bullying - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: bullying

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Α , ναι βρε , τωρα τοδα ........... !! ε , περασμενα ξεχασμενα , δεν φταιει το τοτε μπουλιιν , αλλη ειναι η αιτια ......... παντως αυτη ειναι η γνωμη μου γι αυτους που εξασκουν μπουλιιν .........
    Συμφωνω και δεν μπορω ουτε εγω να καταλαβω πως μπορει καποιος να φερεται ετσι! Αλλα δεν το θεωρώ καθόλου σπάνιο ακόμα και το κουτσομπολιό πχ που θα κάνεις σε έναν συνάδελφο σου στην δουλειά με τους άλλους μία μορφή μπουλινγκ ειναι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Τι σου κανει παντως η οικογενεια ε?
    Εγω στο σχολειο ημουν κατα του μπουλινγκ. Μια ζωη θυμαμαι τους γονεις μου και τα ατομα τα κοντινα μου να δεχονται με χαρα τους πιο "αδυναμους". Τον πατερα μου να λεει συνεχεια αν καποιο παιδι δεν εχει λεφτα να του δινω απο το φαι μου και να μην κοροιδευω ποτε αλλα παιδια πιο αδυναμα. Βεβαια μου ελεγε αν σε πειραξει κανενας, πειραξε τον κι εσυ μη μασας.
    Το αποτελεσμα ηταν οταν εβλεπα να κανουν μπουλινγκ σε καποιον, χτυπουσε συναγερμος, σαν να πειραζαν εμενα με αποτελεσμα να πεφτουν πολλες φορες κλωτσιες σαν γερο παιδι που ημουν και να κανω παρεα με παιδια ησυχα η περιεργα.
    Η κοπελα που ειχα τελευταια ειχε υποστει φοβερο μπουλινγκ και κατεληξε οριακη. Την ερωτευτηκα πιο πολυ απο οτι αλλο ειχα γνωρισει. Εκανε τα παντα καποια στιγμη για να τη μισησω αλλα δεν μου εβγαινε με τιποτα κακη- βιαιη συμπεριφορα απεναντι της, αδυνατουσα πραγματικα να το κανω.
    Ειναι πολυ απελπιστικο να βλεπεις σε εναν ενηλικο ανθρωπο, τα αποτελεσματα του μπουλινγκ που δεχτηκε σαν παιδι, καταστρεφεται ενας ανθρωπος, και μονο που σκεφτομαι οτι καποιοι δάσκαλοι- καθηγητες συμμετειχαν κι αυτοι με τον τροπο τους θελω να τους βρω και τους ριξω σφαλιαρες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Πολλα μπραβο στον πατερα σου, σε αυτο το κομματι εκανε πολυ καλη δουλεια!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    οι καθηγητες δεν μαθαινουν ψυχολογια. και πολλοι απαυτους ,οπως και εμεις , μπορει να αντιπαθουν το επαγγελμα τους. εγω οταν καποιος με κοροιδευε πηγαινα στο διαλειμμα και εριχνα τα πραματα του στην τουαλετα. μεσα εννοω.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μια περίπτωση Bullying
    By Vaexianis in forum Κακοποίηση
    Replies: 63
    Last Post: 18-01-2017, 08:03
  2. bullying(σχολικός εκφοβισμός). :( :(
    By Eva1995 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 33
    Last Post: 26-03-2012, 03:21
  3. bullying - ενα επικαιρο θεμα
    By Users_Club in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 20
    Last Post: 11-10-2010, 10:13
  4. Έντονα σημάδια bullying....
    By nature in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 810
    Last Post: 04-11-2009, 22:37
  5. BULLYING
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 09-03-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •