μεμαντινη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170

    μεμαντινη

    θα ηθελα την γνωμη σας , αν ξερετε.
    εγω εχω ψυχωση εδω και επτα χρονια και εχω πεσει στο γνωστικο πεδιο. δηλαδη κανω δυσκολα σκεψεις και η μνημη μου δεν συγκρατει πολλα . η γιατρος μου μου συστησε μεμαντινη ebixa ειναι το φαρμακα και θα ηθελα να ρωτησω αν το εχει παρει κανεις και εχει δει αποτελεσματα.
    ευχαριστω και καλα μπανια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Μελος νικοπουλ δεν γνωριζω αυτο το φαρμακο που λες ομως γενικα παρατηρω οτι συμβαινει αυτο κ με τα φαρμακα ειναι απο τις παρενεργειες σου θολωνουν λιγο το μυαλο κ δεν ειναι ευκολο να αποστηθησεις κατι,Δεν ειναι μονο η ψυχωση ειναι κ στα φαρμακα αυτη η παρενεργεια,Μαλλον αναλογα την φαση που βρισκεσαι εαν σπουδαζεις κ διαβαζεις πρεπει να το σκεφτεις εαν δεν εχεις μαθηματα προσπαθησε να παρεις το φαρμακο κ για οποιαδηποτε δυσαρεστη παρενεργεια επικοινωνησε με τον γιατρο

  3. #3
    γεια σου nikopoul!
    δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα το φαρμακο ebixa χρησιμοποιηται για την ασθενεια του αλσχαιμερ!!
    ποσο χρονο εισαι?
    συνηθως δυνετε σε μεγαλες ηλικιες!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    ειμαι 48 και εχω πεσει λιγο οσο αφορα την μνημη και την συγκεντρωση το πηρα και θα δω πως θα παει
    σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by nikopoul View Post
    ειμαι 48 και εχω πεσει λιγο οσο αφορα την μνημη και την συγκεντρωση το πηρα και θα δω πως θα παει
    σε ευχαριστω για τις πληροφοριες
    Πολλές μελέτες δείχνουν ότι βοηθάει στο άγχος και την κατάθλιψη
    Αν κάποιος έχει εμπειρία, ενημερώστε μας

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    Να ρωτησω θεματοθετη.Εχεις κανει τεστ μνημης σε ψυχιατρο και σου δινει μεμαντιν? Γιατι ενα θειος μου 80+ το παιρνει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Να ρωτησω θεματοθετη.Εχεις κανει τεστ μνημης σε ψυχιατρο και σου δινει μεμαντιν? Γιατι ενα θειος μου 80+ το παιρνει
    μελέτες δείχνουν ότι λειτουργεί κατάθλιψη και άγχος

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •