Θα θελατε να κανετε παρεα με καποια που ντυνεται προκλητικα ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209

    Θα θελατε να κανετε παρεα με καποια που ντυνεται προκλητικα ?

    Μπορει να σας ακουστει χαζη η ερωτηση μου αλλα πραγματικα το εχω απορια. Ειναι αραγε πιο ευκολο να κανεις γυναικειες φιλιες όταν εξωτερικα εισαι (σχετικα) σεμνη και δεν προκαλεις γενικα ?
    Και το ρωταω αυτό γιατι ας παρουμε για παράδειγμα εμενα, πριν κανα δυο χρονια που δεν φροντιζα τοσο πολύ αν θα είμαι ωραια, περιποιημενη κ 'σεξυ' μπορουσα να κανω πολύ πιο ευκολα γυναικειες παρεες. Ειχα πολλες φιλες και ημουν κομπλε. Τωρα ομως που ντύνομαι σεξυ και ορισμένες φορες προκλητικα και παιρνω ανταποκριση απτους αντρες βλεπω ότι οι γνωστες μου ας πουμε με κοιτανε κ φερονται περιεργα. Επισης , η προηγουμενη παρεα που ειχα ξεκοψε από μενα γιατι μαλλον φοβόντουσαν μην τους κλεψω τους γκομενους που (δεν) ειχαν ... Αυτή τη στιγμη αν και εχω αρκετους αντρες φιλους, από κοπελες μου εχει μεινει μονο μια καλη φιλη και ως εκει. Δεν είμαι αντικοινωνικη και εχω προσπαθησει να πλησιασω άλλες κοπελες για παρεα αλλα μεχρι τωρα δεν εχει γινει τιποτα και αυτό με χαλαει πολύ...
    Νομιζω ότι το να εισαι προκλητικη είναι ένα μειον (όχι πως δεν μπορουν να συνυπαρχουν κ αλλοι λογοι) αλλα αν δεν εχεις ηδη ατομα που είναι χρονια φιλοι σου που θα σε στηριξουν whatever, οι υπολοιπες θα είναι διστακτικες στο να θελουν να σε γνωρισουν , ειδικα αμα είναι ελευθερες.
    Από την μια εχω την ανασφαλεια μου για το αν θα αρεσω και από την άλλη είναι και αυτό...

    Θελω να διευκρινισω ότι αν και φερομαι προκλητικα ωρες ωρες, είμαι πολύ επιλεκτικη και δυσκολη στο να προχωρήσω με καποιον. Επισης τωρα πια βλεπω πολύ ανταγωνιστικα τις συνομιλικες μου και ειδικα όταν μια είναι πιο ωραια από μενα σκαω απτην ζηλια μου!! Δεν το μπορω άλλο αυτό. Ε και γιατι δεν σταματας να προκαλεις τοσο πολύ θα μου πειτε? Ελα ομως που μου είναι δυσκολο γιατι τοσα χρονια στο σχολειο ημουν παντα παχουλη και ασχημη και κανενας μα κανενας δεν με προσεχε. Να φανταστείτε η πρωτη μου σχεση αρχισε πριν έναν χρονο στα 21 μου.. Το εχω κατι σαν απωθημενο πια και το γεγονος ότι τωρα με προσεχουν λειτουργει σαν βαλσαμο στην ανασφαλεια μου. Δεν ξερω τι να κανω....

    Ελπιζω να μην σας κουρασα !
    Last edited by Gamer85; 14-07-2014 at 12:04.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Για παρέα γυναικών, μπορεί να τις κομπλάρεις και γιαυτό σου συμβαίνει αυτή η απομάκρυνση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Εγω θα εκανα παρεα μαζι σου :P
    11/12/2006

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Επισης τωρα πια βλεπω πολύ ανταγωνιστικα τις συνομιλικες μου και ειδικα όταν μια είναι πιο ωραια από μενα σκαω απτην ζηλια μου!! Δεν το μπορω άλλο αυτό. Ε και γιατι δεν σταματας να προκαλεις τοσο πολύ θα μου πειτε? Ελα ομως που μου είναι δυσκολο γιατι τοσα χρονια στο σχολειο ημουν παντα παχουλη και ασχημη και κανενας μα κανενας δεν με προσεχε. Να φανταστείτε η πρωτη μου σχεση αρχισε πριν έναν χρονο στα 21 μου.. Το εχω κατι σαν απωθημενο πια και το γεγονος ότι τωρα με προσεχουν λειτουργει σαν βαλσαμο στην ανασφαλεια μου. Δεν ξερω τι να κανω....
    Εγώ πιστεύω ότι κάπου εκεί βρίσκεται το πρόβλημα και όχι σε αυτό καθ'αυτό το ντύσιμο. Εκτός αν ντύνεσαι σα να κάνεις πιάτσα, οπότε οι άλλες ντρέπονται να σε κυκλοφορήσουν!
    Πιθανόν αυτό το ανταγωνιστικό και τη ζήλεια τα βγάζεις έντονα και φυσικά απωθεί τις άλλες γυναίκες.
    Κάνε την αυτοκριτική σου και προσπάθησε να ισορροπήσεις. Κάποια που αισθάνεται καλά με τον εαυτό της, δεν ζηλεύει της φίλες της ούτε τις βλέπει ανταγωνιστικά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Εγω θα εκανα παρεα μαζι σου :P
    Που ξερεις ? μπορούμε και να κανουμε :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Αφου εισαι far far awayyyyyyyyyyyy
    11/12/2006

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε πιστευω οτι υπαρχουν σεμνοι αλλα σεμνοφανεις

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω θα εκανα σεξ μαζι σου. τοτε δε θα ειχες το αγχος να ανησυχεις αν ντυνεσαι προκλητικα, γιατι θα ησουν γυμνη. με τις φιλες σου ομως υποτιθεται νιωθεις ανετα, εκτος αν το βλεπετε σαν διαγωνισμο ποια ειναι η ομορφοτερη και πιο προκλητικη, που τοτε δεν ειναι φιλια. δε γινεται να εισαι με την αγωνια να φανεις πιο ξεκωλο απο την αλλη, ενω μιλατε φιλικα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    τστστστστ παρεα ειπε η κοπελα σεξ λεει ο αλλος...
    11/12/2006

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Αφου εισαι far far awayyyyyyyyyyyy
    Ναι αλλα εσυ εισαι κοντα μου ! :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Οποτε ειμαστε τοσο μακρια αλλα και τοσο κοντα!!!!

    Ποιητικο|!!!
    11/12/2006

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Μπορει να σας ακουστει χαζη η ερωτηση μου αλλα πραγματικα το εχω απορια. Ειναι αραγε πιο ευκολο να κανεις γυναικειες φιλιες όταν εξωτερικα εισαι (σχετικα) σεμνη και δεν προκαλεις γενικα ?
    Και το ρωταω αυτό γιατι ας παρουμε για παράδειγμα εμενα, πριν κανα δυο χρονια που δεν φροντιζα τοσο πολύ αν θα είμαι ωραια, περιποιημενη κ 'σεξυ' μπορουσα να κανω πολύ πιο ευκολα γυναικειες παρεες. Ειχα πολλες φιλες και ημουν κομπλε. Τωρα ομως που ντύνομαι σεξυ και ορισμένες φορες προκλητικα και παιρνω ανταποκριση απτους αντρες βλεπω ότι οι γνωστες μου ας πουμε με κοιτανε κ φερονται περιεργα. Επισης , η προηγουμενη παρεα που ειχα ξεκοψε από μενα γιατι μαλλον φοβόντουσαν μην τους κλεψω τους γκομενους που (δεν) ειχαν ... Αυτή τη στιγμη αν και εχω αρκετους αντρες φιλους, από κοπελες μου εχει μεινει μονο μια καλη φιλη και ως εκει. Δεν είμαι αντικοινωνικη και εχω προσπαθησει να πλησιασω άλλες κοπελες για παρεα αλλα μεχρι τωρα δεν εχει γινει τιποτα και αυτό με χαλαει πολύ...
    Νομιζω ότι το να εισαι προκλητικη είναι ένα μειον (όχι πως δεν μπορουν να συνυπαρχουν κ αλλοι λογοι) αλλα αν δεν εχεις ηδη ατομα που είναι χρονια φιλοι σου που θα σε στηριξουν whatever, οι υπολοιπες θα είναι διστακτικες στο να θελουν να σε γνωρισουν , ειδικα αμα είναι ελευθερες.
    Από την μια εχω την ανασφαλεια μου για το αν θα αρεσω και από την άλλη είναι και αυτό...

    Θελω να διευκρινισω ότι αν και φερομαι προκλητικα ωρες ωρες, είμαι πολύ επιλεκτικη και δυσκολη στο να προχωρήσω με καποιον. Επισης τωρα πια βλεπω πολύ ανταγωνιστικα τις συνομιλικες μου και ειδικα όταν μια είναι πιο ωραια από μενα σκαω απτην ζηλια μου!! Δεν το μπορω άλλο αυτό. Ε και γιατι δεν σταματας να προκαλεις τοσο πολύ θα μου πειτε? Ελα ομως που μου είναι δυσκολο γιατι τοσα χρονια στο σχολειο ημουν παντα παχουλη και ασχημη και κανενας μα κανενας δεν με προσεχε. Να φανταστείτε η πρωτη μου σχεση αρχισε πριν έναν χρονο στα 21 μου.. Το εχω κατι σαν απωθημενο πια και το γεγονος ότι τωρα με προσεχουν λειτουργει σαν βαλσαμο στην ανασφαλεια μου. Δεν ξερω τι να κανω....

    Ελπιζω να μην σας κουρασα !

    δεν μας κούρασες, απλά καταλάβαμε ότι δεν έχεις σοβαρά προβλήματα στην ζωή σου και ασχολείσαι με mlkies !!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Και απο ποτε εσυ ξερεις αν ενα προβλημα που για σενα ειναι μικρο-ασημαντο στον αλλον δεν ειναι βουνο?Και βαζεις και ταμπελα (mlkies)
    11/12/2006

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    102
    TTS καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις? η διαβάζεις ότι καταλαβαίνεις?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ναι αμε!
    Εκτος κι αν το ντυσιμο συνοδευοταν απο υφος 100 καρδιναλιων ,ποζα απεναντι μου και γενικα αυτο που λεμε "ωχ την ψωνισε" χαχαχαχα
    Αν πεις στην αλλη οτι νιωθεις επιτελους κι εσυ οτι εχεις την ευκαιρια να το παιξεις γκομενα,πιστεψε με θα γινεις και συμπαθης!δοκιμασε το καπου που σε παιρνει,οχι σε καμια σκυλα :-)
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι θα θελατε ???
    By Chemistry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2239
    Last Post: 08-10-2015, 15:09
  2. Γραψτε τι θα θελατε να κανετε για εσας!
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 85
    Last Post: 26-10-2014, 15:39
  3. Replies: 7
    Last Post: 10-11-2013, 20:20
  4. τι θα θελατε να κανετε στις διακοπες?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 18-07-2012, 18:03
  5. ΠΟΙΟΝ/Α ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ;
    By kely28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 59
    Last Post: 15-01-2012, 02:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •