ιστορια μου, αμαρτια μου....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74

    ιστορια μου, αμαρτια μου....

    Θα σας πω και εγω την ιστορια μου.. Ειμαι 22 χρονων και καποτε πριν 7 χρονια ερωτευτηκα εναν 7 χρονια μεγαλυτερο μου..Αυτός ήταν και είναι φιλος του πρωτου μου ξαδερφου και την μερα που καταλαβα οτι τον ερωτευτηκα αυτος τα εφτιαξε με μια κοπελα. Για μερες εκλεγα τον ηθελα παρα πολυ και ολο αυτο το κρατουσα μεσα μου, ποτε μου δεν ειπα στον ξαδερφο μου οτι μαρεσε ο φιλος του. Απο την στιγμη που τα ειχε με αλλη αποφασισα οτι πρεπει να τον ξεπερασω και να μην του δειξω οτι μαρεσει ετσι και αλλιως και να του το εδειχνα δεν θα γινοταν τιποτα γιατι ημουν η ξαδερφη του κολλητου του. Για 4 χρονια μου ειχε γινει το μεγαλυτερο μου κολημα και αποθημενο. Ομως προσπαθουσα να μην του δειξω τιποτα γιατι ντρεπομουν πολυ και τα ειχε ακομα με την ιδια κοπελα. Ομως αυτος παντα στα 4 χρονια μου εριχνε ματιες με κοιτουσε στα ματια και μου εδειχνει οτι του αρεσω αλλα μεχρι εκει.
    Εγω καθε που τον εβλεπα τρελενομουν αλλα προσπαθουσα να ημουν συγκρατιμενη.
    Με λιγα λογια, οταν πηγαινα 3η λυκειου υποσχεθηκα στον εαυτο μου να τον ξεχασω και να προχωρισω στην ζωη μου, γιατι δεν ειχα ματια για αλλον. Ωσπου ενα βραδυ μετα απο αυτη την υποσχεση βγηκα για ποτο με μια φιλη μου και ηταν εκει ο ξαδερφος μου εκει (τυχαια) και μου ειπε οτι θελει να μου γνωρισει ενα αγορι που του αρεσα και εγω ειχα περιεγια και ετσι τον γνωρισα εκει...μετα με εκανε φιλη στο fb και μιλουσαμε με τις ωρες για τρεις μηνες....(δεν θα πιστεψετε ποιο αγορι ηταν αυτο....ο μικροτερος αδερφος αυτου που σας ελεγα πιο πανω οτι μαρεσε για πολλα χρονια) εγω καταλαβα οτι αυτος το πηγαινε για σχεση και ετσι αποφασησα να κανω σχεση μαζι του για να κανω τον αδερφο του να ζηλεψει και να καταλαβω αν του αρεσω η οχι........(ημουν χαζη)Με αυτο το παιδι τα φτιαξαμε και περνουσα τελεια μαζι του αρχισε να μαρεσει καθε μερα ολο και πιο πολυ εγω απεφευγα να μ λεει πραγματα για τα αδερφια του και απεφευγα να πηγαινω σπιτι του γτ ειδη αρχιζα να τον ερωτευομαι και να νιωθω απειρες τυψεις.....μεχρι τον 1,5 χρονο που τα ειχαμε που και που σκεφτομουν τον αδερφο του κ εκοβα αντιδρασεις και καταλαβαινα οτι τον ενοχλησε που τα ειχα με τον αδερφο του και ηταν κακος μαζι μου και με κοιτουσε κα8ε φορα εντονα....Στο τελος τον ξεπερασα τελειως και με το αγορι μου τα εχω ακομα και χτες κλεισαμε 4,5 χρονια μαζι και λεμε απο του χρονου να συγκατοικησουμε....αν ολα πανε καλα. Ομως το προβλημα μου τωρα ειναι οτι εδω κ μια εβδομαδα βλεπω που κ που τον αδερφο του παλι στον υπνο μου και μετα τον σκεφτομαι αλλα μεχρι εκει. δεν θελω να ξανα αναψει ολο αυτο που ενιωθα γιαυτον παλι..................το αγορι μου ειναι το καλυτερο παιδι δεν του αξιζε αυτο που του εκανα στην αρχη αλλα.......................... (αυτος τα εχει ακομα με την ιδια κοπελα που σας ειπα στην αρχη) τον αγαπω πια και δεν θελω να μαθει ποτε αυτο το μυστικο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    τωρα εισαι σιγουρη οτι θες τον δικο σου και οχι τον αδερφο του?

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    ναι το αγορι μου θελω...δεν θα τα ειχα μαζι τ αν δεν τον ηθελα τοσα χρονια....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by elenlepen View Post
    ναι το αγορι μου θελω...δεν θα τα ειχα μαζι τ αν δεν τον ηθελα τοσα χρονια....
    πες του το τοτε για να σου φυγει το βαρος

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    αν του το πω δεν θα μου ξαναμιλησει ποτε ξανα και θα τον χασω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    τοτε θα το παλεψεις μεσα σου

    αλλα γιατι να μη σου ξαναμιλησει
    αφου τον θες σε θελει και πατε καλα
    μετα απο 4.5 χρονια σχεσης εγω δεν θα το θεωρουσα προδοσια αυτο

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    δεν μπορω να του το πω ειλικρινα....προτιμω να το κρατησω μεσα μου και να το κουβαλαω μεχρι να πεθανω παρα να του το πω...το αγορι μου ειναι εγωιστης αν του πω κατι τετοιο θα με ξεγραψει τελειως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by elenlepen View Post
    δεν μπορω να του το πω ειλικρινα....προτιμω να το κρατησω μεσα μου και να το κουβαλαω μεχρι να πεθανω παρα να του το πω...το αγορι μου ειναι εγωιστης αν του πω κατι τετοιο θα με ξεγραψει τελειως.
    ναι ομως τελικα σε κερδισε αυτος και εισαι μαζι του επειδη εισαι ερωτευμενη δεν θα τον χαροποιησει αυτο?

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    ναι αλλα μου αρεσε ο αδερφος του και ειναι σοβαρο αυτο...εμενα αν μου ελεγε οτι του αρεσε η αδερφη μου πιο πριν απο εμενα θα θυμωνα πολυ μπορει και να τον χωριζα....και επειδη τον ξερω απεξω και ανακατοτα θα θυμωσει υπερβολικα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    τυχαιο το γεγονος οτι ειναι αδερφος του

    αλλα οπως νομιζεις εσυ ξερεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by elenlepen View Post
    ναι αλλα μου αρεσε ο αδερφος του και ειναι σοβαρο αυτο...εμενα αν μου ελεγε οτι του αρεσε η αδερφη μου πιο πριν απο εμενα θα θυμωνα πολυ μπορει και να τον χωριζα....και επειδη τον ξερω απεξω και ανακατοτα θα θυμωσει υπερβολικα
    Συμφωνω μαζι σου. Μην το πεις ποτε στο αγορι σου ότι ειχες φαει κολλημα με τον αδερφο του γιατι ετσι μπορει να κινδυνεψει η σχεση σας. Για ποιο λογο αλλωστε? Αν θες να το πεις καπου για να το βγαλεις από μεσα σου, πες το σε καμια φιλη σου ή στη μαμα σου. Από την άλλη αν σκέφτεσαι που και που τον αλλον σιγα και τι εγινε? Δεν είναι ότι θα το προχωρήσεις απλα θα μεινει στο μυαλο σου. Δεν βλεπω που είναι το κακο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Συμφωνω μαζι σου. Μην το πεις ποτε στο αγορι σου ότι ειχες φαει κολλημα με τον αδερφο του γιατι ετσι μπορει να κινδυνεψει η σχεση σας. Για ποιο λογο αλλωστε? Αν θες να το πεις καπου για να το βγαλεις από μεσα σου, πες το σε καμια φιλη σου ή στη μαμα σου. Από την άλλη αν σκέφτεσαι που και που τον αλλον σιγα και τι εγινε? Δεν είναι ότι θα το προχωρήσεις απλα θα μεινει στο μυαλο σου. Δεν βλεπω που είναι το κακο.
    εσενα δηλαδη δεν θα σε ενοχλουσε ο συντροφος σου να εχεις αλλες στο μυαλο του?
    ακομα και αν δεν προχωρησει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    για τα όνειρα, δεν λέει τίποτα αυτό, θα μπορούσε κάλλιστα το υποσυνείδητο σου να σου λέει ξέχνα τον.
    όταν ξυπνάς ξεκίνα να μετράς αμέσως μέχρι το 10 και δεν θα θυμάσαι τα όνειρα σου :)
    το βρίσκω κακή ιδέα να του το πείς.

    Quote Originally Posted by paintitblack View Post
    εσενα δηλαδη δεν θα σε ενοχλουσε ο συντροφος σου να εχεις αλλες στο μυαλο του?
    ακομα και αν δεν προχωρησει
    εμένα θα με ενοχλούσε αν μου έλεγε πως δεν έχει ....δεν λέμε να σκέφτεται συνέχεια άλλους έτσι..απόλυτα φυσιολογικό το βρίσκω, δηλαδή τι διαφορά έχει να σκέφτεσαι την μελέτη -βάλε celebrity crush εδω- και να γουστάρεις απο το να σκέφτεσαι την γειτόνισα ας πούμε; εχει καμιά διαφορά σαν σκέψη; μόνο στις πιθανότητες να γίνει κάτι

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ντρεπομουν πολυ
    basικα εμενα οταν καπιος μ αρεσει (κ οχι απαραιτητα ερωτικα) δεν ειμαι καθολου συγκρατιμενος αντιθετα καταπινω γλιστριδα οταν καπιος σ αρεσει δεν ειναι ο καταληλος για να συγκρατισε αλλα αντιθετα ειναι ο καταληλος για να απελευθερωνεσε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by paintitblack View Post
    εσενα δηλαδη δεν θα σε ενοχλουσε ο συντροφος σου να εχεις αλλες στο μυαλο του?
    ακομα και αν δεν προχωρησει
    Οι περισσοτεροι που εχουν μακροχρονια σχεση καποια στιγμη θα μπουν στον πειρασμο να αρχισουν να σκέφτονται αλλους (και μακαρι να εμεναν μονο σε αυτό!). Τωρα από το να σκέφτεσαι μεχρι να το κανεις πραξη εχει μεγαλη αποσταση. Η μονογαμια όμως δεν είναι στη φυση του ανθρωπου. Πώς εισαι τοσο σιγουρη ότι και ο δικος σου δεν σκέφτεται κρυφα άλλες ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ
    By dani in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-02-2014, 23:27
  2. Όταν το σεξ θεωρείται αμαρτία..
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 02-07-2011, 02:02
  3. Η Ιστορία μου
    By GiannisG in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 18-02-2009, 20:46
  4. Αν είναι η αγάπη αμαρτία
    By xameni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 25-01-2009, 10:13
  5. Iστορια μου,αμαρτια μου
    By Σπυριδουλα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 19-12-2006, 15:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •