ειμαι προβληματισμενος και χρειαζομαι βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11

    ειμαι προβληματισμενος και χρειαζομαι βοηθεια

    Καλημερα σας.. βρισκομαι σε εξερετικα δυσκολη θεση... ονομαζομαι γιωργος και ειμαι απο αθηνα..
    Πριν λιγες μερες γνωρισα μια υπεροχη κοπελα η οποια δεν εχει περασει και τα καλυτερα χρονια.. (ενδοοικογενειακη βια οχι μονο απο τους γονεις αλλα και απο αλλα μελη). η μητερα της τους παρατισε... μετα απο λιγο καιρο αναγκαστικε να φυγει και ο πατερας για καποιους μηνεσ ' το κοριτσακι ηταν 3 χρονων τοτε.. ο πατερας της λοιπον αναγκαστικε να αφησει την μικρη στον παππου της, ο οποιος την κακοποιουσε σεξουαλικα.. μετα απο μηνες εμφανιζεται ο πατερας και παιρνει το κοριτσακι.. εχουν περασει σχεδον 20 χρονια απο τοτε και ο πατερας δεν γνωριζει.. αυτο το κοριτσακι δεν ειχε κανεναν να την αγαπα, ακομη και ο πατερας της την χτυπουσε πολυ ασχημα...
    Ειμαι πολυ προβληματισμενος λοιπον επειδι γνωρισα το κοριτσι αυτο και της αρεσα.. μεσα σε 3 μερες εχει <<κολλησει>> λεγοντας μου δε θελω να σε χασω και τετοια.. ισως να ψαχνει καποιον που να την νοιαζεται θελω παρα πολυ να τ βοηθισω μα σε ενα μηνα θα αναγκαστω να φυγω για να παω για σπουδες... τι μου προτεινετε.. να το τελειωσω τωρα που ειναι σχετικα κρυο, η να συνεχισω..
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα με ποιον μενει?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11
    Μενει μονη της.. εχει περασει στην ενηληκιοση.. αναγκαστηκε να φυγει απο το σπιτι πριν λιγους μηνες διοτι ο πατερας της της εσπασε την μυτη.. δουλευει σε καφετερια και επιβιωνει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εσυ αθηνα περασες ή σε μακρινο μερος?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εσυ αθηνα περασες ή σε μακρινο μερος?
    Αθηνα μενω, και περασα θεσσαλονικη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tελεια! Θα την παρεις μαζι τοτε και θα μενετε παρεα. Τυχερακια η θεσνικη ειναι οτι πρεπει! Θα περασεις αξεχαστα!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Tελεια! Θα την παρεις μαζι τοτε και θα μενετε παρεα. Τυχερακια η θεσνικη ειναι οτι πρεπει! Θα περασεις αξεχαστα!!!
    Μηπως επηρεασει και εμενα με τν κατασταση που παιρνουσε στο σπιτι της? Αλλα απο την αλλη θελω να βοηθισω.. ειναι κριμα να ζουσε ετσι ενα κοριτσακι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Συγνωμη, μηπως εννοεις οτι την βλεπεις φιλικα και γι αυτο θες να τη βοηθησεις? εγω καταλαβα οτι πας για γκομενικο. Αν σου ειναι αδιαφορη ως γυναικα και απλα τη συμπονας, τοτε οχι δε θα το προτεινεις αυτο που σου πα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11
    Αυτη με βλεπει γκομενικα, εγω δε ξερω.. το καλο της θελω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τοτε αλλαζει, δε μπορεις να την παρεις μαζι αφου τη βλεπεις φιλικα μονο. Δε μπορεις να κανεις και πολλα παρα μονο στηριξη σε επιπεδο ηθικο και υλικο. Προτεινε της να παει να μεινει σε αλλο χωρο, ισως σε καποια θεια, καποια φιλη κλπ.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τοτε αλλαζει, δε μπορεις να την παρεις μαζι αφου τη βλεπεις φιλικα μονο. Δε μπορεις να κανεις και πολλα παρα μονο στηριξη σε επιπεδο ηθικο και υλικο. Προτεινε της να παει να μεινει σε αλλο χωρο, ισως σε καποια θεια, καποια φιλη κλπ.
    Η ιδια δεν αρεσκεται σε φιλια., η ολα η τιποτα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μηπως παρεξηγησες καταρχην και σε βλεπει κι αυτη φιλικα? Σου ειπε οτι ειναι ερωτευμενη μαζι σου? Σου λεει κοπλιμεντα? Φιλιοσαστε στο στομα?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μηπως παρεξηγησες καταρχην και σε βλεπει κι αυτη φιλικα? Σου ειπε οτι ειναι ερωτευμενη μαζι σου? Σου λεει κοπλιμεντα? Φιλιοσαστε στο στομα?
    Ναι.. φιλιομαστε 2 μερες τωρα.. καθε μερα τσ εξηγω οτι δε τραβαει, δε γινεται αλλα συνεχεια βρισκει δικαιολογιες λεγοντας μου δε θελει να με χασει και τετοια.. και ετσι με φερνει σε δυσκολη θεση... δε ξερω αν το ανεφερα αλλα 3 μερες γνωριζομαστε και μ ειπε πραγματα που τα ξερουν μονο 3 κοντινα της ατομα.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tοτε σε θελει. Θα την παρεις μαζι. Τι να κανει στην αθηνα? Και σενα θα σε βοηθησει, θα γυρνας λιωμα το απογεμα απ τη σχολη, θα θες ενα πιατο φαι, να πεις μια κουβεντα, θα σου κανει τις δουλειες στο σπιτι, ισως να βρει και μια δουλιτσα λιγες ωρες το πρωι σε καφε οπως τωρα. Και αμα φυγει απ τα προβληματα θα νιωσει και καλυτερα. Δηλαδη και οι 2 κερδισμενοι θα βγειτε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Περίεργα τα πράγματα. Αυτές οι περιπτώσεις θέλουν προσοχή γιατί όπως λες κι εσύ πάνω στο τριήμερο σου λέει ότι δε θέλει να σε χάσει κλπ κλπ. Και εσύ λιώνεις γιατί φαντάζομαι όταν βλέπεις ένα γλυκό πλάσμα να ζητά βοήθεια και προστασία δε μπορείς να πεις όχι. Και ίσως έχεις αρχίσει να ερωτευεσαι. Δε ξέρω τι να σου πω. Μπορεί αν τη πάρεις μαζί σου να σου βγει σε καλό μπορεί και όχι. Τέτοια άτομα πάντως δε νομίζω να είναι και πολύ της εμπιστοσύνης. Όχι βέβαια γιατί είναι κακά άτομα ή κάτι τέτοιο, αλλά γιατί έχουν βιώσει και έχουν στερηθεί τόσα πολλά που πάνε και πιάνοναι και κολλάνε όπου δουν έστω λίγο ενδιαφέρον από τον άλλον. Δε σκέφτονται δηλαδή και λένε αυτός μου κάνει. Βλέπουν ενδιαφέρον και στρέφονται προς τα εκει υποσυνείδητα γιατί έχουν ανάγκη κάποιον να τους προσέχει.

    Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά δες το λίγο με καθαρό μυαλό. Αν εσύ γνώριζες μια κοπέλα Παρασκευή και Κυριακή της έλεγες δε θέλω να σε χάσω, είσαι αυτή που πάντα έψαχνα κλπ. Στέκει αυτό?? ή δείχνει απλά απελπισία. Προσπάθησε να δεις λίγο το ιστορικό της. Είχε άλλες σχέσεις? Πώς συμπεριφέρθηκε κλπ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι σε μια δυσκολη θεση και χρειαζομαι την βοηθεια σας
    By Atyxos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-09-2012, 13:25
  2. Χρειαζομαι βοηθεια
    By outoforder in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 11-07-2012, 02:35
  3. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!
    By elen2000 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 10:07
  4. χρειαζομαι βοηθεια
    By jona in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 21-11-2008, 20:41
  5. Χρειάζομαι βοήθεια. :'(
    By WeepingMoon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2006, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •