18 και μηχανακι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    unforgiven , αν εμενες Αθηνα , θα σε απετρεπα να παρεις διτροχο . Ειμαι φανατικος μηχανοβιος , απο τα 18 ως τωρα στα 52 μου . Στο χωριο , δεν το θεωρω επικινδυνο ( σχετικα ) . Ειχα 2 μονο πτωσεις σε ολη την ζωη μου , υπαιτιοτητα αλλου , κ οχι με τις μεγαλου κυβισμου μηχανες που ειχα-εχω , τις κυκλοφορω εκτος Αθηνων , αλλα με το σκουτερακι μου , και οι δυο μετα τα 50 μου , δλδ εμπειρος . Οι οδηγοι πλεον ειναι εγκληματιες , καμμια σχεση με τα 80s .Την πρωτη μοτο δεν μου την πηρε ο πατερας μου , αρνειτο πεισματικα , κ εκανα οικονομιες , κ την πηρα μονος μου . Μετα την συνηθισε ( αυτο ειναι πολυ σημαντικο ) κ την επομενη μου την πηρε ο ιδιος .
    Ειναι αληθεια αυτο που λεει ο Τασος75 , η πτωση ειναι δεδομενη , ιδιως αν εισαι απειρος . Τα πιο πολλα κυβικα , ειναι ασφαλεια . ΠΑΡΤΟ , θα το χαρεις , δεν ξερω ομως τον πατερα σου , κ που να ξερω πως θα τον πεισεις .
    Διαφωνω με την νοοτροπια , οχι μηχανη , ειναι επικινδυνη . Ολη η ζωη ειναι ενα ρισκο . 2.500.000 κατοχοι μηχανων ειναι μ@λ@κες ?
    Ειμαι μ@λ@κας που μεταξυ αλλων εχω το bmw s1000rr και χτυπαω 300σουρες στην Εθνικη ? καλα μπορει να ειμαι , αλλα τι ψυχη εχει ενα 125αρακι .

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    unforgiven , αν εμενες Αθηνα , θα σε απετρεπα να παρεις διτροχο . Ειμαι φανατικος μηχανοβιος , απο τα 18 ως τωρα στα 52 μου . Στο χωριο , δεν το θεωρω επικινδυνο ( σχετικα ) . Ειχα 2 μονο πτωσεις σε ολη την ζωη μου , υπαιτιοτητα αλλου , κ οχι με τις μεγαλου κυβισμου μηχανες που ειχα-εχω , τις κυκλοφορω εκτος Αθηνων , αλλα με το σκουτερακι μου , και οι δυο μετα τα 50 μου , δλδ εμπειρος . Οι οδηγοι πλεον ειναι εγκληματιες , καμμια σχεση με τα 80s .Την πρωτη μοτο δεν μου την πηρε ο πατερας μου , αρνειτο πεισματικα , κ εκανα οικονομιες , κ την πηρα μονος μου . Μετα την συνηθισε ( αυτο ειναι πολυ σημαντικο ) κ την επομενη μου την πηρε ο ιδιος .
    Ειναι αληθεια αυτο που λεει ο Τασος75 , η πτωση ειναι δεδομενη , ιδιως αν εισαι απειρος . Τα πιο πολλα κυβικα , ειναι ασφαλεια . ΠΑΡΤΟ , θα το χαρεις , δεν ξερω ομως τον πατερα σου , κ που να ξερω πως θα τον πεισεις .
    Διαφωνω με την νοοτροπια , οχι μηχανη , ειναι επικινδυνη . Ολη η ζωη ειναι ενα ρισκο . 2.500.000 κατοχοι μηχανων ειναι μ@λ@κες ?
    Ειμαι μ@λ@κας που μεταξυ αλλων εχω το bmw s1000rr και χτυπαω 300σουρες στην Εθνικη ? καλα μπορει να ειμαι , αλλα τι ψυχη εχει ενα 125αρακι .
    Ααα για τοσο βαρια καταθλιψη..ελα καλα!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τα σβηνω , διοτι εμαθα να μην δινω πολλα στοιχεια για μενα .
    Last edited by Macgyver; 25-06-2014 at 07:58.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ηρεμησε φιλε μου,Εγω να σου πω την αληθεια εαν ησουν παιδι μου δεν θα σου επαιρνα μηχανακι ποτε,Πανω απο ολα ειναι το θεμα της ασφαλειας σου κ εαν προσεχεις εσυ δεν σου λεει κανενας οτι οι διπλανοι σου οδηγοι θα προσεχουν το ιδιο,Καλο ειναι κ το κρανος ομως προστατευει μονο το κεφαλι κ τιποτα αλλο,Προτεινω να παρεις αυτοκινητο μιας κ καλη οταν θα εισαι ετοιμος,Επισης ειναι κ το θεμα της συντηρησης εαν οι δικοι σου ζοριζονται οικονομικα πως θα πληρωνουν τα τελη κυκλοφοριας,Μικρος εισαι ακομα κ στην πορεια της ζωης σου μπορεις να αποκτησεις με υπομονη ο,τι επιθυμεις,Μην βιαζεσαι απο τωρα κ προσθεου οχι αν δεν εχεις διπλωμα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    ωραια παιδια λοιπον για να μην σας πιεζω....θελω να μου πειτε τροπους να τον πεισω να μου παρει το παπακι..αυτο..αποψεις θελω να τον πεισω..αυτο με νοιαζει ...σας παρακαλω..περιμενω....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    unforgiven , αν εμενες Αθηνα , θα σε απετρεπα να παρεις διτροχο . Ειμαι φανατικος μηχανοβιος , απο τα 18 ως τωρα στα 52 μου . Στο χωριο , δεν το θεωρω επικινδυνο ( σχετικα ) . Ειχα 2 μονο πτωσεις σε ολη την ζωη μου , υπαιτιοτητα αλλου , κ οχι με τις μεγαλου κυβισμου μηχανες που ειχα-εχω , τις κυκλοφορω εκτος Αθηνων , αλλα με το σκουτερακι μου , και οι δυο μετα τα 50 μου , δλδ εμπειρος . Οι οδηγοι πλεον ειναι εγκληματιες , καμμια σχεση με τα 80s .Την πρωτη μοτο δεν μου την πηρε ο πατερας μου , αρνειτο πεισματικα , κ εκανα οικονομιες , κ την πηρα μονος μου . Μετα την συνηθισε ( αυτο ειναι πολυ σημαντικο ) κ την επομενη μου την πηρε ο ιδιος .
    Ειναι αληθεια αυτο που λεει ο Τασος75 , η πτωση ειναι δεδομενη , ιδιως αν εισαι απειρος . Τα πιο πολλα κυβικα , ειναι ασφαλεια . ΠΑΡΤΟ , θα το χαρεις , δεν ξερω ομως τον πατερα σου , κ που να ξερω πως θα τον πεισεις .
    Διαφωνω με την νοοτροπια , οχι μηχανη , ειναι επικινδυνη . Ολη η ζωη ειναι ενα ρισκο . 2.500.000 κατοχοι μηχανων ειναι μ@λ@κες ?
    Ειμαι μ@λ@κας που μεταξυ αλλων εχω το bmw s1000rr και χτυπαω 300σουρες στην Εθνικη ? καλα μπορει να ειμαι , αλλα τι ψυχη εχει ενα 125αρακι .
    τι ειπες τωρα..bmw 1000rr <3 και ducati 1199 panigale superleggera..τι να πεις:)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν πιεζεις κανεναν , αλλα για να σου δωσει μια βαρυνουσα απαντηση καποιος , πρεπει να ξερει τον πατερα σου . Επικαλεσου το οικονομικο , οτι δεν σε παιρνει οικονομικα να κινεις ενα αυτοκινητο , ειναι σοβαρος λογος . Νοικιασε ενα παπακι , κ αρχισε να βολταρεις , να σε βλεπει ομως ο πατερας σου . Πρηζε του τα τετοια καθε μερα ,μα καθε μερα , μεχρι ναγανακτησει , κ να στο παρει ( τοχα κανει στον δικο μου , για αλλο θεμα , κ επιασε ) . Δεν μουρχεται κατι αλλο .

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    τι ειπες τωρα..bmw 1000rr <3 και ducati 1199 panigale superleggera..τι να πεις:)

    Δεν εχω ducati , εχω εκτος απο το 1000αρι , bmw r1200gs k bmw k1200r ( το νεικντ , τετρακυλινδρο , 163 ps ) αλλα πιο πολυ χρησιμοποιω το σκουτερ !!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν εχω ducati , εχω εκτος απο το 1000αρι , bmw r1200gs k bmw k1200r ( το νεικντ , τετρακυλινδρο , 163 ps ) αλλα πιο πολυ χρησιμοποιω το σκουτερ !!
    το ducatti το εγραψα γιατι ειναι τα top για εμενα με το bmw

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    το ducatti το εγραψα γιατι ειναι τα top για εμενα με το bmw


    Σωστο , αλλα το bmw κανει 18.000 , κ το panigale 30.000 . και τα δυο με φουλ εξοπλισμο . Το bmw ειναι φιλικοτατο , παρα τα 193 αλογα , το ντουκατι δυστροπο κ αβολο , με 195 αλογα . Το ντουκατι ειναι πιο γρηγορο στην πιστα .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν πιεζεις κανεναν , αλλα για να σου δωσει μια βαρυνουσα απαντηση καποιος , πρεπει να ξερει τον πατερα σου . Επικαλεσου το οικονομικο , οτι δεν σε παιρνει οικονομικα να κινεις ενα αυτοκινητο , ειναι σοβαρος λογος . Νοικιασε ενα παπακι , κ αρχισε να βολταρεις , να σε βλεπει ομως ο πατερας σου . Πρηζε του τα τετοια καθε μερα ,μα καθε μερα , μεχρι ναγανακτησει , κ να στο παρει ( τοχα κανει στον δικο μου , για αλλο θεμα , κ επιασε ) . Δεν μουρχεται κατι αλλο .
    να ενοικιασω παπακι ειναι λιγο δυσκολο..η πολη ειναι στα 35 χιλιομετρα απο τη επαρχια που μενω...αλλα θα δοκιμασω ετσιοπως ειπες να τον πρηξω...χδ....αν καποιος βρει αλλον τροπο ας τον πει..περιμενω...και θελω να μ πειτε επιχειρηματα οτι χρειαζεται για το χωριο και γενικα επιχειρηματα να τον πεισω...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστο , αλλα το bmw κανει 18.000 , κ το panigale 30.000 . και τα δυο με φουλ εξοπλισμο . Το bmw ειναι φιλικοτατο , παρα τα 193 αλογα , το ντουκατι δυστροπο κ αβολο , με 195 αλογα . Το ντουκατι ειναι πιο γρηγορο στην πιστα .
    εγω τωρα που θα βγαλψ διπλωμα θα παρω ενα naked και οταν μαθω καλα θα παρω το ss που θελω :)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    αφου εχεις ηδη μηχανακι να κινεισαι ανετα
    γιατι να δωσεις ενα χιλιαρικο να παρεις καινουργιο
    νομιζω οτι μπορεις να αξιοποιησεις καλυτερα τα χρηματα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by paintitblack View Post
    αφου εχεις ηδη μηχανακι να κινεισαι ανετα
    γιατι να δωσεις ενα χιλιαρικο να παρεις καινουργιο
    νομιζω οτι μπορεις να αξιοποιησεις καλυτερα τα χρηματα
    ξαναλεω και παλι...εχω αποφασισει οτι θα παρψ μηχανακι....θελω να μου πειτε τροπους να του το πω....ευχαριστω

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    εσυ καλα το αποφασισες τον πατερουλη σου τον ρωτησες αν διαθετει χιλια ευρωπουλα?τοσο δεν εχει η μηχανη που θες?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •