Μετα απο καιρο ξανα κριση πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587

    Μετα απο καιρο ξανα κριση πανικου

    Καλησπερα παιδια, μετα απο αρκετους μηνες χωρις κρισεις πανικου οπου ειχα αντιμετωπιση μονη το προβλημα χωρις ιατρικη ή φαρμακευτικη βοηθεια ξανα στα προθυρα κρισεων πανικου. Μια νεα ταλαιπωρια στη ζωη μου τις τελευταιες μερες αρκουσε για να ξυπνησει το δρακο που κοιμοταν. Με τρομαζει τοσο αυτο, με διαλυει. Ενας πονος στην κοιλια και μια ταση προς εμετο μου ξυπνησαν μνημες απ' τη λοιμωξη που περασα πριν ενα χρονο οπου ενιωσα οτι θα πεθανω κατα τη διαδρομη στο νοσοκομειο, μια για μενα πολυ τραυματικη εμπειρια, εχω λουστει στον ιδρωτα και ειμαι στα προθυρα κρισης το πρωτο πραγμα που μου ηρθε ως αναγκη ηταν να γραψω εδω, που ειναι ο μονος χωρος που πραγματικα σε οριακες στιγμες μου εχει προσφερει ανακουφιση. Και μια μονο λεξη ειναι αρκετη ορισμενες φορες..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Όλα θα πάνε καλά φίλη μου...ότι κι είναι θα περάσει...κι ο δράκος θα ξαναπέσει σε λήθαργο...Το ξέρεις καλά κι εσύ πως όλα είναι στο μυαλό σου....Ξέρεις πως είναι να νιώθεις ήρεμη και γαλήνια.......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    βαλε ακουστικα και βγες για περπατημα και θυμισου αναμνησεις και καταστασεις που εισουν ανεμελη κ ακριβως το ιδιο εισαι!αδειαζε το μυαλο σου....γτ το αγχος το φορτωνει!ολα καλα θα πανε

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    4
    Πόσο σε καταλαβαίνω..πόσο!Να ξέρεις οτί όπως και να νιώθεις,όσο και να μην το αντέχεις δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα χειρότερο παρά να σε παρατήσει ξανά...Μην κάνεις άσχημες σκέψεις,προσπάθησε να μην σκέφτεσαι καν,τραγούδησε,μετρα,κατί τέτοιο αλλά μην σκέφτεσαι.Το χειρότερο που μπορεί να πάθεις πιο είναι?Να λυποθυμήσεις?Μπορεί και όχι!Θα περάσει πάλι όπως και τότε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Παιδια ευχαριστω πολυ, γενικα αυτη ειναι μια περιοδο πολυ εντονου στρες κι εχω συνεχεια ενοχλησεις, πονοκεφαλους, ζαλαδες, ατονιες, μουδιασματα στο προσωπο, κομαρες, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απ' αυτο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Εχει τυχει σε κανενα σας κατα την κριση πανικου να νιωσετε μουδιασμα στο κεφαλι;; Αυτη τη στιγμη νιωθω τη μιση πλευρα του κεφαλιου-προσωπου μου μουδιασμενη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Παλι κριση πανικου;;; ή κατι αλλο;;; Αισθημα δυσπνοιας.. και ταση προς λιποθυμια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Ελπίζω να είσαι καλά, αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα πανικού. Δύσπνοια, ζαλάδα, τάση για λιποθυμία κ.λπ.
    Αν αναγνωρίζεις ότι τον τελευταίο καιρό περνάς μια στρεσογόνα κατάσταση δεν χρειάζεται να αναρωτιέσαι αν είσαι στα πρόθυρα μιας κρίσης.
    Εξυπακούεται ότι παθολογικά έχεις κάνει τους απαραίτητους ελέγχους.

Similar Threads

  1. Μετα το φαγητό ..!( Κριση πανικού )
    By Chrisgr in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 19
    Last Post: 22-07-2012, 00:18
  2. Ήταν να βγω έξω σήμερα, μετά από πολύ καιρό...
    By Άγνωστος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 01-08-2011, 19:17
  3. μετα την κριση πανικου..
    By coyotaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 15
    Last Post: 25-06-2009, 20:58
  4. Μέτα από αρκετό καιρό αποφάσισα να γράψω
    By politimos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-11-2006, 12:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •