Μπερδεμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14

    Μπερδεμενη

    Καλησπερα.Ειμαι 24 χρονων και εχω μια σχεση εδω και 1 μιση χρονο με εναν υπεροχο ανθρωπο.Ξεκινησαμε να συζουμε σχεδον απ'την αρχη.Ο συντροφος μου ειναι χωρισμενος με 2 παιδια και στο σπιτι που μενουμε εμενε και με την πρωην γυναικα του.Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι ανα τακτα διαστηματα βρισκω πραγματα της ακομα μες στο σπιτι.Να σημειωσω οτι εχει χωρισει εδω και 6 χρονια.Συνηθως αυτα που βρισκω ειναι φωτογραφιες και γραμματα,κανα δυο φορες εχω βρει και καλλυντικα της και γενικα διαφορα μικροπραγματα.Πριν απο μενα δεν ειχε συζησει με αλλη.Το θεμα μου λοιπον ειναι οτι νιωθω πως πρεπει να φυγει απο δω μεσα οτιδηποτε δικο της.Δεν χρειαζεται καθε φορα που φτιαχνω ή μαζευω το σπιτι να "πεφτω" πανω της.Τον εχω ρωτησει γιατι υπαρχουν ολα αυτα μες στο σπιτι και μου εχει πει οτι δεν μπηκε ποτε στη διαδικασια να ψαξει αν εχει μεινει τιποτα μες στο σπιτι δικο της και ουτε γνωριζε για τα περισσοτερα απ'αυτα.Επισης μου ειπε οτι αν θελω να πεταω οτι βρισκω δικο της εκτος απ'το αλμπουμ του γαμου και κατι ακομα φωτογραφιες γιατι δεν θελει να νομιζει η κορη του οτι μισει την μητερα της.Πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας..Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    λογικο αυτο που σ λεει..πεταξε τα οτι βρισκεις..δε καταλαβαινω γιατι εισαι μπερδεμενη.. λογικο ειναι να βρισκεισ δικα τησ πραγματα.. πεταξε τα κ τελειωνει η υποθεση.. μη μπερδευεισ το μυαλο σ με νοητα πραγματα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eιναι μανικι παντως να σαι τοσο νεα και να μπλεξεις με χωρισμενο με παιδια. Δεν ειναι ευκολη υποθεση. Κριμα τα νιατα σου, αλλα τεσπα. Με τη συζυγο γτ χωρισανε?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    11
    μετά από τόσο καιρό? ύποπτο..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    Για διαφορους και πολλους λογους.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    korin τι εννοεις υποπτο??

  7. #7
    Μετα απο 6 χρονια χωρισμου και 1 χρονου σχεσης μαζι σου ακομα βρισκετε πραγματα στο σπιτι?Πολυ ακαταστατο σπιτι πρεπει να χετε.Ο/Η Κοριν μαλλον υποννοει οτι η πρωην ή καποια αλλη μπαινοβγαινει σπιτι σας για αυτο βρισκεις πραγματα.

    Πιο πιθανο ειναι να προκειται για καινουρια και να χρησιμοποιει την πρωην ως καλυψη.6 + 1 χρονια (τουλαχιστον,γιατι δεν ξερω ποσο μεσολαβησε απο τον χωρισμο του μεχρι την σχεση σας) ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ για να υπαρχουν πραγματα της στο σπιτι.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    11
    είναι αφύσικο να βρίσκεις σπίτι αναλώσιμα προϊόντα δικά της.. όπως καλλυντικά..όταν είσαι χωρισμένος τόσα χρόνια.. αυτό που κάνεις κατά την γνώμη μου είναι να φυλάξεις κάποια ενθύμια σ΄ένα σημείο που να μην είναι εκτεθειμένα..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    Αλαφροισκιωτος Το να μπαινοβγαινει καινουρια ειναι κομματακι δυσκολο διοτι εγω δουλευω στο σπιτι.Δεν ειναι θεμα ακαταστασιας αλλα οπως και να το κανεις μεσα σε ενα χρονο δεν εχω μπορεσει να τακτοποιησω ολο το σπιτι,σε καθε γωνια του λογο δουλειας.Επισης τα αντικειμενα φαινονται παλια.Ιδιως τα γραμματα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    korin Εκεινος μου ειπε οτι ηθελε να κρατησει μονο το αλμπουμ του γαμου και καποιες ακομα φωτογραφιες λογο της κορης του.Αλλα πριν λιγες μερες που ανεβηκα στο παταρι για πρωτη φορα (συνηθως ανεβαινε εκεινος λογο υψους) βρηκα παλι κατι πραγματα της.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κανε γενικη στο σπιτι και ο,τι δεν ειναι δικο σου στη φωτια.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛ View Post
    korin Εκεινος μου ειπε οτι ηθελε να κρατησει μονο το αλμπουμ του γαμου και καποιες ακομα φωτογραφιες λογο της κορης του.Αλλα πριν λιγες μερες που ανεβηκα στο παταρι για πρωτη φορα (συνηθως ανεβαινε εκεινος λογο υψους) βρηκα παλι κατι πραγματα της.
    δεκτό κ λογικό..κ εγώ έχω κρατήσει κάποιες αναμνηστικές φωτό του πρώην μου..που εικονιζόμαστε όλοι μαζί σαν οικογένεια, για χάρη των παιδιών...αλλά δεν έχω κρατήσει προσωπικά του αντικείμενα..όπως κάποιο άρωμα κτλ..κ ΣΟΥΛ..άλλο πατάρι σπιτιού κ άλλο καθιστικό..έχει διαφορά..μάλλον ζηλεύεις λιγάκι..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    kerasi σε λιγες μερες θα βαψουμε το σπιτι,οποτε θα κανω αυτο που λες γιατι ολο αυτο οπως και να το κανουμε μου ριχνει την ψυχολογια. Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου. :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Επαφη εχει με τη συζυγο?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by korin View Post
    δεκτό κ λογικό..κ εγώ έχω κρατήσει κάποιες αναμνηστικές φωτό του πρώην μου..που εικονιζόμαστε όλοι μαζί σαν οικογένεια, για χάρη των παιδιών...αλλά δεν έχω κρατήσει προσωπικά του αντικείμενα..όπως κάποιο άρωμα κτλ..κ ΣΟΥΛ..άλλο πατάρι σπιτιού κ άλλο καθιστικό..έχει διαφορά..μάλλον ζηλεύεις λιγάκι..
    Δεν ειναι θεμα ζηλειας.Αντιλαμβανομαι για καποια πραγματα που θελει να κρατησει αλλα τα υπολοιπα πραγματα απο την στιγμη που ο ιδιος αποφασισε να συζησει μαζι μου δεν εχουν καμια δουλεια σο σπιτι μας.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 07:05
  2. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 23:27
  3. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 22:49
  4. μπερδεμένη...
    By soph in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 25-01-2013, 19:42
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •