ΤΟ thread όσων τα έκοψαν επιτυχώς. - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 104 of 104
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    τα σεβη μου ντοκτορ ελενταρ...
    Έτσι μπράβο [emoji14][emoji14][emoji14]

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Ποια σχιζοφρένεια... τα έχεις χάσει... για άγχος και κατάθλιψη μιλάω μόνο... και ναι για μένα η σχιζοφρένεια είναι η μόνη περίπτωση που πρέπει να παίρνεις φάρμακα... (αντιψυχωσικα) όπως και σε βαριές ψυχωσεις... αλλα φίλε μου για άγχος και κατάθλιψη σορρυ αλλά δεν θα πάρω αντιψυχωσικα
    Ρε συ Ελενταρ, την ερμη τη διπολικη διαταραχη δε τη διδασκαν ακομη στο Hopkins τοτε που εκανες την ειδικοτητα;


    ...Λοιπον περα απο την πλακα, κανεις προπαγανδα κανονικη γυρω απο τα "κακα τα φαρμακα" και σπερνεις μυθους και ανακριβειες σχεδον σε καθε καταχωρηση σου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ρε συ Ελενταρ, την ερμη τη διπολικη διαταραχη δε τη διδασκαν ακομη στο Hopkins τοτε που εκανες την ειδικοτητα;


    ...Λοιπον περα απο την πλακα, κανεις προπαγανδα κανονικη γυρω απο τα "κακα τα φαρμακα" και σπερνεις μυθους και ανακριβειες σχεδον σε καθε καταχωρηση σου.
    Για πες μου ρε εξυπνάκια τι ανακρίβειες λέω?? εσείς θα μας βγάλετε και αθώα τα φάρμακα... μήπως είσαι ψυχίατρος??

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Επιφυλασσομαι για την ωρα: δεν ξερω τι θα εχει μεινει να σχολιασω επιλεκτικα αφου περασει η διαχειριση απο το θρεντ. Η αληθεια ειναι οτι ποσταρα περισσοτερο για να γεμισω το νεκρο χρονο που σου φορτωνει το συστημα του φορουμ και σε εχει στο περιμενε μεταξυ διαδοχικων ριπορτ. Τεσσερα (4) λεπτα! Απελπισια. Ευτυχως δεν επιασα το θρεντ απ' την αρχη - το πασχα θα ξεμπερδευα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Επιφυλασσομαι για την ωρα: δεν ξερω τι θα εχει μεινει να σχολιασω επιλεκτικα αφου περασει η διαχειριση απο το θρεντ. Η αληθεια ειναι οτι ποσταρα περισσοτερο για να γεμισω το νεκρο χρονο που σου φορτωνει το συστημα του φορουμ και σε εχει στο περιμενε μεταξυ διαδοχικων ριπορτ. Τεσσερα (4) λεπτα! Απελπισια. Ευτυχως δεν επιασα το θρεντ απ' την αρχη - το πασχα θα ξεμπερδευα.
    Η είσαι ψυχίατρος... ή έχεις μεγάλο συμφέρον να πιστεύεις ότι ανακρίβεια σε σχέση με τα φάρμακα μας πετάνε οι ψυχίατροι....
    Το μόνο που φωνάζω είναι οτι τα αντιψυχωσικα δεν είναι παίξε γέλασε όπως τα δίνουνε για το παραμικρό... και ξέρεις γιατί το κάνουν αυτό??... γιατί τα παίρνουν από τις φαρμακευτικές...

  6. #96
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Η είσαι ψυχίατρος... ή έχεις μεγάλο συμφέρον να πιστεύεις ότι ανακρίβεια σε σχέση με τα φάρμακα μας πετάνε οι ψυχίατροι....
    Το μόνο που φωνάζω είναι οτι τα αντιψυχωσικα δεν είναι παίξε γέλασε όπως τα δίνουνε για το παραμικρό... και ξέρεις γιατί το κάνουν αυτό??... γιατί τα παίρνουν από τις φαρμακευτικές...
    τι φωναζεις ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι το ιδιο...ουτε τα φαρμακα αχρηστα η αθωα...εσυ ας πουμε δηλωνεις οτι εχεις αγχος αλλα φαινεται οτι τα αντιψυχωσικα σου τα χρειαζεσαι πιο πολυ απο ολους...μια το ενα δηλωνεις μια το αλλο...κ στην τλκ αμα δεν θες κοψτα τι εππιρεαζεις κ αλλους δοκτορα ξερολα?θες παρεα στο ψυχιατρειο?αλλα προσεξε μερικοι μπαινουν κ δεν ξαναβγαινουν,σου κρουω τον κουδουνα του κινδυνου... ΥΓ ΝΤΟΚΤΟΡΑ ΕΛΕΝΤΑΡ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ Κ ΑΝ ΠΗΓΑ ΜΕ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΨΥΧΩΣΗ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Κ ΑΝ ΝΙΚΙΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ Π ΕΙΣΤΕ ΕΝΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΓΤ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΔΟΚΤΟΡΑ...
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 08-02-2020 at 09:40.

  7. #97
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΦΤΑΙΕΙ Κ ΤΟ ΚΟΥΤΟΥΡΝΙΘΙ Ο ΕΥΦΥΕΣΤΑΤΟΣ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΣ Π ΔΗΛΩΝΕΙ Κ ΕΥΦΥΕΣΤΑΤΟΣ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ...ΑΝΤΕ ΚΟΨΤΕ ΤΑ Κ ΜΗΝ ΜΑΣ ΕΠΙΡΕΑΖΕΤΕ ΕΜΑΣ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ?ΑΝΤΕ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΑΓΚΑΛΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Π ΣΕΒΟΝΤΑΙ(ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ) ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΑΡΞΗ.ΑΝΤΕ!!! ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑΚΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΤΡΟ Κ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΗΣΥΧΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ...

  8. #98
    ΣΟΡΡΥ ΑΜΑ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΖΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ 'ΚΑΚΟ' ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΡΕΣΥ ΕΛΕΝΤΑΡ ΕΓΙΝΕΣ ΠΟΛΥ ΞΕΡΟΛΑΣ&ΕΙΡΩΝΑΣ&ΑΠΟΛΥΤΟΣ Κ Ο ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΣ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΕΦΥΕΣΤΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΑΒΔΟΥΝ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΞΥΠΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΗΣ ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΔΟΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ,ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ ΠΡΩΤΟΣ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΔΩ Π ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΗΝ ΑΜΕΛΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΕΛΕΝΤΑΡ ΡΕΣΥ ΓΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΤΩΡΑ...ΔΕΣ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΥΜΠΑΣΧΟΝΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΣΥ...

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    δημητρη αδερφε για να μη γινεσαι ρεζιλι τσαμπα σου λεω βγηκε η θεραπεια τωρα γιατι θα σου πω τα παιδια δεν τρωνε κ παιρνουν ναρκωτικα τωρα γιατι εγινε κατι σαν παγκοσμιοσ πολεμοσ γιατι καταστραφηκε ο κοσμοσ το 12 οι αμερικανοι σασ εστειλαν ολουσ κατα πανω μου για να ζησετε αλλα ειστε τοσο αχρηστοι που ουτε αυτο δεν μπορειτε να κανετε παρε κανε ξανα οτι εκανεσ απο ουσιεσ ετσι ειναι ολοι πλεον εγω στρατιωτησ ειμαι αυτα ξερω εγω για αληθεια η θεραπεια ειναι περιπου αλγκοφρεν μυοχαλαρωτικο και ροφημα πρωτεινησ γτ δεν τρωμε καλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    δεν τα γραφω για να στην πω ειναι η αληθεια εχω κ διευθυνσεισ κ τηλ ψαξε το γτ αποβλακωθηκαμε ολοι με τα φαρμακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #101
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    43
    genesis πολύ ενφιαφέρον το soterias project του Loren Mosher. Elendar123 αν θες να κόψεις τα ψυχοφάρμακα βρες ψυχίατρο να σε αναλάβει να τα κόψεις. Έχω τη πεποίθηση πως 1 στους 100 θα σε αναλάβει. Τα αντιψυχωτικά εχουν ένδειξη σχιζοφρένεια και διπολική αν λοιπόν δε πάσχεις από αυτά και τα κόψεις με τη βοήθεια ψυχιάτρου η πρόγνωση πιστεύω είναι πολύ καλή για εσένα.

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by panagos1 View Post
    genesis πολύ ενφιαφέρον το soterias project του Loren Mosher. Elendar123 αν θες να κόψεις τα ψυχοφάρμακα βρες ψυχίατρο να σε αναλάβει να τα κόψεις. Έχω τη πεποίθηση πως 1 στους 100 θα σε αναλάβει. Τα αντιψυχωτικά εχουν ένδειξη σχιζοφρένεια και διπολική αν λοιπόν δε πάσχεις από αυτά και τα κόψεις με τη βοήθεια ψυχιάτρου η πρόγνωση πιστεύω είναι πολύ καλή για εσένα.
    Σε ευχαριστώ πολύ είσαι καταπληκτικός.... έτσι θα κάνω... όπως ακριβώς λες

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ti είναι το soterias project ?Δεν ξέρω τίποτα Πολύ ωραίο το θέμα κ χρήσιμο Όμως ο φόβος η προκατάληψη η δαιμονοποίηση ο τρόπος αντιμετώπισης του ψυχωσικου κυριαρχούν κ εδώ Μακάρι να σοβαρευτούμε κ να πούμε εμπειρίες κ μεθόδους για όσους έχουν το θάρρος κ την ελπίδα να προσπαθήσουν σαν ελεύθερα άτομα να ελαττώσουν η να διακόψουν τη χρήση των αντιψυχωτικων Για μένα απαραίτητη προϋπόθεση για αλλαγή στην αγωγή είναι η αντικατάσταση κ οι συνθηκες

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Εμένα ο γιατρός μου μου μίλησε για τη δυνατότητα του εγκεφάλου στην αυτοίαση. Βέβαια δεν το επανέλαβε για να μη μου δώσει θάρρος αλλά εγώ έχω ελπίδα ότι κάποια στιγμή θα κόψω το φάρμακο με επιτυχία

    Βέβαια ο γιατρός μου είπε και για περιπτώσεις όπου ελαχιστότατη ποσότητα φαρμάκου κρατούσε ασθενείς σε νορμαλ επίπεδα, και όταν η μηδαμινή χορήγηση αυτής της ποσότητας σταμάτησε, τότε υπήρξε υποτροπή

    επίσης μου είπε για περιπτώσεις που η υποτροπή ήρθε μετά απο 20 και 30 χρόνια απο τη διακοπή του φαρμάκου

    Είναι δυσκολα.....

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 04-06-2012, 01:58
  2. The Happy Birthday Thread!
    By cyborg13 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 19-11-2011, 15:20
  3. The ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ Thread
    By deleted-member30-03 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 30
    Last Post: 22-09-2011, 18:53
  4. Διόρθωση ενός thread
    By akisp in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 04-04-2011, 15:53
  5. Που είναι το music thread?
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-06-2010, 17:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •