Δεν αντέχεται αυτό. Χάνω τον κόσμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    9

    Δεν αντέχεται αυτό. Χάνω τον κόσμο

    Αισθάνομαι ότι βουλιάζω. Χάνομαι. Πέφτω. Όλοι με δείχνουν και με κατηγορούν. Πάλι. Δεν ξέρω τι να πω πια στη γυναίκα μου και στο παιδί μου. Όταν γίνομαι καλά με το φάρμακο είμαι δυνατός, αλλά τους αφήνω και τους αγνοώ, γίνομαι εγωιστής και απαθής. Απελπισία και κανείς δε μπορεί να με βοηθήσει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Αν θέλεις να γίνεις πιο σαφής........

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    9
    Κατάθλιψη. Παίρνω χάπι, με πιάνει. Έχω τρομερή αυτοπεποίθηση, όμως γίνομαι πολύ εαυτούλης, καταναλωτικός, μαλώνω με την οικογένειά μου γιατί θέλω να γίνεται το δικό μου. Νοιώθω δυνατός και το σταματάω. Κυλάω στο βούρκο. Ταυτοχρόνως η γυναίκα μου που τής λέω ότι την έχω ανάγκη και ότι την αγαπάω πάνω απ΄ όλα έχει σταματήσει να με πιστεύει. Μού λέει ότι αυτό θα το αισθάνομαι μέχρι να με πιάσει το χάπι που έχω αρχίσει πάλι εδώ και 5 μέρες. Εγώ θέλω να γίνω καλά, αλλά δεν θέλω να ξανασυμβεί αυτό το πράγμα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    9
    Με σιχαίνομαι, με μισώ, με καταριέμαι. Νοιώθω ότι είμαι ένα εγωιστικό σκουπίδι που μόνο την πάρτη του κοιτάει κι αυτό δεν είναι παρά άλλο ένα ξέσπασμα φιλαυτίας. Δεν αντέχω να βγω έξω, δεν αντέχω να μείνω μόνος. Δεν περνάνε οι στιγμές. Βουλιάζω και αυτά τα μηνύματα είναι κραυγές απόγνωσης για να τα διαβάζω και να αντιμετωπίζω λίγο πιο ψύχραιμα την κατάσταση. Ξέρω πώς είναι η κατάθλιψη. Ξέρω πώς είναι να κολυμπάς στη λάσπη και να βυθίζεσαι. Το ζω. Δεν περιμένω τίποτε, ευχαριστώ που με διαβάζεις, είναι ανάγκη να γράψω πώς αισθάνομαι, να φύγει λίγο η θολούρα από το μυαλό.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    9
    Εκτονώνω την αυτολύπησή μου με εκρήξεις γραφής. Βοηθιέμαι που γράφω, λυτρωτικές είναι οι λέξεις. Δεν αντέχεται αυτό το σκοτάδι, όταν η μέρα έξω είναι γεμάτη φως και η ζωή κυλά στους δρόμους και μέσα σου χάνεσαι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kαλα.. καταλαβα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Mmmmm Δεν έχω καταλάβει ακόμα την φάση σου καλά-αλλά νομίζω ότι πρέπει να αλλάξεις φάρμακα και μάλλον και γιατρό.
    Βρες έναν καλο γιατρό και εν συνεχεία αν υπάρχουν χρήματα έναν καλό ψυχολόγο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    απο αυτο που διαβασα...μηπως πασχεις απο διπολικη?γιατι παρατηρησα οτι το χαπι σου βγαζει μια μικρη μανια.
    θα πρεπει σιγουρα να αλλαξεις γιατρο κ χαπια στανταρ.ισως να επαιρνες σταθεροποιητη συναισθηματος.
    αν δεν πασχεις απο καταθλιψη μονο κ εχεις διπολικη δεν πρεπει το χαπι αυτο να το παιρνεις χωρις σταθεροποιητη.
    ακριβως επειδη το αντικαταθλιπτικο σε καποιον που πασχει απο διπολικη βγαζει μανια.
    ή πρεπει να μειωθει η δοση του χαπιου ή πρεπει να παρεις κ σταθεροποιητη.
    μιλα με τον γιατρο σου..δεν ειμαι ειδικος απλα απο τα λιγα που ξερω...ειπα μηπως σε βοηθησω..
    η καλυτερα αλλαξε γιατρο.μη το αφηνεις.αφου εχεις καταλαβει τι ακριβως εχεις κ πως νιωθεις.παλεψε το.
    ολα αυτα περνανε με την καταλληλη αγωγη κ ψυχοθεραπεια φυσικα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    9

    Ευχαριστώ πάρα πολύ

    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    απο αυτο που διαβασα...μηπως πασχεις απο διπολικη?γιατι παρατηρησα οτι το χαπι σου βγαζει μια μικρη μανια.
    θα πρεπει σιγουρα να αλλαξεις γιατρο κ χαπια στανταρ.ισως να επαιρνες σταθεροποιητη συναισθηματος.
    αν δεν πασχεις απο καταθλιψη μονο κ εχεις διπολικη δεν πρεπει το χαπι αυτο να το παιρνεις χωρις σταθεροποιητη.
    ακριβως επειδη το αντικαταθλιπτικο σε καποιον που πασχει απο διπολικη βγαζει μανια.
    ή πρεπει να μειωθει η δοση του χαπιου ή πρεπει να παρεις κ σταθεροποιητη.
    μιλα με τον γιατρο σου..δεν ειμαι ειδικος απλα απο τα λιγα που ξερω...ειπα μηπως σε βοηθησω..
    η καλυτερα αλλαξε γιατρο.μη το αφηνεις.αφου εχεις καταλαβει τι ακριβως εχεις κ πως νιωθεις.παλεψε το.
    ολα αυτα περνανε με την καταλληλη αγωγη κ ψυχοθεραπεια φυσικα.
    Σάς ευχαριστώ πάρα πολύ όλους. Την Δευτέρα θα πάω γιατρό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Καλή επιτυχία mano!

Similar Threads

  1. Ο χωρισμός δεν αντέχεται
    By ΜαριαΚ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 20-06-2014, 15:11
  2. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΓΧΟΣ ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ
    By nikos8883 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 15-07-2013, 14:07
  3. Υπάρχουν καλοί άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο?
    By carrot in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 216
    Last Post: 08-01-2011, 00:16
  4. Δεν αντέχεται
    By Mystic in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 14
    Last Post: 17-08-2010, 01:59
  5. ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?
    By Karmen_30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 09-07-2010, 02:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •