Μοναχικός και Αντικοινωνικός ζητά ΒΟΉΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    9

    Unhappy Μοναχικός και Αντικοινωνικός ζητά ΒΟΉΘΕΙΑ

    Καλησπέρα σε όλους είπα να δημοσιεύσω το πρόβλημα μου μήπως και βρω κάποια βοήθεια διότι δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση. Θα ήθελα την βοήθεια ανθρώπων που πάσχουν από το ίδιο πρόβλημα. Όμως και την γνώμη ενός ειδικού για κάποια πιο προσωπικά θέματα. Ας αρχίσουμε όμως από τα βασικά Ονομάζομαι Βασίλης είμαι 24 ετών μοναχικός από την φύση μου και αντικοινωνικός. Και όταν λέω αντικοινωνικός εννοώ πως φρικάρω στην σκέψη και μονό να μιλήσω σ'εναν άγνωστο άνθρωπο. Αυτός είναι και ο λόγος που τον περισσότερο χρόνο τον περνάω σπίτι ολομόναχος. Έχω κάποιους φίλους όμως και αυτοί έχουν τις προσωπικές τους ζωές δεν μ'αρεσει να τους γίνομαι βάρος γι'αυτο και δεν παίρνω την πρωτοβουλία να τους πω να βγούμε κάπου. Μονό όταν δέχομαι κάποια πρόσκληση για κάπου απαντάω θετικά φυσικά για να βγω να ξεσκάσω όμως είναι λίγες οι φορές που γίνεται αυτό. Περιμένω την βοήθεια σας για να συνεχίσουμε το θέμα διότι δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση και θέλω να αλλάξει. Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    καλησπερα βασιλη..εισαι σε λαθοσ τοπικ.. εδω που εγραψεσ δε θα τα δεισ σχεδον κανενας.. μετεφερε το θεμα στο τοπικ ''γενικα'' η οπου αλλου θελεις..

Similar Threads

  1. Ανθρωπος Μοναχικός
    By LetMeThinkOfIt in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2012, 21:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •