Ο αιωνιος εφιαλτης μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Ο αιωνιος εφιαλτης μου

    Καλησπερα κ παλι,Ειμαι ενεργο μελος κ σιγουρα εχω μιλησει παλι για αυτο το θεμα που ισως ειναι παραλογο για τους περισσοτερους ειδικα τωρα με την κριση,Μεσα σε μια περιοδο που ολοι αναζητουν εργασια εγω οχι μονο τωρα αλλα απο παντα ΔΕΝ θελω κ ΦΟΒΑΜΑΙ να δουλεψω,Η ζωη μου ηταν αρκετα δυσκολη για αρκετα χρονια πολυ δυσαρεστο σχολικο περιβαλλον ψευτικες φιλες κακοποιηση απο συγγενικο μου προσωπο κακη σχεση με πατερα μου κ αποτομος θανατος του πατερα μου κ αρκετα χρονια καταθλιψη,Ορισμενα πραγματα εχουν βελτιωθει αισθητα τα τελευταια χρονια ειναι στην ζωη μου το αγορι μου που θελουμε κανουμε οικογενεια λιγες κ καλες φιλες κ μετα την καταθλιψη ειμαι αρκετα καλυτερα,Ειμαι γενικα της αντιληψης οτι η γυναικα πρεπει να περιποιειται αντρα παιδια κ σπιτι κ να μην εργαζεται,Πασχω κ απο κοινωνιοφοβια θελω μονο αυτους τους οικειους ανθρωπους που εχω στην ζωη μου κ δεν θελω να εχω συναδελφους να με ενοχλουν οπως οι συμμαθητες μου,Συχνα ευχομαι να ζουσα σε μια παλαιοτερη εποχη ειμαι λατρης της οικογενειας κ του σπιτιου κ δεν θελω τιποτα να με αποσπα μελλοντικα απο αυτο,Αυτο που φοβαμαι παρα πολυ ειναι οτι θα αναγκαστω να εργαστω για να κανουμε οικογενεια για οικονομικους λογους κ ζηλευω φιλες μου που εχουν οικογενεια κ δεν εργαζονται,Σπουδασα με το ζορι γιατι ποτε δεν με ενδιεφερε για να ικανοποιησω τους δικους μου κ γενικα εχω υποστει τετοια πιεση για το οτι η γυναικα πρεπει να ειναι μορφωμενη κ εργαζομενη που μισησα την γνωση κ αρνουμαι κατηγορηματικα να κανω μεταπτυχιακο μετεκπαιδευση κ τετοια,Ειμαι ηρεμος ανθρωπος γενικα ομως φοβαμαι οτι μεσα σε ενα εργασιακο περιβαλλον θα εκραγω κ θα παρει η μπαλα οποιον βρω μπροστα μου συναδελφο για οσα εχω περασει κ μισησει στην ζωη μου,Οπωσδηποτε αρκετοι απο εσας θα διαφωνησετε μαζι μου ομως αυτη ειμαι κ ετσι νιωθω κ τρεμω για το μελλον σ αυτο το θεμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Koπελα μου αυτο που λες ειναι απολυτως λογικο, εγω θα σου προτεινα να ενισχυσεις το αγορι σου να βρει κατι και με τη βοηθεια των πεθερικων, θα τα βγαλετε περα. Δεν εισαι ανθρωπος που θελει πολυτελειες. Την παλια εποχη που η γυναικα δε δουλευε πως τα βγαζαν περα? πιστευω οτι θα τα καταφερεις. Δε χρειαζεται να πιεζεσαι. Αλλωστε το να αναλαβεις νοικοκυριο και μωρα, ειναι απο μονο του πληρης απασχοληση!
    Last edited by kerasi; 03-07-2014 at 01:13.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Καλησπερα..εχεισ αναρωτηθει αν ολη αυτη η νοοτροπια οφειλεται στη κακοποιηση και στο σχολικο περιβαλλον? μηπωσ πρεπει να δουλεψεισ με τη ψυχολογο αυτο το κομματι? Γιατι οτωσ στη σημερινη εποχη οι γυναικεσ νεργαζονται. Δε ειναι κανονας βεβαια. Αλλα ειδιξα σε σενα μπορει να υπαρχει ενα υποβαθρο. Δε χρειαζεται να τρεμεις. Κανεισ δε θα σε φαει ουτε θα σ κανει κακο στη δουλεια. Κ οποιοσ τολμησει βαλτον στη θεση του. Κανεισ δε μπορει να θιξει την αξιοπρεπεια σ. Η γνωμη μ ειναι οτι θα σ κανει καλο η δουλεια.. πρωτον γιατι θα σε κανει δυναμικη ανεξαρτητη και θα σε βοηθησει κ στη κοινωνικη φοβια κ να ξεπερασεισ τον ασχημο παρελθον σου.. δε αποφευγουμμε ποτε κατι π νομιζουμε οτι μασ κανει κακοενω δε κανει!! μπαινουμε μεσα σ αυτο κ οαλευουμε.. μπορεισ να το κανεισ νκ εσυ κ ολοι μας.. κ θα δεισ πωσ αν πασ για δουλεια κ περασει λιγος καιροσ πωσ θα αισθανεσαι.. ειναι δυσκολο..το ξερω.. αλλα μπορεισ.. κ εγω δε δουλευω αλλα λογω αγοραφοβιασ ..αλλα σιγουρα θελω γιατι ετσι θα βοηθηθω για ενα ωραιονμελλον χωρισβκρισεισ κ νφοβιεσ.. πιστεψε με.ολα τα μπορουμε.. κ θα σ πω και κατι αλλο στη τελικη. Αν πας καπου π βδε σ αρεσει σε πιεζουν δεν αντεχεισ θα φυγεις. Δε θα σ παρει κανεισ το κεφαλι.....!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Καλησπέρα μυσπ....
    πιστεύω ότι το πρόβλημα σου είναι πραγματικά μικρής σημασίας για έναν και πολύ σημαντικό λόγο:ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ

    Πίστεψε με από προσωπικής πειρας σου λέω ότι το να μην ξέρεις τί ακριβώς θέλεις είναι κάτι σαν "μαρτύριο''
    οπότε εσύ επειδή ξέρεις τι θέλεις θα πάρεις και τις ανάλογες αποφάσεις....και την πίτα ολοκληρη και τον σκύλο χορτάτο δεν γίνεται!

    Αρα εάν όντως έχεις οικονομικό θέμα για να φτιάξεις οικογένεια ή θα αναγκαστείς να εργαστείς κάπου έστω και part time ή θα παντρευτείς με πολλές θυσίες-αυτό βέβαια εσύ θα το αποφασίσεις....
    Από την άλλη δεν βλέπω καμία κοινωνιοφοβία εγώ....αυτές είναι ετικέτες που μάλλον θέλησες να βάλεις στον εαυτό σου,χωρίς μάλλον να ισχύουν-είσαι άνθρωπος που σπούδασες έστω και αναγκαστικά,έχεις σύντροφο που θέλεις να κάνετε μαζί οικογένεια,άρα η σχέση σας είναι σε καλή βάση,έχεις φίλες που θέλεις να κρατήσεις γιατί προφανώς χαίρεσαι την παρέα τους και προφανώς χαίρονται και εκείνες την δική σου.....αρα εγώ βλέπω έναν πολύ υγιή και κατασταλλαγμένο άνθρωπο!

    Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να αποφασίσεις πως θα κοντρολάρεις το μέλλον σου,σε σχέση με τα θέλω σου,εμείς σε αυτό δεν μπορούμε να σου πούμε τί να κάνεις-πάντως είσαι σε καλό δρόμο!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Koπελα μου αυτο που λες ειναι απολυτως λογικο, εγω θα σου προτεινα να ενισχυσεις το αγορι σου να βρει κατι και με τη βοηθεια των πεθερικων, θα τα βγαλετε περα. Δεν εισαι ανθρωπος που θελει πολυτελειες. Την παλια εποχη που η γυναικα δε δουλευε πως τα βγαζαν περα? πιστευω οτι θα τα καταφερεις. Δε χρειαζεται να πιεζεσαι. Αλλωστε το να αναλαβεις νοικοκυριο και μωρα, ειναι απο μονο του πληρης απασχοληση!
    Καλα να εισαι φιλε μου νιωθω ομορφα που καποιος μου λεει οτι σκεφτομαι λογικα μεσα στον παραλογο κοσμο ασφαλως κ θελω να φροντιζω αντρα μωρα κ σπιτι,Οντως δεν απαιτω να ειμαι παμπλουτη κ να εργαζομαι εις βαρος των παιδιων μας με το αγορι μου διοτι θεωρω τα παιδια θελουν την μητερα αφοσιωμενη σ αυτα,Συμφωνα με την αποψη μου αρκετες γυναικες δεν πανε καθολου καλα την σημερον ημερα προτιμουν να σπαταλησουν την ζωη τους μαζευοντας λεφτα κ κανοντας καρριερα ειναι εγωιστριες αριβιστριες κ ανικανοποιητες διοτι θελουν ολο κ περισσοτερακ αρα βαθυτατα αρρωστες ψυχολογικα επειδη αδυνατουν να καταλαβουν οτι η πλεονεξια δεν οδηγει καπου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Καλησπερα..εχεισ αναρωτηθει αν ολη αυτη η νοοτροπια οφειλεται στη κακοποιηση και στο σχολικο περιβαλλον? μηπωσ πρεπει να δουλεψεισ με τη ψυχολογο αυτο το κομματι? Γιατι οτωσ στη σημερινη εποχη οι γυναικεσ νεργαζονται. Δε ειναι κανονας βεβαια. Αλλα ειδιξα σε σενα μπορει να υπαρχει ενα υποβαθρο. Δε χρειαζεται να τρεμεις. Κανεισ δε θα σε φαει ουτε θα σ κανει κακο στη δουλεια. Κ οποιοσ τολμησει βαλτον στη θεση του. Κανεισ δε μπορει να θιξει την αξιοπρεπεια σ. Η γνωμη μ ειναι οτι θα σ κανει καλο η δουλεια.. πρωτον γιατι θα σε κανει δυναμικη ανεξαρτητη και θα σε βοηθησει κ στη κοινωνικη φοβια κ να ξεπερασεισ τον ασχημο παρελθον σου.. δε αποφευγουμμε ποτε κατι π νομιζουμε οτι μασ κανει κακοενω δε κανει!! μπαινουμε μεσα σ αυτο κ οαλευουμε.. μπορεισ να το κανεισ νκ εσυ κ ολοι μας.. κ θα δεισ πωσ αν πασ για δουλεια κ περασει λιγος καιροσ πωσ θα αισθανεσαι.. ειναι δυσκολο..το ξερω.. αλλα μπορεισ.. κ εγω δε δουλευω αλλα λογω αγοραφοβιασ ..αλλα σιγουρα θελω γιατι ετσι θα βοηθηθω για ενα ωραιονμελλον χωρισβκρισεισ κ νφοβιεσ.. πιστεψε με.ολα τα μπορουμε.. κ θα σ πω και κατι αλλο στη τελικη. Αν πας καπου π βδε σ αρεσει σε πιεζουν δεν αντεχεισ θα φυγεις. Δε θα σ παρει κανεισ το κεφαλι.....!!!!
    Καλησπερα αγαπητο μελος ειμαι ετσι μια ζωη θυμαμαι απο μικρη προτου υποστω το απαισιο σχολικο περιβαλλον την κακοποιηση κ τα νευρα του πατερα μου δεν ηθελα να απομακρυνομαι απο το σπιτι κ να κανω δραστηριοτητες εκτος σπιτιου κ απο την εφηβεια ονειρευομαι γαμο κ παιδια κ τιποτα παραπανω,Συμφωνω οτι συνεβαλλαν κ τα τραγικα γεγονοτα που μου συνεβησαν ομως δεν ξεκινησε απο τοτε η αντιπαθεια μου για δουλειες σπουδες κ τα λοιπα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Α! Κ να συμπληρωσω κατι... βεννοειται πωσ τα μωρα θελουν τη μανα τουσ κ να ξεκαθαρισω οτι εγω δε μιλησα για καριερεσ.αυτα ειναι μαλακιεσ κ κομπλεξισμος. Η κανεισ παιδια κ εισαι μαζι τουσ η αλιωσ δε κανεισ. Νεγω σ μιλησα για τισ οικονομικεσ ναναγκεσ στη σημερινηεποχη κ οτι μεχρι να κανεισ παιδι νθα σ εκανε καλο η δουλεια .. κ οικονομικα κ στη ψυχολογια σου..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα αγαπητο μελος ειμαι ετσι μια ζωη θυμαμαι απο μικρη προτου υποστω το απαισιο σχολικο περιβαλλον την κακοποιηση κ τα νευρα του πατερα μου δεν ηθελα να απομακρυνομαι απο το σπιτι κ να κανω δραστηριοτητες εκτος σπιτιου κ απο την εφηβεια ονειρευομαι γαμο κ παιδια κ τιποτα παραπανω,Συμφωνω οτι συνεβαλλαν κ τα τραγικα γεγονοτα που μου συνεβησαν ομως δεν ξεκινησε απο τοτε η αντιπαθεια μου για δουλειες σπουδες κ τα λοιπα
    Α οκ.. αλλα εισαι 100 τισ 100 σιγουρη οτι αυτο ηθελεσ η οτι υποσεινηδητα απο καποια πραγματα σ δημιουργηθηκε η επιθυμια αυτη?? Ρωταω κ ξαναρωταω εις νβαθοσ γιατι νσε μενα εχει συμβει αυτο κ το ανακαλυψα τωρα..γι αυτο.. συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    επισης μπορεις να βοηθας με δουλειες που δε θα σε πιεζουν πχ να δαχτυλογραφεις, να φυλας παιδακια, να εισαι καπου που δεν εχει κοσμο κλπ, οχι κατι στρεσογονο δηλαδη κ με κοσμο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Καλησπέρα μυσπ....
    πιστεύω ότι το πρόβλημα σου είναι πραγματικά μικρής σημασίας για έναν και πολύ σημαντικό λόγο:ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ

    Πίστεψε με από προσωπικής πειρας σου λέω ότι το να μην ξέρεις τί ακριβώς θέλεις είναι κάτι σαν "μαρτύριο''
    οπότε εσύ επειδή ξέρεις τι θέλεις θα πάρεις και τις ανάλογες αποφάσεις....και την πίτα ολοκληρη και τον σκύλο χορτάτο δεν γίνεται!

    Αρα εάν όντως έχεις οικονομικό θέμα για να φτιάξεις οικογένεια ή θα αναγκαστείς να εργαστείς κάπου έστω και part time ή θα παντρευτείς με πολλές θυσίες-αυτό βέβαια εσύ θα το αποφασίσεις....
    Από την άλλη δεν βλέπω καμία κοινωνιοφοβία εγώ....αυτές είναι ετικέτες που μάλλον θέλησες να βάλεις στον εαυτό σου,χωρίς μάλλον να ισχύουν-είσαι άνθρωπος που σπούδασες έστω και αναγκαστικά,έχεις σύντροφο που θέλεις να κάνετε μαζί οικογένεια,άρα η σχέση σας είναι σε καλή βάση,έχεις φίλες που θέλεις να κρατήσεις γιατί προφανώς χαίρεσαι την παρέα τους και προφανώς χαίρονται και εκείνες την δική σου.....αρα εγώ βλέπω έναν πολύ υγιή και κατασταλλαγμένο άνθρωπο!

    Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να αποφασίσεις πως θα κοντρολάρεις το μέλλον σου,σε σχέση με τα θέλω σου,εμείς σε αυτό δεν μπορούμε να σου πούμε τί να κάνεις-πάντως είσαι σε καλό δρόμο!!!
    Καλα να εισαι κοπελα μου,Ειμαι ανθρωπος που γνωριζω μια ζωη τι θελω κ τι δεν θελω κ η νοοτροπια της εποχης με αρρωσταινει δεν θελησα ποτε να σπουδασω κ το εκανα με το ζορι εχω γεμισει θυμο για πραγματα που εκανα παρα την θεληση μου κ φοβαμαι οτι αν βρεθω παλι σε περιβαλλον με κοσμο τυπου σχολειο η πανεπιστημιο θα βγαλω ολο αυτον τον θυμο εναντιον ανθρωπων που δεν θελω στην ζωη μου κ αναγκαστηκα θα βλεπω στο εργασιακο μου περιβαλλον θυμος γιατι θελω να ασχολουμαι με αντρα παιδια κ σπιτι απερισπαστη απο πραγματα που απεχθανομαι κυριολεκτικα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Α οκ.. αλλα εισαι 100 τισ 100 σιγουρη οτι αυτο ηθελεσ η οτι υποσεινηδητα απο καποια πραγματα σ δημιουργηθηκε η επιθυμια αυτη?? Ρωταω κ ξαναρωταω εις νβαθοσ γιατι νσε μενα εχει συμβει αυτο κ το ανακαλυψα τωρα..γι αυτο.. συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη..
    τι σου συμβαινει αγαπητο μελος ακριβως?Βιωνεις αυτο που βιωνω κ εγω?Πιστευω οτι αυτο θελω πραγματικα μια ζωη ποτε δεν ηθελα δουλεια κ σπουδες κ ανεκαθεν ηθελα να μεγαλωσω μονο για να κανω οικογενεια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    επισης μπορεις να βοηθας με δουλειες που δε θα σε πιεζουν πχ να δαχτυλογραφεις, να φυλας παιδακια, να εισαι καπου που δεν εχει κοσμο κλπ, οχι κατι στρεσογονο δηλαδη κ με κοσμο.
    Οντως αυτο το εχω σκεφτει αυτο που πραγματικα θελω ειναι να μην εργαζομαι καθολου ομως αυτα που λες ειναι η εσχατη λυση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    [QUOTE=thura7;491088]Α! Κ να συμπληρωσω κατι... βεννοειται πωσ τα μωρα θελουν τη μανα τουσ κ να ξεκαθαρισω οτι εγω δε μιλησα για καριερεσ.αυτα ειναι μαλακιεσ κ κομπλεξισμος. Η κανεισ παιδια κ εισαι μαζι τουσ η αλιωσ δε κανεισ. Νεγω σ μιλησα για τισ οικονομικεσ ναναγκεσ στη σημερινηεποχη κ οτι μεχρι να κανεισ παιδι νθα σ εκανε καλο η δουλεια .. κ οικονομικα κ στη ψυχολογια σου..[/QUOTΜελος θυρα 7 εμενα η μητερα μου εργαζονταν μακρυα οταν ημουν πολυ μικρη κ με ανελαβε η γιαγια μου οπωσδηποτε ειμαι τυχερη κ περασα τελεια με την γιαγια μου ομως υπαρχει κ ενα σκοτεινο σημειο,Επειδη η μητερα μου ελλειπε ολοκληρες μερες κολλησα μαζι με την γιαγια μου με αποτελεσμα ακομα κ σημερα να νιωθω καλυτερα με την γιαγια μου απο οτι με την μητερα μου,Οταν η μητερα μου ερχοταν να με παρει απο την γιαγια δεν ηθελα να φυγω κ την εδιωχνα κ βεβαια οφειλονταν η παρατεταμενη απουσια της,θελω να παιδια μας να προτιμουν εμενα απο την μητερα μου δεν θελω να κολλησουν στην μητερα η στην πεθερα μου λογω απουσιας μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    τι σου συμβαινει αγαπητο μελος ακριβως?Βιωνεις αυτο που βιωνω κ εγω?Πιστευω οτι αυτο θελω πραγματικα μια ζωη ποτε δεν ηθελα δουλεια κ σπουδες κ ανεκαθεν ηθελα να μεγαλωσω μονο για να κανω οικογενεια
    Αα.. οκ.. τοτε συνεχισε ετσι κ μην φοβασαι τπτ..συμφωνω μετο κερασι.. οχι.. εγω θελω δουλεια αλλα δε μπορω.. οπωσ επισησ κ οικογενεια κ παλι δε μπορω.. δε βιωσα κατι παρομοιο με σενα ουτε κακοποιηση ουτε ασχημο περιβαλλον στο σχολειο.. απλα λογω κρισεων πανικου που διηρκησαν πολυ κ υπαρχουν ακομα δε μπορω να κανω πραγματα π θελω .. κ νιωθω πολλεσ φορεσ οτι οι πανικοι μ αλλαζουν τα θελω μου.. και με εχουν κιυρασει επισης..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    [QUOTE=μυσπ;491096]
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Α! Κ να συμπληρωσω κατι... βεννοειται πωσ τα μωρα θελουν τη μανα τουσ κ να ξεκαθαρισω οτι εγω δε μιλησα για καριερεσ.αυτα ειναι μαλακιεσ κ κομπλεξισμος. Η κανεισ παιδια κ εισαι μαζι τουσ η αλιωσ δε κανεισ. Νεγω σ μιλησα για τισ οικονομικεσ ναναγκεσ στη σημερινηεποχη κ οτι μεχρι να κανεισ παιδι νθα σ εκανε καλο η δουλεια .. κ οικονομικα κ στη ψυχολογια σου..[/QUOTΜελος θυρα 7 εμενα η μητερα μου εργαζονταν μακρυα οταν ημουν πολυ μικρη κ με ανελαβε η γιαγια μου οπωσδηποτε ειμαι τυχερη κ περασα τελεια με την γιαγια μου ομως υπαρχει κ ενα σκοτεινο σημειο,Επειδη η μητερα μου ελλειπε ολοκληρες μερες κολλησα μαζι με την γιαγια μου με αποτελεσμα ακομα κ σημερα να νιωθω καλυτερα με την γιαγια μου απο οτι με την μητερα μου,Οταν η μητερα μου ερχοταν να με παρει απο την γιαγια δεν ηθελα να φυγω κ την εδιωχνα κ βεβαια οφειλονταν η παρατεταμενη απουσια της,θελω να παιδια μας να προτιμουν εμενα απο την μητερα μου δεν θελω να κολλησουν στην μητερα η στην πεθερα μου λογω απουσιας μου
    Σε νιωθω γιατι κ εγω με τη γιαγιουλα μ μεγαλωσα και ημουν ειμαι κ θα ειμαι κολλημενη μαζι της.. ουτε εγω εφευγα..για να υγω απο τη γιαγια μαυριζα στο κλαμα πρωτα και αφου με δελεαζαν οι γονεισ μ ξε διαφορα πραγματα..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 19:26
  2. ο εφιάλτης μου τελίωσε...
    By sweet dreams in forum Κακοποίηση
    Replies: 17
    Last Post: 18-05-2012, 10:31
  3. ζωη-εφιαλτης..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-11-2011, 15:22
  4. Ψυχοσωματικός εφιάλτης...
    By leone76 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 26-03-2008, 19:19
  5. Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ
    By WOLF in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-02-2007, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •