Χωρισμός και ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170

    Talking Χωρισμός και ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ !!!

    Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο θέμα αλλά νομίζω δε θα ήταν κακό να συζητήσουμε τι κατινιές κάναμε μετά τον χωρισμό, αν κάναμε ή αν δεν κάναμε, αν το μετανιώνουμε που κάναμε ή που δεν κάναμε, ποια ήταν η αντίδραση των γύρω κλπ κλπ...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ξεκατινιασμα οχι...Αλλα ξεκωλοβρισιδι του χαμου ναι ωσπου μια μερα καταλαβαινεις τα βαθυτερα προβληματα της σχεσης σου και αποφασιζεις να μην βριζεις σαν εγωιστικο γουρουνι..!Σπανια οι χωρισμοι ειναι ευγενικοι!Και οι δυο πλευρες εχουν δικιο και αδικο!καλυτερα μια σχεση να τελειωνει με εναν πονο παρα με εναν πονο διχως τελος που λεει και ενα διαδικτυακο γνωμικο!
    Συμπερασμα τρως τα σκατα σου μεχρι να ξεπερασεις εναν ανθρωπο..Αλλα αν κανεις κατινιες!Δεν τον αγαπησες ποτε και εισαι και κωλοπαιδι εγωιστικο του κερατα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Λοιπόν εγώ δεν έκανα καμία κατινιά. Έκανα τα απλά και βασικά μόνο. Κράξιμο σε όλους τους κοινούς φίλους (δεν πήγα να πιάσω τον κάθε άσχετο να του λέω, εννοώ τους στενούς) ότι πήγε και βρήκε άλλον όταν ήρθαν τα δύσκολα και μη μου λέτε εμένα ότι είναι καλό παιδί και καλά να πάθει που έχει δίπλα του μια αντροχωρίστρα γιατί αυτό του αξίζει κλπ.

    Βασικά από την μία το μετανιώνω γιατί αισθάνομαι ότι δεν εκτονώθηκα, αλλά και να έκανα πιστεύω θα το μετάνιωνα περισσότερο γιατί θα έβγαινα και μ@λ@κ@ς από πάνω ότι δεν μπορώ να αποδεχτώ την πραγματικότητα και κάνω υστερίες κλπ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αλλα αν κανεις κατινιες! Δεν τον αγαπησες ποτε και εισαι και κωλοπαιδι εγωιστικο του κερατα!
    Όχι δε συμφωνώ με αυτό που λες. Στην περίπτωση που υπάρχει τρίτο πρόσωπο όπως στην δική μου περίπτωση ποιός είναι το "κωλοπαιδι εγωιστικο του κερατα";
    Ειδικά όταν αυτός έχει ρίξει χοντρό κράξιμο για παρόμοιες περιπτώσεις άλλων στο παρελθόν...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    νταξει η πρωην μου εχει ακουσει τα χειροτερα
    αλλα κατα τα αλλα ειμαι πολυ κυριος δεν εχω πει ποτε κατι αρνητικο για αυτη (οχι επειδη δεν εχω να πω) σε τριτους και δεν θελω να το κανω
    ελπιζω να κανει και αυτη το ιδιο αν και αμφιβαλω λιγο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    xart εχω διαβασει τα θεματα σου..13 χρονια περασες,δωσε χρονο στον εαυτο σου..Βρηκε αλλον?Τελειωσε δεξου το και δωσε χρονο στον εαυτο σου!Ουτε με κατινιες θα βοηθηθεις,ουτε θα τον φερεις πισω.
    τωρα θα μου πεις..ειπα εγω κατι τετοιο μωρη ηλιθια??
    -οχι δεν ειπες κατι τετοιο αλλα εκει θα το πας..η κατινια, της κατινιας και θα πονας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    ειπα εγω κατι τετοιο μωρη ηλιθια?? :p

    (ελπίζω να καταλαβαίνεις από πλάκα ε; )
    Αντιθέτως είπα ότι με τις κατινιές βγαίνεις υστερικός στα μάτια των τριγύρω και φυσικά δεν τον φέρνεις πίσω (που φυσικά και τον θέλω πίσω αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γυρίσει και ούτε εγώ να τον δεχτώ στη απιθανότατη περίπτωση που ξαναγύρναγε). Απλά μου έμεινε κάτι σαν απωθημένο αν μπορώ να το πω ότι δεν του έκανα την ζωή τόσο κόλαση όσο θα μπορούσα!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by paintitblack View Post
    νταξει η πρωην μου εχει ακουσει τα χειροτερα
    αλλα κατα τα αλλα ειμαι πολυ κυριος δεν εχω πει ποτε κατι αρνητικο για αυτη (οχι επειδη δεν εχω να πω) σε τριτους και δεν θελω να το κανω
    ελπιζω να κανει και αυτη το ιδιο αν και αμφιβαλω λιγο
    Αυτό το πράγμα που οι τρίτοι δεν παίρνουν θέση και σε μένα λένε ότι έχω δίκιο και σε αυτόν απλά σφυρίζουν αδιάφορα με έχει εξοργίσει ΠΟΛΥ!!!
    Βασικά καλά να πάθω γιατί το έχω κάνει κι εγώ (το αδιάφορο σφύριγμα εννοώ).

    Υ.Γ. Να θυμηθώ κάποια στιγμή να ανοίξω σχετικό θέμα... :rolleyes:

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μωρε δεν ειπες κατι τετοιο..Σιγα τωρα που θα ηθελες να του ψησεις το ψσρι στα χειλη!:P
    Η κατινια φερνει μονο ενοχες και πονο!Γιατι αμα ξεκατινιασεις εναν ανθρωπο που ησουν πολλα χρονια μαζι του ειναι σαν να ξεκατινιαζεις τον ιδιο σου τον εαυτο..ΑΥΤΑ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    KAI ΕΠΙΣΗΣ αμα "παρατάς" εναν ανθρωπο που ησουν πολλα χρονια μαζι του ειναι σαν να "παρατάς" τον ιδιο σου τον εαυτο.. ΑΥΓΑ! (δύο και Τουρκίας..)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Καλη η σκεψη σου ναι..απλα υπαρχει αρχη , μεση και τελος στις σχεσεις..Τωρα αν δεν ειμαστε ετοιμοι για το τελος ή μας ερχεται κεραμιδα εινα ενα θεμα!Τελος παντων λεω ηλιθιες γενικοτητες..καθε περιπτωση και διαφορετικη!Απλα παρε χρονο και ωστοσο ακου και καμια κατινια σε ερωτικο επιπεδο εδω μεσα :) Απλα δεν βοηθαει καπου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by xart View Post
    ειπα εγω κατι τετοιο μωρη ηλιθια?? :p

    (ελπίζω να καταλαβαίνεις από πλάκα ε; )
    Αντιθέτως είπα ότι με τις κατινιές βγαίνεις υστερικός στα μάτια των τριγύρω και φυσικά δεν τον φέρνεις πίσω (που φυσικά και τον θέλω πίσω αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γυρίσει και ούτε εγώ να τον δεχτώ στη απιθανότατη περίπτωση που ξαναγύρναγε). Απλά μου έμεινε κάτι σαν απωθημένο αν μπορώ να το πω ότι δεν του έκανα την ζωή τόσο κόλαση όσο θα μπορούσα!!!
    περα απο το οτι αν ξεκατινιαστεις με καποιον που αγαπηθηκατε και ησουν τοσα χρονια μαζι του, ειναι σαν να φτυνεις εκει που ετρωγες τοσα χρονια, τον βοηθας να επιβεβαιωθει οτι πολυ καλα εκανε που εφυγε και συνεχιζει αναλαφρος. το θελεις αυτο?
    οσο παραμενεις ο ανθρωπος που αγαπησε και θαυμαζε (υποθετω οτι σε θαυμαζε οσο εισασταν μαζι), να εισαι βεβαιος οτι θα σε αναπολει σε ολη του την ζωη κι αν του τυχει και κανενας μαλακας στον δρομο του η καμια αποτυχημενη σχεση, θα μουντζωνεται που σε εχασε και να μην απορησεις καθολου αν σε καποια χρονια γυρισει πισω γονατιστος (ασχετως αν εσυ δεν τον θελεις).

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    δεν το έχω κάνει ποτέ, όπως και δεν μιλάω για τα σεξουλικά κατά την διάρκεια της σχέσης -και μετά- σε αντίθεση με πολλούς άλλους, τα προσωπικά πρέπει να μένουν προσωπικά

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Συμφωνω με τον pameoloi , παντα εχω χωρισει πολιτισμενα , και μιλαω για τα πολυ προσωπικα μου , μονο στους ελαχιστους κοντινους φιλους .

  15. #15
    Όταν περιλάβεις τον ίδιο / την ίδια που σου έκανε μυαλό και ψυχή ΦΡΑΠΕ, τότε το ξεκατίνιασμα λειτουργεί θεραπευτικά και για τους δυο.

    Δν μπορείς να είσαι ευγενικός και χάπατο, όταν ο άλλος που έκανε παιχνίδι, βαρέθηκε, πήγε σ' άλλα κι εσένα σου λέει ότι έχει φίλους, ότι ταξιδεύει ή κάνει.... μπέιμπισιτινγκ στο 12χρονο γιο του... χε χε..

    Ξεκατινιαστείτε, αλλά μεταξύ σας, διδακτικά - θεραπευτικά!!!

    Αδιάφοροι ίαως το παίζουν όσοι κρατούν δυνάμεις για καλή συνέχεια αλλού, μια απ' τα ίδια δλδ.

    Στα είπα και ξέσπασα... Απωθημένα ουκ έχω...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-2013, 16:50
  2. Χωρισμος
    By Stel. in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2013, 16:21
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 12:24
  4. Χωρισμός
    By igeorgak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2008, 21:39
  5. Χωρισμός
    By Candle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 22-09-2007, 14:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •