φαρμακα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 408

Thread: φαρμακα

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    εμενα ειναι διαρκως μουδιασμενο το αριστερο δαχτυλο του χεριου μου.
    ξερει κανεις αν αυτο οφειλεται στα φαρμακα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    φοβαμαι μηπως ειναι καποια ενδειξη οτι εχω θεμα στην καρδια.
    θα το συζητησω ΚΑΙ αυτο με τον γιατρο μου την επομενη εβδομαδα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    απντειτ
    μου αλλαξε ο νευρολογος το ντεπακιν για την επιληψια και μ εβαλε το λαμικταλ..
    τ ειχα παρει και παλαιοτερα αλλα ημουν φουλ στην ψυχωση και δεν με ενδιεφεραν τα επιληπτικα
    παντως μπορω να πω οτι προτιμω το λαμικταλ.
    το αρχιζω απο αυριο ευχηθειτε μου καλη τυχη!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    καλη τυχη κουκλα μου!!!:)
    το λαμικταλ δεν το εχω παρει, αλλα εχει καλη φημη!
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    σηψη μια φαση που πηρα ινβεγκα με πονουσανε πολυ τα ποδια, νομιζω πως μου κανε θρομβωσεις να το προσεξεις αυτο κ να γυμναζεσαι λιγακι

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σουλφλαι με το ρισπερνταλ μου ειχαν πρηστει τα ποδια και εκανα τριπλεξ φλεβων αλλα δε βρεθηκε κατι..

    @ντριμφουλ σε ευχαριστω ελπιζω να παει καλα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σηψη , εχεις διπολικη ή ψυχωση ?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    σχιζοσυναισθηματικη αρα και τα δυο κατα καποιο τροπο

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Εσωτερική_σήψη παρατηρώ πως έχεις μια απέχθεια στα φάρμακα και φυσικά είναι δικαιολογημένη ως ένα βαθμό.Το λεπονέξ έχει κάποιες βαρβάτες παρενέργειες που μπορεί να αποβούν και επικίνδυνες αν δεν προσέξεις.Ελπίζω ο γιατρός σου να σε κατατόπισε λεπτομερέστατα για το τι πρέπει να κάνεις σε περίπτωση που πιάσεις κάποια γρίπη πχ και για τις εξετάσεις αίματος.Να σου πω πως το χρονικό διάστημα από την υποτροπή σου και τη νοσηλεία σου μέχρι τώρα είναι πολύ μικρό και λογικό είναι να αντιμετωπίζεις τις παρενέργειες των φαρμάκων πιο έντονα.Αυτό θα βελτιωθεί με τη μείωση της δόσης.Αυτό για να γίνει πρέπει ο γιατρός σου να δει σημάδια βελτίωσης και προσπάθειας δικής σου.Δεν ξέρω πως νιώθεις τώρα κατα πόσο είσαι λειτουργική.Εγώ στην πάροδο του ίδιου αριθμού μηνών ένιωθα το μυαλό μου κενό και κάθε τι μου φαινόταν δύσκολο.Τώρα μετά από 2 σχεδόν χρόνια έχω μια πιο λειτουργική καθημερινότητα αλλά νιώθω μεγάλη ανασφάλεια και με τον ευατό μου τα έχω διαλύσει.Νιώθω μια ευαλωτότητα γενικά λες και είμαι ο πιο αδύναμος χαρακτήρας.Σε συμβουλεύω να μη κάνεις πειράματα με τα φάρμακα ούτε μείωση δοσολογίας απο μόνη σου παρα μόνο με τη γνώμη του γιατρού σου.Τα φάρμακα μάλλον θα πρέπει να τα παίρνεις μια ζωή όπως κ γω,όπως και οι περισσοτεροι απο εδώ μέσα.Γι'αυτό κάνε τα πάντα να τα παίρνεις σωστά και να μη ταλαιπωρήσαι άλλο.Εγώ έβαλα και υπενθύμηση στο κινητό μου για να μη τα ξεχνάω.Καλά κουράγια και υπομονή!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #25
    DEN GINETAI omvw na pairneiw leponex mia zwh

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Thanks σηψη .
    Ρωτησα γιατι δεν ειχα καταλαβει τι απο τα δυο εχεις .Ευχομαι να σου πανε ολα καλα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σιριε ναι ειμαι απογοητευμενη με την μεχρι τωρα πορεια μου.εκει που συνηθιζω ενα φαρμακο κατι θα γινει και θα πρεπει να το αλλαξω
    εκανα καθε βδομαδα καρδιογραφηματα και εξετασεις αιματος και τωρα πηγα ανα μηνα,, αλλα ρε γαμωτο νιωθω πολυ ευαλωτη και πρεπει παντα να προσεχω μην αρρωστησω και με ξαναβαλουν μεσα με ορους.. με το λεπονεξ η μονη παρενεργεια που εχω μεχρι στιγμης ειναι υπνηλια και σιελορροια οταν κοιμαμαι.. το λαμικταλ το ξεκινησα σμρ,,

    @δημητρη ναι η αληθεια ειναι πως και γω αυτο σκεφτομαι οτι δε γινεται να το παιρνω μια ζωη αλλα προς το παρον δε βλεπω αλλη λυση

    @μπετ σε ευχαριστω

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    εσωτερικουλα μου για το δικο σου καλο κοριτσι μου, μην ξαναπειραματιστεις μονη σου με τα φαρμακα.
    καποτε...ημουν σε βαρια καταθλιψη κ επειδη ηθελα να προκαλεσω υπο-μανια, εκοψα τελειως το ζυπρεξα και επαιρνα ρεμερον σε τεραστια δοσολογια (τα αγοραζα μονη μου απο το φαρμακειο)
    τελικα τα "καταφερα" και ανοιξα μανια...
    επαθα και εμαθα!!!
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    καλή τύχη και καλό κουράγιο εσωτερική_σήψη.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ευχαριστω παιδια.. απλα δεν πολυεμπιστευομαι τους γιατρους.. ολο αλλαζουν το κοκτειλ

Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. οχι στα φαρμακα...
    By ντολορ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 20-11-2013, 22:27
  2. φαρμακα
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2010, 03:52
  3. φαρμακα
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 06-06-2010, 10:30
  4. ΦΑΡΜΑΚΑ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2007, 22:17
  5. Φάρμακα
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 10-05-2007, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •