Nοιώθω τόσο άχρηστη που δεν παντρεύτηκα ακομή!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688

    Nοιώθω τόσο άχρηστη που δεν παντρεύτηκα ακομή!

    Νοιώθω άχρηστη και ανίκανη που είμαι 39 χρονών και δεν έκανα ακόμη το δικό μου σπιτικό όταν όλες οι φίλες μου ανεξερέτως έχουνε βρει τον άνθρωπό τους και ετοιμάζονται για οικογένεια. Οι περισσότερες έχουνε και παιδιά. Εγώ γιατί δεν μπορώ να γίνω μάνα σαν όλες σε πιο πηγάδι κατούρησα;;; Έχω και την μαμά μου να με λέει ότι είμαι δυστυχισμένη και ότι δεν ζω και στενοχωριέται με την δική μου κατάντια. Στην πραγματικότητα δεν με θέλει κανένας έχω πιάσει στην κυριολεξία πάτο. Μόνο μερικές χαζές και τρελές βρίσκονται στην θέση που είμαι εγώ. Γιατί έτσι εγώ? Γιατί μου έτυχε αυτό;;;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    19
    giati den prospatheis na pernas kala na kaneis auta pou se endiaferoun ta alla erxontai me to kai ro den xreiazetai piesh! eixa xwrisei to kalokairi kai xreiasthke xronos gia na epanelthw alla sunhdeitopoihsa oti pernaw mia xara kai monh m. ESy giati den prospatheis na kaneis kati pou seeuxaristei ksekina xompu kati? alitheia me th Germania ti egine ( sorry gia Greeklish eimai apo upologisth ths douleias)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    olga κλαιγεσαι σαν μπεμπα και γκρινιαζεις σαν παιδακι. οπως εισαι τωρα δεν εισαι ουτε για αντρα ουτε για σπιτικο ποσο μαλλον για παιδια. αλλαξε μυαλα και θα ερθουνε κι αυτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Γιατί έτσι εγώ? Γιατί μου έτυχε αυτό;;;
    Τι γιατι σου ετυχε αυτό ? Τι είναι να μην βρίσκεις γαμπρο ? Καταρα ? Κατσε ζησε τη ζωη σου οσο καλυτερα μπορεις τωρα και τα πραγματα θα ερθουν από μονα τους. O καλος γαμπρος αργει να ερθει !
    Εγω παντως προσφερομαι να σου γνωρισω έναν κουκλο θειο μου 45 χρονων, σπουδαγμενο ( δικηγόρος παρακαλω ! ) ευκαταστατο και εργενη. :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Τι γιατι σου ετυχε αυτό ? Τι είναι να μην βρίσκεις γαμπρο ? Καταρα ? Κατσε ζησε τη ζωη σου οσο καλυτερα μπορεις τωρα και τα πραγματα θα ερθουν από μονα τους. O καλος γαμπρος αργει να ερθει !
    Εγω παντως προσφερομαι να σου γνωρισω έναν κουκλο θειο μου 45 χρονων, σπουδαγμενο ( δικηγόρος παρακαλω ! ) ευκαταστατο και εργενη. :)
    ωωωω ενδιαφέρομαι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    ωωωω ενδιαφέρομαι
    Απλα θελω να ξερεις ότι μενει ακομα με την μητερα του... δεν ξερω αν σε χαλαει αυτό ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Απλα θελω να ξερεις ότι μενει ακομα με την μητερα του... δεν ξερω αν σε χαλαει αυτό ?
    oups kako auto

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    μπα δεν με πειράζει

  9. #9
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Νοιώθω άχρηστη και ανίκανη που είμαι 39 χρονών και δεν έκανα ακόμη το δικό μου σπιτικό όταν όλες οι φίλες μου ανεξερέτως έχουνε βρει τον άνθρωπό τους και ετοιμάζονται για οικογένεια. Οι περισσότερες έχουνε και παιδιά. Εγώ γιατί δεν μπορώ να γίνω μάνα σαν όλες σε πιο πηγάδι κατούρησα;;; Έχω και την μαμά μου να με λέει ότι είμαι δυστυχισμένη και ότι δεν ζω και στενοχωριέται με την δική μου κατάντια. Στην πραγματικότητα δεν με θέλει κανένας έχω πιάσει στην κυριολεξία πάτο. Μόνο μερικές χαζές και τρελές βρίσκονται στην θέση που είμαι εγώ. Γιατί έτσι εγώ? Γιατί μου έτυχε αυτό;;;
    Αν και ειμαι μονο 18 θα σ απαντησω!.. Κατσε ρε Ολγακι,δηλαδη αν δεν εισαι παντρεμενη και δεν εχεις παιδι θεωρησε αχρηστη???.. Τ ειναι αυτα που λες?..Πρωτα απο ολα θα συμφιλιωθεις με τον ευατο σου,με λιγα λογια να εισαι ενταξει απεναντι στον εαυτο σου! Επισης σου ρχνει την ψυχολογια η μανα σου κατακαποιον τροπο! Κανε μια συζητηση μαζι της ηρεμη και δωστεις να καταλαβει..Ολγακι,αυτα δεν ειναι τυχερα που λενε,ακομα περισσοτερο ειναι γραμμενα..Αν ειναι να παντρευτεις θα γινει,αλλιως οχι.. Και μην στεναχωριεσαι σε παρακαλω βγες γλεντα.. Εχεις πολλα χρονια μπροστα σου ακομα!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    19
    Olga otan xwrisa ton Aygousto me to tote filo m ( polla xronia sxesh) eixa pesei psyxologika arketa, alla ksypnhsa ena wraio prwi kai eipa na me vgalw volta kai perasa wraia. Phra kai thn eukairia apo thn douleia m na taksidepsw seminaria klp kai gnwrisa arketo kosmo se diafores xwres opote sunhdeitopoihsa oti mporw na perasw kala aneksarthta an exw h den exw gkomeno opote vres kati pou se euxaristei ksai perna kala kai ola erxontai me to na klais thn moira sou den kerdizeis

  11. #11
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Μόνο μερικές χαζές και τρελές βρίσκονται στην θέση που είμαι εγώ.
    Γκουχ γκουχ

    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Αν και ειμαι μονο 18 θα σ απαντησω!.. Κατσε ρε Ολγακι,δηλαδη αν δεν εισαι παντρεμενη και δεν εχεις παιδι θεωρησε αχρηστη???.. Τ ειναι αυτα που λες?..Πρωτα απο ολα θα συμφιλιωθεις με τον ευατο σου,με λιγα λογια να εισαι ενταξει απεναντι στον εαυτο σου! Επισης σου ρχνει την ψυχολογια η μανα σου κατακαποιον τροπο! Κανε μια συζητηση μαζι της ηρεμη και δωστεις να καταλαβει..Ολγακι,αυτα δεν ειναι τυχερα που λενε,ακομα περισσοτερο ειναι γραμμενα..Αν ειναι να παντρευτεις θα γινει,αλλιως οχι.. Και μην στεναχωριεσαι σε παρακαλω βγες γλεντα.. Εχεις πολλα χρονια μπροστα σου ακομα!
    Δεν εχεις τελειως αδικο,αλλα τα λες επειδη εισαι 18.Ηδη πολλα κοριτσακια στην ηλικια σου,και λιγο πιο μεγαλα,ειναι σαν τα κρυα τα νερα,φοβουνται να μεινουν μονα τους,και βολευονται σε ''σχεσεις''.Σκεψου να εισαι 20 χρ. μεγαλυτερη,να εχεις χασει την ομορφια σου και να μην σε θελουν οι αντρες οπως παλια.Κοκομπλοκο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Γκουχ γκουχ



    Δεν εχεις τελειως αδικο,αλλα τα λες επειδη εισαι 18.Ηδη πολλα κοριτσακια στην ηλικια σου,και λιγο πιο μεγαλα,ειναι σαν τα κρυα τα νερα,φοβουνται να μεινουν μονα τους,και βολευονται σε ''σχεσεις''.Σκεψου να εισαι 20 χρ. μεγαλυτερη,να εχεις χασει την ομορφια σου και να μην σε θελουν οι αντρες οπως παλια.Κοκομπλοκο.
    Κατσε ρε συ δηλ μετα από 20 χρονια όπως λες μια γυναικα που θα είναι 38 θα εχει ηδη χασει ολη της την ομορφια και θα μεινει στο ραφι ? Σαν να υπερβαλλεις λιγάκι ..!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Προς αλαφροισκιωτο ..μια γυναικα βρισκει τον εαυτο της και την ομορφια της μετα τα 30.
    Μεχρι τα 30 αναλωνεται σε σχεσεις με αγορακια,μετα το περας των 30 η και των 40 ωριμαζει συναισθηματικα και σεξουαλικα και ειναι πιο ελκυστικη απο ποτε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Προς αλαφροισκιωτο ..μια γυναικα βρισκει τον εαυτο της και την ομορφια της μετα τα 30.
    Μεχρι τα 30 αναλωνεται σε σχεσεις με αγορακια,μετα το περας των 30 η και των 40 ωριμαζει συναισθηματικα και σεξουαλικα και ειναι πιο ελκυστικη απο ποτε.
    διατηρωντας και ενα σωμα πιστευω :P

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    διατηρωντας και ενα σωμα πιστευω :P
    Αυτο ειναι υποκειμενικο..εχω δει παχουλες να εχουν κορμαρες διπλα τους και το αντιθετο!γνωριζω ανδρες που γουσταρουν να κολυμπανε στα λιπιδια , γνωριζω γυναικες που γουσταρουν κοιλιτσα στον ανδρα.
    Δεν υπαρχουν στανταρ στις υποκειμενικες καταστασεις , δεν συμπασχω ομως με τιποτα με εναν ανθρωπο που αφηνεται στο ελεος της απλυσιας και γενικοτερα του μη καλλωπισμου.
    Στον ερωτα και γενικοτερα στην συντροφικοτητα αυτο που μενει και αυτο που θρεφει τα παραπανω ειναι η προσωπικοτητα μας και οχι οι κοιλιακοι μας και το κορμι μας.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι ανίκανη και άχρηστη.Μια αποτυχημένη.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 10-03-2014, 22:11
  2. Ειμαι αχρηστη η απλα μη μοθ απτου
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-2012, 15:41
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  4. arktos ακόμη ζει...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 08-03-2009, 17:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •