπορείτε να υποφέρετε μια ζωή.

    Ξέρω οτι πολλοί θα υπερασπιστούν το χασίς ή τα ναρκωτικά, ότι ειδικά το χορταράκι αυτό του Θεού ονομαζόμενο απο πολλούς το θεωρείτε αθώο, κι όμως δέν είναι.
    Είμαι 100% σίγουρος οτι-ότι έπαθα το έπαθα απο το χασίς και δεν μου το αλλάζει κανείς αυτό, και το καλύτερο είναι οτι στη ζωή μου νάχω κάνει όλα κιόλα 5 τσιγάρα.

    Το πόστ αυτό έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα, απο "νοιάξιμο" για τους συνανθρώπους μου και πολύ περισσότερο προς τις μικρότερες ηλικίες που δέν έχουν
    την ωριμότητα και κρίση να σκεφτούν σωστά - παιδιά ΜΑΚΡΙΑ απο τα ναρκωτικά.

    Καλή σας μέρα..
    α ρε κυριες κωνσταντινε μακαρι να το ειχα δει αυτα πιο νωρις,ειμαι μια εφηβη τα εχω παιξει,αγχος πανικος,και πραγμαυα που ισως μονο οι παθεντες
    θα καταλαβουν,ψαχτηκα και κατεληξα πως ολα αυτα προεκυψαν απτο χορτο,δεν αντεχω παιδια ,φοβαμαι οτι δεν θα φυγει ποτε σας παρακαλω βοηθηστε με,θα γινω ποτε και παλι φυσιολογικη,οπως ημουν παλια ;;; σας παρακαλω βοηθηστε με

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Marvel View Post
    α ρε κυριες κωνσταντινε μακαρι να το ειχα δει αυτα πιο νωρις,ειμαι μια εφηβη τα εχω παιξει,αγχος πανικος,και πραγμαυα που ισως μονο οι παθεντες
    θα καταλαβουν,ψαχτηκα και κατεληξα πως ολα αυτα προεκυψαν απτο χορτο,δεν αντεχω παιδια ,φοβαμαι οτι δεν θα φυγει ποτε σας παρακαλω βοηθηστε με,θα γινω ποτε και παλι φυσιολογικη,οπως ημουν παλια ;;; σας παρακαλω βοηθηστε με
    μαρβελ καλημερα... το ιδιο προβλημα ειχα και εγω.. τα αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν να κοψω τον μπάφο..(τελικα μονο εκει με βοηθησαν). νιώθω τ μαρτυριο σου... μεχρι τελευταιο δακρυ. θα σου πάρει μηνες για να βγεις απο αυτον τον εφιαλτη...αλλα απο καπου πρεπει να αρχισεις. μαζεψε τα κομματια σου και συρσου σε εναν ειδικο...αυτο εκανα και εγω.. καθαρισε το μυαλο σου απο τις ουσιες κοριτσι μου!..καλη δυναμη!!!

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    η κοινωνια μας κι ο παντα σοφος λαος εχει βγαλει αρκετες παροιμιες σχετικα με το θεμα! καποιες που τεριαζουν 'γαντι' νομιζω ειναι οι εξεις!
    ΜΗΝ ΠΙΝΕΤΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ !! ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
    ΑΜΑ ΣΕ ΠΙΝΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΝΕΙΣ!!!!!

  11. #71
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    40
    Rea πες μου αν θες τι εννοεις με το 'τελικα μονο εκει με βοηθησαν'? Εγω το χορτο το εκοψα μαχαιρι και πηγα και στην ψυχιατρο,ακομα χαπια δεν πηρα,προσπαθω να το παλεψω χωρις αυτα αλλα δεν ξερω για ποσο.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΧΑΣΙΣ
    By katerinaki123 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 80
    Last Post: 18-08-2014, 14:33
  2. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 19:26
  3. ο εφιάλτης μου τελίωσε...
    By sweet dreams in forum Κακοποίηση
    Replies: 17
    Last Post: 18-05-2012, 10:31
  4. ζωη-εφιαλτης..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-11-2011, 15:22
  5. Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ
    By WOLF in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-02-2007, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •