ποια ηταν η αιτια του τελευταιου σας χωρισμου?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118
  1. #1

    ποια ηταν η αιτια του τελευταιου σας χωρισμου?

    Εδώ μπορειτε όσοι θέλετε να γράψετε την προσωπική σας εμπειρία
    όσον αφορά τα αίτια χωρισμού σας με τα αγαπημένα σας πρόσωπα.
    Θα ειναι ιδιαίτερα ωφέλιμο σε όλους μας , καταρχήν γιατί συχνά δεν είμαστε αυτοί που έφυγαν πρώτοι η ακόμα και αν έμειναν στις σχέσεις τους ,το έκαναν για τα παιδιά, για να μην δυσαρεστήσουν τον σύντροφό τους η τους γονείς τους...

    Αρχιζω πρωτος....

    Ειμαι σε μια σχεση με την ιδια γυναικα πανω απο 23 χρονια και σημερα , ακομα μια φορα διαπιστωσα πηγαινοντας στο ραντεβου μας για να αγορασουμε τροφιμα στο σουπερ μαρκετ , οτι ενα παραξενο σφιξιμο στο στηθος το νοιωθω καθε φορα που την βλεπω μπροστα μου , σαν να ηταν το πρωτο μας ραντεβου, εστω και αν σταματησαμε να κανουμε παθιασμενο ερωτα ,πριν απο 22 χρονια και 9 μηνες !
    Αν κανετε την αφαιρεση ,μενουν 3 μηνες παθους σε μια σχεση που εκλεισε 23 ολοκληρα χρονια!
    Δεν ξερω πως θα με εκρινε αν ζουσε ο Φρουντ!
    Αν δηλαδη ειμαι ωριμος η ανωριμος σεξουαλικα τουλαχιστον...
    Παντως πριν ακομα γνωρισω καταματα τον καρκινο μεσα απο την πιο αρμοδια για το σεξ περιοχη, οπως η ουροδοχος κυστης μου και καθε φορα που πρεπει να δει η γιατρος πως παει η περιοχη, περναει με ενα μακρυ καθετηρα απο την ουρηθρα αφαιρωντας μου καθε ορεξη για σεξ ,ειχα ηδη αναστολη της σεξουαλικης μου επιθυμιας που οφειλοτανε στα προβληματα επικοινωνιας που ακομα εχω με την γυναικα ,
    που ακομα αγαπω!
    Τι σκοτωνει τον ερωτα σε ενα ζευγαρι και πως μπορει κανεις να το εντοπισει εγκαιρα πριν γινουν οι δυο ενας και ο χωρισμος αποκτα υπαρξιακες διαστασεις?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by πανος12345


    Παντως πριν ακομα γνωρισω καταματα τον καρκινο μεσα απο την πιο αρμοδια για το σεξ περιοχη, οπως η ουροδοχος κυστης μου

    πανο καταρχην ελπιζω να τα καταφερεις να βγεις νικητης απο αυτη την ιστορια.


    Στο θεμα του χωρισμου,
    Εγω θα χωρισω την γυναικα μου, μονο οταν βρεθει καποιος να την αγαπησει περισσοτερο απο εμενα, και αυτο θα ειναι η τελευταια αιτια χωρισμου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Για εμενα αιτια (ή μια απο τις αιτιες) ειναι η καθημερινοτητα και οτι θεωρεις τον αλλον δεδομενο...

    Τι πιο ωραιο να οργανωνεις διαφορες εκδρομες τα Σ/Κ, να φερνεις διαφορα δωρα σε ασχετες στιγμες, να κανεις πραγματα με τον αλλον και να υπολογιζεις τον αλλον σαν μερος της ζωης σου και οχι απλως μια σχεση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by krino



    Εγω θα χωρισω την γυναικα μου, μονο οταν βρεθει καποιος να την αγαπησει περισσοτερο απο εμενα, και αυτο θα ειναι η τελευταια αιτια χωρισμου....




    γάου γάου...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by liberchild
    Originally posted by krino



    Εγω θα χωρισω την γυναικα μου, μονο οταν βρεθει καποιος να την αγαπησει περισσοτερο απο εμενα, και αυτο θα ειναι η τελευταια αιτια χωρισμου....




    γάου γάου...

    πατ πατ
    καλο κυλακι.....
    :cool:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Σοβαρη συζητηση εχετε πιασει εσεις οι 2 :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Ειχαμε και μεις μια οδυνηρη εμπειρια με τον καρκινο της ουροδοχου...Πηγαμε για ελεγχο προστατη εντελως προληπτικα και βρεθηκαμε με θηλωμα στην ουροδοχο..Μεσα στο καλοκαιρι επεμβασεις ,κλινικεςμ αγχος αλλα δοξα τω θεω προλαβαμε..Μετα τις εκλογες θα κανουμε κυστεοσκοπηση για να δουμε που βρισκομαστε...

  8. #8
    Μ\' αρέσει που είστε όλοι μες στο θέμα.

    Πάνο...εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου..

    Στο θέμα..Εγώ με τον πρώην μου, χωρίσαμε γιατί απλά μας τελείωσε. Όποιο πρόσωπο και να έχει ο χωρισμός, στην ουσία αυτό που μετράει είναι πότε τελειώνει στον έναν απ τους δύο, ή στην καλύτερη των περιπτώσεων και στους δύο την ίδια εποχή.

  9. #9
    Ευχομαι να σου πανε ολα καλα στο προβλημα υγειας που αντιμετωπιζεις και να το νικησεις:)
    Oσον αφορα την τελευταια αιτια χωρισμου ηταν η παραλογη ζηλεια και η ανυποφορη πιεση να να ζω μονο για αυτον,να μην εχω ζωη εξω απο αυτη τη σχεση..
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Πανο,
    σου ευχομαι ολοψυχα περαστικα!
    και ο θειος μου ειχε το ιδιο προβλημα και τωρα ειναι μια χαρα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Hrakelio Krhths
    Posts
    115
    λογο αδιαφοριας απο την μερια του.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by Θεοφανία
    Μ\' αρέσει που είστε όλοι μες στο θέμα.

    Πάνο...εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου..

    Στο θέμα..Εγώ με τον πρώην μου, χωρίσαμε γιατί απλά μας τελείωσε. Όποιο πρόσωπο και να έχει ο χωρισμός, στην ουσία αυτό που μετράει είναι πότε τελειώνει στον έναν απ τους δύο, ή στην καλύτερη των περιπτώσεων και στους δύο την ίδια εποχή.
    θα συμφωνησω με την προλαλησασα.....

    θα συμπληρωσω ομως κατι που θεωρω σημαντικο.
    η δικη μου σχεση κρατησε ΠΑΡΑ πολλα χρονια. θεωρω οτι εκανε φυσιολογικο κυκλο κι εκλεισε, με τον τροπο που ειπε κι η κοπελια στο κουοτ.
    οταν αυτο το \"τελειωσει\" ομως ερχεται πολυ νωρις στην σχεση, ενδεχεται να εχουν πεσει οι δυο σε μια πολυ συχνη παγιδα....
    στην παγιδα του να αλλαξουν ρολους και να περασουν απο τον υγιη ρολο του εραστη-ερωμενης σε ρολους γονεϊκους η παιδικους που ενδεχεται να εχουν για αλλους λογους αναγκη στην ζωη τους, εις βαρος της ερωτικης τους σχεσης...θεωρω οτι κατι τετοιο διαλυει συντομα την σεξουαλικη σχεση, κι οσα ζευγαρια παραμενουν μαζι και μαλιστα πολυ αγαπημενα, ειναι αυτα που θυσιαζουν την αναγκη τους για ερωτικο συντροφο ,προκειμενου να εχουν τον \"μπαμπα/μαμα\" η παιδι , που χρειαζονται περισσοτερο...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by krino
    ........

    Στο θεμα του χωρισμου,
    Εγω θα χωρισω την γυναικα μου, μονο οταν βρεθει καποιος να την αγαπησει περισσοτερο απο εμενα, και αυτο θα ειναι η τελευταια αιτια χωρισμου....
    δηλαδη
    αποκλειεις να τελειωσει το παθος απο την δικη σου η την δικη της μερια,πριν συμβει αυτο που λες, η δεν θεωρεις το παθος απαραιτητο σε μια ερωτικη σχεση, η στην ζωη σου?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Hrakelio Krhths
    Posts
    115
    γεια σου ρεμεντι.τι κανεις γλυκα μου?:P:P:P:P

  15. #15
    Originally posted by krino
    Originally posted by πανος12345


    Παντως πριν ακομα γνωρισω καταματα τον καρκινο μεσα απο την πιο αρμοδια για το σεξ περιοχη, οπως η ουροδοχος κυστης μου

    πανο καταρχην ελπιζω να τα καταφερεις να βγεις νικητης απο αυτη την ιστορια.


    Στο θεμα του χωρισμου,
    Εγω θα χωρισω την γυναικα μου, μονο οταν βρεθει καποιος να την αγαπησει περισσοτερο απο εμενα, και αυτο θα ειναι η τελευταια αιτια χωρισμου....
    σοφα λογια γεματα αγαπη βαθεια και ωριμοτητα...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •