wellbutrin
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: wellbutrin

  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    ppppppppppp
    Posts
    42

    wellbutrin

    xekino therapia me wellbutrin to exei parei kaneis ? voithaei? euxaristw

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι , εχω παρει για αρκετο χρονικο διαστημα ( 3 μηνες ) και το σταματησα επειδη με εκανε νευρικο . Μ κινητιοποιουσε μεν , αλλα το τιμημα ηταν αυξημενο αγχος , συν νευρικοτητα οποτε το σταματησα . Δρα στην νορεπινεφρινη κ στην νοραδρεναλινη , οχι στην σεριτονινη .

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη.
    Posts
    67
    Το έπαιρνα για 2 μήνες...με βοήθησε αρκετά με την αγοραφοβία και το άγχος που είχα. δεν παρατήρησα καμία παρενέργεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Εμένα πάλι δεν με βοήθησε καθόλου και το άλλαξα...αλλά μην απογοητεύεσαι, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και μπορεί σ' εσένα να έχει αποτέλεσμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , εχω παρει για αρκετο χρονικο διαστημα ( 3 μηνες ) και το σταματησα επειδη με εκανε νευρικο . Μ κινητιοποιουσε μεν , αλλα το τιμημα ηταν αυξημενο αγχος , συν νευρικοτητα οποτε το σταματησα . Δρα στην νορεπινεφρινη κ στην νοραδρεναλινη , οχι στην σεριτονινη .
    Το ξανανοίγω το θέμα γιατί τα παίρνω εδώ και 16 μέρες και μου έχουν πάει το άγχος στο ταβάνι.
    Με γύρισε πολύ πίσω.
    Πολύ όμως ρε παιδιά όπως ήμουν πριν πάω σε ψυχίατρο πριν 9 μήνες.
    Μου αύξησε και τα νευροντίν και τώρα παίρνω 3 χ 400μγ αλλά και πάλι είμαι χάλια.
    Στη δουλειά πάω με lexotanil.

    Η γιατρός μου μου λέει να κάνω υπομονή αλλά τώρα βλέπω το μήνυμα του Macgyver δηλαδή 3 μήνες η νευρικότητα, άγχος και νεύρα δεν έφυγε;
    Νομίζω δεν την παλεύω παιδιά με αυτό το χάπι απλά μου είπε ότι σαν αντικαταθλιπτικό θα με βοηθήσει και στη συγκέντρωση που έχω θέμα αλλά αν η τσίτα δε φύγει τι να το κάνω όντως...

    Σήμερα το πρωί άφησα ώρες μέχρι να το πάρω και ήμουν πιο ήρεμος. Το μεσημέρι το πήρα και σε 2-3 ώρες ήμουν πάλι μεσα στο α΄γχος...

    Αξίζει να περιμένω;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Το ξανανοίγω το θέμα γιατί τα παίρνω εδώ και 16 μέρες και μου έχουν πάει το άγχος στο ταβάνι.
    Με γύρισε πολύ πίσω.
    Πολύ όμως ρε παιδιά όπως ήμουν πριν πάω σε ψυχίατρο πριν 9 μήνες.
    Μου αύξησε και τα νευροντίν και τώρα παίρνω 3 χ 400μγ αλλά και πάλι είμαι χάλια.
    Στη δουλειά πάω με lexotanil.

    Η γιατρός μου μου λέει να κάνω υπομονή αλλά τώρα βλέπω το μήνυμα του Macgyver δηλαδή 3 μήνες η νευρικότητα, άγχος και νεύρα δεν έφυγε;
    Νομίζω δεν την παλεύω παιδιά με αυτό το χάπι απλά μου είπε ότι σαν αντικαταθλιπτικό θα με βοηθήσει και στη συγκέντρωση που έχω θέμα αλλά αν η τσίτα δε φύγει τι να το κάνω όντως...

    Σήμερα το πρωί άφησα ώρες μέχρι να το πάρω και ήμουν πιο ήρεμος. Το μεσημέρι το πήρα και σε 2-3 ώρες ήμουν πάλι μεσα στο α΄γχος...

    Αξίζει να περιμένω;
    ενταξει μην επηρεαζεσαι αρνητικα.. ειναι αναλογως τον οργανισμο.. να εισαι συνεχως σε επαφη με τον γιατρο σου να τον ενημερωνεις.. πιστευω 16 μερες δεν ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα.. ο γιατρος σου ποσο διαστημα σου ειπε συνηθως οτι απαιτειται για να συνηθισει ο οργανισμος το συγκερκιμενο φαρμακο? ή ειναι απροσδιοριστο?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παναγιωτη , το εχω παρει ΚΑΙ αυτο , αλλα μου εφερνε καποια νευρικοτητα , δεν το κρατησα πανω απο 2 μηνες , δεν ειδα αποτελεσμα , αλλωστε δρα στην νοραδρεναλινη και στην νορεπινεφρινη , αμφοτερα ελαφρως διεγερτικα , και ελαχιστα στην σεροτονινη ) προτιμω το aurorix , ειναι ΜΑΟ , εχει πιο καλα αποτελεσματα , φερνει ομως και αυτο μια υπερδιεγερση . Το wellbutrin ( κυκλοφορει και με την ονομασια zyban στις USA ) χρησιμοποιειται για το κοψιμο του τσιγαρου ( η νικοτινη ειναι διεγερτικο ) . Οτι πληροφορια θελησεις πανω σε φαρμακα αντκθλκα , την γνωριζω , δυστυχως .
    Φιλικα . Αγγελος .

Similar Threads

  1. Wellbutrin
    By VelvetUnderground in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 02-06-2019, 00:11
  2. wellbutrin και κιλακια!
    By interappted in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 28-03-2014, 07:44
  3. wellbutrin
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2010, 19:15
  4. wellbutrin
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-2009, 13:34
  5. Wellbutrin XR και ΙΚΑ
    By konman in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 05-07-2008, 19:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •