Οταν το παιδι φευγει απο το σπιτι,,,
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    25

    Οταν το παιδι φευγει απο το σπιτι,,,

    Καλησπερα φιλοι.Απο την περασμενη παρασκευη[4-7],μετα απο εναν καυγα και καποια χειροδικια[πεσανε και μερικες ψηλες απο μενα-μακαρι να μην ειχε συμβει ποτε αυτο-η κορη μου 21 χρονων εφυγε απο το σπιτι.Βεβαια με τη μητερα της μιλαει, ηρθε & απο το σπιτι,πηρε 2-3 προσωπικα της πραγματα-χωρις να παρευρισκομαι εγω,αφου ειμαι το κοκκινο πανι & ξαναφυγε.Μενει σε μια φιλη της.Εδω βεβαια στο σπιτι εχει πεσει μεγαλη καταθλιψη και απο μενα & απο τη μαμα της.Εχω τυψεις,αυτο που εγινε δεν επρεπε να συμβει.Εχασα εκεινη τη στιγμη την επαφη με την πραγματικοτητα,ουτε & θυμαμαι πως γινανε τα γεγονοτα.ελαχιστα θυμαμαι...περναμε δυσκολες μερες.δεν γνωριζουμε απο εδω και περα τι θα γινει.θελουμε να γυρισει ξανα στο σπιτι το παιδι μας.Ειναι η εποχη που τα παιδια στην ηλικια αυτη ξεκινουν την επανασταση τους;;;μας λειπει πολυ.αδειασε το σπιτι μας.μεγαλος πονος,πιστευω να μας καταλαβαινετε,,,θα ξαναγυρισει σπιτι;;;Σας ευχαριστω για την υπομονη σας να με ακουσετε.

  2. #2
    21 ειναι μεγαλη για επανασταση,συνηθως αυτα γινονται στην εφηβεια.Πιστευω αργα ή γρηγορα θα ξαναγυρισει,το θεμα ειναι,μηπως το εχετε μπουχτισει το παιδι με την συμπεριφορα σας(και εσυ και η μανα)?

    Μηπως ειστε υπερπροστατευτικοι και πνιγετε το παιδι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    ποια ηταν τα αιτια του καυγα??

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    21 ειναι μεγαλη για επανασταση,συνηθως αυτα γινονται στην εφηβεια.Πιστευω αργα ή γρηγορα θα ξαναγυρισει,το θεμα ειναι,μηπως το εχετε μπουχτισει το παιδι με την συμπεριφορα σας(και εσυ και η μανα)?

    Μηπως ειστε υπερπροστατευτικοι και πνιγετε το παιδι?
    Καλησπερα φιλε μου.Στο τελευταιο εισαι σχεδον μεσα.Αυτες τις μερες που ειμαστε μονοι με τη γυναικα μου,αναλυουμε τα παντα.και τα καλα & τα κακα.Τωρα βρισκουμε τα λαθη μας.και το ποιο μεγαλο ειναι αυτο της αγωνιας της μανας μην τυχον συμβει κατι στο παιδι οταν ειναι εκτος σπιτιου.ναρκωτικα και τετοια.ηταν & αμελης η μικρη & εδεσε το γλυκο.Εξοδο 2 & 3 φορες την ημερα[πολυωρες] & επιστροφη πρωτες πρωινες ωρες.ειχε ομως & το δικιο η μαμα.δεν ενημερωνε τις ποιο πολλες φορες που βρισκοταν.Σαν γονεις,εμεις,δεν θα ειχαμε αγωνια;;Ποιο πολυ με τη μανα της κοντραριζοταν,μαζι της ειχε τα πολλα πολλα.εγω προσπαθουσα να μην της <<μπαινω>> & την εκνευριζω.Βεβαια,ολα αυτα για το καλο της.οταν καποιες φορες γυριζε σπιτι μετα της 3 το πρωι,διαπλικτιζονταν με τη μαννα της.μεχρι εκει ομως.μετα τα ξαναβρισκανε μαννα & κορη.Την εφηβεια,ομως,απ οτι εχουμε διαπιστωσει,την περναει τωρα.Τελος παντων,ο κακος εγινα εγω τωρα που χειροδικησα μαζι της προχτες & εφυγε απο το σπιτι.Το τι θα γινει τωρα,θα γυρισει δεν θα γυρισει,χρηματα δεν εχει γιατι δεν εργαζεται,ειμαστε σε μια ασχημη ψυχολογικη κατασταση,προσπαθουμε να βρουμε λυσεις,,,Τι αλλο να κανουμε;;;μονο υπομονη,,,

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    ποια ηταν τα αιτια του καυγα??
    Τα αιτια του καυγα;;;Η μεγαλυτερη μ@@@@@α που εκανα στη ζωη μου & τα πληρωνω τωρα.Ειχε βγει εξω,γυρισε σπιτι ωρα 10 & θελησε παλι να ξαναβγει.Τσακωνεται λεκτικα και εξ αποστασεως με τη μαμα της,εγω δεν αντεξα,σηκωθηκα και αρπαχτηκαμε.αντισταθηκε δυνατα η κορη μου & απο εκει & περα δεν θυμαμαι & πολλα.η γυναικα μου ηταν αυτοπτης μαρτυρας.ειχα χασει τον ελεγχο για πρωτη φορα στη ζωη μου & σε ποιον χειροδικησα;;;στο παιδι μου.δεν το ειχα ποτε μαλωσει για τιποτα.του εκανα και μερικες γρατσουνιες στο λαιμο της πανω στον καυγα μας,θα τα εχει για κανα μηνα να τα βλεπει & να με μισει,,,,τι να πω,,,ντρεπομαι πολυ,,,εκλαψα & κλαιω,,,,

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    και που το παραδεχεσε δεν αλλαζει η κατασταση...εκανες λαθος.δεν ειναι πια παιδι ειναι 21 και μπορει να ανησιχει αυτη για τον εαυτο της.οτι τις εριξες κατι "ψυλες" δεν θα το σχολιασω.τεσπα εδω θα σου πουνε την αποψη τους και οι ψαγμενοι (περιτο να σου πω οτι αμα μου το εκανε ο πατερας μου η το εκανε σε καποια φιλη ο πατερας της θα του εκοβα τα χερια κυριολεκτικα ομως οχι μεταφορικα)

  7. #7
    Quote Originally Posted by giorgos2008 View Post
    Καλησπερα φιλε μου.Στο τελευταιο εισαι σχεδον μεσα.Αυτες τις μερες που ειμαστε μονοι με τη γυναικα μου,αναλυουμε τα παντα.και τα καλα & τα κακα.Τωρα βρισκουμε τα λαθη μας.και το ποιο μεγαλο ειναι αυτο της αγωνιας της μανας μην τυχον συμβει κατι στο παιδι οταν ειναι εκτος σπιτιου.ναρκωτικα και τετοια.ηταν & αμελης η μικρη & εδεσε το γλυκο.Εξοδο 2 & 3 φορες την ημερα[πολυωρες] & επιστροφη πρωτες πρωινες ωρες.ειχε ομως & το δικιο η μαμα.δεν ενημερωνε τις ποιο πολλες φορες που βρισκοταν.Σαν γονεις,εμεις,δεν θα ειχαμε αγωνια;;Ποιο πολυ με τη μανα της κοντραριζοταν,μαζι της ειχε τα πολλα πολλα.εγω προσπαθουσα να μην της <<μπαινω>> & την εκνευριζω.Βεβαια,ολα αυτα για το καλο της.οταν καποιες φορες γυριζε σπιτι μετα της 3 το πρωι,διαπλικτιζονταν με τη μαννα της.μεχρι εκει ομως.μετα τα ξαναβρισκανε μαννα & κορη.Την εφηβεια,ομως,απ οτι εχουμε διαπιστωσει,την περναει τωρα.Τελος παντων,ο κακος εγινα εγω τωρα που χειροδικησα μαζι της προχτες & εφυγε απο το σπιτι.Το τι θα γινει τωρα,θα γυρισει δεν θα γυρισει,χρηματα δεν εχει γιατι δεν εργαζεται,ειμαστε σε μια ασχημη ψυχολογικη κατασταση,προσπαθουμε να βρουμε λυσεις,,,Τι αλλο να κανουμε;;;μονο υπομονη,,,
    Υπηρχε καποια περιοδος οταν ηταν πιο μικρη,στην εφηβεια,που δεν την αφηνατε να βγαινει καθολου μηπως?

    Το οτι βγαινει δεν ειναι κακο.Ειδικα σε αυτην την ηλικια δεν μπορειτε να την κλεισετε μεσα.Και απο προσωπικη εμπειρια,απο αυτα που ειχα δει απο ατομα της ηλικιας μου ως λιγο πιο νεος,πιο πολυ κινδυνευει να βγει το παιδι με ψυχολογικα λογω της καταπιεσης,παρα να μπλεξει με ναρκωτικα.Το να σας λεει που βγαινει και με ποιους,ειναι μια λογικη απαιτηση,να ξερεις ομως οτι δε σε διασφαλιζει απο κατι,γιατι και γω ελεγα στην ηλικια της οτι θα βγω με τον Χ στα Πατησια και να εβγαινα με τον Υ στην Κηφησια.Τωρα με τα κινητα τα ελεγχεις δυσκολα τα παιδια.Ασε που τωρα με το μετρο,πολυ ευκολα απο αλλου ξεκινας και αλλου καταληγεις(αν μενετε Αθηνα).

    Απο κει και περα,νεα ειναι,και θα βρει κανενα αγορι(δεν ξερω αν υπαρχει προβλημα και με αυτο) και πιθανον καμια φορα να κανει καμια μ@@,τετοια ομως που δε θα της κοστισει κατι σημαντικο.Αν εχει βασεις το παιδι δε θα μπλεξει πουθενα.Εκ των πραγματων δεν μπορει να μεινει σε ενα κλουβι για παντα,και αν μεινει θα ειναι τοσο δυστυχισμενη οσο αν επαιρνε ναρκωτικα,οποτε 0 εις το πηλικο.

    Εννοειται και εκεινη πρεπει να σας αποδιδει εναν αναλογο σεβασμο,να μην σας βριζει χυδαια πχ οπως εχω δει να συμβαινει δυστυχως πολλες φορες.

    Τελος,δεν ειμαι γονιος και δεν ειμαι ο καταλληλοτερος για να δινω συμβουλες,αλλα επειδη μεχρι πριν οχι παρα πολλα χρονια ημουν στην ηλικια της κορης σου και μπορω να καταλαβω πως αισθανεται μεχρι ενος σημειου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου,πιστευω η μικρη θα γυρισει αρκει να της ζητησετε συγνωμη ειλικρινα κ απο εδω κ περα να της εκφραζετε διαφορετικα την δυσαρεσκεια σας για οτι κανει κ δεν συμφωνειτε για να την κρατησετε,κ οι μεγαλοι πρεπει να ζητουν συγνωμη καποτε,ειναι κ το θεμα οτι δεν θα τα βγαλει περα οικονομικα μονη της κ οταν ηρεμησει θα επιστρεψει ομως πρεπει να δουλεψετε την σχεση σας για να παει καλυτερα για το μελλον μην προκυψει παρομοιο θεμα η βια δεν ειναι λυση,μην την κακομαθετε ομως βρειτε την χρυση τομη!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    60 τρόποι για να γίνεις καλύτερος πατέρ1. Κράτησε μια θετική στάση όταν τους μιλάς

    2. Λέγε τους συχνά πως τ' αγαπάς. Πόσο πολύ, τ΄αγαπάς.

    3. Μη φοβάσαι να δείχνεις τα συναισθήματα σου στην οικογένεια σου

    4. Κάνε ένα διάλειμμα από τη δουλειά, για να τους τηλεφωνήσεις .

    5. Προσπάθησε να καταλάβεις τα αστεία τους. Και γέλα μ' αυτά.

    6. Δώσε όλη σου την προσοχή όταν σου μιλάνε.

    7. Μάθε τα παιδιά πως οφείλουν να προσέχουν τα λόγια και τις πράξεις τους, αλλά μη χρησιμοποιείς την τιμωρία ως μέσο

    8. Φτιάξε μια ημέρα εσύ ένα γεύμα για την οικογένεια σου.

    9. Διέθεσε χρόνο για καθένα από τα παιδιά χωριστά

    10. Ξεκίνησε με τα παιδιά ένα ομαδικό σπορ, όπως ποδηλασία

    11. Ερωτεύσου τη γυναίκα σου. Ξανά.

    12. Όταν κάνεις ένα λάθος, δείξε τη δύναμη να το παραδεχτείς.

    13. Συγχώρεσε τον πατέρα σου. 14. Δείξε σε ένα νέο πατέρα όλα όσα σου έμαθε η πατρότητα.

    15. Χαλάρωσε ώστε να απολαύσεις τις στιγμές που είσαι με την οικογένεια σου

    16. Θυμήσου όλα αυτά που μισούσες να ακούς από τους γονείς σου και μην τα επαναλαμβάνεις στα παιδιά σου.

    17. Διάβαζε στα παιδιά σου παραμύθια .

    18. Ρώτησε τα παιδιά σου τι θα ήθελαν να κάνεις καλύτερα Μετά προσπάθησε να το κάνεις.

    19. Οι αγκαλιές και τα φιλιά είναι χρυσός. Μην τα τσιγκουνεύεσαι .

    20. Άφησε τα παιδιά να κάνουν τις δικές τους επιλογές. Όχι πάντα.

    21. Απόλαυσε μια βόλτα στη φύση παρέα με την οικογένεια σου.

    22. Όταν κάνουν μια αταξία, μέτρα μέχρι το 10 πριν τα μαλώσεις.

    23. Θυμήσου πως για τα παιδιά ο πατέρας λειτουργεί σαν καθρέφτης. Οπότε πρόσεξε όσα κάνεις και όλα λες.

    24. Να είσαι πάντα παρών στα παιδιά σου

    25. Όταν ένα παιδί κάνει μια κακή πράξη, προσπάθησε να καταλάβεις τι την προκάλεσε. Θυμήσου πως ένα παιδί δεν είναι ποτέ κακό, ακόμη κι όταν κάνει κακές πράξεις
    27. Κρύψε για μια εβδομάδα την τηλεόραση.

    28. Πήγαινε σε μια ημέρα ενημέρωσης για τους γονείς. Μόνος και χωρίς τη μαμά τους.

    29. Διάβασε ένα -οποιοδήποτε- βιβλίο για την πατρότητα.

    30. Φτιάξε μια Κυριακή πρωινό για τα παιδιά σου .

    31. Μήπως λες στα παιδιά συνεχώς «ναι»; Προσπάθησε να αρχίσεις να λες «όχι» και να το εννοείς, ακόμη κι όταν δεν τους αρέσει να το ακούν

    32. Μήπως λες συνεχώς «όχι»; Προσπάθησε να πεις και μερικά «ναι» ακόμη κι αν δε σου αρέσει

    33. Δείξε στη σύντροφο σου σεβασμό, και βεβαιώσου πως και τα παιδιά δείχνουν να τη σέβονται

    34. Μη χρησιμοποιείς ποτέ την έκφραση «επειδή έτσι θέλω εγώ». Αφιέρωσε λίγο χρόνο στο να τους εξηγείς.

    35. Χαμογέλα συχνά στη σύντροφο και τα παιδιά σου.

    36. Κατά εποχές αναθεώρησε καταστάσεις και πράγματα στη ζωή σου. Και άλλαξε ό,τι σε κάνει δυστυχισμένο.

    37. Φαντάσου πως σου μένει μόνο μια εβδομάδα ζωής. Τι θα έλεγες στα παιδιά σου που δεν πρόλαβες να τους πεις;

    38. Μη ντραπείς να κλάψεις ακόμη και μπροστά τους.
    26. Θυμήσου πως όλοι είμαστε παιδιά κάποιου και πως δεν υπάρχει ούτε υπήρξε πατέρας που δεν έκανε λάθη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    39. Μάθε λεπτομέρειες για την οικογενειακή σου ιστορία και μοιράσου την με τα παιδιά σου.

    40. Μάθε στα παιδιά σου τι σημαίνει εμπιστοσύνη, πίστη, και πως ν' ακολουθούν το όνειρο τους.

    41. Γίνε και εσύ παιδί και προσπάθησε να δεις όλα αυτά που βλέπουν κι εκείνα

    42. Κάνε ένα οικογενειακό συμβούλιο και άφησε τα παιδιά να συμμετάσχουν στις αποφάσεις της οικογένειας.

    43. Μην απαντάς μόνο στις ερωτήσεις. Δείξε τους τον τρόπο για να βρουν τις απαντήσεις.

    44. Δείξε υπομονή με τα παιδιά. Δε μπορούν να είναι σε όλα τέλεια. Μήπως ποιος είναι τέλειος;

    45. Κράτησε τα από το χέρι.

    46. Διατήρησε μια προσωπική σχέση με τη σύντροφο σου. Μην αφήνεις τα παιδιά να εισχωρούν στα πάντα, ακόμη και στην κρεβατοκάμαρα σας.

    47. Μην κουτσομπολεύεις μπροστά στα παιδιά

    48. Πάρε μια μέρα το παιδί σου στη δουλειά-αν αυτό είναι εφικτό- και εξήγησε του τι ακριβώς
    κάνεις για να βγάλεις τα προς το ζην.

    49. Φτιάξτε κάτι παρέα. Μια ζωγραφιά, μια πορτοκαλάδα, μαστορέψτε μαζί .50. Πες τα παιδιά σου τι σημαίνουν για σένα.

    51. Κράτησε πάντα τις υποσχέσεις που τους δίνεις

    52. Ανάθεσέ τους ευθύνες.

    53. Μίλησέ τους ως ίσος προς ίσον. Δείξε το σεβασμό που τους ζητάς να σου δείχνουν.

    54. Κάνε τους μικρές εκπλήξεις.

    55. Παίξε μαζί τους. Και άφησε τα να σε κερδίσουν, αλλά χωρίς να το καταλάβουν.

    56. Πριν μπεις στο σπίτι από τη δουλειά, πάρε μερικές βαθιές ανάσες και άφησε τα προβλήματά σου απ' έξω.

    57. Αφήστε μια Κυριακή τη μαμά να ξεκουραστεί και περιποιηθείτε την όλοι μαζί παρέα.

    58. Δώσε γενναιόδωρα το χρόνο και την ενέργειά σου.

    59.Υπερασπίσου τα όταν χρειάζεται.

    60. Δείξε τους πως τα εμπιστεύεσαι.

  11. #11
    Παντως τα κοριτσια ειναι πολυ πιο ακινδυνα απο τα αγορια.Σπανια μπλεκουν με τρελες του στυλ κοντρες με μηχανες ή με ναρκωτικα.Χασικληδες ηξερα πολλους,χασικλουδες ελαχιστες και αυτες το μαθαν απο τον γκομενο.Ουτε κινδυνευει να μπλεξει σε καυγαδες με μπουκετα κλπ.

    Το κοριτσι το πολυ πολυ να καπνιζει,να μεθυσει καμια φορα ή να βρει κανενα βλακα γκομενο που να την εκμεταλλευεται.Και μενα σαν γονιο θα με πειραζαν,αλλα ειναι πιο ανωδυνα απ' οτι τα βλεπουν οι γονεις.Ασε που υπαρχουν πολλα κοριτσια που δεν κανουν τιποτα απο τα 3.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω σκεφτομαι οτι μπορει να υπαρξει κατι πολυ χειροτερο απο αυτο ξερεις ποσο ευκολο ειναι να κανει μια σχεση με ενα τυπο σαν κ σενα πχ που να πεφτουνε κ λιγες ψιλες?

    ειναι γνωστο οτι οι ανθρωποι αναζητουν ανθρωπους που τους θυμιζουν κατι γνωστο τους... εγω πιστευω οτι θα πρεπει να της εκανες πολα για να εφτασε σε αυτο το σημειο κ το παιζεις μετανοημενος αλλα δε με πολυπειθει αυτο που ακουω.... δε μπορει ξαφνικα να εγινες κοκκινο πανι μονο απο αυτο...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω σκεφτομαι οτι μπορει να υπαρξει κατι πολυ χειροτερο απο αυτο ξερεις ποσο ευκολο ειναι να κανει μια σχεση με ενα τυπο σαν κ σενα πχ που να πεφτουνε κ λιγες ψιλες?

    ειναι γνωστο οτι οι ανθρωποι αναζητουν ανθρωπους που τους θυμιζουν κατι γνωστο τους... εγω πιστευω οτι θα πρεπει να της εκανες πολα για να εφτασε σε αυτο το σημειο κ το παιζεις μετανοημενος αλλα δε με πολυπειθει αυτο που ακουω.... δε μπορει ξαφνικα να εγινες κοκκινο πανι μονο απο αυτο...
    και ομως Αλεξανδρε.για μενα η κορη μου ειχε να το λεει,,,πως τα καταφερνω & ποτε δεν την μαλωσα,ουτε σηκωσα ποτε χερι επανω της.την μαμα της φοβοταν-και μου το ελεγε-που την υπερπροστατευε.και δεν το παιζω μετανοιωμενος.η συγνωμη που της ζητησα και ολη η μετανοια μου προς την κορη μου,τα λεει ολα.Απλα,ηταν θολωμα στιγμης.Δεν νομιζω οτι αυτο συνεβηκε μονο σε μενα.τωρα,αν σε επεισα ή οχι,δεν ξερω.αυτη ειναι η μοναδικη αληθεια που εγραψα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    39. Μάθε λεπτομέρειες για την οικογενειακή σου ιστορία και μοιράσου την με τα παιδιά σου.

    40. Μάθε στα παιδιά σου τι σημαίνει εμπιστοσύνη, πίστη, και πως ν' ακολουθούν το όνειρο τους.

    41. Γίνε και εσύ παιδί και προσπάθησε να δεις όλα αυτά που βλέπουν κι εκείνα

    42. Κάνε ένα οικογενειακό συμβούλιο και άφησε τα παιδιά να συμμετάσχουν στις αποφάσεις της οικογένειας.

    43. Μην απαντάς μόνο στις ερωτήσεις. Δείξε τους τον τρόπο για να βρουν τις απαντήσεις.

    44. Δείξε υπομονή με τα παιδιά. Δε μπορούν να είναι σε όλα τέλεια. Μήπως ποιος είναι τέλειος;

    45. Κράτησε τα από το χέρι.

    46. Διατήρησε μια προσωπική σχέση με τη σύντροφο σου. Μην αφήνεις τα παιδιά να εισχωρούν στα πάντα, ακόμη και στην κρεβατοκάμαρα σας.

    47. Μην κουτσομπολεύεις μπροστά στα παιδιά

    48. Πάρε μια μέρα το παιδί σου στη δουλειά-αν αυτό είναι εφικτό- και εξήγησε του τι ακριβώς
    κάνεις για να βγάλεις τα προς το ζην.

    49. Φτιάξτε κάτι παρέα. Μια ζωγραφιά, μια πορτοκαλάδα, μαστορέψτε μαζί .50. Πες τα παιδιά σου τι σημαίνουν για σένα.

    51. Κράτησε πάντα τις υποσχέσεις που τους δίνεις

    52. Ανάθεσέ τους ευθύνες.

    53. Μίλησέ τους ως ίσος προς ίσον. Δείξε το σεβασμό που τους ζητάς να σου δείχνουν.

    54. Κάνε τους μικρές εκπλήξεις.

    55. Παίξε μαζί τους. Και άφησε τα να σε κερδίσουν, αλλά χωρίς να το καταλάβουν.

    56. Πριν μπεις στο σπίτι από τη δουλειά, πάρε μερικές βαθιές ανάσες και άφησε τα προβλήματά σου απ' έξω.

    57. Αφήστε μια Κυριακή τη μαμά να ξεκουραστεί και περιποιηθείτε την όλοι μαζί παρέα.

    58. Δώσε γενναιόδωρα το χρόνο και την ενέργειά σου.

    59.Υπερασπίσου τα όταν χρειάζεται.

    60. Δείξε τους πως τα εμπιστεύεσαι.
    Τι να πω;;;Εξαιρετικα!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    παντως υποψιαζομαι οτι η κορη σου θα με συμπαθουσε πολυ με αυτα που λεω... αμα σου παρουσιασει κανενα γαμπρο σαν κ μενα να σε δω τι θα κανεις :D μου θυμιζεις το πατερα μου λιγο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΕΥΓΕΙ;;;;;
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 06-03-2013, 11:15
  2. οταν φευγει το παθος του πρωτου καιρου και ολα φαινονται πολυ λιγα πια τι κανεισ?
    By mariak19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 28-02-2012, 09:24
  3. Όταν ένα παιδί συγκινείται ακούγοντας μουσική
    By ElenaCl in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 09-01-2012, 23:56
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39
  5. ΠΩΣ ΦΕΥΓΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ?
    By ΣΟΦΙΑ_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 21-08-2008, 01:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •