H ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    11

    H ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ

    ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΖΟΛΟΦΤ ΤΙΝ ΟΠΟΙΑ ΤΙΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙΞΑΝΑΥΠΤΡΟΠΟΙΑΣΑ ΕΝΩ ΤΟ ΖΟΛΟΦΤ ΤΟ ΕΚΟΒΑ ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΧΟΛΤΕΡ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΕΩΣ ΔΕ ΣΥΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟ ΚΑΙ ΙΝΔΕΡΑΛ ΤΡΙΑ ΜΙΣΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩ ΗΡΕΜΗΣΑΝ.ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΙ ΤΡΕΞΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΥΠΟΨΙΝ ΤΑ ΖΟΛΟΦΤ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ.Α ΞΕΧΑΣΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 29.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    καλησπερα γιωργο... πρωτον δε χρειαζεται να πασ σε νοσοκομειο ουτε να ξανακανεισ εξετασεισ.. εισαι ενασ νεοσ υγιησ ανθρωποσ εφ οσων εχεισ κανει το τσεκαπ σου.. ολα αυτα γνωριζεισ καλα οτι ειναι αγχοσ.. παρααααααααααααα πολυ μεγαλο λαθοσ που εκοψεσ μονος σ το φαρμακο κ ισωσ αυτο να ειναι η αιτια που υποτροπιασες..
    επισησ αυτο που θα σ λεγα ειναι οτι κρισεισ πανικου περα απο τη φαρμακευτη αγωγη χρειαζονται κ οι ψυχοθεραπειεσ.. ουσιαστικα ο συνδυασμοσ των 2 ειναι το ''μαγικο χαπακι'' η εστω τησ ψυχοθεραπειασ.. τα φαρμακα απο μονα τουσ δε κανουν θαυματα. κ ειδικα οπωσ τα εκοψεσ εσυ..μεγαλο λαθοσ...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κ ειδικα οπωσ τα εκοψεσ εσυ..μεγαλο λαθοσ...
    τι να πω ελεος.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by george271185 View Post
    ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΖΟΛΟΦΤ ΤΙΝ ΟΠΟΙΑ ΤΙΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙΞΑΝΑΥΠΤΡΟΠΟΙΑΣΑ ΕΝΩ ΤΟ ΖΟΛΟΦΤ ΤΟ ΕΚΟΒΑ ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΧΟΛΤΕΡ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΕΩΣ ΔΕ ΣΥΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟ ΚΑΙ ΙΝΔΕΡΑΛ ΤΡΙΑ ΜΙΣΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩ ΗΡΕΜΗΣΑΝ.ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΙ ΤΡΕΞΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΥΠΟΨΙΝ ΤΑ ΖΟΛΟΦΤ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ.Α ΞΕΧΑΣΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 29.
    george μην μασας!και εγω εκανα εκτακτες οταν ειχα τρομερο αγχος στις αρχες οταν ξεκινησα να κανω κρισεις...ειναι καθαρα απο το στρεσσαρισμα που τρωει το σωμα σου....καθαρα ομως!εγω εκανα εκτακτες που μου κοβοταν η ανασα αλλα δεν παθαινεις τιποτα και οσο δεν θα ασχολησε τοσο θα φευγουν και οσο ασχολησε τοσο θα μενουν....τωρα για την φαρμακευτικη αγωγη προφανως κακως την σταματησες απο μονος σου και καλο θα ειναι να το συηζητησεις με το γιατρο σου....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    καλησπερα γιωργο... πρωτον δε χρειαζεται να πασ σε νοσοκομειο ουτε να ξανακανεισ εξετασεισ.. εισαι ενασ νεοσ υγιησ ανθρωποσ εφ οσων εχεισ κανει το τσεκαπ σου.. ολα αυτα γνωριζεισ καλα οτι ειναι αγχοσ.. παρααααααααααααα πολυ μεγαλο λαθοσ που εκοψεσ μονος σ το φαρμακο κ ισωσ αυτο να ειναι η αιτια που υποτροπιασες..
    επισησ αυτο που θα σ λεγα ειναι οτι κρισεισ πανικου περα απο τη φαρμακευτη αγωγη χρειαζονται κ οι ψυχοθεραπειεσ.. ουσιαστικα ο συνδυασμοσ των 2 ειναι το ''μαγικο χαπακι'' η εστω τησ ψυχοθεραπειασ.. τα φαρμακα απο μονα τουσ δε κανουν θαυματα. κ ειδικα οπωσ τα εκοψεσ εσυ..μεγαλο λαθοσ...
    Συμφωνώ κι εγώ ... είναι λάθος που σταμάτησες την αγωγή σου..... αλλά δεν είναι και καταστροφή, να πας καλύτερα στο γιατρό σου και να ξεκινήσεις ξανά...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θυρεοειδη κοιταξες?
    κακως σταματησες την θεραπεια σου....οταν κοβεις αντικαταθλιπτικο κανεις εντονη υποτροπη.
    μονο με οδηγια γιατρου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    11
    nai exo koitaksei den exo tpt tha ksanapao apo evdomada sas eyxaristo paidia polli gia tin stiriksi sas exei megali simasia gia mena

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    11
    ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΥΠΟΤΡΟΠΟΙΑΣΑ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΑΥΤΟ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by george271185 View Post
    nai exo koitaksei den exo tpt tha ksanapao apo evdomada sas eyxaristo paidia polli gia tin stiriksi sas exei megali simasia gia mena
    πουθενα μην πας και ξοδευεις τα λεφτα σου!με αυτα τα λεφτα παρε την κοπελα σου / τους φιλους σου και πηγαινε σε ενα ωραιο ταβερνακι και γλεντατα για την παρτη σου!οσο δν κανεις τις παλιες δραστηριοτητες σου και μενεις προσκολημενος στο ''τι εχω'' δεν θα αλλαξει κατι....βασικα θα το ξερεις και εσυ.....περπατα ακου μουσικη και να σκευτεσε πως εισουν πριν απο ολα αυτα και οτι ακομα ετσι εισαι ασχετα αν δν το πιστευεις φιλαρακι μου....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    11
    ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΛΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΥΟ ΣΗΜΡΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΜΙΣΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΡΚΕΤΑ ΕΚΟΨΑ ΚΑΙ ΤΟΘΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΠΟΥΘΕΝΑ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    george πηγαινε με τσαμπουκα λες και το αγχος ειναι ο μεγαλυτερος μλκας π εχεις γνωρισει κ ειναι αυτος που ευθυνεται για οτι περνας...φαντασου οτι ειναι ο ενας τυπος και γελαει καθε φορα που στην χαλαει και λεει απο μεσα του κοροιδο παλι πεσε στις μαυρε σου.....αυτο ακριβως συμβαινει....εγω οταν με πιανουν μλκιεσ αυτο σκευτομαι λεω οπα πρεπει να ζησω 1 χρονο ζουσες εσυ τωρα ηρθε η ωρα να ζησω και να ζησω οπως ζουσα....και στην τελικη ρε george οπως ολοι ζουσαμε!το δικαιουσαι το δικαιουμαστε γμτο!1 ζωη την εχουμε....δν θα μας ξεγελαει κανενα αγχος.....

Similar Threads

  1. Νεος στο Forum,η δικια μου ιστορία!
    By Giorgos27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 142
    Last Post: 24-07-2014, 12:42
  2. Ηρθε και η δικια μου στιγμη...
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 62
    Last Post: 03-02-2012, 00:25
  3. Η δικιά μου ιστορία κατάθλιψης....
    By CTC in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 23-06-2008, 15:24
  4. Δικιά μου, δικιά σου...
    By OneiroPauL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 18-05-2008, 15:22
  5. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ /ΑΠΟΡΙΑ
    By skeptic1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-12-2007, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •