αδιεξοδο στα ερωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23

    αδιεξοδο στα ερωτικα

    καλησπέρα
    ειμαι μόλις 23 αλλά εδω και καιρό νιώθω χαμένη στον τομέα αυτό. Πάντα ήμουν δυναμική και ανεξάρτητη, και ενώ σε θέματα δουλειάς όλα καλά, στα ερωτικά πνίγομαι.
    Πριν 5 χρόνια γνώρισα ένα παιδί. Αμέσως αισθάνθηκα έλξη, κάτι δυνατό, έκανα μια προσπάθεια και απορρίφθηκα. Ωστόσο, δε χαθήκαμε. το αντίθετο, είμαστε μέχρι σήμερα πάρα πάρα πολύ καλοί φίλοι!! Κοινές παρέες και φιλίες και αξέχαστα φοιτητικά χρόνια. Φίλοι, χωρίς ποτέ ένα φιλί ή κάτι άλλο. Έκανα άλλες σχέσεις και η ζωή μου κυλάει ομαλά. τωρα έχω μια σχέση ενός χρόνου, αλλά πλέον δεν αισθάνομαι ερωτευμένη! τον αγαπώ και αυτός κάνει τα πάντα για μένα αλλά δεν αισθάνομαι ερωτευμένη και θα θελα να λήξει κάποια στιγμή. Εντομεταξύ, όσο περνάει ο καιρός, τόσο περισσότερο καταλαβαίνω ότι εκείνος που ήθελα πριν 5 χρόνια, είναι ο μόνος που ταιριάζουμε πραγματικά! Δεν είναι ούτε ψύχωση ούτε κόλλημα, αντικειμενικά ταιριάζουμε, και σε θέματα χαρακτήρα και τρόπου ζωής. Αποτελεί το πρότυπο άντρα που θέλω στη ζωή μου. Φυσικά πλέον μένει μακριά, δεν υπάρχει κανένα ενδεχόμενο να αλλάξει ποτέ γνώμη για μένα και εννοείται πως δεν τρέφω καμια ελπίδα! απλώς νιώθω χαμένη, νιώθω ότι ποτε δε θα βρω κατι αντίστοιχο και όλα τα συγκρίνω μ αυτόν. ακόμα και τώρα που ερχεται αθηνα για λιγες μερες ψαφαω να κανονισουμε παρεα να βγουμε. Ποτε δε θα γινει κατι αλλα είναι ο μόνος.....

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    σε ερωτηση φιλης μου, αν θα ακολουθουσα το αγορι μου παντου, αν μασ βλεπω μαζι μετα απο χρονια απαντησα αρνητικα... ενω για το αλλο ατομο θα μπορουσα πολλα περισσσοτερα/...Τι γινεται ομως οταν ειναι οντως αδυνατο???

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου Μαριλια. Καταρχην πιστευω οτι οταν καποιος ειναι χωρις σχεση για μεγαλο διαστημα ή δεν καλυπτεται στη σχεση που εχει, το μυαλο γυρναει στο παρελθον, στους πρωην δηλαδη, ειδικα οταν δεν εχει γινει και κατι τραγικο μεταξυ τους. Ετσι και συ λοιπον πιστευω οτι επειδη εχεις χασει τον ενθουσιασμο που πρεπει να υπαρχει, θυμασαι το παλικαρι εκεινο ξανα. Τωρα το τι εγινε τοτε, τι κινησεις εκανες-σαν πιο μικρη θα κανες και λαθη μαλλον-δεν αναφερεις οποτε δε μπορω να πω πανω στα πιθανα σεναρια του τι θα γινοταν αν. Πριν σου προτεινω καποιες ιδεες, θελω να σε ρωτησω αν εχεις ακομα επαφες με το παλικαρι, τι ειδους κ ποσο συχνα και γτ πιστευεις χαθηκε ο ενθουσιασμος με το αγορι που εισαι τωρα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    σ ευχαριστω για την απαντηση!
    Μ εκεινο το παιδι ειμαστε πολυ καλοι φιλοι, ειχαμε ηδη απο τοτε κοινες παρεες και παρολο που τωρα τελειωσε απο φοιτητης και εφυγε διατηρουμε επαφες(τηλεφωνο καμια φορα και σιγουρα καθε φορα που ερχεται αθηνα βγαινουμε κ με τους υπολοιπους). Ναι, τοτε εκανα λαθη, γιατι το παιδι ειναι λιγο κλειστος και λιγομιλητος και καθε του λεξη τη λαμβανα ως θετικο. Μεχρι που ως 'χαζη' 18χρονη τον ενοχλησα με μηνυματα και μου πε οτι ειμαστε φιλοι κ μονο! δεν εμαθαν πολλα ατομα το γεγονος αυτο, και απο την αμεσως επομενη μερα συνεχισαμε να μαστε φιλοι και μαλιστα καλοι! εχει γνωρισει σχεσεις μ. δεν εχω διατηρησει ποτε σχεσεις με πρωην μου η με ατομα που μ αρεσαν, μονο μ αυτον. Μαζι μ αλλα 4 ατομα, αποτελουσε την καθημερινοτητα της φοιτητικης μ ζωης! Οσο για τ αγορι π μαι τωρα, αρχισαμε λιγο λαθος..Ξεκινησαμε με ραντεβου και αυτος απ την 1η μερα το ειδε σοβαρη σχεση και ζητουσε πραγματα. Μετα τσακωνομασταν γτ με ηθελε συνεχεια περιποιημενη κ ελεγε οτι παραμελω τον εαυτο μ (ειναι ο μονος π μ χει πει κατι τετοιο, και ολοι μ λενε οτι ειμαι μια χαρα κ υπερβαλλει) γτ θελει η κοπελα του να ειναι στα καλυτερα της απ τη στιγμη που μπορει. Διαφοροι καυγαδες, και ειμαι κ ατομο που οταν προσπαθω για κατι αλλα δεν ειναι καλο απ ολες τις πλευρες με ξενερωνει.. δε με φανταζομαι παντρεμενη μαζι του γ πολλους λογους. Σ.Σ. εμαθε απο ενα χαρτι τυπου ημερολογιου οτι πριν 5 χρονια ηθελα τον αλλον κ εγινε τουρκοσ! αλλα ειδε οτι δεν προκειται να χασω φιλουσ μ για μια σχεση που δεν ξερω κ πως θα εξελιχθει και ετσι οταν τ παιδι ερχεται αθηνα δεν τιθεται θεμα αν θα μ αφησει να τον δω η οχι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σου κανει ζηλιες δηλ ο τωρινος για το παιδι απ τα παλια?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    Α ναιιιιιιιιιιι!!! μεχρι πριν λιγο καιρο συνεχεια! τωρα πολυ λιγοτερο εως καθολου! του χω πει οτι ολα, τα παντα ηταν στο μυαλο μ και οτι ποτε δεν εγινε κατι και οτι απ την αρχη εφαγα ακυρο κ γιναμε φιλοι. ξερει οτι αν μου απαγορευε αν τον βλεπω (οπως και οποιοδηποτε φιλο μ) θα μ εχανε. Τελος, κθε φορα που τσακωνομασταν πανω στο θεμα επαιρνε φιλη μου τηλεφωνο ωστε αυτη να μ βαλει μυαλο. Η συγκεκριμενη, τη μια μου ελεγε οτι εχς δικιο γτ ολα ηταν θεμα μυαλο κ μια το παιζε τ ηθικο στοιχει (επειδη βρηκε την αγαπη, ετσι κ γω που εχω καποιον να μ αγαπαει θα πρεπει να μαι σε θεση να χασω ατομα για να μη χασω την αγαπη) Συμφωνω αλλα νιωθω οτι το παιδι που χουμε σχεση οτι ειναι ο ΕΝΑΣ!! Θα μ πεισ γιατι δε χωριζω? θα σ απαντησω οτι τον αγαπαω, οτι καθε φορα που τον χωριζα ερχοταν με λυγμους και αλλαζα γνωμη και οτι τωρα τελευταια δεν εχουμε εντασεις και δε μπορω να ξυπνησω ενα πρωι να του πω αντιο,,

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με μπερδεψες λιγο με αυτη τη δηλωση..
    δυναμική και ανεξάρτητη,
    τον αγαπώ και αυτός κάνει τα πάντα για μένα αλλά δεν αισθάνομαι ερωτευμένη
    χμμμμμμ κατι μου θυμιζει αυτο μηπως τον βρισκεις υπερβολικα καλο ενω εσυ οταν κοιμαστε θα τον ηθελες πιο αγριο?

    υνεχεια! τωρα πολυ λιγοτερο εως καθολου! του χω πει οτι ολα, τα παντα ηταν στο μυαλο μ και οτι ποτε δεν εγινε κατι και οτι απ την αρχη εφαγα ακυρο κ γιναμε φιλοι. ξερει οτι αν μου απαγορευε αν τον βλεπω (οπως και οποιοδηποτε φιλο μ) θα μ εχανε. Τελος, κθε φορα που τσακωνομασταν πανω στο θεμα επαιρνε φιλη μου τηλεφωνο ωστε αυτη να μ βαλει μυαλο.
    ετριξε λιγο ο εγκεφαλος μου βασικα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    οχι δεν τον θελω πιο αγριο. απλα αυτος επειδη στο παρελθον δεν ειχε βρει -οπως λεει- κοπελα για σχεση, λεει οτι εχει εναποθεσει ολες τις ελπιδες σε μενα..κ γι αυτο απ τις πρωτες μερες συμπεριφεροταν σα να τα χαμε καιρο.
    οσο για τ δευτερο κομματι, απλως παραθετω ενα κομματι του χαρακτηρα του, απελπισμενες προσπαθειες να με κρατησει, μεχρι που απο μονος τ ελεγε σε φιλες μ τα προβληματα μασ ωστε να μασ τα ξαναφτιαξουν, ενω εγω ακομα δεν ειχα αναφερει τιποτα!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    οταν η αποριψη ειναι αρχη δεδομενη,
    οταν το ατομο που με απερριψε καποτε αποτελει για μενα προτυπο αντρα,
    οταν η τωρινη μου σχεση δε μου κανει για να μεινω σ αυτη χρόνια....(για πολλους λογους, οχι μονο γ τ παραπανω)
    κι οταν ΟΛΑ αυτα τριγυριζουν στο μυαλο μου συνεχεια...?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Bγαινετε κ ολοι μαζι?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    ναι! ολοι μαζι. στην αρχη δεν ηθελε να τον βλεπει, τωρα τον βλεπει (οταν μια στο διμηνο θα ανεβει αθηνα) γιατι δε θελει να με χασει..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    επισης, το παιδι απ τα παλια, δεν ξερει τιποτα για το θεμα αυτο, δηλ οτι ο τωρινος ξερει τι ειχε γινει!!!
    ειναι διπλα μ καθαρα ως φιλος!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σαν τη βισση με τον καρβελα εισαι μαριλια...!:p

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μα λες οτι
    ν 5 χρόνια, είναι ο μόνος που ταιριάζουμε πραγματικά!
    κ λες επισης
    Αμέσως αισθάνθηκα έλξη, κάτι δυνατό, έκανα μια προ
    αρα γιατι δε πας να τον βρεις? εγω πιστευω οτι η ελξη ειναι παντα αμοιβαια εφοσον καπιος ακολουθει αυτο που πρεπει να ακολουθησει (κ δεν ειναι ψευτικος πχ)

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    23
    χαχαχαχαχαχαχαχα ξερω ακουγεται αστειο....
    αλλα δυστυχως δεν ειναι...δεν μπορω να βρω ηρεμια... γι αυτο θα προτιμουσα να μουν ελευθερη...ωσπου να ρθει ο επομενος πραγματικος ερωτας....
    ειναι αιτια για πολλα ξεσπασματα μου... φωνες και χτυπηματα για το οτι η ζωη μ δε ειναι οπως τη θελω... μ περνανε φυσικα...αλλα θελω μια λυση, ενα ταρακουνημα..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι εντελώς χαμένη ερωτικά
    By EpheChan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 03-01-2014, 02:22
  2. Μπορεις να ποθησεις καποιον ερωτικα επειδη σου αρεσει το αγγιγμα του?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 27-05-2013, 02:56
  3. Τι γινεται οταν ο αντρας σου δεν σε ικανοποιει ερωτικα?
    By poupoulaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 08-10-2011, 01:00
  4. Δεν ξέρει αν θα μπορεί να με ξαναδεί ερωτικά...
    By pillow3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-07-2011, 00:20
  5. Ερωτικά όνειρα με συγγενείς
    By equinox in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-2008, 19:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •