ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209

    Exclamation ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !

    Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ποιες είναι οι συνεπειες της απιστιας σε αυτόν που την κανει ? Ας πουμε εάν καποιος που εχει σχεση ( και είναι καλα στη σχεση του ) κανει κατι με καποιον αλλον που τον εχει απωθημενο για χρονια, πώς θα νοιωθει μετα ? Είναι ενταξει να μην το πει στον απατημενο συντροφο , για να μην διαλυσει τη σχεση του και να το ξεχασει ? Ή θα τον φανε οι τυψεις ? Ειμαι σε πολύ δυσκολη θεση και δεν ξερω τι πρεπει να κανω. Ξερω ποιο είναι το σωστο αλλα όταν μπαινει στη μεση το συναισθημα και το αιωνιο κολλημα δεν είναι και τοσο απλο... Δεν θελω όμως σε καμια περιπτωση να χασω τον φιλο μου.

    Το εχει περασει κανεις από σας ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αναλογα την προσωπικοτητα του καθενος..Αλλοι νιωθουν τυψεις αλλοι ειναι σταρχιδιστες!Εγω παντως αν θα εκανα κατι τετοιο θα τερματιζα την σχεση μου αφου θα ειχα πει και την αληθεια..Θα ειχα ενοχες.
    Απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι καποιος ενω ειναι σε μια σχεση που τον ικανοποιει να σκεφτεται και το απωθημενο ή μαλλον να το πω πιο σωστα γιατι να εχει απωθημενο??Δυο ειναι οι εκδοχες..ή κοροιδευει τον εαυτο του ή θελει και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αναλογα την προσωπικοτητα του καθενος..Αλλοι νιωθουν τυψεις αλλοι ειναι σταρχιδιστες!Εγω παντως αν θα εκανα κατι τετοιο θα τερματιζα την σχεση μου αφου θα ειχα πει και την αληθεια..Θα ειχα ενοχες.
    Απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι καποιος ενω ειναι σε μια σχεση που τον ικανοποιει να σκεφτεται και το απωθημενο ή μαλλον να το πω πιο σωστα γιατι να εχει απωθημενο??Δυο ειναι οι εκδοχες..ή κοροιδευει τον εαυτο του ή θελει και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.
    Κοιταξε, με το αγορι μου περναω καλα αλλα δυστυχως δεν με καλυπτει σε διαφορα θεματα που εχω. Ενώ ο άλλος ( ο κατά 20 χρονια μεγαλύτερος ) ενώ με βλεπει μονο σαν ένα σωμα νοιώθω ότι μπορει με το ενδιαφερον του να μου καλυψει το κενο που εχω....εστω και πλασματικα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Κοιταξε, με το αγορι μου περναω καλα αλλα δυστυχως δεν με καλυπτει σε διαφορα θεματα που εχω. Ενώ ο άλλος ( ο κατά 20 χρονια μεγαλύτερος ) ενώ με βλεπει μονο σαν ένα σωμα νοιώθω ότι μπορει με το ενδιαφερον του να μου καλυψει το κενο που εχω....εστω και πλασματικα
    Τι κενο μπορει να σου καλυψει καποιος που σε βλεπει σαν ενα κομματι κρεας βρε?

  5. #5
    Το κενο αναμεσα στα ποδια.

    ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !
    Για αυτον που την κανει καμια,ο κερατας ειναι το θυμα.Μονο μην μαθευτει πολυ και γινεις ρεζιλι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    σιγα τις συνεπειες... ασε που στους δικους του θα το παιξει και θυμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    σιγα τις συνεπειες... ασε που στους δικους του θα το παιξει και θυμα
    ποιος αυτος που απατησε ή ο απατημενος ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    ποιος αυτος που απατησε ή ο απατημενος ?
    αυτος που απατησε

  9. #9
    Ο/Κ βρες κοριτσι μου κανενα της ηλικιας σου να σου πεταξει τα ματια εξω,να ξελαμπικαρεις.Τι καθεσαι και τυρανας απο την μια το αγορι σου,απο την αλλη τραβολογιεσαι με τον γερο?

    Ξερεις ποσα παλικαρια θα βρεις που θα σε καλυπτουν σε ολους τους τομεις?Σοβαρα μιλαω και ας τα λεω καπως υπερβολικα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ο/Κ βρες κοριτσι μου κανενα της ηλικιας σου να σου πεταξει τα ματια εξω,να ξελαμπικαρεις.Τι καθεσαι και τυρανας απο την μια το αγορι σου,απο την αλλη τραβολογιεσαι με τον γερο?

    Ξερεις ποσα παλικαρια θα βρεις που θα σε καλυπτουν σε ολους τους τομεις?Σοβαρα μιλαω και ας τα λεω καπως υπερβολικα.
    το λες καπως ωμα..αλλα ειναι αληθεια..ας βρει καποιον αλλον,αφου δεν θελει αυτον που εχει τωρα,στην ηλικια της ομως..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Δεν με καταλάβατε.. οποιον και να βρω στην ηλικια μου (20+) δεν θα μ καλυπτει πιστευω.
    Ιδανικα θα μου αρεσε να εβρισκα έναν μεγαλυτερο αντρα με εξουσια πανω μου, να είναι κατασταλαγμένος στη ζωη του να ξερει τι θελει , να είναι οικονομικα ενταξει. Γι αυτό εχω φαει κολλημα με τον καθηγητη. Όταν είμαι μαζι του, μπορω να φερομαι σαν
    παιδακι, να τον ρωταω πραγματα να φερομαι καπως ανωριμα χωρις να φοβάμαι ότι θα με παρεξηγησει γιατι είναι μεγαλύτερος και καταλαβαινει.
    Θελω να ενδιαφέρεται για μενα , να με ρωτάει για τα μαθηματα μου, να με παιρνει αγκαλια και να νοιώθω ασφαλεια.
    Αυτό το κενο μου βγαινει πολύ εντονα και ενώ περναω καλα με το αγορι μου και δεν θελω να τον χασω τυραννιεμαι μεσα μου. Πραγματικα θελω να είμαι ενταξει μαζι του αλλα δεν μπορω να πειθαρχήσω στα ψυχολογικα μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ποιες είναι οι συνεπειες της απιστιας σε αυτόν που την κανει ? Ας πουμε εάν καποιος που εχει σχεση ( και είναι καλα στη σχεση του ) κανει κατι με καποιον αλλον που τον εχει απωθημενο για χρονια, πώς θα νοιωθει μετα ?
    Αν είναι καλά στη σχέση του δεν έχει απωθημένα, ούτε δυσαναπλήρωτα κενά. Το πώς θα νιώθει μετά εξαρτάται από τον χαρακτήρα του. Προφανώς θα νιώθει το ίδιο χάλια με πριν ή και ακόμη χειρότερα.
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Είναι ενταξει να μην το πει στον απατημενο συντροφο , για να μην διαλυσει τη σχεση του και να το ξεχασει ? Ή θα τον φανε οι τυψεις ? Ειμαι σε πολύ δυσκολη θεση και δεν ξερω τι πρεπει να κανω. Ξερω ποιο είναι το σωστο αλλα όταν μπαινει στη μεση το συναισθημα και το αιωνιο κολλημα δεν είναι και τοσο απλο... Δεν θελω όμως σε καμια περιπτωση να χασω τον φιλο μου.
    Πριν τον φάνε οι τύψεις, προφανώς τον έχει φάει η βαρεμάρα στο σεξ και δεν ξέρω πού αλλού. Αν προσθέσουμε τις τύψεις μετά το κεράτωμα, αλλά και τον διπλασιασμό της πλήξης με τον φίλο-σύντροφο-καλό παιδί, εφόσον βρήκαμε άλλον, φρέσκο εραστή, έχουμε μια κόλαση (για τα δικά μου δεδομένα)!
    Υπάρχουν βέβαια περιπτώσεις, που το απωθημένο - αντικείμενο του πόθου αποδεικνύεται κατώτερο των προσδοκιών του άπιστου, οπότε αυτός επιστρέφει για παρηγοριά στην ασφάλεια της βαρετής φωλίτσας του.
    Πάντως είναι γνωστό, δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο. Κάποιοι απλώς συμβιβάζονται με μισές πίτες και (στην καλύτερη περίπτωση) μισοπεινασμένους σκύλους. :rolleyes:
    Είναι θέμα επιλογών. Κανένας δεν μας υποχρεώνει να είμαστε με κάποιον που δεν μας καλύπτει, παρά μόνο η ανασφάλειά μας.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Δεν με καταλάβατε.. οποιον και να βρω στην ηλικια μου (20+) δεν θα μ καλυπτει πιστευω.
    Ιδανικα θα μου αρεσε να εβρισκα έναν μεγαλυτερο αντρα με εξουσια πανω μου, να είναι κατασταλαγμένος στη ζωη του να ξερει τι θελει , να είναι οικονομικα ενταξει. Γι αυτό εχω φαει κολλημα με τον καθηγητη. Όταν είμαι μαζι του, μπορω να φερομαι σαν
    παιδακι, να τον ρωταω πραγματα να φερομαι καπως ανωριμα χωρις να φοβάμαι ότι θα με παρεξηγησει γιατι είναι μεγαλύτερος και καταλαβαινει.
    Θελω να ενδιαφέρεται για μενα , να με ρωτάει για τα μαθηματα μου, να με παιρνει αγκαλια και να νοιώθω ασφαλεια.
    Αυτό το κενο μου βγαινει πολύ εντονα και ενώ περναω καλα με το αγορι μου και δεν θελω να τον χασω τυραννιεμαι μεσα μου. Πραγματικα θελω να είμαι ενταξει μαζι του αλλα δεν μπορω να πειθαρχήσω στα ψυχολογικα μου.
    Ολα αυτα που λες,πλην της οικονομικης ασφαλειας,που δεν καταλαβαινω τι την χρειαζεσαι απο τωρα,μπορει να στα προσφερει ενας στην ηλικια σου,ή λιγο μεγαλυτερος,αρκει να ειναι περισσοτερο δυναμικος και εμπειρος απο σενα.Δεν ειναι καθολου δυσκολο να βρεις εναν τετοιο.
    Οσο για το κατασταλλαγμα,οι κατασταλλαγμενοι δεν νομιζω πως τρεχουν πισω απο κοριτσια που θα μπορουσαν να ειναι κορες τους.
    Επισης,μια χαρα μπορεις να κανεις την ανωριμη σε οποιονδηποτε αντρα,δε τους πειραζει αυτο,ισα ισα τους αρεσει να ειναι λιγο ''χαζουλα'' και του χεριου τους.Τις δυναμικες φοβουνται.

    Τι να πω,γουστα ειναι αυτα απο κει και περα.Εχεις προβληματικη σχεση με τον μπαμπα σου μου φαινεται.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Δεν με καταλάβατε.. οποιον και να βρω στην ηλικια μου (20+) δεν θα μ καλυπτει πιστευω.
    Ιδανικα θα μου αρεσε να εβρισκα έναν μεγαλυτερο αντρα με εξουσια πανω μου, να είναι κατασταλαγμένος στη ζωη του να ξερει τι θελει , να είναι οικονομικα ενταξει. Γι αυτό εχω φαει κολλημα με τον καθηγητη. Όταν είμαι μαζι του, μπορω να φερομαι σαν
    παιδακι, να τον ρωταω πραγματα να φερομαι καπως ανωριμα χωρις να φοβάμαι ότι θα με παρεξηγησει γιατι είναι μεγαλύτερος και καταλαβαινει.
    Θελω να ενδιαφέρεται για μενα , να με ρωτάει για τα μαθηματα μου, να με παιρνει αγκαλια και να νοιώθω ασφαλεια.
    Αυτό το κενο μου βγαινει πολύ εντονα και ενώ περναω καλα με το αγορι μου και δεν θελω να τον χασω τυραννιεμαι μεσα μου. Πραγματικα θελω να είμαι ενταξει μαζι του αλλα δεν μπορω να πειθαρχήσω στα ψυχολογικα μου.
    περα του οικονομικου,τα υπολοιπα τα εχωπροφερει κι εγω και σπουδαζω ακομη.. και αλλος ατα εκτιμησε αλλος οχι... τωρα αν τον δω αυτον μαζι σου μαλλον δενθα εχει τα παραπανω στοιχεια οπως σωστα λεει ο αλαφροισκιωτος

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Εχεις προβληματικη σχεση με τον μπαμπα σου μου φαινεται.
    Ναι σ'αυτο εχεις δικιο. Απόταν χωρισαν οι γονεις μου, όταν ημουν 2 χρονων , δεν τον ξαναειδα, ουτε ειχε ενδιαφερθεί καθολου για μενα. Μονο πριν έναν χρονο όταν πηγα να μεινω στο σπιτι του για μια εβδομαδα οπου θα τον εβλεπα για πρωτη φορα, με δεχτηκε και μου ειπε ότι δεν με ειχε ξεχασει ποτε. Αλλα και παλι με ξαφνιασε το γεγονος ότι όταν ένα βραδυ ειχε μεθυσει και είχαμε μεινει μονοι στο σπιτι, πηγε να με φιλησει και αρχισε να με χουφτωνει σε περιεργα μερη... Τεσπα αυτό προσπαθω να το ξεχασω γιατι την επομενη μερα εκανε σαν να μην συνεβει τιποτα. Και από τοτε αφου γυρισα στη μανα μου , ουτε φωνη ουτε ακροαση από εκεινον. Και ας τον παρακαλουσα να αρχισει από δω και περα να νοιαζεται για μενα και να με παιρνει τηλ να δει αν είμαι καλα γιατι ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ... τι να πω...ο θεος και η ψυχη του...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Περί αντρικής απιστίας, μέρος 2ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-2011, 16:48
  2. Σε αυτον που μου εστειλε 2 προσωπικα μηνυματα και χαθηκε....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 08-09-2011, 03:43
  3. Δν μπορω να ζησω χωρις αυτον
    By iuby in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 70
    Last Post: 13-10-2010, 14:57
  4. θεραπευονται με αυτον τον τροπο οι ψυχικες ασθενειες?
    By oneiropagida in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 12
    Last Post: 15-04-2010, 00:45
  5. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 28-04-2009, 00:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •