18 και μηχανακι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aναγκασε τον να σου υποσχεθη , αν πετυχεις στις πανελληνιες να στο παρει , αλλα πρηξε τον , μεχρι αγανακτησεως , οι πατεραδες θελουν πανω απο ολα την ησυχια τους . Το γνωριζω εκ πειρας .

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    ξαναλεω και παλι...εχω αποφασισει οτι θα παρψ μηχανακι....θελω να μου πειτε τροπους να του το πω....ευχαριστω
    και εμείς έχουμε αποφασίσει να μην σου πούμε :P
    βγάζεις το δίπλωμα, πας φοιτητής, βρίσκεις δουλειά ντελιβεράς ημιαπασχόληση -χωρίς δίπλωμα δεν μπορείς, και οχι μόνο ντελιβερας- και παίρνεις ό,τι γουστάρεις χωρίς να μπορούν να σου πούν και τίποτα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γιατι βρε παμεολοι , το παιδι βοηθαει τον πατερα του στη δουλεια , προσφερει εργο , γιατι υπαρχουν οι πατεραδες ? νομιζω ανφοργκιβεν οτι φοβασαι καπου τον πατερα σου , δεν μπορω να πω με σιγουρια . Πρηξε τον , οι πατεραδες υπαρχουν για να τους πρηζουμε τα τετοια τους , ωστε να μας κανουν τα χατηρια , εφ οσον το αξιζουμε , μην μασας .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι βρε παμεολοι , το παιδι βοηθαει τον πατερα του στη δουλεια , προσφερει εργο , γιατι υπαρχουν οι πατεραδες ? νομιζω ανφοργκιβεν οτι φοβασαι καπου τον πατερα σου , δεν μπορω να πω με σιγουρια . Πρηξε τον , οι πατεραδες υπαρχουν για να τους πρηζουμε τα τετοια τους , ωστε να μας κανουν τα χατηρια , εφ οσον το αξιζουμε , μην μασας .
    γιατί του λέω για δίπλωμα απο χθές και σφυρίζει αδιάφορα, αν του κλείσει ένα άλλο μηχανάκι τον δρόμο και σπάσει τα πόδια του άλλου ποιός θα την πληρώσει mcgyver; (οτι αμα θέλουν σε πάνε αυτόφωρο στον έλεγχο πιστεύω το γνωρίζουν όλοι)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γινε ζητας!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γινε ζητας!
    νομίζεις πως σηκώνει πλάκα το θέμα του διπλώματος οδήγησης; παλιά μπορεί να οδηγούσαν όλοι μηχανάκια χωρίς δίπλωμα τώρα ούτε ασφάλεια δε μπορείς να βγάλεις, ζητάει τρόπο να του το φέρει, αν ήμουν εγω πατέρας του θα του έλεγα βγάλε δίπλωμα και ξαναέλα και θα τέλειωνε και εκεί η συζήτηση χωρίς να μπορεί να μιλήσει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    νομίζεις πως σηκώνει πλάκα το θέμα του διπλώματος οδήγησης; παλιά μπορεί να οδηγούσαν όλοι μηχανάκια χωρίς δίπλωμα τώρα ούτε ασφάλεια δε μπορείς να βγάλεις, ζητάει τρόπο να του το φέρει, αν ήμουν εγω πατέρας του θα του έλεγα βγάλε δίπλωμα και ξαναέλα και θα τέλειωνε και εκεί η συζήτηση χωρίς να μπορεί να μιλήσει
    λογικο να μην μπορεις να βγαλεις ασφαλεια χωρις διπλωμα πλεον...οπως επισης πλεον το υψος των ασφαλιστρων εξαρταται απο την ηλικια,το ποσο χρονο εχει απο την εκδοση του διπλωματος και αν εχει παρελθον σε ατυχημα ως υπαιτιος

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    γιατί του λέω για δίπλωμα απο χθές και σφυρίζει αδιάφορα, αν του κλείσει ένα άλλο μηχανάκι τον δρόμο και σπάσει τα πόδια του άλλου ποιός θα την πληρώσει mcgyver; (οτι αμα θέλουν σε πάνε αυτόφωρο στον έλεγχο πιστεύω το γνωρίζουν όλοι)


    Α , εδω αλλαζει το πραμα . Καλα ρε συ , δεν εχεις διπλωμα ? εχει δικιο ο παμεολοι .

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    ναι αλλα ξαναλεω παιδες το θελω για το χωριο...ε δηλαδη τοτε να μην παιρνω ουτε το αυτοκινητο το αγροτικο για να τον βοηθαω...θα του την πω και εγω..πατερα δεν εχω διπλωμα γιατι να παρω το αγροτικο να σε βοηθησω;;;δικιο δεν εχω;;εγω το θελω για το χωριο ξαναλεω...εκτος απο το να τον πρηξω...τροπο να του το ζητησω ξερετε;;;

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Κακως σε αφηνει να οδηγεις χωρις διπλωμα..Κακως θες και εσυ να οδηγεις χωρις διπλωμα..Ενας να πεσει πανω σου,χωρις να φταις εσυ θα τον πληρωσεις εσυ συν τα προστιμα που θα φας.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    unforgiven , εγω μαζι σου ειμαι , αλλα σπαει ο διαολος το ποδαρι του , κ χωρις διπλωμα , θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις . Και μην νομιζεις οτι με το 125αρι θα περιοριστεις στο χωριο σου , μολις ξεθαρρεψεις , θα αρχισεις τις βολτιτσες , ετσι νομιζω βεβαια , διοτι οταν πηρα την πρωτη μου μηχανη , δεν ειχα διπλωμα , και την πηρα για επιτοπιες βολτιτσες , μολις εξοικειωθηκα , ξαμολυθηκα . Μπορει να αποτελεις εξαιρεση , αυτο δεν μπορω να το ξερω .

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Ενταξει παιδια περα απο αυτα που λετε, μπορειτε να μου βρειτε τροπους να του το φερω σιγα σιγα ηρεμα κι ωραια γιατι κι οπατερας μου φοβαται τα δικυκλα;;;...τροπους θελω...

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    φοβαται τα δικυκλα;;
    δικιο εχει οτι κ να συμβει στη μηχανη εισαι ακαλυπτος εκτος απο το κρανος (αν το φοραει καπιος)

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πχ αν ειμουν πατερας σου θα ειχα τρομερη ανασφαλεια αν εισουν στη μηχανη 24 ωρες γιατι δε θα θελα να σε ψαχνω καμια μερα στου χαντακ δικιο εχει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Μαζεψε λεφτα και παρτο αν δεν στο παιρνεις ο μπαμπας...
    Τωρα για το διπλωμα οπως το δει καθενας...Εγω οδηγαω απτα 16 μου μεγαλου κυβισμου και οχι παπακια και δεν εχω θεμα...Τις παραγγελιες τις παω με μηχανακι π δεν εχει καν χαρτια...
    Δεν το λεω για να περιφανευτω ουτε για "μαγκια" απλα σου λεω οτι 6-7 χρονια δεν ειχα θεμα...Ναι και για να μη πεταχτει καποιος και να πει "μια φορα γινεται η στραβη", ξερω ξερω μια φορα γινεται την αλλη φορα ετοιμος ημουνα να γεμισω το κυνηγετικο να τιναξω το κεφαλι μου στον αερα...Οποτε νταξει μουσικη μου ακογονται...

    Επισης αυτο π λενε για το αυτοκινητο....Πρεπει καποια ατομα να καταλαβουνε οτι οτιδηποτε εχει ροδες και κινητηρα δεν ειναι και μεσο μετακινησης..
    Δεν μπορει καποιος ενα εχει μεγαλου κυβισμου μηχανη και να την χρησιμοποιει για μεσο μετακινησης παρα μονο για να βγαζει γουστα στις μετακινησεις του...Εχει διαφορα..

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •