ο συντροφος μου υποτροπιασε και εγω ειμαι εγκυος!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ματα σε βλεπω να ψαχνεις κεντρα για πεθεροπληκτες!!!! Τοσο σκροφαρα παντως? Με κανει εντυπωση....
    να προσεχεις τις παρεες σου στο φορουμ κεραση.
    εξελισσεσαι σε μεγαλη κατινα...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Θα είμαι λίγο σκληρή, αλλά δεν πιστεύω ότι θα έπρεπε να πάρετε ένα αθώο πλάσμα στο λαιμό σας, επειδή φερθήκατε κάποια στιγμή επιπόλαια.
    Το να ελπίζεις ότι ο φίλος σου θα γίνει καλά και θα αναλάβει τις ευθύνες σαν καλός πατέρας, είναι λίγο ουτοπικό. Στην πρώτη δυσκολία θα υποτροπιάζει και θα έχει και καλή δικαιολογία.
    Μην μπερδεύεις το τι θα ευχόσουν να συμβεί με το τι θα συμβεί.
    Το πιο πιθανό είναι να μεγαλώσεις αυτό το παιδί μόνη σου, στην καλύτερη περίπτωση χωρίς καμία στήριξη από τον σύντροφό σου, στη χειρότερη με επιβαρύνσεις και άσχημες καταστάσεις λόγω της κατάστασής του. Κάνεις λάθος να πιστεύεις ότι θα σε στηρίξει όποια απόφαση και να πάρεις, απλά θα αποδεχτεί την απόφασή σου.
    Ήδη, στην αρχή της εγκυμοσύνης σου είσαι μόνη, αργότερα που θα δυσκολέψουν τα πράγματα, γιατί θα δυσκολέψουν μόλις γεννηθεί το παιδί, έχεις την εντύπωση ότι θα είναι δίπλα σου και θα σου συμπαραστέκεται; Εδώ καλές και αρμονικές σχέσεις δοκιμάζονται σε τέτοιες περιόδους.
    Και δεδομένου ότι εσύ αντέχεις όλη αυτή την κατάσταση, πόσο δίκαιο είναι να καταδικάζεις εξαρχής ένα παιδί;
    Σ' αυτή τη φάση ζήτα στήριξη όπως λέει η remedy και αποφάσισε μόνη σου με ψυχραιμία.
    αυτο κανω ζηταω στηριξη και μιλαω με ανθρωπους που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα. πραγματικα μου κανει καλο να μιλαω.αλλα μεσα μου δεν νιωθω ετοιμη για παιδι.εχθες ελεγα αλλα, αλλα λεω σημερα. αλλα ρε παιδια μπορω να δω καθαρα τα πραγματα νομιζω.δεν του αξιζει του παιδοιου κατι τετοιο. αν μαγαπαει τελικα και προσπαθησει να μηνει καθαρος καποια χρονια και ειμαστε μαζι ακομα τοτε πολυ καλα θα το ηθελα αλλα τωρα με τιποτα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by mata86 View Post
    αυτο κανω ζηταω στηριξη και μιλαω με ανθρωπους που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα. πραγματικα μου κανει καλο να μιλαω.αλλα μεσα μου δεν νιωθω ετοιμη για παιδι.εχθες ελεγα αλλα, αλλα λεω σημερα. αλλα ρε παιδια μπορω να δω καθαρα τα πραγματα νομιζω.δεν του αξιζει του παιδοιου κατι τετοιο. αν μαγαπαει τελικα και προσπαθησει να μηνει καθαρος καποια χρονια και ειμαστε μαζι ακομα τοτε πολυ καλα θα το ηθελα αλλα τωρα με τιποτα.
    Άρα δεν υπάρχει δίλημμα, την απόφασή σου την έχεις πάρει.
    Και είναι σωστή κατά τη δική μου γνώμη.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ματα σε βλεπω να ψαχνεις κεντρα για πεθεροπληκτες!!!! Τοσο σκροφαρα παντως? Με κανει εντυπωση....
    το θεμα μου δεν ειναι αυτη η *******. το ξερει πλεον οτι δεν θελω να την βλεπω μπροστα μου και οτι την συχενομαι. εχει 3 παιδια και τα 3 κατεστραμενα τα κανε.
    εχασε τον αντρα της 30 χρονων και απο τοτε δεν εχει φτιαξει τη ζωη της. τον μεγαλο αδερφο τον εβαλε στα σκελια της 40 χρονων ανυπαντρος μαμακιας
    την κορη της την εκανε θεουσα της εκκλησιας με μυαλλο αστο....
    και το μικρος της εμπλεξε με ναρκωτικα λυπαμε που το λεω αλλα ολοι ξερουν οτι κατεστρεψε τα παιδια της εκτος απο αυτην την ιδια.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Άρα δεν υπάρχει δίλημμα, την απόφασή σου την έχεις πάρει.
    Και είναι σωστή κατά τη δική μου γνώμη.
    και κατα την δικη μου..
    οσο για τον φιλο σου,
    αν θεωρει κινητρο ενα παιδι για να αρπαχτει απο πανω του να γλυτωσει, δωστου αλλο κινητρο . αυτο του παιδιου που ΘΑ κανετε, οταν θα ειναι αποδεδειγμενα καθαρος για οσο διαστημα χρειαζεται ωστε να ειναι βεβαιο οτι μπορει να προσφερει κι οχι να αρπαζει...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και κατα την δικη μου..
    οσο για τον φιλο σου,
    αν θεωρει κινητρο ενα παιδι για να αρπαχτει απο πανω του να γλυτωσει, δωστου αλλο κινητρο . αυτο του παιδιου που ΘΑ κανετε, οταν θα ειναι αποδεδειγμενα καθαρος για οσο διαστημα χρειαζεται ωστε να ειναι βεβαιο οτι μπορει να προσφερει κι οχι να αρπαζει...
    μεγαλο αυτο που ειπες.... πολυ χαρικα με αυτο που διαβασα. μου ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    βαλε πανω απο ολα και απο ολους τον εαυτο σου.μην σκεφτεις τι θα πει κανενας ουτε ο συντροφος σου.επειδη κανετε κατι βλακειες οι γυναικες και σας πιθουμε πιο ευκολα οι αντρες οταν εχουμε αναγκη,κανε το σωστο για σενα.ο δικος σου θα την βρει την ακρη,δεν ειναι απιθανο να ξεμπλεξει αλλα δεν μπορει ακομα.ετσι κι αλλιος αμα πανε καλα τα πραγματα καθαρισει αυτος,ειστε σε καλητερη οικονομικη κατασταση και ειστε ακομα μαζι,μπορειτε να ξαναδοκιμασετε...καλη τυχη

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    οσα μου λετε μου δινουν κουραγιο. δεν ξερω αν και εσεις ειχατε προβλημα εθισμου η ατομο τις οικογενειας σας αλλα σας ευχαριστω πολυ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    109
    Mata86 κάτσε και σκέψου καθαρά και ήρεμα μέχρι να πάρεις την απόφαση σου. να σκεφτέις τον εαυτό σου και μόνο το δικό σου καλό και τίποτα άλλο. σημασία έχει να έισαι εσύ καλά, να μην μετανιώσεις για οτιδήποτε αποφασίσεις και να είσαι σίγουρη πως η απόφαση σου είναι η σωστή για σένα. Υπομονή και δύναμη.....

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by marsad View Post
    Mata86 κάτσε και σκέψου καθαρά και ήρεμα μέχρι να πάρεις την απόφαση σου. να σκεφτέις τον εαυτό σου και μόνο το δικό σου καλό και τίποτα άλλο. σημασία έχει να έισαι εσύ καλά, να μην μετανιώσεις για οτιδήποτε αποφασίσεις και να είσαι σίγουρη πως η απόφαση σου είναι η σωστή για σένα. Υπομονή και δύναμη.....
    εχω κανει τεραστια υπομονη και ακομα κανω... αυτη τη στιγμη παλευω μονη οπως παλευα χρονια ολοκληρα μονη μου χωρις κανεναν και τιποτα. για μενα ειναι μια δοκιμασια αυτη. πολλοι λενε οτι το παιδι ειναι ευλογια και τετοια
    αλλα πιστευω οτι μπορει να ειναι ευλογια αλλα το να υποφερει δεν ειναι καθολου ευλογια. ισα ισα που καταδικαζετε να ζει μια ζωη που ουτε εγω ουτε εκεινο δεν θα ειναι σιγουρο αν αξιζει να ζησει. λυπαμε πολυ που το λεω αλλα ετσι πιστευω και προτιμω να παρω μια εκτρωση στην πλατη μου παρα ενα παιδι που ισως υποφερει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    109
    Εσύ και μόνο εσύ ξέρεις τι είναι το καλό για σένα. αυτό μόνο να σκέφτεσαι. Ελπίζω να πάνε καλά όλα και σύντομα να ηρεμήσεις....

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    ευχαριστω για την στηριξη παιδια σε ολους. θα γραψω αν εχω κατι νεοτερο. η αληθεια ειναι παντος οτι οποια και αν ειναι η τελικη αποφαση ο φοβος μου ειναι τεραστιος σε οτι και να κανω.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    102
    mata πολύ κοντινό μου πρόσωπο είχε την ίδια ιστορία με εσένα και κράτησε το παιδί... τελικά ο μάγκας πέθανε, αυτή έμεινε μονη και το παιδί χωρίς πατέρα ...μην πιστεύεις τίποτα από όσα σου λέει, τα κλειδιά τα έχει πάρει η ηρωίνη και δεν πρόκειται να ξεμπλέξει ποτε.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by paoki View Post
    mata πολύ κοντινό μου πρόσωπο είχε την ίδια ιστορία με εσένα και κράτησε το παιδί... τελικά ο μάγκας πέθανε, αυτή έμεινε μονη και το παιδί χωρίς πατέρα ...μην πιστεύεις τίποτα από όσα σου λέει, τα κλειδιά τα έχει πάρει η ηρωίνη και δεν πρόκειται να ξεμπλέξει ποτε.
    κοιτα το παιδι δεν προκειτε να το κρατησω και την αποφαση μου την εχω παρει. απο κει και περα θα σου πω κατι. τα παιδια που δουλευεουν μεσα στο κεντρο που ειναι και ο ανθρωπος που το εχει ηταν ολοι ναρκωμανης και ειναι τωρα ολοι καθαροι και υγιεις ανθρωποι. με τις οικογενειες τους και με τα παιδακια τους. φαγανε πεζοδρομιο και πολλα σκατα για να φτασουν σε σημειο να αλλαξουν την ζωη τους. υπαρχουν ανθρωποι και φιλοι που θελουν να τον βοηθησουν
    και τα καταφερνουν μια χαρα. απο κει και περα εγω τον στηριζω και τον αγαπω παρα πολυ. αφου καταλαβε το λαθος τις υποτροπης υπαρχει ελπιδα. 80% των ναρκωμανων που εχουν κανει υποτροπη χαλαστηκαν τοσο μα τοσο πολυ
    που τα ναρκωτικα για αυτους τελειωσαν μια για παντα. ακομα και οι συμβουλοι του μου λενε το ιδιο πραγμα. υπαρχει ελπιδα εφοσον ξαναγυρισε πισω μονος του.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    102
    ξέρω καλά τι παίζει, και ο δικός μας έτσι έτρεχε σε προγράμματα και παπαριές ... mata ο θεός μαζί σου μακάρι να σου έρθουν όλα όπως θέλεις.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 12:51
  2. Εμμονή να μεινω έγκυος
    By pepsi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 16:03
  3. ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΚΤΡΩΣΗ
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 06-06-2012, 19:17
  4. εγκυος!!!!περιεργα συναισθηματα..
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 94
    Last Post: 06-07-2010, 14:46
  5. υποτροπίασε από έρωτα?
    By syntrofia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2008, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •