φαρμακα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 408

Thread: φαρμακα

  1. #31
    θελουν το μετρο τους...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    ευχαριστω παιδια.. απλα δεν πολυεμπιστευομαι τους γιατρους.. ολο αλλαζουν το κοκτειλ
    Δεν ειναι ευκολο να βρεις τον καταλληλο ψυχιατρο. Εγω εχω παει συνολικα σε 6 σε δυο χωρες . Με τον τελευταιο εμεινα ευτυχως ευχαριστημενη , οι υπολοιποι ηταν παρε τα φαρμακα σου και σκασε.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    συμφωνω δημητρη αλλα δεν ξερουμε πιο ειναι το μετρο δυστυχως..
    εγω παντα οταν γινομαι καλυτερα αρχιζω να εχω ιδεες να τα κοψω

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Δεν ειναι ευκολο να βρεις τον καταλληλο ψυχιατρο. Εγω εχω παει συνολικα σε 6 σε δυο χωρες . Με τον τελευταιο εμεινα ευτυχως ευχαριστημενη , οι υπολοιποι ηταν παρε τα φαρμακα σου και σκασε.
    ναι και μενα καπως ετσι ειναι αλλα με δοση ψευτικης ευγενειας

  5. #35
    τελειως δεν κοβονται με τπτ παντως

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ειμαστε καταδικασμενοι...

  7. #37
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    ειμαστε καταδικασμενοι...
    οχι δεν ειμαστε καταδικασμενοι(μην τοβαζεις κατω με τπτ στο τελος θα νικησουμε λογικα).εγω ειπα τελειως δεν κοβονται οχι δεν ελατωνονται

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μα μου μιλαει για αυξηση του λεπονεξ.. επειδη εχω αυτοκτονικο ιδεασμο

  9. #39
    κ εμενα με ελεγε κατι ποσοτητες τρελες εγω ομως τα κοβω ολα οσα λεει στη μεση κ ειμαι τελεια για σχιζοφρενης

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    βασικα επειδη δεν υπαρχουν "εξετασεις για σχιζοφρενεια" κλπ. λενε οτι θελουν οι γιατροι.

    λενε οτι ποσοτητα τους κατεβει, ειναι καθαρα υποκειμενικο.

    γενικα οι ψυχιατροι βασιζονται σε καθαρα υποκειμενικες εκτιμησεις γιατι δεν υπαρχουν μετρησεις.

    οτι θελουν κανουν.

    το παν ειναι να βρεις την ποσοτητα κατω απο την οποια παθαινεις υποτροπη και να μεινεις σε ενα ασφαλες οριο το οποιο θα ειναι υποφερτο.

    εγω δεν εχω προβλημα, ας ειναι και ρομποτ ο γιατρος αρκει να μου δωσει τα σωστα φαρμακα και να ασχοληθει μαζι μου και να ειναι τυπικος.

    για να νιωσεις ωραια ειναι οι ψυχολογοι οχι οι ψυχιατροι καταλληλοι.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    βασικα δεν ειμαστε καταδικασμενοι, τουλαχιστον δεν ειμαστε πιο καταδικασμενοι περισσοτερο απο τους αλλους χεχε,
    αφου η επιστημη προχωραει και θα βρουν καποιο φαρμακο. θεμα χρονου ειναι .

    αρκει να κανουμε υπομονη και κουραγιο.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  12. #42
    Quote Originally Posted by maus View Post
    βασικα δεν ειμαστε καταδικασμενοι, τουλαχιστον δεν ειμαστε πιο καταδικασμενοι περισσοτερο απο τους αλλους χεχε,
    αφου η επιστημη προχωραει και θα βρουν καποιο φαρμακο. θεμα χρονου ειναι .

    αρκει να κανουμε υπομονη και κουραγιο.
    συμφωνω οτι δεν ειμαστε καταδικασμενοι σιγουρα αλλα κ το τελειο χαπι να περιμενουμε ειναι ουτοπια.την ιαση της 'τρελας' ο ανθρωπος(μεσα κ ο ιποκρατης που ηξερε τα παντα) την ψαχνει χιλιαδες χρονια κ θα πρεπει δλδ να ειμαστε ιδιαιτερα τυχεροι να βρεθει οριστικη θεραπεια τα 30 χρονακια που ειμαστε προβληματικοι εμεις απο αποψη ψυχωσης

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    βασικα δε θα βρεθει οριστικη θεραπεια αλλα καλυτερη αντιμετωπιση της νοσου.

    δηλαδη θα επιδρουν με ενα πιο εξυπνο τροπο στους υποδοχεις ντοπαμινης ή σε αλλους υποδοχεις και με λιγοτερες παρενεργειες.

    μια μορφη θεραπειας υπαρχει ηδη για πολλους αλλιως δε θα ειμασταν εδω να γραφουμε.

    30-40% γινονται καλα με τα φαρμακα 20% εχει ακομα συμπτωματα αλλα καλυτερευει και ενα 20% δε γινεται καλα με τα φαρμακα.

    το θεμα ειναι να βρεθει θεραπεια και για αυτους που δε γινονται καλα με τα φαρμακα.

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    συμφωνω οτι δεν ειμαστε καταδικασμενοι σιγουρα αλλα κ το τελειο χαπι να περιμενουμε ειναι ουτοπια.την ιαση της 'τρελας' ο ανθρωπος(μεσα κ ο ιποκρατης που ηξερε τα παντα) την ψαχνει χιλιαδες χρονια κ θα πρεπει δλδ να ειμαστε ιδιαιτερα τυχεροι να βρεθει οριστικη θεραπεια τα 30 χρονακια που ειμαστε προβληματικοι εμεις απο αποψη ψυχωσης
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Oριστικη θεραπεια οσο ζουμε δυσκολα να βρουνε, αλλα και να βρουνε θα ναι για μερικους.

    Να ηταν μονο το χαπακι καλα θα ηταν, ας εχει και παρενεργειες. Ειναι τετοια η φυση της ασθενειας που επηρεαζεται απο πολλους παραγοντες κυριως απο το περιβαλλον.

    Ειμαστε απο την φυση μας βιολογικα ευαισθητοι και μακαρι το χαπακι να μας θωρακιζε αρκετα να μην ειχαμε σκαμπανεβασματα, γιατι οσο και να πεις δυσκολιες και προβληματα στη ζωη παντα θα υπαρχουν. Μακαρι να εκανε καποιο κλικ το μυαλο μας και βλεπαμε τα πραγματα με μια αλλη οπτικη γωνια, με περισσοτερη κατανοηση και αγαπη και ηρεμια πανω απ ολα!.

  15. #45
    και να τρωμε με μετρο το 'παραμυθι' που μας σερβιρουν οι γιατροι δλδ οτι ολα τα σκεφτομαστε στραβα κ οτι ειμαστε υπερβολικοι παντα κ καμια μας περιεργη σκεψη δεν ισχυει...δεν ειναι ετσι

Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. οχι στα φαρμακα...
    By ντολορ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 20-11-2013, 22:27
  2. φαρμακα
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2010, 03:52
  3. φαρμακα
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 06-06-2010, 10:30
  4. ΦΑΡΜΑΚΑ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2007, 22:17
  5. Φάρμακα
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 10-05-2007, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •