Ομοιοπαθητική - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    de emφανιζει καποια διευθυνση.. μμονο το ''η ομοιοπαθητικη αναλυτικα'' . ξανα δημοσιευσε το μηπωσ κ εμφανιστει..
    Βαλε τον δεικτη του ποντικιου πανω και θα σου βγαλει χερακι..Εγω βεβαια το φτυνω το αρθρο γιατι εκανα θεραπεια για το ασθμα και ξερω τι ΘΑΥΜΑΤΑ εκανε η ομοιοπαθητικη!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Βαλε τον δεικτη του ποντικιου πανω και θα σου βγαλει χερακι..Εγω βεβαια το φτυνω το αρθρο γιατι εκανα θεραπεια για το ασθμα και ξερω τι ΘΑΥΜΑΤΑ εκανε η ομοιοπαθητικη!
    re μνημονιο διαφωτισε με κ εσυ.. πεσ μ τη εμπειρια σου πανω στην ομοιοπαθητικη.. ξερεισ δυσκολευομαι λιγο να κανω το επομενο βημα κ να παω.. μ ειναι κατι αγνωστο κ κολλαω..πεσ μου (αν θεσ φυσικα)..!!!!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    re μνημονιο διαφωτισε με κ εσυ.. πεσ μ τη εμπειρια σου πανω στην ομοιοπαθητικη.. ξερεισ δυσκολευομαι λιγο να κανω το επομενο βημα κ να παω.. μ ειναι κατι αγνωστο κ κολλαω..πεσ μου (αν θεσ φυσικα)..!!!!
    Ακουσε να δεις thyra..εγω γνωρισα την ομοιοπαθητικη στα 19-20 μου χρονια,πριν τους πανικους!!Μου προτεινε μια φιλη αυτη την θεραπευτικη πλευρα για το ασθμα μου!Ερχοταν εδω στην πολη που ζω ενας ομοιοπαθητικος απο τα Γιαννενα!Φοβερος γιατρος!!Να μην στα πολυλογω γιατι δεν εχει αξια..
    Εκανα θεραπεια για το ασθμα μου καποιους μηνες,η θεραπεια ειναι βοτανα σε μορφη χαπιου..Το χαρακτηριστικο της ομοιοπαθητικης μολις την ξεκινας ειναι να σου μεγαλωνει σε ενταση τα συμπτωματα σου , οταν αυτο συμβαινει χοροπηδα γιατι το "φαρμακο" σε "πιανει".Ημουν μια ασθματικη με τρομερες κρισεις , πολλες δυσπνοιες..Ξεκινησα την θεραπεια..Εκανα καποιους μηνες γυρω στους 5 βρηκα οχι απλα την υγεια μου κοριτσι μου...Εκλαιγα απο ενθουσιασμο!Την σταματαω λοιπον και επι 3 χρονια δεν ακουμπησα εισπνεομενο!!Πιο πλασεμπο αναφερει ο τυπος παραπανω δεν ξερω!!
    Οταν στα 22 μου χτυπησαν την πορτα οι πανικοι και ειχα περασει οποια ειδικοτητα γιατρου υπηρχε που απλα μου εγραφαν μια συνταγη με αγχολυτικα που ποτε δεν πηρα (πλην μιας εβδομαδας) και ποτε δεν μου εξηγησαν τι μου συμβαινει οταν εγω νομιζα οτι πεθαινω απο 32 διαφορετικες αρρωστιες, ο ομοιοπαθητικος αυτος μου εξηγησε τα παντα!
    Στο δια ταυτα..Μην την φοβασαι,εχει απιστευτα αποτελεσματα η ομοιοπαθητικη απλα μην πας στον πρωτο τυχοντα που αυτο ισχυει για καθε αλλη ειδικοτητα!
    Για το ασθμα πρωτοπηγα εκει και εκανε φοκους ο ανθρωπος στην ψυχοσυνθεση μου και μου εκανε εντυπωση , ελεγα σε ψυχολογο πηγα??Για το ασθμα??Ο ομοιοπαθητικος σου δινει θεραπεια βασει ψυχολογικου υποβαθρου πρωτιστως και υστερα βασει νοσηματος.
    Αν εχεις αποριες μην διστασεις.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    καταρχιν σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.. γιατι πραγματικα δε ξερω.. φοβαμαι κ τον αερα μου.. ειδικα με το αρθρο αυτο επεσα πολυ.. εγω θελω να παω για τισ κρισεισ κ την αγοραφοβια.. εσυ πηγεσ σε ομοιοπαθητικο κ για τισ κρισεισ πανικου και το ξεπερασεσ??
    πραγματικα εχω αγχωθει πολυ..γιατι κ εγω μισω τα φαρμακα.. ειχα παρει για λιγο..ποτε αγχολυτικα βεβαια.μονο αντικαταθλιπτικα που βοηθανε στισ κρισεισ κ για λιγο καιρο.. τα μισω τα φαρμακα κ δε παιζει να ξαναπαρω..ουτε ντεπον στη κυριολεξια δε παιρνω..γι αυτο ρωταω..
    εχω μπερδεψει τα μπουτια μου.. γι αυτο σε ρωταω.. θελω να ειμαι σιγουρη γι αυτο..
    κ θελω να μ πεισ
    1. αν πηγεσ για τουσ πανικουσ?
    2. ποσο καιρο κρατησε η θεραπεια?
    3. κ σε ποσο καιρο το ξεπερασεσ?
    4. τι ακριβωσ γινεται σε καθε επισκεψη?
    σορυ αν σε κουρασα με τισ ερωτησεισ μου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    mnimonio ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι....την α'φορά που πήγα στην ομοιοπαθητικό μου,αφού με ρώτησε κάποια προσωπικά στοιχεία,στο τέλος άρχισε να μου λέει ένα σωρό πράγματα για μένα λες και της τα είχα πει πρωτύτερα ή σα να γνωριζόμασταν χρόνια.
    Στο τέλος μου έδωσε να πάρω κάποιες κάψουλες που διάβασα σε ποιους ακριβώς δίνονται και δεν το πίστευα ότι υπάρχει συγκεκριμένη κάψουλα που είναι ο χαρακτήρας μου.

    Ειναι σίγουρο ότι οι εναλλακτικές μέθοδοι μπορούν να δώσουν πολλά στον ασθενή και να θεραπευθεί από πολλά πράγματα που δεν το πιστεύει.
    Δυστυχώς δεν είναι καθόλου φημισμένες αυτές οι πρακτικές και φαντάζομαι γιατί αλλά όπως έχουμε ξαναπει το ίντερνετ θα μας πάει μπροστά πολύ γρηγοροτερα απ'ότι ήδη φανταζόμαστε....

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    καταρχιν σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.. γιατι πραγματικα δε ξερω.. φοβαμαι κ τον αερα μου.. ειδικα με το αρθρο αυτο επεσα πολυ.. εγω θελω να παω για τισ κρισεισ κ την αγοραφοβια.. εσυ πηγεσ σε ομοιοπαθητικο κ για τισ κρισεισ πανικου και το ξεπερασεσ??
    πραγματικα εχω αγχωθει πολυ..γιατι κ εγω μισω τα φαρμακα.. ειχα παρει για λιγο..ποτε αγχολυτικα βεβαια.μονο αντικαταθλιπτικα που βοηθανε στισ κρισεισ κ για λιγο καιρο.. τα μισω τα φαρμακα κ δε παιζει να ξαναπαρω..ουτε ντεπον στη κυριολεξια δε παιρνω..γι αυτο ρωταω..
    εχω μπερδεψει τα μπουτια μου.. γι αυτο σε ρωταω.. θελω να ειμαι σιγουρη γι αυτο..
    κ θελω να μ πεισ
    1. αν πηγεσ για τουσ πανικουσ?
    2. ποσο καιρο κρατησε η θεραπεια?
    3. κ σε ποσο καιρο το ξεπερασεσ?
    4. τι ακριβωσ γινεται σε καθε επισκεψη?
    σορυ αν σε κουρασα με τισ ερωτησεισ μου.
    Λοιπον γαυρινα..εγω εκανα πολλα λαθη οταν ειχα κρισεις πανικου , ειδικα στην αρχη!Δεν εκανα ομοιοπαθητικη σε αυτο το προβλημα γιατι ειχα βρει "φροντιδα" στο αλκοολ!Ναι ναι τοσο ζωον..!Σου λεω ομως οτι μου γιατρεψε ασθμα!!Ασθματαρα!!

    παμε στα ερωτηματα σου..
    α)δεν ακολουθησα θεραπεια για τους πανικους γιατι με φροντιζε η αμστελ..(εδω γελα και κλαψε μαζι)
    β)Η θεραπεια απο ανθρωπο σε ανθρωπο,απο νοσημα σε νοσημα διαφερει (αν πας ομως δωσε χρονο στον εαυτο σου και στην θεραπεια)
    γ)με ρωτας για τους πανικους για τους οποιους δεν εκανα σοβαρη ομοιοπαθητικη θεραπεια,σου απαντω με το ασθμα μου,εκανα καποιους μηνες..οσο την συνεχιζεις την ομοιοπαθητικη τοσο το καλυτερο βοηθαει στην γενικοτερη υγεια!
    δ) στην πρωτη επισκεψη σου παιρνει ενα ιστορικο..Στα ΠΑΝΤΑ!!Τι φοβιες εχεις , αν εχεις αλλεργιες , τι τρως , τι πινεις , τι σχεση εχεις με τον εαυτο σου , τι σχεση εχεις με τους γυρω σου!Τα παντα thyra!!
    Δεν με κουραζεις χαιρομαι που το ψαχνεις και δεν καταπινεις αμασητο οτι σου γραφουμε..Λοιπον να μας πει ο τυπος που εβαλε το αρθρο αν εχει κανει ομοιοπαθητικη ή αν βρηκε τυχαια το αρθρο!Εδω σε αυτο το θρεντ ειμαι ικανη να γραψω με ονοματεπωνυμο για να ξεκαθαρισει το τοπιο με την ομοιοπαθητικη και να μην διαβαζω ή ακουω μαλακιες!

    Τελος..Ειναι ακινδυνη και οι περιορισμοι που εχεις ειναι στο τσαι,τον καφε , την μεντα ,στην καμφορα (καποιες κρεμες παυσιπονες εχουν αυτο το συστατικο).

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    με διαφωτησεσ μπορω να πω.. ειμαι αισιοδοξη τωρα..και θα παω..θα το δοκιμασω..αρκει να βρω καποιον συστημενο ομοιοπαθητικο..
    οσο για τη αμστελ δε θα το σχολιασω γιατι καταλαβαινεισ τι θα πω.. εγ οσων ομωσ το εκοψεσ χαλαλι..ολα καλα.. αλλα αμα σε γιατρεψε η αμστελ σκεφτομαι μη το δοκιμασω κ εγω.. χαχα.αλλα με χαινεκεν..δε μ αρεσει η αμστελ.. :P
    πραγματικα το ψαχνω πολυ μαλιστα γιατι ταλαιπωρουμε ενα χρονο τωρα κ οσο να ναι οπωσ καταλαβαινεισ με κουρασε..
    χαιρομαι για σενα που το ξεπερασες..μακαρι να το ξεπερασω κ εγω συντομα...
    οσο για τουσ περιορισμουσ οκ..αν κ ειμαι λατρησ του καφε.. κ θα δυσκολευτω να το κοψω..ελπιζω να επιτρεπεται ντεκαφεινε..
    θα κανω τα παντα για να επιστρεψω στην φυσιολογικη μου ζωη..!!!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    με διαφωτησεσ μπορω να πω.. ειμαι αισιοδοξη τωρα..και θα παω..θα το δοκιμασω..αρκει να βρω καποιον συστημενο ομοιοπαθητικο..
    οσο για τη αμστελ δε θα το σχολιασω γιατι καταλαβαινεισ τι θα πω.. εγ οσων ομωσ το εκοψεσ χαλαλι..ολα καλα.. αλλα αμα σε γιατρεψε η αμστελ σκεφτομαι μη το δοκιμασω κ εγω.. χαχα.αλλα με χαινεκεν..δε μ αρεσει η αμστελ.. :P
    πραγματικα το ψαχνω πολυ μαλιστα γιατι ταλαιπωρουμε ενα χρονο τωρα κ οσο να ναι οπωσ καταλαβαινεισ με κουρασε..
    χαιρομαι για σενα που το ξεπερασες..μακαρι να το ξεπερασω κ εγω συντομα...
    οσο για τουσ περιορισμουσ οκ..αν κ ειμαι λατρησ του καφε.. κ θα δυσκολευτω να το κοψω..ελπιζω να επιτρεπεται ντεκαφεινε..
    θα κανω τα παντα για να επιστρεψω στην φυσιολογικη μου ζωη..!!!
    Ντεκαφεινε επιτρεπεται!!οχι 5 την ημερα..

    δεν ανεφερα πουθενα οτι με γιατρεψε η αμστελ δινε βαση και στα εισαγωγικα :P

    Οι δικοι μου πανικοι ηταν χωρισμενοι σε φασεις..στην πρωτη τους ξεπερασα εγω αλλα εμειναν τα λαθη,στην δευτερη φαση οταν ξαναηρθαν πηγα σε ψυχολογο και τελειωσα μαζι τους μεχρι τωρα που μιλαμε..Αν ξαναερθουν νομιζω οτι ξερω πολυ καλα πως θα συνεννοηθω μαζι τους γιατι βρηκα την ριζα του κακου να στο πω και ετσι..επισης εχω αποδεχτει αυτη την "ασθενεια" την εχω κανει φιλεναδα γιατι ειναι μερος του εαυτου μου οσο και βασανιστικη αν ειναι.Συμφιλιωσου/αποδεξου και προσπαθησε να καταλαβεις thyra γιατι σου χτυπησαν οι καμπανες του πανικου.

    Μιας και μιλαμε για ομοιοπαθητικη ομως σου λεω οτι θα την ξαναρχισω!!Οι καλυτεροι ψυχολογοι ειναι οι ομοιοπαθητικοι ιατροι..Οταν θα πας θα καταλαβεις!Συστημενα ομως οπως ειπες!οχι στον καθενα που δηλωνει οτι γουσταρει!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    1 καφε την ημερα...
    και εγω καπωσ ετσι.. στη πρωτη στα 19 μ τουσ αντιμετωπισα μια χαρα 3 4 μηνεσ..
    στη δευτερη φαση πριν ενα χρονο που ξαναεμφανιστηκαν ηταν πολυ πιο δυσκολα.. δε ξερω γιατι.παω σε ψυχολογο.. ξερω τι ριζα..την ανακαλυψα δηλαδη με τον ψυχολογο μου.. αλλα δε λεω να ξεφυω απο το λεγομενο φαυλο κυκλο.. ολο εκει τριγυρναω.. δυστυχωσ εγω δε το εχω αποδεχτει.. δε μπορω να δεχτω τον εαυτο μου ετσι..λαθοσ..το ξερω.. αλλα προσ το παρον μ φαινεται οτι ειναι πανω απο εμενα η αποδοχη αυτη...
    κ γι αυτο κ θα παω σε ομοιοπαθητικο..για να δω διαφορα.. μηπωσ μ ταιριαζει καλυτερα αυτη η θεραπεια...
    το ψαχνω γιατι δε ξερω κανεναν που να εχει παει σε ομοιοπαθητικο.. θα ρωτησω ενα φιλο που ειναι στο κυκλωμα ιατρων κ τον εμπιστευομαι απολυτα μηπωσ γνωριζει κανεναν καλο..
    εσυ γιατι θα ξεκινησεισ ομοιοπαθητικη παλι (αν επιτρεπεται κ δε γινομαι αδιακριτη?)

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    1 καφε την ημερα...
    και εγω καπωσ ετσι.. στη πρωτη στα 19 μ τουσ αντιμετωπισα μια χαρα 3 4 μηνεσ..
    στη δευτερη φαση πριν ενα χρονο που ξαναεμφανιστηκαν ηταν πολυ πιο δυσκολα.. δε ξερω γιατι.παω σε ψυχολογο.. ξερω τι ριζα..την ανακαλυψα δηλαδη με τον ψυχολογο μου.. αλλα δε λεω να ξεφυω απο το λεγομενο φαυλο κυκλο.. ολο εκει τριγυρναω.. δυστυχωσ εγω δε το εχω αποδεχτει.. δε μπορω να δεχτω τον εαυτο μου ετσι..λαθοσ..το ξερω.. αλλα προσ το παρον μ φαινεται οτι ειναι πανω απο εμενα η αποδοχη αυτη...
    κ γι αυτο κ θα παω σε ομοιοπαθητικο..για να δω διαφορα.. μηπωσ μ ταιριαζει καλυτερα αυτη η θεραπεια...
    το ψαχνω γιατι δε ξερω κανεναν που να εχει παει σε ομοιοπαθητικο.. θα ρωτησω ενα φιλο που ειναι στο κυκλωμα ιατρων κ τον εμπιστευομαι απολυτα μηπωσ γνωριζει κανεναν καλο..
    εσυ γιατι θα ξεκινησεισ ομοιοπαθητικη παλι (αν επιτρεπεται κ δε γινομαι αδιακριτη?)
    Πανικους δεν εχω αλλα αγχος ηλιθιο εχω..δεν εχω το αποκορυφωμα τους πανικους αλλα πολλες φορες ειμαι στην τσιτα ανευ λογου (το ανευ λογου απαιτει συζητησαρα)..

    Ξερεις η ψυχολογος μου τι μου ελεγε?Οτι ειμαι το πιο δυναμικο περιστατικο σε πανικους που εχει συναντησει..Οχι θυρα μου δεν κανω το ψωνιο , εχω περασει πολυ δυσκολα..Αλλα ρε πουστη μου παντα μεσα μου υπαρχει μια δυναμη..Βαλε το χιουμορ στην ζωη σου!Θα σε σωσει!Να αυτοσαρκαζεσαι!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    μιλασ κ ειναι σαν ακουω εμενα..αυτα μ χει κ οδικοσ μ ψυχολογοσ.. οτι η αισιοδοξιακ το γελιο με εχει σωσει ..ακομα κ πατο να φτασω κ να χτυπιεμαι εκει θα δω ενα παραθυρακι μ εφωσ.. κ αυτο με εχει σωσει κ απο τη καταθλιψη..γιατ ξερεισ η καταθλιψη υποβοσκει στισ κρισεισ πανικου..κ αυτο με εχει σωσει.. μπορει να γυρισω να πω δε αντεχω αλλο κ μετα απο λιγο να το σκεφτω και να πω στον εαυτο μ ''οπα μεγαλε.. η ζωη ειναι ωραια.. απλα ειναι μια δυσκολη φαση τωρα..''
    αλλα ξερεισ καλα οτι οση δυναμη κ να εχεισ καποια στιγμη κουραζεσαι αμα περασει καιροσ.. κ εγω κουραστηκα τωρα γι αυτο βρηκα τη λυση να δοκιμασω την ομοιοπαθητικη..δε παραιτουμε με τπτ..

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αααα να πω και αυτο..προχτες εβαλε η μαριαν ενα αρθρο 19 (?) πραγματα που κανουν οι δυστυχισμενοι ανθρωποι!Εγω σταθηκα σε ενα.. "μην παιρνεις στα σοβαρα τον εαυτο σου"

    Αυτο θυρα ειναι η αυτοιαση!!

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αααα να πω και αυτο..προχτες εβαλε η μαριαν ενα αρθρο 19 (?) πραγματα που κανουν οι δυστυχισμενοι ανθρωποι!Εγω σταθηκα σε ενα.. "μην παιρνεις στα σοβαρα τον εαυτο σου"

    Αυτο θυρα ειναι η αυτοιαση!!
    Οι κρισεις πανικου χτυπανε σκεπτομενους , ευαισθητους και εξυπνους ανθρωπους!Αληθεια στο λεω!!Μην νιωθεις ασχημα και κανε το εργαλειο αυτοβελτιωσης ολο αυτο!!Καταλαβαινω την δυσκολια σου αν σημερα το μεσημερι σου κοπηκε η ανασα , αν ειχες ταχυπαλμια , αν σου μουδιασε το προσωπο..Δεν ειναι οργανικα ολα αυτα..Κατι σου φωναζει η ψυχη σου!Βελτιωσε το.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    πολυ σωστο... ποτε δε το επαιρνα σοβαρα τον εαυτο μου ..το τελευταιο 1μιση χρονο.. αποφοιτησα μεγαλωνα περασα σε αλλεσ διαστασεισ τησ ζωη μου κ εκει βραχυκυκλωσα.. αλλα που θα μου παει.. θα το φερω απο εδω θα το παω απο εκει..θα φυγει..τι θα κανει...
    καθε εμποδιο για καλο που λεει κ το ρητο...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οι κρισεις πανικου χτυπανε σκεπτομενους , ευαισθητους και εξυπνους ανθρωπους!Αληθεια στο λεω!!Μην νιωθεις ασχημα και κανε το εργαλειο αυτοβελτιωσης ολο αυτο!!Καταλαβαινω την δυσκολια σου αν σημερα το μεσημερι σου κοπηκε η ανασα , αν ειχες ταχυπαλμια , αν σου μουδιασε το προσωπο..Δεν ειναι οργανικα ολα αυτα..Κατι σου φωναζει η ψυχη σου!Βελτιωσε το.
    ακριβωσ...μου φωναζει το γα...νο αλλα εθελοτυφλο... θα βαλω ακουστικο κ γυαλια..που θα μ παει.. δε μ ξεφευγει τιποτα!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ
    By a+b in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2013, 10:13
  2. ομοιοπαθητικη!
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 18-01-2013, 13:28
  3. ομοιοπαθητική
    By Φελίσιτι in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 27-10-2011, 19:31
  4. ομοιοπαθητικη
    By ntini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 147
    Last Post: 03-09-2009, 14:17
  5. ομοιοπαθητική
    By ntini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 06-05-2009, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •