επιλογη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: επιλογη

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878

    επιλογη

    ειναι αυτη η εσθηση που βγαινει καθε φορα που πρεπει να κανεις μια επιλογη γενικα.να παρεις μια αποφαση για το μελον ή την στιγμη.σταματας για λιγο βλεπεις το σωστο και το λαθος,τα ζυγιζεις και ξερεις οτι πρεπει να κανεις την καλητερη δυνατον κινηση και να προχορισεις,αλλα αρχιζει η λαθος επιλογη να σου γινετε εμονη ιδεα,αρχιζει να σου ανοιγει η μυτη να αναισενεις πιο ευκολα,να ξινιζει το στομα σου να σου τρεχουνε τα σαλια,να κανεις σπαστικες κινησης με τα δαχτυλα,να κουνας νεβρικα το κεφαλι και στο τελος αφου εχεις παρει την λαθος επιλογη και προχορας παντα σε πιανει ενα σπαστικο γελιο...το μυαλλο εχει μια γραμμη μπορεις να κανεις βολτες στην λογικη μερια,μπορεις να καθεσε πανω της για καιρο χωρις να ξερεις τι πρεπει να κανεις,αλλα αμα την περασεις κοιτα να φτιαξεις την ζωη σου εκει γιατι δν υπαρχει γυρισμος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Πολύ ''ελκυστικό'' το θέμα σου..κι αυτά που έγραψες .....εγώ φίλε δεν μπήκα καν στον κόπο να τα ζυγίσω....κι ''έφτιαξα'' στην ζωή μου εκεί.....δυστυχώς αργά κατάλαβα ότι όντως δεν υπάρχει γυρισμός.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μια απο τις δυσκολοτερες επιλογες που εχουμε παντως, ειναι αν θα χασουμε τον εαυτο μας για να γινουμε αρεστοι σ'αυτο που θελει η κοινωνια και οι αλλοι, ή θα τον κρατησουμε με τιμημα τη μοναξια, τη τιμωρια, τη φυλακη και τον θανατο στο τελος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Εγώ πάλι δε νομίζω ότι κάποιος πρέπει να χάσει τον εαυτό του για να γίνει αρεστός στην κοινωνία.
    Ο καθένας είναι ο εαυτός του και με κάποιους ταιριάζει με κάποιους άλλους δεν ταιριάζει....

    Το να είναι ο καθένας φυσικά ο εαυτός του δεν συνεπάγεται να είναι ένας "κακός" άνθρωπος γιατί τότε σίγουρα η κοινωνία δεν το πολυγουστάρει-αν και νομίζω ομοιοι υπάρχουν πάντα και παντού.

    εγώ νομίζω κενο και αν νομίζεις ότι σε κουράζω πες μου να μην σου ξαναπαντήσω,ότι απλά περνάς μία δύσκολη φάση ζωής...μόλις χαλαρώσεις θα δεις ότι η ζωή είναι όμορφη και μπορείς να συνυπάρχεις και με γυναίκες και με άνδρες και να περνάς και τέλεια.!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω παλι πιστευω οτι καθημερινα θυσιαζουμε την ελευθερια μας για να παραμεινουμε μεσα στα λογικα πλαισια που μας θελει η κοινωνια. νομοι, κανονες, παραβασεις, δικαστηρια, φυλακες, μας θυμιζουν ποια καταληξη θα εχουμε αν ξεφυγουμε. ειναι και το τρελοκομειο επισης για τους ψυχοπαθεις, που κι εκει παυεις να μετρας για ανθρωπος.

    οσο για το αλλο, δυσκολη φαση ζωης περνουσα οσο εμενα στο πατρικο με τους γονεις. εδω που ειμαι μονος με τη θαλασσα απεναντι τι δυσκολια να εχω ? την ελευθερια που προσφερει η εργενικη ζωη δεν την ανταλλαζω για τιποτα! κι ας θυμαμαι ακομα τις πρωην και ας τις βριζω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Δηλαδή αν με κλέψεις,θεωρείς παράλογο να περάσεις δκαστηρίο;
    Εχω αρχίσει να μην σε καταλαβαίνω....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    παραλογο θεωρω να μας κλεβει το κρατος με νομιμο τροπο, καλυπτωντας την αδικια. οπως συμβαινει τωρα πχ με τη ΔΕΗ και την εφορια. ή μηπως προτιμας καλυτερα οταν το κανει ο ΓΑΠ, ο Βενιζελος, ο Παγκαλος κι οποιος αλλος βουτηγμενος στη παρανομια πολιτικος ? λεγωντας μια δικαιολογια μετα "μαζι τα φαγαμε" για να νιωσουμε ενταξει.

    γιατι ο αλλος που σκοτωσε εναν πηγε φυλακη και βγηκε ψυχοπαθης, κι ο Σαμαρας που σκοτωσε τη χωρα ολοκληρη κυβερνα ακομα ? δε καταλαβαινω τους ανθρωπους που θελουν να πεφτουν θυματα οι ιδιοι, κι οχι να γινονται θυτες ή εστω με εμμεσο τροπο να παιρνουν εκδικηση. σας κλεβουν, δε θελετε να κλεψετε ή να κανετε κατι γι'αυτο ?

    και δε μιλω ποτε σε προσωπικο επιπεδο αλλα γενικα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν επιτρεπεται. αυτα ειναι προσωπικα δεδομενα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    οκ....καλό σου απόγευμα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    κενο "μας κλεβουνε"...μαγκες ειναι οχι κλεφτες!!!αμα εχεις χρονο και δυναμη να το ανατρεψεις προσπαθησε να διεκδικησης την ελευθερια που λες

Similar Threads

  1. Αμφιβολια για την επιλογη ψυχολογιας.
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 26-06-2013, 19:06
  2. Η επιλογή στη ζωή
    By cina in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-11-2012, 16:35
  3. Αν (δεν) εκανα αυτη την επιλογη...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-2011, 17:33
  4. επιλογη ψυχολογου
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 05-03-2010, 19:31
  5. επιλογή ψυχίατρου
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 09-05-2008, 11:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •