Nοιώθω τόσο άχρηστη που δεν παντρεύτηκα ακομή! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Απανταω και στις 2:Ο αντρας ερωτευεται με το ματι,τοσο τα αγορακια οσο και οι κατασταλλαγμενοι αντρες,και αντικειμενικα μια γυναικα στα 38 της,ειναι πολυ λιγοτερο ομορφη απ' οτι στα 20.Ειναι πολλα πραγματα,ειναι η φυσικη φθορα,ειναι οτι στα 38 εχουν πολλες υποχρεωσεις και δεν προλαβαινουν να ειναι ολη μερα στην τριχα οπως παλια,πολλες κιολας βολευονται μεσα στον γαμο τους και αφηνονται και χαλανε τελειως.

    Δεν ειναι απολυτο,αλλα θα λεγα οτι εχω προσεξει το εξης:Μια 20αρα κατα μεσο ορο ειναι πολυ καλυτερη απο μια 40αρα,αλλα μια ωραια 40αρα παταει κατω ολες τις 20αρες.Το θεμα ειναι οτι αυτες οι 40αρες ειναι σχετικα λιγες.Ουτε ο αντρας φυσικα ειναι κελεπουρι στα 40,απλως η φυση μας ευνοει λιγο περισσοτερο και κρατιομαστε 5-10 χρονια παραπανω.Ενας 40αρης θα κοιταξει για γαμο την 30αρα,την 27αρα,οχι την 38αρα καλως ή κακως.

    Επισης,να προσθεσω οτι πολλες αντρες και γυναικες συμβιβαζονται σε σχεσεις ηδη απο νεαρη ηλικια.Οταν συμβιβαζεσαι στο (θεωρητικα) πηκ της ακμης σου σαν αντρας ή σαν γυναικα,τοτε θα συμβιβαζεσαι σιγουρα και σε πιο μεγαλες ηλικιες.Δεν ειναι τυχαιο που στα 20 ολοι/ες ειναι κατα του γαμου και των δεσμευσεων,και μετα τα πρωτα -αντα,θυμουνται ολοι οτι θελουν ενα σταθερο λιμανι.Ειναι ατιμος ο φοβος της μοναξιας.




    Παλι χωρις να ειναι απολυτο αυτο που λεω,ο αντρας,εκτος ισως απο μεγαλες (πολυ μεγαλες ομως) ηλικιες,θελει παντα το ωραιο,και οταν ειναι με μια οχι και τοσο ομορφη κοπελα,εν γνωσει του εχει κανει συμβιβασμο στο θεμα της εμφανισης,για καποιους λογους,πχ επειδη δεν μπορει να βρει κατι καλυτερο.
    Η προσωπικοτητα παιζει ρολο σε 2ο χρονο,στο αν θα αποφασισει αν θα σε θελει για κατι πιο σοβαρο ή μονο για σεξ.Κανενας ερωτας δε γεννηθηκε απλως επειδη ο Ψ εντυπωσιαστηκε απο το γουστο της Χ στην τεχνη ξερω γω :P Αν δεν αρεσει το εξω,κανεις δε θα ενδιαφερθει για το μεσα.

    Τωρα,υπαρχουν λιπακια και λιπακια.Τα λιπακια της Μπιγιονσε δεν θα με πειραζαν καθολου ας πουμε :)
    Απο την αλλη,κατι κοπελες που απο το παχος μοιαζουν στα 25 τους,για 50,ε δε θα παρω ευχαριστω.
    Συμφωνω..στα περισσοτερα!
    Καλυτεροι επισης ειναι και οι μικροτεροι αντρες σε οτι αφορα στην εμφανιση.Δε συγκρινεται το 30-35 με το 45.
    Μια σχεση δεν κραταει αν δε γουσταρεις αυτο που βλεπεις αλλα εινα "καλο παιδ/κοπελα".Ουτε το αντιστροφο ομως.
    Οποτε βαζεις προτεραιοτητες αναλογα με τις αναγκες σου...
    (Και μην ακουσω αηδιες αντρες -γυναικες ιδιοι ειναι.)
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  2. #32
    +1 Φωτεινη.Και γω πιστευω δεν ειμαστε τοσο αλλιωτικα τα 2 φυλα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Αλαφροίσκιωτος;491356]

    .Ειναι ατιμος ο φοβος της μοναξιας.




    Αν ειναι να παντρευτεις απο τον φοβο της μοναξιας , καλυτερα μην παντρευτης . Δεν θα ειναι υγιης η σχεση . Να παντρευτης επειδη το θελεις .

  4. #34
    Εχεις δικιο,αλλα στην πραξη δεν ξερω αν θα αντεξω την σκεψη.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ξερω τι να σου πω , αλαφρωισκιωτε , οτι σε φωτισει .

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=mariposa7;491258]Ολγάκι, πριν απελπιστείς, έχεις αναρωτηθεί γιατί θέλεις να παντρευτείς κ να κάνεις οικογένεια? Στο ρωτάω γιατί όσοι παντρευτήκανε επειδή:
    1. Τους το "επιβάλλει" η κοινωνία, ο προορισμός του ανθρώπου ας πούμε
    2. Φοβούνται να μείνουν ή ότι θα μείνουν μόνοι τους
    3. Το έχουν κάνει όλοι οι άλλοι στη γειτονιά κ νοιώθουν μειονεκτικά
    όπως κ όσοι κάνουν παιδιά:
    1. Για να καλύψουν τα κενά τους
    2. Για μη γεράσουν μόνοι τους
    3. Επειδή την έχουν δει ότι η οικογένεια είναι σαν τη χαρούμενη οικογενειακή διαφήμιση του ΝΕΟ ΒΙΤΑΜ, όπου όλη η οικογένεια παίρνει μαζί χαρούμενη πρωϊνό στον κήπο ντυμένοι όλοι στην πένα, ο γάμος είναι παιχνίδι κ το παιδί κούκλα



    mariposa , δεν εχω αντιρρηση στα γραφομενα σου , αλλα ξεχνας μια κατηγορια . Την κατηγορια του να εισαι 52 ( εγω ) , δεν νοιωθω μοναξια , αλλα δεν εχω διαθεση για αλλες περιπετειες , ταχω μπουχτισει ολα , κ θελω μια συντροφο , με η χωρις γαμο , ( προτιμω χωρις γαμο ) αδιαφορον ,να μου κανει το κλικ , , τι πιο φυσιολογικο απ αυτο .?? για παιδια βλεπουμε , μεχρι στιγμης δεν μουχει ερθει η διαθεση .

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Μια χαρά κατηγορία είσαι γιατί προπάντων, όπως σε κόβω ξέρεις τί θέλεις κ γιατί το θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος, θες μια σύντροφο, με την ουσιαστική έννοια της λέξης, να είναι αυτή ο άνθρωπός σου κ εσύ ο δικός της. Εγώ είπα στην Όλγα ό,τι είπα επειδή φοβάμαι ότι έχει θέσει το γάμο ως προϋπόθεση της δικής της προσωπικής επιτυχίας, το έχει κάνει αυτοσκοπό κ από αυτό εξαρτά την αυτοεκτίμησή της. Άλλο να έγραφε "ρε παιδιά δε βρίσκω έναν νορμάλ άνθρωπο να ταιριάξω κ να συνεχίσουμε μαζί, με ή χωρίς στέφανα, σημασία έχει να είμαστε εμείς καλά κ να περνάμε καλά" κ άλλο αυτό το άγχος κ η θλίψη που μετέδωσε (εγώ τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα) ότι "είμαι 39 κ απέτυχα επειδή δεν παντρεύτηκα με παπά κ κουμπάρο κ κουφέτα κ ό,τι γενικώς κάνει ο περίγυρός μου".
    Εσύ κατασταλαγμένος φαίνεσαι, λογικό να μην έχεις διάθεση στα 52 να αναλώνεσαι σε χαζοκαταστάσεις έτσι για την εμπειρία, οπότε βάλε 1 ωραίο πουκάμισο, βγες έξω κ βρες την κοπέλα που θέλεις. Βέβαια στην πράξη δεν είναι κ τόσο εύκολο, γιατί ξέρω ότι εκεί έξω κυκλοφορεί πολλή μ......... κ στους άντρες κ στις γυναίκες. Μέσα στο σπίτι πάντως να την βρεις την κοπέλα αποκλείεται.

  8. #38
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ξερω τι να σου πω , αλαφρωισκιωτε , οτι σε φωτισει .
    Eιδα λες απο κατω οτι εισαι 52,και εισαι ΟΚ με το γεγονος οτι εισαι εργενης.Αυτο το βρισκω πολυ μεγαλο ατου για τον χαρακτηρα σου.Μακαρι και γω να μην κανω κατι,απλως για να το κανω.Εγω λιγα περιθωρια ακομη..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    mariposa , ευχαριστω για την απαντηση κ για το οτι ασχοληθηκες μαζι μου ,
    Αλαφροισκιωτε , καλη τυχη στις αναζητησεις σου .

  10. #40
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    52 ειμαι , σου κανω ? καλος ειμαι , αληθεια . Ελευθερη ? Γυμναζεσαι ? καπνιζεις ? αν οχι σε ολα , στελνω φωτο , upon request .

    Πες ρε μνιμονιο καμμια καλη κουβεντα , γιατι αν περιμενω απο την Ντιανα , που εχει φωτο , στην καλυτερη θα με θαψει .
    αντε να ξεμπερδευουμε με τις φωτο .
    ΧΑΧΑ
    Α)ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ
    Β)ΚΑΠΝΙΖΩ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Χωρισε και κοψτο :P
    11/12/2006

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by tzef View Post
    ΧΑΧΑ
    Α)ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ
    Β)ΚΑΠΝΙΖΩ

    Ο touch the sky εχει την λυση , τι λες ??

  13. #43
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    36
    ΧΑΧΑ
    ΠΑΝΤΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ
    ΠΗΡΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ε , τοτε κατι μπορει να γινει .........

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    Συμφωνω..στα περισσοτερα!
    Καλυτεροι επισης ειναι και οι μικροτεροι αντρες σε οτι αφορα στην εμφανιση.Δε συγκρινεται το 30-35 με το 45.
    Εγώ θεωρώ εμφανισιακά μια χαρά θα είμαι και στα 45. Επίσης θεωρώ πως και οι Γυναίκες κατά πλειοψηφία μια χαρά εμφανισιακά είναι στα 45 απλά μετά τα 45 (γύρω στα 47-48) και στα δύο φύλα εμφανίζονται τα πρώτα σημάδια της γήρανσης.

    Δεν έχω παντρευτεί στα 34 γιατί γνωρίζω πολύ καλά γάμος σημαίνει ευθύνες αλλά ζηλεύω ορισμένες φορές όταν βλέπω άλλους στην ηλικία μου με γυναίκα και παιδιά.Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα πως αυτοί περνάνε καλύτερα από μένα.

    Βέβαια ανάλογα με τις εξελίξεις στην ζωή μου,μπορεί να παντρευτώ και στα 45, σε 10 χρόνια από τώρα,μπορεί όμως και ποτέ.

    Και για να απαντήσω στην Κοπέλα που άνοιξε το thread........σίγουρα δεν είναι άχρηστη που δεν παντρεύτηκε..θα μπορούσε να είχε παντρευτεί και να μην πέρναγε καθόλου καλά στην καθημερινοτητά της.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι ανίκανη και άχρηστη.Μια αποτυχημένη.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 10-03-2014, 21:11
  2. Ειμαι αχρηστη η απλα μη μοθ απτου
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-2012, 14:41
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  4. arktos ακόμη ζει...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 08-03-2009, 16:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •