Πώς μπορει καποιος να αυξησει την αυτοεκτιμηση του ? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Quote Originally Posted by paintitblack View Post
    αυτο δεν ειναι επειδη εισαστε καλα
    ειναι επειδη την θεωρεις δεδομενη
    και σε χωριζει μια μερα και πεφτεις απο τα συννεφα
    Δεν λεω ρε για περιπτωσεις που καποιος/α βρισκει συντροφο,και σταματαει να προσεχει και γινεται πατσας.
    Εννοω να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου εφοσον καλυπτεις τις αναγκες σου.
    Δεν παω για μοντελο για να με νοιαζει η τελεια εμφανιση.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Δεν λεω ρε για περιπτωσεις που καποιος/α βρισκει συντροφο,και σταματαει να προσεχει και γινεται πατσας.
    Εννοω να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου εφοσον καλυπτεις τις αναγκες σου.
    Δεν παω για μοντελο για να με νοιαζει η τελεια εμφανιση.
    ναι καταλαβα
    βασικα το προβλημα με αυτο το σκεπτικο ειναι περισοτερο στη συμπεριφορα παρα στην εμφανιση

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by paintitblack View Post
    ναι καταλαβα
    βασικα το προβλημα με αυτο το σκεπτικο ειναι περισοτερο στη συμπεριφορα παρα στην εμφανιση
    το πρόβλημα είναι στους τύπους -και τις τύπισσες- που δείχνουν άλλο εαυτό για να εντυπωσιάσουν...
    μπακούρι for ever ναι

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    μπακούρι for ever ναι
    χαχαχα ετσι σε θελω!!!! Μπακουρια ενωμενα ποτε νικημένα!!!!!!!!!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    χαχαχα ετσι σε θελω!!!! Μπακουρια ενωμενα ποτε νικημένα!!!!!!!!!
    παρατηρώ πως συμπεριφέρονται πρίν -και στις αρχές- ξεκινήσει μια σχέση και μου έρχεται να βάλω τα γέλια :P
    αυτό που έλεγες πως σαμποτάρεις τον εαυτό σου...οι περισσότεροι κοιτάζουν να βγάλουν τον καλύτερο τους εαυτό, εγω κοιτάζω να βγάλω τον χειρότερο :P

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    παρατηρώ πως συμπεριφέρονται πρίν -και στις αρχές- ξεκινήσει μια σχέση και μου έρχεται να βάλω τα γέλια :P
    αυτό που έλεγες πως σαμποτάρεις τον εαυτό σου...οι περισσότεροι κοιτάζουν να βγάλουν τον καλύτερο τους εαυτό, εγω κοιτάζω να βγάλω τον χειρότερο :P
    είναι και αυτό μια αποψη ...

  7. #67
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    παρατηρώ πως συμπεριφέρονται πρίν -και στις αρχές- ξεκινήσει μια σχέση και μου έρχεται να βάλω τα γέλια :P
    αυτό που έλεγες πως σαμποτάρεις τον εαυτό σου...οι περισσότεροι κοιτάζουν να βγάλουν τον καλύτερο τους εαυτό, εγω κοιτάζω να βγάλω τον χειρότερο :P
    Καλα ισχυει αυτο,το αλλο φυλο μας κανει(και αντρες και γυναικες) να βελτιωνομαστε,οπως και να το κανουμε.Για το μ*** και τον π*** γινονται ολα.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Καλα ισχυει αυτο,το αλλο φυλο μας κανει(και αντρες και γυναικες) να βελτιωνομαστε,οπως και να το κανουμε.Για το μ*** και τον π*** γινονται ολα.
    Όχι για την αγαπη και την συντροφικοτητα...? :p

  9. #69
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Και η λαμπα είμαι εγω δηλ. ? Εννοείται πως θελω να αλλαξω αλλα μου είναι αρκετα δυσκολο και επιπονο. Αν και τις τελευταιες εβδομάδες βλεπω τα πραγματα με πιο θετικη οψη και εχω αλλαξει ως ένα βαθμο. Το θεμα είναι ότι συνηθως δεν εχει διαρκεια!
    Ναι η λάμπα εισαι εσύ! Για παραδειγμα, έχω ένα φίλο που παίρνει ψυχοφαρμακα εδω και έξη χρόνια και είναι ακόμα ο ίδιος.

    Η αλλαγη των τελευταιων βδομάδων δεν θα έχει μεγαλη διαρκεια, ειναι σκαμπανεβάσματα. Για να εχει προοπτική διάρκειας πρέπει να γίνει μεθοδολογικά με πρόγραμμα. Ενας καλός ειδικός ψυχολογος θα σε μαθει τη μεθοδολογια της αλλαγης (δηλαδή ποιο ειναι το προβλημα, αίτια του, συναισθηματα που σου προκαλεί, επίδραση στις σκεψεις και τη συμπεριφορα σου και τροπους με τους οποιους τα αλλάζεις τοσο στη σκεψη όσο και στη συμπεριφορα τους οποιους τροπους/μεθοδο θα τους κανεις βίωμα σε συνεχη βαση κι ετσι με τον καιρο θα φανει η αλλαγη η οποια θα εχει κατασταλάξει μεσα σου μόνιμα). Κάπου εδω μπαινει κι αυτο που σου ειπα τις προαλλες ότι εισαι μικρη στην ηλικια και ως εκ τουτου δεκτικη στην αλλαγη, ευπλαστη σαν χαρακτηρας κι αφομοιωνεις πιο ευκολα κατι καινουργιο στη ζωη σου, ιδιως αν αυτο θα εχει θετικο αποτελεσμα για σενα. Αλλιως θα πελαγοδρομεις, ητοι, θα κανεις βελτιωσεις, μετα θα επιστρεφεις στα ίδια, θα κανεις πραγματα τα οποια πιστευες πως σε βελτιωνουν τα οποια εκ των υστερων θα σου φαινονται λάθος, θα ακους γνωμες καλες με το τσουβάλι χωρις όμως μονιμη επίδραση κι απλα για όσες μερες τις θυμάσε και εκ των υστερων θα ανακαλύπτεις ότι παρολες τις προσπαθειες εισαι περιπου στα ίδια. Καλή ειναι η γνωστικη συμπεριφορικη μεθοδο ψυχολογιας. Όπως γνωριζεις ψυχολογια ειναι συζητηση με ειδικο, δεν ειναι φαρμακα.
    Όμως φαινεσαι ανοικτος χαρακτηρας, αποφασιστικος στη ζωη, δυναμικός, αισιοδοξος, ανησυχο πνεύμα κι αυτα ειναι πολύ σημαντικά θετικά στοιχεία. Ετσι πιστευω θα τα καταφερεις. Μονο καποια πραγματα που σε απασχολουν θα χρειαστει να δουλεψεις.

    Η διαδικασία αυτη ειναι όπως στο σχολειο που εχεις ενα πολύ καλό καθηγητη αλλά για να τα πας καλα με το μάθημα του θα πρέπει να διαβασεις, να δουλέψεις, επειδη όσο καλος και να ναι ο καθηγητης αμα δεν δουλέψεις εσυ δεν παιρνας τις εξετασεις.
    γιάννης

  10. #70
    Quote Originally Posted by pameoloi View Post
    παρατηρώ πως συμπεριφέρονται πρίν -και στις αρχές- ξεκινήσει μια σχέση και μου έρχεται να βάλω τα γέλια :P
    αυτό που έλεγες πως σαμποτάρεις τον εαυτό σου...οι περισσότεροι κοιτάζουν να βγάλουν τον καλύτερο τους εαυτό, εγω κοιτάζω να βγάλω τον χειρότερο :P
    Εισαι εξαιρεση στον κανονα, ειλικρινής δλδ.
    Βγάζουν τον καλύτερο τους εαυτο μέχρι να δέσει η σχέση. Ο καιρός όμως βγαζει ανατροπες και εκπλήξεις (πάντα όχι ευχάριστες) που απλα ειναι αυτα που με επιμέλεια έκρυβε ο αλλος.
    γιάννης

  11. #71
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Όχι για την αγαπη και την συντροφικοτητα...? :p
    Αυτα ειναι οταν εχεις γερασει και πας για καλη ψυχη :P

    Aν ενας αντρας σε κανει να χεις 10 οργασμους την μερα,και θα τον αγαπας,και θα τον σεβεσαι,και θα εισαι συντροφικη κλπ,και ας μην ειναι τοσο καλος μαζι σου εκτος κρεβατιου.Αντιστοιχα και οι αντρες.Η αγαπη ερχεται μετα απο πολυ καιρο,και αν.
    Για αυτο μολις περναει ενα διαστημα και βαρεθουν το σεξ μεταξυ τους,αρχιζουν οι γκρινιες,το ενα να τους βρωμαει,το αλλο να τους ξυνιζει και τελικα χωριζουν.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η αυτοπεποιθηση δεν ειναι δικο μας χαρισμα , ειναι η τεχνη των γονεων μας .........

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι απο όλα έχω?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-11-2018, 15:33
  2. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ??
    By Lacrymosa in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 46
    Last Post: 16-07-2011, 09:35
  3. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ;;;;;;;;;;
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2011, 15:03
  4. αν μπορει καποιος να βοηθησει,.....
    By KOSTAS1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-2009, 01:20
  5. Τι μπορεί να πάθει κάποιος όταν...
    By Innoue in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2007, 12:18

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •