Ποια ειναι η πηγη του αγχους σου??? Τι φοβασαι??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    Με πνίγει το δίκιο........ Φοβάμαι ότι δεν θα κρατηθώ και θα αρχίσω να το φωνάζωωωωωωω
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Να'σαι καλα Αγγελε, με την καλη κουβεντα παντα!Αν κ δε με λες κ "παιδι" πλεον....... Κ επειδη οντως, εχω καψει φλατζες, οταν λες περιοδο του FOREX ποια περιοδο εννοεις?Βοηθησε λιγο να καταλαβω.....

    Ενταξει , mariposa , θα σε αποκαλω κοπελα τοτε . Αν καταλαβα καλα , εχεις σπουδασει οικονομικα , οπως κ εγω , αφου διαβαζεις οικονομικες εφημεριδες , υπεθεσα Αμερικανικες , το Forex Exchange ειναι μια απο τις δυο δουλειες μου , ασχολουμαι απο το 97 , αν και πλεον απλως το παρακολουθω , αλλα οταν ασχολιομουνα , ημουνα 24 ωρες το 24 ωρο στο ποδι , κοιμομουν αποσπασματικα , αφου 09.00 πμ ανοιγε η Ευρωπη , 16,30 η Αμερικη μεχρι 23.30 , και 02.00 πμ η Ιαπωνια μεχρι 09.00 πμ , πολυ ψυχοφθορο , αλλα συναρπαστικο .

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ενταξει , mariposa , θα σε αποκαλω κοπελα τοτε . Αν καταλαβα καλα , εχεις σπουδασει οικονομικα , οπως κ εγω , αφου διαβαζεις οικονομικες εφημεριδες , υπεθεσα Αμερικανικες , το Forex Exchange ειναι μια απο τις δυο δουλειες μου , ασχολουμαι απο το 97 , αν και πλεον απλως το παρακολουθω , αλλα οταν ασχολιομουνα , ημουνα 24 ωρες το 24 ωρο στο ποδι , κοιμομουν αποσπασματικα , αφου 09.00 πμ ανοιγε η Ευρωπη , 16,30 η Αμερικη μεχρι 23.30 , και 02.00 πμ η Ιαπωνια μεχρι 09.00 πμ , πολυ ψυχοφθορο , αλλα συναρπαστικο .
    Α γιαυτη τη FOREX μιλας!Δεν ηξερα πως ησουν κ συ μεσα..... Οι συναλλαγμστικες ισοτιμιες ειναι απιστευτο κεφαλαιο. Την ειχα διαβασει καποτε στις ατελεις αγορες. Κ γιατι το παρατησες?Οκ εξοντωτικο αλλα πρεπει να αξιζε τον κοπο.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Η μητέρα μου πιο πολύ με αγχώνει ώρες ώρες

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οτι με αγχωνει,ειτε σκεψη , ειτε κατασταση ξεκιναει απο το δικο μου το μυαλουδακι..Αρα η πηγη ειμαι εγω,αρα φοβαμαι εμενα..Νομιζω αυτο ισχυει για ολους.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οτι με αγχωνει,ειτε σκεψη , ειτε κατασταση ξεκιναει απο το δικο μου το μυαλουδακι..Αρα η πηγη ειμαι εγω,αρα φοβαμαι εμενα..Νομιζω αυτο ισχυει για ολους.
    Ναι αλλα το 'εγω' κ η σκεψη κ οι συναψεις των νευρωνων μας εχουν αιτιες!!!! Εμεις φταιμε για τις σκεψεις μας αλλα η αντιδραση σε αυτες;;;;
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    Ναι αλλα το 'εγω' κ η σκεψη κ οι συναψεις των νευρωνων μας εχουν αιτιες!!!! Εμεις φταιμε για τις σκεψεις μας αλλα η αντιδραση σε αυτες;;;;


    Η αντιδραση μας σε αυτες , λεω εγω . Το τι συμβαινει στους νευρωνες , ουδεις το γνωριζει , απλως το υποψιαζονται . Εσεις τι λετε dr. hapydays ?

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    Ναι αλλα το 'εγω' κ η σκεψη κ οι συναψεις των νευρωνων μας εχουν αιτιες!!!! Εμεις φταιμε για τις σκεψεις μας αλλα η αντιδραση σε αυτες;;;;
    Η αντιδραση σου/μας ηταν παντα η ιδια στα ερεθισματα αυτα?Οι συναψεις των νευρωνων ε?Μου πηγες στην φυσιολογια για να δικαιολογησεις την ψυχολογια..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η αντιδραση μας σε αυτες , λεω εγω . Το τι συμβαινει στους νευρωνες , ουδεις το γνωριζει , απλως το υποψιαζονται . Εσεις τι λετε dr. hapydays ?
    Παντα πλακιτσα κανω , hapydays , τιποτα παραπανω .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    καθε ερεθισμα οταν ειμαστε παιδια δημιουργει κ μια συναψη... βαση συναψεων λοιπον κανουμε κ τν αναλογη σκεψη... αρα η αντιδραση στη σκεψη ειναι παλι λογω συναψεων! κ μπορουμε να χαλασουμε μια συναψη κ να δημιουργησουμε μια καινουρια, βαση νεων δικων μας συμπεριφορων ακυρωνοντας τις παλαιοτερες!
    με λιγα λογια... τρεις λαλουν κ δυο χορευουν!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παντα πλακιτσα κανω , hapydays , τιποτα παραπανω .
    οπως μου λεει κ ο παθολογος μου...."αν καμια φορα κολλησω θα σε παρω τηλεφωνο για βοηθεια...εχεις κανει διατριβη????? κ γελαει! "
    ειδες ο νοσοφοβικος? σπουδαζει ιατρικη παραπλευρα!!! χαχαχαχαχαχαχα
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Σημερα με αγχωσε η εντονη δυσπνοια κ το ανελεητο χασμουρητο που με επιασε μετα για να οξυγονοθω προφανως!!! Το ασθμα μου η το αγχος μου;;; Δν τη παλευω μερικες φορες! Κουραστηκα να μη νιωθω καλα κ συνεχως ενα προβλημα υγειας να γυρνα στο κεφαλι μου κ να με ενοχλει. Κουραστηκα !!!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    καθε ερεθισμα οταν ειμαστε παιδια δημιουργει κ μια συναψη... βαση συναψεων λοιπον κανουμε κ τν αναλογη σκεψη... αρα η αντιδραση στη σκεψη ειναι παλι λογω συναψεων! κ μπορουμε να χαλασουμε μια συναψη κ να δημιουργησουμε μια καινουρια, βαση νεων δικων μας συμπεριφορων ακυρωνοντας τις παλαιοτερες!
    με λιγα λογια... τρεις λαλουν κ δυο χορευουν!!!

    Αμα διασπαθισεις τις συναψεις , με 7 η 8 πικακια , πλαγιως και δεξια , συβιριζοντας την συγχρονως , θαχεις αποτελεσματα . Κλινοντας παντα προς την ιδια κατευθυνση , αρωμουνικα παντα .
    Last edited by Macgyver; 06-08-2014 at 01:39.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Δεν υπάρχει υπαρκτός λόγος όταν έχεις αγχώδη διαταραχή όπως εγώ.
    Αγχώνεσαι με το παραμικρό.
    Μπορεί να ανεβάσω 120 παλμούς απλά στην ιδέα ότι σε 6 μήνες θα δώσω proficiency (για παράδειγμα).
    Είχα φτάσει στο σημείο να χτυπά τηλέφωνο και να ανεβάζω παλμούς και να ιδρώνω...

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    1
    Εργάστηκα επίσης με συστήματα Forex, αλλά θα μπορούσα να μάθω πολλά νέα πράγματα σημαντικά για την εσωτερική μου κατάσταση - μιλάω για συγκέντρωση και αυτοέλεγχο. Το παιχνίδι σκακιού με βοήθησε πολύ, ο επιχειρηματίας Ildar Sharipov το έκανε επαγγελματικά και αποφάσισα να το δοκιμάσω επίσης: https://www.365chess.com/players/Ildar_Sharipov

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  2. Ποια ειναι η αποψη σας?
    By Kortha in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2011, 17:40
  3. Replies: 1
    Last Post: 23-05-2010, 20:52
  4. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 10:35
  5. Ποια ειναι τα συμπτωματα?
    By Ifigeneia24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2006, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •