Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: Βοήθεια

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5

    Unhappy Βοήθεια

    Γεια σας, με λένε Δέσποινα και είμαι 18 ετών! Έχω σχέση με ένα παιδί εδώ και δύο χρόνια περίπου και του έχω πει ένα γελοίο ψέμα, για το οποίο έχω μετανιώσει, και θέλω να επανορθώσω λέγοντάς του την αλήθεια, όμως αρχικά ντρέπομαι να του μιλήσω και επίσης φοβάμαι την αντίδραση του. Για να γίνω πιο συγκεκριμένη, το ψέμα που του έχω πει σχετίζεται με τον τόπο κατοικίας μου. Μένω σε ένα χωριό κοντά στην πόλη όπου ζει αυτός, και του έχω πει ότι μένω σε μια άλλη περιοχή εκεί κοντά. Δεν ξέρω γιατί το είπα αυτό. Τελείως ασυναίσθητα. Μάλλον ντρεπόμουν να του πω ότι μένω σε χωριό, μην τυχόν με θεωρήσει ''χωριάτισσα''.Μεγάλη ανοησία. Τέλος πάντων... Μια φορά είχε τύχει να περάσει από το χωριό όπου μένω και με είχε δει, και όταν με ρώτησε τι έκανα εκεί, του είχα πει ότι έχω εκεί εξοχικό όπου μένω τα καλοκαίρια.Τώρα, όπως είπα και στην αρχή, αισθάνομαι πολύ άσχημα που φέρθηκα έτσι και που κάθε φορά που με ρωτάει κάτι σχετικό, αναγκάζομαι να συνεχίζω τα ψέματα. Εν τω μεταξύ, το πάμε σοβαρά, οπότε δεν αξίζει να τον κοροϊδεύω. Βοηθήστε με σας παρακαλώ. Το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να βρω λύση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεσποινα μη σου φαινεται περιεργο, δεν εισαι η μονη που το χει κανει αυτο! Εχει τυχει σε πολλους! Ειναι τα κοινωνικα προτυπα, τα κομπλεξ κλπ. τι θα λεγες να του πεις οτι θα μενεις απο δω κ περα μονιμα στο εξοχικο? Και επισης αφου το πατε σοβαρα που θα μεινετε? αμα ειναι να πατε αλλου, ακομα καλυτερα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5
    Έχω σκεφτεί κι εγώ να του πω ότι θα μετακομίσω εκεί, όμως δεν ήξερα αν είναι καλή ιδέα!:/ Δεν ξέρω αν θα πάμε αλλού αλλά το πιο πιθανό αυτό είναι... Όμως οι γονείς μου μένουν στο χωριό..Είμαι πολύ μπερδεμένη, πραγματικά!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το εξοχικο υπαρχει οντως ή δεν εχεις καμμια σχεση?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5
    Υπάρχει σπίτι, αλλά είναι το κανονικό μου σπίτι, όχι το εξοχικό! Σπίτι δεν υπάρχει στην περιοχή που έχω πει ότι μένω!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    εκει που μενεις εχει γνωστους αυτος? μπορει να ρωτησει να το εξακριβωσει?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5
    ένα λεπτό, εγώ μένω στο χωριό, εκεί έχει γνωστούς. εκεί που του έχω πει ψέματα ότι μένω, δεν νομίζω πως έχει!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χμ...ειναι λιγο μπερδεμα η φαση...βασικα πως γνωριστηκατε? στο λεω μηπως αν το πεις τελικα να το φερεις οτι και καλα το κανες λογω επειδη δεν τον ηξερες και τετοια.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5
    Γνωριστηκαμε σε ενα φροντιστηριο πριν 3 χρονια!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα και 3 χρονια το κραταγες μυστικο? πως και δεν φανερωθηκε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    koukaki
    Posts
    174
    Τι ανούσια ψεματα γυναικεία.Αν του το πεις θα νομίσει πως είχες/έχεις κάνα γκομενο και τον παίζεις σε διπλό ταμπλό. Εκτός αν ισχύει και δε μας το λες.Αμα τον θες πες την αλήθεια χύμα.Αλλιως γνωρισε εμένα που είμαι μοντελο και πες μου πως μένεις και στο Οχάιο δεν παρεξηγω.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •