Έχει ξεπεράσει κανείς τις κρίσεις και τα ψυχοσωματικά χωρίς φαρμακευτική αγωγή???? - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 252 of 252
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by Shadowplay View Post
    Πολυ ωραιο και χρησιμο αρθρο! Οσον αφορα τα αλλα που ειπες καποια στιγμη ανεφερες γιωργο μην γινεσαι γραφικος. Δεν εισαι εσυ ο γραφικος. Το αγχος σου ειναι γραφικο. Προσπαθησε να μην πυροβολεις τον ευατο σου απλα αποδεξου τον γιατι ετσι ειναι ο γιωργος. Με τις ανησυχιες του και το αγχος του.

    Υ.Γ Μ αρεσει που δινουμε ο ενας στον αλλον συμβουλες και εμεις δεν την παλευουμε.. χοχοχο Ειναι μαλλον αυτο που λενε - Οποιος δεν μπορει να κανει, διδασκει-
    και αυτο που λενε τα λεω στον αλλο να τα ακουει ο εαυτος μου χαχαχααχ....εσυ τωρα πως εισαι γενικοτερα?

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    καλημερα παιδια εχθες οταν νυσταξα κ ειμουν ηρεμος να το πω ενιωθα το κεφαλι μου βαρυ και ζαλαδα και κοιμηθηκα και ξυπνησα το ιδιο λες και εχω πιει 10 ποτα ενα πραγμα....στον υπνο μου ξυπνησα 2 φορες και πονουσα τον αυχενα μου....τι να ειναι...το εχει περασει κανεις????

  3. #243
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    θα ηθελα να ακουσω νεα απο τα παιδια εδω που μιλουσαμε!

  4. #244
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για να ξεπερασεις το οπιοδηποτε προβλημα οπιαδηποτε φυσεως αυτο προυποθετει σχεδον δυο πραγματα

    το πρωτο ειναι οτι θα πας κοντρα σε αυτο (100% σχεδον)
    κ το δευτερο ειναι οτι θα πεισμωσεις για να το ξεπερασεις.

    χωρις πεισμα κ επιμονη δε πετυχαινεις τιποτα.
    ακριβως!!
    Τα χαπια με βοηθησαν εμενα προσωπικα στην αρχη, αλλα χωρις το πεισμα σιγουρα δεν θα καταφερνα να φτασω ως εδω.. απλως θα ειχα καταληξει να αυξανω τις δοσεις και... αυτο βασικα.. αν δεν ερθεις προσωπο με προσωπο με τον διαμονα δεν εχεις ελπιδα κατα εμε!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #245
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    ακριβως!!
    Τα χαπια με βοηθησαν εμενα προσωπικα στην αρχη, αλλα χωρις το πεισμα σιγουρα δεν θα καταφερνα να φτασω ως εδω.. απλως θα ειχα καταληξει να αυξανω τις δοσεις και... αυτο βασικα.. αν δεν ερθεις προσωπο με προσωπο με τον διαμονα δεν εχεις ελπιδα κατα εμε!
    ναι εγω το παλεψα χωρις φαρμακα....και μπορω να πω οτι ειμαι κατα 80% καλα?κατι τετοιο....εχω και τα down Μου βεβαια αλλα τι να κανουμε...προσπαθουμε απλα στεναχωριεμαι πολυ ππου εχω μπει σε ολο αυτο το τρυπακι....

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Αν πάθεις απλά κάποιες κρίσεις σε περίοδο άγχους η απλά φοβάσαι τις αράχνες,το ύψος,το σκοτάδι πολύ πιθανών να το ξεπεράσεις με την κατάλληλη ψυχολογία και κάποιες προσπάθειες.Αν πάσχεις όμως από διαταραχή πανικού,ψυχώσεις,κατάθλιψη και εν πάση περίπτωση επηρεάζεται η ζωή σου πρέπει να πας σε ειδικό.Οποιος πει ότι πέρασε μονος του κάτι,όχι μονο ψυχιατρικό/ψυχολογικό,προφανώς δεν ήταν ασθενής.Eίναι σαν να έχω ταχυπαλμία και να συμβουλεύω κάποιον με καρδιακή ανεπάρκεια,να μην πάει σε γιατρό αλλα να το ξεπεράσει με yoga.Επίσης επικρατεί η λάθος άποψη ότι άμα πας στο ψυχίατρο θα σου δώσει φάρμακα και θα είσαι ζόμπι.Αν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα και είναι απλά άγχος,ο γιατρός θα σου πει να χαλαρώσεις και θα σε διώξει.Μην συγχέουμε το άγχος η την στεναχώρια με τις ψυχικές ασθένειες.

  7. #247
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by white View Post
    Αν πάθεις απλά κάποιες κρίσεις σε περίοδο άγχους η απλά φοβάσαι τις αράχνες,το ύψος,το σκοτάδι πολύ πιθανών να το ξεπεράσεις με την κατάλληλη ψυχολογία και κάποιες προσπάθειες.Αν πάσχεις όμως από διαταραχή πανικού,ψυχώσεις,κατάθλιψη και εν πάση περίπτωση επηρεάζεται η ζωή σου πρέπει να πας σε ειδικό.Οποιος πει ότι πέρασε μονος του κάτι,όχι μονο ψυχιατρικό/ψυχολογικό,προφανώς δεν ήταν ασθενής.Eίναι σαν να έχω ταχυπαλμία και να συμβουλεύω κάποιον με καρδιακή ανεπάρκεια,να μην πάει σε γιατρό αλλα να το ξεπεράσει με yoga.Επίσης επικρατεί η λάθος άποψη ότι άμα πας στο ψυχίατρο θα σου δώσει φάρμακα και θα είσαι ζόμπι.Αν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα και είναι απλά άγχος,ο γιατρός θα σου πει να χαλαρώσεις και θα σε διώξει.Μην συγχέουμε το άγχος η την στεναχώρια με τις ψυχικές ασθένειες.
    ειχα/εχω αγχωδη διαταραχη και διαταραχη πανικου....δν ειπα ποτε να μην πανε σε ψυχοθεραπευτη!αν διαβασεις εγω εχω αναφερει οτι παω με σε ψυχοθεραπευτη....αλλα αν μπορουν χωρις χαπια τοτε καλως....φιλε μου δν εβγαινα απο το σπιτι δν μπορουσα να δουλεψω...με μια λεξη μη λειτουργικος....οχι οτι τα εχω ξεπερασει ολα αλλα οκ το παλευω.

  8. #248
    εχω συμφωνα με το γιατρο διαταραχη πανικου, μεσα σε λιγους μολις μηνες αλλαξε η ζωη μου, η καθημερινοτητα μου, εντονα σωματικα συμπτωματα σε συνδιασμο με ψυχολογικα! φυσικα εκει πλεον επαθα και νοσοφοβια! μπλεξιμο, δεν νομιζω πως σε τοσο εντονο προβλημα οπως το δικο μου που δεν με αφηνει να λειτουργω καλα καθημερινα, μπορω να περιμενω να δρασει μονο η ψυχοθεραπεια...

  9. #249
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by P73 View Post
    εχω συμφωνα με το γιατρο διαταραχη πανικου, μεσα σε λιγους μολις μηνες αλλαξε η ζωη μου, η καθημερινοτητα μου, εντονα σωματικα συμπτωματα σε συνδιασμο με ψυχολογικα! φυσικα εκει πλεον επαθα και νοσοφοβια! μπλεξιμο, δεν νομιζω πως σε τοσο εντονο προβλημα οπως το δικο μου που δεν με αφηνει να λειτουργω καλα καθημερινα, μπορω να περιμενω να δρασει μονο η ψυχοθεραπεια...
    kalhspera..prwth fora grafw edw..pisteuw oti kalo einai na kaneis agwgh..3 xronia prospathousa monh m.wspou koirasthka kleistika spiti k perimena pote tha erthei h epomenh krish..diataraxh panikou m m eipe o psuxologos.ideopsuxanagkasmos k dipolikh diataraxh.kanw therapeia edw k 9 mhnes.eimai polu kalutera.vevaia den exoun eksafanistei ta panta.alla zw hrema koimamai hrema vgainw eksw.apla zwww..k exw diathesh gia zwh..m exoun meinei kapoioi fovoi.plewn ecw stamathsei na trexw se giatrous k na kanw eksetaseis xwris logo.to mualo einai polu dunato.k kamia fora oute emeis oi idioi den mporoume na to kanoume kala.

  10. #250
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μια κ γραφεις πρωτη φορα εδω ευκαιρια να πατησεις αλτ κ σιφτ για να καταλαβαινουμε κ τι λες κ ολας

  11. #251
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    7
    Καλα δεν εγινε τιποτα.απλα εχω συνηθισει να γραφω ετσι.������

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by P73 View Post
    εχω συμφωνα με το γιατρο διαταραχη πανικου, μεσα σε λιγους μολις μηνες αλλαξε η ζωη μου, η καθημερινοτητα μου, εντονα σωματικα συμπτωματα σε συνδιασμο με ψυχολογικα! φυσικα εκει πλεον επαθα και νοσοφοβια! μπλεξιμο, δεν νομιζω πως σε τοσο εντονο προβλημα οπως το δικο μου που δεν με αφηνει να λειτουργω καλα καθημερινα, μπορω να περιμενω να δρασει μονο η ψυχοθεραπεια...
    ποιος σου ειπε οτι το δικο μου ηταν ευκολο?????δν ετρωγα δεν εβγαινα και αν εβγαινα κρισεις με το κιλο....δεν κοιμομουν και αν κοιμομουν πεταγομουν σαν σφεντονα με κριση....αν καταλαβεις οτι ολο αυτο εσυ το αφηνεις και γινετε τοτε καλα πας....δν λεω σε καμια μα καμια περιπτωση οτι ειναι ευκολο αλλα καθε φορα βαζε ενα μικρο στοχο και μετα αμεσως αλλον.....εμενα με βοηθησε πολυ η γυμναστικη που ξυπνουσα κ ακομα ξυπναω 7 το πρωι πριν με κυριευση το αγχος να κανω καλη γυμναστικη...βαλε και μαυρη σοκολατα καθημερινα και μπανανα και τσαγανο και θα δεις μεγαλη διαφορα....και αν εχεις δυνατοτητα σε εναν καλο ψυχοθεραπευτη οχι σε κανεναν ασχετο...αν δεις οτι δν βλεπεις εμπιστοσυνη κτλπ σε αλλον...μεχρι να δεσεις με καποιον γτ κ εγω πηγαινα σε εναν κ εκανα μια τρυπα στο νερο....ο αλλος ηταν πολυ πολυ καλος και παω ακομα.

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Similar Threads

  1. Τελικα εχει ξεπερασει κανεις την αγχωδη διαταραχη;
    By Rainy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 14-05-2014, 23:47
  2. ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
    By Gypsy Cello in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 21-08-2011, 17:27
  3. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ?????ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ?
    By donovanbeili in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2011, 19:25
  4. εχει ξεπερασει ποτε κανεις την κοιν. φοβια?
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2010, 19:30
  5. Φαρμακευτική αγωγή
    By lab in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2006, 22:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •