Χρειάζομαι να μιλήσω σε κάποιον για αυτά που μου συνέβησαν πρόσφατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38

    Χρειάζομαι να μιλήσω σε κάποιον για αυτά που μου συνέβησαν πρόσφατα

    Είχα μία σχέση 6 χρόνων. Τα 2-3 πρώτα χρόνια κύλησαν καλά, τα επόμενα 3 όμως άρχισα να βλέπω ότι αυτή η σχέση δεν μου προσφέρει τπτ πλέον και ένιωθα ότι ζούσα μέσα στη μιζέρια. Η σχέση αυτή ήταν κυρίως από απόσταση μιας και μέναμε σε διαφορετικές πόλεις για επαγγελματικούς λόγους. Από το πάσχα που μας πέρασε και μετά αρχισα να ζοριζομαι παρα πολυ με αυτη τη σχεση σε σημειο που εβγαζα ψυχοσωματικα (εξανθηματα στο δερμα χωρις λογο) ενιωθα πιεση αφορητη αρχισα και το καπνισμα. ειχα παρα πολυ καιρο που του ελεγα οτι θελω να με αφησει να μεινω μονη μου και δεν με αφηνε. οσο δεν με αφηνε τοσο εγω πιεζομουν. καπου εκει μπηκε ξαφνικα στη ζωη μου ενας αλλος αντρας. εκει που αρχισαμε τα πρωτα ραντεβου με τη νεα μου γνωριμια ξεκαθαρισα στον "πρωην" πλεον οτι θελω να χωρισουμε οριστικα κι οτι εχω παραπονα κι οτι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση. Δεν του ειπα οτι υπαρχει αλλο προσωπο. Θεωρησα οτι τελειωσαμε με τον πρωην και συνεχισα με τον αλλον αντρα. Η αληθεια ειναι οτι με το νεο συντροφο μεσα σε 2 εβδομαδες που γνωριστηκαμε τα ειχαμε κανει ολα. Πραγμα για εμενα δλδ παρα πολυ βιαστικο. Η αληθεια ειναι οτι 2 βδομαδες που εβγαινα με το αλλο παιδι ηταν καποια πραγματα που δεν μου αρεσαν ομως εκανα υπομονη μιας και ηταν νωρις ακομα για να δω. Αυτα που δεν μου αρεσαν ηταν οτι εβλεπα οτι εβαζες αλλες προτεραιοτητες, οπως την οικογενεια του και τις δραστηριοτητες του, παρολο που μεναμε στην ιδια πολη καποιες φορες καναμε και 2 μερες να βρεθουμε, αν και ηταν καλοκαιρι και ειμασταν 2 νεα παιδια μετα τις 10 το βραδυ δεν ηθελε να βγαινουμε και ενω μου παρουσιαστηκε ως πτυχιουχος ειχα ψιλιαστει οτι κατι δεν παει καλα και με αυτο. Επισης το πρωτο ΣΚ που ειμασταν μαζι αντι να το περασει μαζι μου πηγε να βρει τη μητερα του (με την οποια μενουν μαζι) η οποια παραθεριζε σε κοντινη πολη. Ετσι λοιπον δεν ειχαμε προλαβει να συζητησουμε τπτ για το παρελθον μας σε θεματα σχεσεων. Πολλες φορες βεβαια προσπαθουσα να ξεκινησω σχετικη κουβεντα αλλα εβλεπα οτι μαλλον δεν τον ενδιεφερε. Σε γενικες γραμμες εκεινες τις 2 εβδομαδες περασαμε πολυ ομορφα, ωραια λογια απο πλευρα του, υποσχεσεις για το μελλον κλπ κλπ. Ενα απογευμα εκει που τον περιμενα να ερθει σπιτι σκαει μυτη ο πρωην μου. Παιρνω τηλ το αλλο παιδι να του πω οτι συμβαινει αυτο κι αυτο και καλυτερα να μην ερθει κι οτι θα του εξηγησω μετα. Στον πρωην δεν ανοιξα γιατι φοβηθηκα πολυ να πω την αληθεια μου. Απο εκει και μετα το αλλο παιδι αλλαξε αμεσως συμπεριφορα απεναντι μου σταματησε να με παιρνει τηλ εκει που με επαιρνε συνεχεια και αρχισε να μου μιλαει σαν μια απλη γνωστη του και ουτε καν. προσπαθησα να τον πεισω να βρεθουμε να το εξηγησω τι ακριβως συμβαινει αλλα εκεινος προσπαθουσε να με αποφυγει μια λεγοντας μου οτι εχει δουλεια μια οτι εχει κανονισει για καφε κλπ κλπ. μετα κι απο μια τελευταια προσπαθεια που εκανα για να βρεθουμε και ειδα οτι παλι με αποφευγει σταματησα κι εγω να επιμενω. Εχει περασει σχεδον ενας μηνας απο τοτε και ειμαι συνεχεια με τα μουτρα κατεβασμενα. Απο την αλλη πλευρα καθησα και τα ειπα ολα στον πρωην ακομη και το ποσο προχωρησα με το αλλο παιδι κι εκεινος ενω θυμωσε στην αρχη συνεχιζει να με διεκδιδει. του εξηγω οτι πλεον δεν τον βλεπω ερωτικα κι εκεινος χτυπιεται να μην τον ξεκοβω και να μην αποκλειω την επανασυνδεση. δεν νιωθω τπτ πλεον γι αυτον και το ξερει, κι οπως επιμενει.
    Αυτο το διαστημα που εχει περασει απο εκεινο το απογευμα εβγαλα πολλα συμπερασματα για το αλλο παιδι, καταρχην δεν μου αρεσε καθολου η ξαφνικη αλλαγη συμπεριφορας, δεν μου αρεσε που με απεφευγε, κατααλαβα οτι ηταν μαμακιας και ενα αλλο σοβαρο για εμενα καταλαβα οτι δεν πηρε ποτε πτυχιο και ηθελε να με μπλεξει στη δημιουργια μιας εταιριας ουσα πτυχιουχος σε σχετικο αντικειμενο. Ξαναθυμιζω οτι δεν εχουμε καμια επικοινωνια πλεον. Μου εδειξε με τον τροπο του οτι τελικα ολα οσα μου ειπε ηταν ψεματα κι οτι δεν ενιωσε τπτ για εμενα εστω και αυτες τις 2 εβδομαδες.

    Ψυχολογικα εδω και ενα μηνα ειμαι χαλια και η αληθεια ειναι οτι νιωθω καλα οταν σκεφτομαι τα αρνητικα που ειχε αυτο το παιδι.

    Θα ηθελα τη γνωμη ειδικων και οχι μονο πανω σε αυτα που εγραψα.

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ο λογος που ηθελες να χωρισεις με τον πρωτο ειναι ετσι η βαρεμαρα των πολλων χρονων ή τα παραπονα που ειχες? ποια ειναι αυτα τα παραπονα? ή απλα βαρεθηκες?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ο λογος που ηθελες να χωρισεις με τον πρωτο ειναι ετσι η βαρεμαρα των πολλων χρονων ή τα παραπονα που ειχες? ποια ειναι αυτα τα παραπονα? ή απλα βαρεθηκες?
    Αυτη η σχεση εβλεπα οτι δεν ειχε καμια εξελιξη, απο ενα σημειο και μετα δεν μου προσεφερε τπτ δλδ ειτε ημουν μονη μου ειτε ημουν μαζι του ηταν το ιδιο για εμενα. Μου στερεισαι πολλα οπως εξοδους με φιλες μου, εκδρομες κλπ. Οταν βρισκομασταν και βγαιναμε εξω η και διακοπες που πηγαιναμε δεν υπηρχε περιπτωση να μην τσακωθει με εναν σερβιτορο. Το τελευταιο διαστημα εγινε και τρομερα ισχυρογνωμων σε σημειο που δεν ηθελα ουτε καν να τον ακουω να μιλαει. Γενικα ηθελα τον τελευταιο καιρο να μεινω μονη μου. Δεν ηθελα να ξαναμπλεξω σε αλλη σχεση. Το αλλο παλικαρι μπηκε εντελως ξαφνικα στη ζωη μου και θεωρησα οτι ειναι ευκαιρια να κανω μια νεα αρχη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Nαι καταλαβα, αρα στον πρωτο κατα ποσο θελεις να ξαναγυρισεις? αυτος απ οτι βλεπω εχει φαει κολημα με σενα και σε θελει πολυ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Nαι καταλαβα, αρα στον πρωτο κατα ποσο θελεις να ξαναγυρισεις? αυτος απ οτι βλεπω εχει φαει κολημα με σενα και σε θελει πολυ.
    Δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω. Εχει τελειωσει για εμενα. Τον βλεπω πλεον σαν φιλο, σαν μεγαλο αδερφο κλπ. 2 φορες που βρεθηκαμε μετα απο αυτο που εγινε δεν τον αφησαν καν να με φιλησει! Οσο για το κολημα που εχει φαει πιστευω οτι μολις γνωρισει κι αυτος καποια αλλη θα με ξεχασει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με τον πρωτο τωρα τι γινεται? σου στελνει? μιλατε?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Με τον πρωτο τωρα τι γινεται? σου στελνει? μιλατε?
    Μιλαμε μονο μεσω chat σε φιλικο επιπεδο και μπορω να πω οτι μου συμπαραστεκεται αρκετα οσον αφορα το κομματι οτι πληγωθηκα πολυ απο τη συμπεριφορα του αλλου. Το ξερω οτι ισως δεν ειναι σωστο αυτο που γινεται αλλα δεν ειχα κανεναν αλλον να τα πω. Στην οικογενεια μου δεν μπορω να μιλησω και οι φιλες μου τα παιρνουν πολυ χαλαρα και μου δινουν απαντησεις που με πληγωνουν ακομα πιο πολυ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eνταξει σαν συνδεουν και καποια χρονια, καποιες καταστασεις, αλλα ειναι φανερο οτι σε θελει ακομα. Εκει θελει καποια προσοχη γτ τον βλεπω πολυ κολημενο με σενα. Θελει προσοχη. Τωρα για τον αλλον δικιο εχεις σ αυτα που λες, ηθελες να ξανανιωσεις κατι καινουργιο απ την αρχη αλλα παντα παμε ανιχνευτικα και βλεπουμε. Με τον προσφατο λοιπον τι θα θελες να κανεις? κατα ποσο θα θελες μια επανασυνδεση? και ενταξει δε χρειαζεται να μπεις στη δουλεια που σου προτεινε.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Eνταξει σαν συνδεουν και καποια χρονια, καποιες καταστασεις, αλλα ειναι φανερο οτι σε θελει ακομα. Εκει θελει καποια προσοχη γτ τον βλεπω πολυ κολημενο με σενα. Θελει προσοχη. Τωρα για τον αλλον δικιο εχεις σ αυτα που λες, ηθελες να ξανανιωσεις κατι καινουργιο απ την αρχη αλλα παντα παμε ανιχνευτικα και βλεπουμε. Με τον προσφατο λοιπον τι θα θελες να κανεις? κατα ποσο θα θελες μια επανασυνδεση? και ενταξει δε χρειαζεται να μπεις στη δουλεια που σου προτεινε.
    Πραγματικα δεν ξερω. Απο τη μια αναπολω τις λιγες ωραιες στιγμες που περασαμε μαζι, απο την αλλη ξενερωσα πολυ με την συμπεριφορα και τις υπεκφυγες του και με τα ψεματα που μου ειπε. Θα ηθελα πολυ να επικοινωνησει μαζι μου μονο και μονο για να του εξηγησω και για να το ληξουμε το θεμα. Βεβαια αυτο το βλεπω αδυνατο γιατι οπως ειπα η συμπεριφορα του δειχνει πληρη αδιαφορια προς εμενα. Αν και πιστευω οτι αν τον παρω τηλ θα απαντησει. Ετσι εκανε τουλαχιστον μεχρι την τελευταια φορα που μιλησαμε. Θα ηθελα επισης πολυ να του πω τα συμπερασματα που εβγαλα για εκεινον. Ουσιαστικα βρισκομαι σε αυτο το σταδιο αυτη την περιοδο. Μια μερα ξυπναω νευριασμενη μαζι του και την αλλη μερα ξυπναω και σκεφτομαι οτι μηπως τελικα το παιδι ειχε δικιο που την εκανε;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δε του στελνεις στο φβ αυτα που θες? ή εστω ενα μειλ.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι δε του στελνεις στο φβ αυτα που θες? ή εστω ενα μειλ.
    Το σκεφτηκα πολλες φορες. Αλλα αποφασισα να μην το κανω πρωτον γιατι με προβληματιζει πολυ η αδιαφορια του σε σημειο που σκεφτηκα πολλες φορες οτι μαλλον τελικα ηθελε να με ξεφορτωθει για καποιο λογο και βρηκε αυτη την ευκαιρια και ισως ετσι να μη θελει να τον ξαναενοχλησω. μετα σκεφτηκα οτι ισως με θεωρησει κολλημενη. Πραγματικα δεν ξερω πως να φερθω! Οπως ειπα αδιαφορησε πληρως απο εκει και μετα και μου μιλουσε στο τηλ σαν να ειμαι μια απλη γνωστη του. Θα ηθελα εκεινος πρωτος να επικοινωνησει μαζι μου. και μονο που εκανα αρκετες προσπαθειες να βρεθουμε κι εκεινος με απεφευγε με γελοιους τροπους θεωρω οτι ειναι ξεφτιλα απο πλευρα μου να τον ενοχλησω ξανα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kαταρχην βικα μηπως τον εχεις παρεξηγησει? μηπως οντως ειχε καποιες υποχρεωσεις τις φορες που δεν μπορουσε να βγειτε? οτι κανουμε σχεση δε σημαινει οτι σταματανε ολα τα υπολοιπα. Τωρα οτι εγινε το σκηνικο με τον πρωην, αυτος μαλλον το πηρε οτι κατι παιζει, δηλ κι εγω θα παραξενευομουν. Θα σε ρωτουσα βεβαια μετα τι γινεται.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Kαταρχην βικα μηπως τον εχεις παρεξηγησει? μηπως οντως ειχε καποιες υποχρεωσεις τις φορες που δεν μπορουσε να βγειτε? οτι κανουμε σχεση δε σημαινει οτι σταματανε ολα τα υπολοιπα. Τωρα οτι εγινε το σκηνικο με τον πρωην, αυτος μαλλον το πηρε οτι κατι παιζει, δηλ κι εγω θα παραξενευομουν. Θα σε ρωτουσα βεβαια μετα τι γινεται.
    Η αληθεια ειναι οτι με συγκρινε με μια πρωην του η οποια λεει επαιζε και μαζι του και με τον πρωην της. Δεν ισχυε κατι τετοιο με εμενα και δεν με αφησε και να του εξηγησω απο κοντα. Οσο για τις υποχρεωσεις οντως ειχε αρκετες υποχρεωσεις ομως εγω ημουν στερημενη απο το γεγονος οτι ηθελα να ειμαι με καποιον που να μενουμε στην ιδια πολη και να βρισκομαστε οτι ωρα θελουμε χωρις περιορισμους. Παρ ολα αυτα εγω εκανα υπομονη και σεβαστηκα τη δουλεια του, το σπιτι του, την οικογενεια του, τις δραστηριοτητες του, δεν του δημιουργησα κανενα θεμα που δεν μπορουσε να βρισκομαστε συχνα. Ειμαστε ομως δυο νεοι γυρω στα 30. Το πρωτο ΣΚ που ειμασταν μαζι αντι να το περασει μαζι μου πηγε να βρει τη μαμα του. Θεωρω γενικα οτι φερθηκε ανωριμα και ανανδρα. ολες κι ολες με ειδε 5-6 φορες κι αυτες βιαστικες μεσα σε αυτες τις 2 εβδομαδες. Ποτε να προλαβω να του πω για τα θεματα μου; και μετα εγω δεν περιμενα αυτη την εξελιξη. Θεωρω οτι επρεπε να μου δωσει μια ευκαρια να μιλησουμε απο κοντα. Εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα αν ενιωθα κατι για καποιον. Οσες φορες προσπαθησα να του πω να βρεθουμε μια μου ειπε οτι δεν προλαβαινει μια οτι εχει να παει για καφε με ενα φιλο του και την αλλη οτι θα βγει με τους συναδερφους του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στο φβ του τι κινηση βλεπεις? αν ειστε φιλοι.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Στο φβ του τι κινηση βλεπεις? αν ειστε φιλοι.
    γενικα δεν το χρησιμοποιει και πολυ το φβ αλλα στο viber που μιλουσαμε μπαινω και βλεπω συνεχεια και καταλαβαινω οτι ειναι συνεχεια σπιτι η στη δουλεια. Και αυτη τη στιγμη ειναι συνδεδεμενος που σημαινει οτι ειναι σπιτι. Γιατι στο viber ηξερα οτι μπαινει μονο απο το σπιτι η τη δουλεια

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι Επειγόντως Κάποιον Να Μιλήσω
    By EpheChan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 07-12-2013, 17:25
  2. Νιώθω τόσο ΜΟΝΟΣ.Έχω ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον!
    By Γιάννης Σ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 215
    Last Post: 23-09-2013, 23:41
  3. Replies: 12
    Last Post: 30-05-2012, 22:15
  4. δεν εχω σε καποιον να μιλησω...
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 10-07-2010, 10:39
  5. Replies: 27
    Last Post: 15-11-2007, 13:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •