Βοηθεια!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 288
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    για τη περιπτωση που τα παρω ολα μαζι.με προειδοποιησε βεβαια οτι αν το κανω αυτο το μονο που θα καταφερω ειναι μια ωραιοτατη πλυση στομαχου και τι ποτα αλλο.μετα αρχισα να σκεφτομαι αλλους τροπους.ο επικρατεστερος να πεσω με το αυτοκινητο απο ενα γκρεμο....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    παιρνεισ καποια αγωγη απο το ψυχιατρο?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    βεβαια!2 αντικαταθλιπτικα και Tavor.Κατα καιρους μεταβαλεται η αγωγη βεβαια (καποια μου εφεραν παρενεργειες) και μειωνονται σταδιακα οι ποσοτητες καθως μετα απο 1,5 χρονο η γιατρος μου κρινει οτι δεν εχω πλεον καταθλιψη (ειχα στην αρχη που πηγα) αλλα φοβιες και εμμονες....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    η διαγνωση ποια ειναι?? ταβορ? αυτα υπαρχουν ακομη? αλλαξε γιατρο..εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα στη θεση σ..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    ΑΛΛΑ, επιμενω οτι ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΑ και οτι και να κανω το σωμα μου μου φωναζει οτι δεν ειναι καλα.δεν γινεται να το αγνοησω αυτο.....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    οτι ειμαι νοσο φοβικη.αυτο.το λογο το ψαχνουμε μεσα απο τη ψυχαναληση.τα tavor σιγουρα υπαρχουν (τα μονα που με βοηθησαν λιγο γιτι στην αρχη δε κοιμομουνα ΚΑΘΟΛΟΥ) αλλα ευτυχως μου τα εχει μειωσει στην ελαχιστη των δοσεων τωρα και τα παιρνω μονο οταν τα χρειαζομαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.δεν ειμαι παρανοηκη , ουτε θελω το κακο μου απλα δε μπορω να ζω ετσι....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ναι ..οκ.. γι αυτο σ λεω να αλλαξεισ γιατρο.. δε ειναι το σωμα σ..ειναι η ψυχη σου που σ φωναζει να αλλαξεισ καποια πραγματα.. αυτο μπορεισ να το καταλαβεις?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    τα ιδια μου λεει και η γιατροσ μου...πραγματικα δυσκολευομαι να το πιστεψω πολυ αυτο.δεν νομιζω οτι ποναω, ποναω πραγματικα!ναι, εχω σκεφτει ηδη να αλλαξω γιατρο και εχω επισκεφτει κανα δυο αλλα δεν με κερδισαν....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ωραια..συνεχισε να ψαχνεισ μεχρι να σταιριαζει..μη το αφηνεισ.. κ να σ πω και κατι αλλο... αμα ειχες κατι κακο στην υγεια σου μετα απο τοσο καιρο θα ζουσες?δε νομιζω. η δε θα το χαν βρει οι γιατροι?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    παρεπιπτοντος , γνωρισα ενα ψυχολογο που καπως τον εμπιστευτηκα αλλα η γαστρεντερολογος μου ειπε για ψυχιατρο καθως θεωρει απαραιτητη την αγωγη για καποια ουσια (σεροτονινη νομιζω) που επηρεαζει το εντερο και ελεγχεται με τα αντικαταθλιπτικα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ωραια. αμα σ αρεσαι ο ψυχολογσ πηγαινε εκει για το μπλα μπλα κ βρεσ κ ενα ψυχιατρο για τα φαρμακα.. ναι σεροτονινη λεγεταια ..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    δεν εχεις απολυτο αδικο αλλα οπως ειπα υπαρχουν χιλιαδες ασθενειες που ειναι δυσκολο να βρεθουν (π.χ. τα αυτοανοσα) και χιλιαδες εξετασεις που δεν εχω κανει.για παραδειγμα, προβλημα στο εντερο υπαρχει (εμπεριστατομενα), καθε υπερηχος που κανω δειχνει οτι ειναι τιγκα στο αερια και πιεζει και τα γυρω οργανα.ωραιααααα!!!!!αφου λοιπον κανουμε κολονοσκοπηση, δινουμε και ενα ωραιο ονομα ¨ευερεθιστο εντερο" και εξω απο τη πορτα.Το οτι το ευερεθιστο εντερο εχει υφεσεισ και εξαρσεισ βεβαια , ενω το δικο μου εχει ΜΟΝΟ εξαρσεισ αποδιδεται σε ψυχοσωματικα αιτια.....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    συμφωνω απολυτα με θουρα7..(χοχοχο0

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ακριβωσ οπωσ στα λενε οι γιατροι ειναι... το ξερω απο προσωπικη εμπειρια.. ακομα κ τα αυτοανοσα φαινονται...τοσεσ εξετασεισ εχεισ κανει..αμα ησουν του θανατα θα το βρισκανε..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    για να γελασουμε κ λιγο...θουρα7? εψαξες πολυ για να βρεις αυτο το ονομα?(μπουαχαχαχαχαΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ)

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •