Βοηθεια!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 288
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    συμφωνω απολυτα με θουρα7..(χοχοχο0
    χαχαχα... θα κανω μπουμ κ θα δεισ .χοχοχοχοχο

    υ.γ. σ εχω στειλει π.μ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    για να γελασουμε κ λιγο...θουρα7? εψαξες πολυ για να βρεις αυτο το ονομα?(μπουαχαχαχαχαΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ)
    χαχαχαχαχα...ολοκληρη διατριβη εκανα αμα θεσ ξερεις.. μεχρι κ στο χαρβαντ εφτασα..χαχαχα
    ..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω εχω αυτοανοσο εδωκ 2μιση χρονια.ξυπνοντας χλαπακιαζω 2 χαπες καθε πρωι κ θα το κανω για ολη μου τη ζωη..στην αρχη εσκασα στο κλαμα απο το κακο μου..αλλα κ αυτο το αποδεχτηκα.δε με σκοτωνει το αυτοανοσο μου.το φροντιζω κ ζουμε μια χαρα μαζι.
    ολα καλα.παιρνω τα χαπακια μου κ η ζωη μου ειναι κανονικη.τι σε προβληματιζει κ αυτοανοσο να εχεις ας πουμε?
    τα αυτοανοσα φαινονται με ειδικες εξετασεις αντισωματων.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ επισης εχω κ συνδορμο ευερεθιστου εντερου εδω κ 10 χρονια.σιγα σιγα ειδα ποιες τροφες με πειραζουν κ απλα τις εκοψα κ ζω μια χαρα ΚΑΙ με αυτο.
    αυτο δεν ειναι ασθενεια.το εχει το 99 % του πλυθησμου.
    γιατι υπερβαλλεις τοσο?δεν ειναι προβλαμτα αυτα.συγχωρα με..αλλα υπερβαλλεις παααρα πολυ..
    τι αισθανεσαι κ σε κανει να πιστευεις οτι εχεις κατι?
    εγω πεθαινα κ δεν ειχα παριε χαμπαρι ας πουμε...(καλα εγω ειμα ικ βοδι)
    τωρα εχω βγαλει ενα ογκιδιο στην πλατη κ απλα το παρακολουθω..αν μεγαλωσει μονο τοτε θα παω να το κοιταξω.εφοσον ΔΕΝ μεγαλωνει τι θα παθω?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    το gut feeling μου που μου λεει οτι δεν ειμαι καλα.συνηθως δεν πεφτει εξω (το παρελθον εχει δειξει).και τι εξετασεις???οτι μου χουν πει εχω κανει (και αλλες τοσες που δεν μου χουν πει).δεν ειμαι γιατρος , τι αλλο να κανω????οσο για το εντερο, υπαρχουν μερες που με πειραζουν τα ΠΑΝΤΑ και καποιες μερες που ειμαι λιγο πιο καλα.η λειτουργια του βεβαια δεν επανηλθε ΠΟΤΕ ο,τι διαιτολογιο κι αν δοκιμασα (α, ουτε και η σεροτονινη εκανε τιποτα)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    102
    erika τι πρόβλημα έχεις με το έντερο? δυσκοιλιότητα?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    αρχισε ετσι...μετα εναλαγη διαρροια-δυσκοιλιοτητα , τωρα τελευταια κατι ενδιαμεσο και μερικες φορες διαροια.Στους υπερηχους παντως το εντερο πανατα φαινεται στα κλαρια.α!και σχεδον παντα οι κενωσεις ειναι ατελεις....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    μολις με πηρε η κολλητη μου να μου πει να παμε για μπανιο μετα τη δουλεια.βρηκα μια χαζη δικαιολογια να την αποφυγω....εχω και τον χειρουργο σημερα!
    Δε μ'αρεσει να της λεω ψεματα παντως....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    μολις με πηρε η κολλητη μου να μου πει να παμε για μπανιο μετα τη δουλεια.βρηκα μια χαζη δικαιολογια να την αποφυγω....εχω και τον χειρουργο σημερα!
    Δε μ'αρεσει να της λεω ψεματα παντως....
    εγω λεω να πασ..η θαλασσα λειτουργει σα χαλαρωτικο χαπακι...να πασ να κολυμπησεισ κ να παρεισ τον αερα σ..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    102
    έχεις κάνει στο παρελθόν καμια δίαιτα ακραία να χάσεις βάρος? η κάτι που να σε έκανε να μην τρως, πχ ένα χειρουργείο ?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    ναι αυτο θα επρεπε να κανω...ελα που ομως ειναι αυτο το "και αν εχεις κατι???" αλλωστε πηγα κι εκανα μεχρι και μαγνητικη (απο μονη μου ναι-ναι) για να εχει οσο πληρεστερη εικονα γινεται....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οσον αφορα το εντερο εγω προσωπικα αποφευγω..βραστα λαχανικα κ γαλα κ γιαουρτη.αν φαω απο αυτα πεθαινω,παθαινω κολικους κ πρεπει να παω στο νοσοκομειο.
    επισης οσον αφορα το αυτοανοσο πρεπει να πας σε εναν παθολογο κ να του πεις να σου γραψει εξετασεις για αντισωματα.διαφορα αντισωματα πολλα αντισωματα.
    δεν γινονται αυτα προληπτικα ..μονο αν εχεις δειγματα οτι κατι δεν παει καλα.ας πουμε εχεις καποιους πονους?εχεις καποιο συμπτωμα περιεεργο?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    οχι, τιποτα απο ολα αυτα.καποια στιγμη ειχα νευρικη ανορεξια αλλα τη ξεπερασα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το φαγητο (ο αρραβωνιαστικος μου μου ελεγε οτι τρωω σαν αντρας).χρονικα το θεμα ξεκινησε λιγο μετα τη πνευμονια που περασα....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    εκτος απο τους πονους του εντερου,το φουσκομα στη κοιλια και τουσ λεμφαδενες , κατι τρεμουλες στα χερια και μερικες φορεσ κοκκινιλες.εχω κανει καποια αντισωματα (epstein-bar, κοιλιοκακη, τοξοπλασμα και κανα δυο τρια ακομα-ολα αρνητικα)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αρα δεν εχεις καποια συμπτωματα γενικα..απλα ψαχνεσαι μηπως κ εχεις κατι?

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •