Το είχα δημοσιεύσει και αλλού, αλλά πραγματικά θέλω να μου πείτε την γνώμη σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1

    Το είχα δημοσιεύσει και αλλού, αλλά πραγματικά θέλω να μου πείτε την γνώμη σας

    Καλησπέρα σας. Είμαι σε αναζήτηση ειδικού ψυχικής υγείας. Σκέφτομαι λόγω κακής οικονομικής κατάστασης(εκτός από ψυχικής), να κλείσω ραντεβού στο Αιγινήτειο. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο νοσοκομείο; Ποια είναι η διαδικασία κλεισίματος ραντεβού; Κοίταξα την ιστοσελίδα του νοσοκομείου, αλλά δεν έγραφε κάτι. Κλείνουμε με κάποιον συγκεκριμένο γιατρό στα εξωτερικά ιατρεία; Αν ξέρει κανείς, ας με ενημερώσει σας παρακαλώ ποια ήταν η εμπειρία του από το συγκεκριμένο νοσοκομείο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Η ψυχίατρός μου συνεργάζεται με το Νοσοκομείο, θέλεις να την ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Η ψυχίατρός μου συνεργάζεται με το Νοσοκομείο, θέλεις να την ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα;
    Στείλε μου σε PM ό,τι σε απασχολεί και θέλεις να μάθεις σχετικά και θα τη ρωτήσω αύριο, έχεις τον λόγο μου!!

    Kουόταρα τον εαυτό μου , lol.

  4. #4
    Ευχαριστώ θερμά!! Δυστυχώς ακόμη δεν μπορώ να στείλω προσωπικά μηνύματα! :(
    Θα κάνω μερικά ποστς και θα σου στείλω. Και πάλι σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    και γω στο παρελθον το ιδιο προβλημα είχα.Γιατί δεν πας ως έκτακτο περιστατικό? Επίσης υπάρχει και η εναλλακτική των κοινωνικών ιατρείων.
    Εχει καθε πέμπτη από τις 15.00 στα πατήσια,(http://iatreioapa.blogspot.gr), επίσης και στη νέα σμύρνη στα λινκ θα δεις που ειναι και τις ημερες... (και στα δυο εχουν καλους ψυχίατρους. Κατά καιρούς πηγαίνω σε αυτο στα πατησια)
    Last edited by black_adder; 15-02-2016 at 00:17.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Η ψυχίατρός μου συνεργάζεται με το Νοσοκομείο, θέλεις να την ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα;
    Συνεργάζεται εννοείς ότι δέχεται ραντεβού και στο νοσοκομείο στα εξωτερικά ιατρεία; Είμαι παντελώς άσχετη, συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις.

  7. #7
    Δεν γνώριζα καν ότι δέχονται έκτακτα στο Αιγινήτειο. Και επίσης δεν ξέρω κατά πόσον θα ασχοληθούν μαζί μου. Θα κοιτάξω για τα κοινωνικά ιατρεία που μου στέλνεις, όμως και πάλι δεν ξέρω αν δίνουν την προσοχή που χρειάζεται. Έχεις πάει ποτέ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by χωρίς ελπίδα View Post
    Δεν γνώριζα καν ότι δέχονται έκτακτα στο Αιγινήτειο. Και επίσης δεν ξέρω κατά πόσον θα ασχοληθούν μαζί μου. Θα κοιτάξω για τα κοινωνικά ιατρεία που μου στέλνεις, όμως και πάλι δεν ξέρω αν δίνουν την προσοχή που χρειάζεται. Έχεις πάει ποτέ;
    στα πατησια εχω παει μερικές φορες εκει ειναι ο Μεγαλοοικονομου(πρώην διευθυντής σε τμήμα του ΨΝΑ) και η Μάτσα (18ΑΝΩ).Αυριο πρωί από οτι ειδα εχει και στη Νεα σμυρνη αν ειναι κατι που επείγει. Εκει δεν εχω παει.
    (για να μην παρεξηγηθω επειδη αναφερω ονοματα και οι 2 ειναι πλέον συνταξιούχοι και δεν εχουν ιδιωτικα ιατρεία)
    Στο Αιγηνητειο ειχα παει ως εκτακτο περιστατικό ένα φίλο και τον δεχθήκαν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by χωρίς ελπίδα View Post
    Συνεργάζεται εννοείς ότι δέχεται ραντεβού και στο νοσοκομείο στα εξωτερικά ιατρεία; Είμαι παντελώς άσχετη, συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις.
    Δεν την έχω ρωτήσει, αλλά ξέρω ότι τα πρωινά βλέπει ασθενείς στο Αιγινήτειο. Για ό,τι θες, μου λες! :-)

  10. #10
    Σας ευχαριστώ και πάλι που μου απαντήσατε! Να είστε καλά!! Για οτιδήποτε άλλο, θα σας ενοχλήσω ξανά! :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    3 έμειναν, μπορείς, βάλε τα δυνατά σου!! :p

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Δεν ξέρω αν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα, οπότε στο στέλνω εδώ. Παίρνεις τηλέφωνο στα εξωτερικά ιατρεία του Αιγινήτειου Νοσοκομείου στο 210 72 89 250 και σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις, βάσει του προβλήματός σου σε παραπέμπουν αυτοί σε ένα από τα πέντε εξωτερικά ιατρεία της Ψυχιατρικής Μονάδας του Νοσοκομείου (για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μπεις στο site). Δεν επιλέγεις εσύ γιατρό, αυτοί σου κλείνουν ραντεβού βάσει του ερωτηματολογίου και των απαντήσεων που θα τους δώσεις. Τα πρωινά είναι δωρεάν - ή πληρώνεις ένα ασήμαντο ποσό, γύρω στα πέντε ευρώ και αν...-, αλλά μπορεί να έχουν μεγάλη αναμονή. Αυτά τα ολίγα, πάρε ένα τηλέφωνο (για πρωινό) και ρώτα τους, η γραμματεία θα σε κατατοπίσει καλύτερα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by χωρίς ελπίδα View Post
    Καλησπέρα σας. Είμαι σε αναζήτηση ειδικού ψυχικής υγείας. Σκέφτομαι λόγω κακής οικονομικής κατάστασης(εκτός από ψυχικής), να κλείσω ραντεβού στο Αιγινήτειο. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο νοσοκομείο; Ποια είναι η διαδικασία κλεισίματος ραντεβού; Κοίταξα την ιστοσελίδα του νοσοκομείου, αλλά δεν έγραφε κάτι. Κλείνουμε με κάποιον συγκεκριμένο γιατρό στα εξωτερικά ιατρεία; Αν ξέρει κανείς, ας με ενημερώσει σας παρακαλώ ποια ήταν η εμπειρία του από το συγκεκριμένο νοσοκομείο.
    Εγω σου ειχα απαντησει για τον τροπο κλεισιματος ραντεβου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Εγω σου ειχα απαντησει για τον τροπο κλεισιματος ραντεβου
    Έχει δίκιο η Παυλίνα, κι εγώ αυτά μπόρεσα να μάθω...:-)

  15. #15
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    3 έμειναν, μπορείς, βάλε τα δυνατά σου!! :p
    Χαχαχα!! Προσπαθώ!! :D


    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Δεν ξέρω αν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα, οπότε στο στέλνω εδώ. Παίρνεις τηλέφωνο στα εξωτερικά ιατρεία του Αιγινήτειου Νοσοκομείου στο 210 72 89 250 και σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις, βάσει του προβλήματός σου σε παραπέμπουν αυτοί σε ένα από τα πέντε εξωτερικά ιατρεία της Ψυχιατρικής Μονάδας του Νοσοκομείου (για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μπεις στο site). Δεν επιλέγεις εσύ γιατρό, αυτοί σου κλείνουν ραντεβού βάσει του ερωτηματολογίου και των απαντήσεων που θα τους δώσεις. Τα πρωινά είναι δωρεάν - ή πληρώνεις ένα ασήμαντο ποσό, γύρω στα πέντε ευρώ και αν...-, αλλά μπορεί να έχουν μεγάλη αναμονή. Αυτά τα ολίγα, πάρε ένα τηλέφωνο (για πρωινό) και ρώτα τους, η γραμματεία θα σε κατατοπίσει καλύτερα.
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μα πόσο πολύ με βοήθησες!!! Θερμότατα ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σου!!!! Να είσαι καλά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Τώρα μένει να το πάρω απόφαση...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πείτε μου μια γνώμη...
    By indifferent in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-08-2014, 11:53
  2. πείτε μου την γνώμη σας!
    By apostolia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-01-2013, 18:51
  3. Θελω να μου πειτε την γνωμη σας!!! s.o.s
    By Karol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 30-05-2011, 00:20
  4. Πείτε μου την γνώμη σας
    By may in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 23-04-2010, 18:38
  5. τον θελω αλλα ειναι αλλου
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 145
    Last Post: 09-05-2008, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •