Κρισαρα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Κρισαρα

  1. #16
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Δεν ξερω τι το προκαλεσε..Σινεμα πηγαινα πολυ. Και με κοσμο ειμαι ανετος...Το θεμα ειναι οτι την εχω κουρασει εγω που δεν κατω τιποτα για να το καταπολεμησω..Παρα εχω αφεθει στα χαπια..Για αυτο ειπα να κανω μια αρχη με ενα ψυχολογο..

    Αλλα ειναι αδικο για μενα...οταν καποιος ειναι πεσμενος τον βοηθας να σηκωθει..Δεν τον πατας εκει που ποναει..

    Τωρα νιωθω παραπανω στηριξη απο τους γονεις μου, παρα απο εκεινην.
    Καταλαβαινω!απλα θελει υπομονη και γερα νευρα!εσυ πρεπει να ζορισεις τον εαυτο σου λιγο παραπανω.μηπως ετυχε κατι ασχημο στην οικογενεια σου παλιοτερα που σε στιγματισε;;;

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω πιστευω οτι στο προκαλεσε το οτι σου λειπει η γυναικα σου επιδη ασχολιται πολες ωρες με το μωρο
    μα ειναι οφθαλμοφανες τι του το προκαλεσε

  3. #18
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μα ειναι οφθαλμοφανες τι του το προκαλεσε
    Παιδια ειναι λογικο η γυναικα να ασχοληθει περισσοτερο με το μωρο παρα με το συζυγο οσο ειναι το μωρο μικρο μην τρελλαθουμε τελειως.απλα πρεπει να δειχνει και ο αντρας κατανοηση και να την στηριζει κι εκεινη.εκεινη δγλ δεν τον χρειαζεται;;σαφως και τον εχει αναγκη αλλα κι εκεινος περναει το ζορι του.πρεπει να συζητησουν ανοιχτα γισ το τι θελουν και να μην κανει ζηλιες ο συζυγος χαχαχα πλακιτσα!!!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι αλλα κ μετα θα μινει κ με το.. τηλεκοντρολ της τηλεορασης ανα χειρας?

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μου λεγε μια γνωστη μου που ειναι μαμα οτι αν δε προσλαβει κανεις καμια παραδουλευτρα οταν εχει παιδια να τη βοηθαει θα κουραστει.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι αλλα κ μετα θα μινει κ με το.. τηλεκοντρολ της τηλεορασης ανα χειρας?
    Δεν θα του φαει το μωρο τη θεση να μην ανησυχει χαχα.τωρα απλα η γυναικα εκτοε απο συζυγος ειναι και μητερα και αυτο προεχει αυτη τη στιγμη.
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μου λεγε μια γνωστη μου που ειναι μαμα οτι αν δε προσλαβει κανεις καμια παραδουλευτρα οταν εχει παιδια να τη βοηθαει θα κουραστει.
    Πες της γνωστης σου πως μια μητερα πολλα μπορει να καταφερει αρκει να εχει πεισμα.ολες κουραζομαστε,δεν θα αυτοκτονησουμε κιολας.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kaλα.. τον βλεπω να κανει.. ζαπινγκ ολη νυχτα...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    kaλα.. τον βλεπω να κανει.. ζαπινγκ ολη νυχτα...
    Χαχαχα!! Εγω πιστευω πως πρεπει να αυξησει την σωματικη του δραστηριοτητα εκεινη την ωρα,μετα θα του περασουν ολα!!! :p

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως αν ειμουν στη θεση του θα προσπαθουσα να τη σκανδαλισω θα της γυριζα τη πλατη οταν κοιμομασταν κ θα το επαιζα αδιαφορος κ θα της ακουμπαγα το κ δηθεν τυχαια το κ μετα θα το επαιζα παρθενα αθωα περιστερα

  10. #25
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω παντως αν ειμουν στη θεση του θα προσπαθουσα να τη σκανδαλισω θα της γυριζα τη πλατη οταν κοιμομασταν κ θα το επαιζα αδιαφορος κ θα της ακουμπαγα το κ δηθεν τυχαια το κ μετα θα το επαιζα παρθενα αθωα περιστερα
    Χαχαχαχα αντι να την πιασει εκει περα οπως οι παλιοι να της θυμισει την προ εγκυμοσυνης περιοδο καθεται και μετραει σφυγμους!!!μετρα τους πανω στο κρεβατι βρε οχι στο πατωμα και μονος,δεν θα σου χαλασει και χατηρι αν θες πατωμα χαχα.αστειακια οκ;απλα να εισαι λιγο πιο κουλ!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Σας επαναφερω στην ταξη :P
    11/12/2006

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Η απόκτηση ενός παιδιού, εκτός από χαρούμενο γεγονός συνεπάγεται και ευθύνες, αλλαγή τρόπου ζωής και γενικά μια νέα κατάσταση που δεν την έχουμε ξαναζήσει αν είναι το πρώτο παιδί. Άρα για κάποιον όλα τα παραπάνω μπορεί να αποτελούν πηγές άγχους.
    Δεν είναι τελείως παράλογο η σύζυγος να θέλει να βλέπει το σύντροφό της να προσπαθεί να συνέλθει. Δυστυχώς όταν μπαίνουμε σε μια τέτοια κατάσταση (άγχος-πανικοί), συνήθως δεν μπορούμε να δείξουμε προσοχή στους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας (που μπορεί να την έχουν ανάγκη) αλλά μπαίνουμε σε ένα φαύλο κύκλο όπου μας απασχολούν κυρίως με τα συμπτώματά μας. Κάποιες φορές μπορεί να γινόμαστε και λίγο κουραστικοί για τους δίπλα μας, κυρίως όταν επαναλαμβάνουμε τις ίδιες ανησυχίες. Είναι ότι και ο άλλος που δεν τα έχει περάσει δεν μπορεί να καταλάβει τί περνάμε, άσε που κάποιες φορές προσπαθεί να βοηθήσει και τα κάνει χειρότερα.
    Εγώ θα πρότεινα στον Sky αν έχει κουράγιο/οικονομική δυνατότητα να μη μείνει μόνο στα χάπια, αφού ακόμα έχει θέματα με πανικούς, αλλά να ζητήσει τη βοήθεια ενός ψυχολόγου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Τασο σημερα στις 5 το απογευμα εχω ραντεβου. Και εχω και λιγο αγχος επι τουτου :P

    Το προβλημα μπορει να οφειλεται και στο μωρο αλλα και στην σχεση με την γυναικα μου η οποια δεν ειναι και στα καλυτερα της..(η σχεση)

    Χθες το βραδυ ημουν κουρασμενος και ξαπλωσα νωρις (κατα τις 10+) Η γυναικα μου στο σαλονι μολις ειχε βαλει το μωρο για υπνο.
    Μετα το καθιερωμενο παιχνιδι στο κινητο κανα 10λεπτο δλδ, εκλεισα φωτα για υπνο..Ουτε που την καταλαβα οταν ηρθε..Αλλα παλι εκει γυρω στη μια μια+ ανοιξα τα ματια μου.

    Βαριανασαινα και ειχα αισθηση παλμων..αρχισαν να ανεβαινουν και προσπαθησα να κρατησω την ψυχραιμια μου χωρις να 'ενοχλησω' κανεναν...

    Ψιλοχαλαρωσα λιγο αλλα μετα απο λιγο πηρα ενα ζαναξ και κοιμηθηκα...

    Εν κατακλειδι δεν περναω καλα και ισως να εκανα λαθος επιλογη πριν 2 χρονια που παντρευτηκα..
    11/12/2006

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Αυτά με τους έντονους χτύπους μέσα στον ύπνο είναι βάρβαρα. Είναι και περαστικά όμως, κάποια στιγμή που θα χαλαρώσεις θα δεις και τη σχέση σου με πιο νηφάλια ματιά γιατί όταν είμαστε αγχωμένοι τις περισσότερες φορές ανακαλύπτουμε ασυναίσθητα φταίχτες.
    Μη φοβάσαι τίποτα για το απόγευμα που θα δεις τον ψυχ. Όσο σε παίρνει χρονικά, γιατί την 1η φορά θα σου πάρει ιστορικό, να του πεις όλα όσα αισθάνεσαι ότι σε ενοχλούν. Σύζυγος-παιδί-η πανσέληνος....τα πάντα. Την ώρα που τα επικοινωνείς σε κάποιον που έχεις πάει για βοήθεια, κάνεις αυτόματα και μια εσωτερική εκλογίκευση, δηλαδή αρχίζεις να αντιλαμβάνεται για ορισμένες περιπτώσεις, πού σκέφτεσαι παράλογα ή υπερβολικά.
    Τέσπα, δύναμη και υπομονή και όλα θα πάνε καλά!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Μπραβο βρε Τασο! Μιλας ωραια!!

    Αλλη μια φορα εχω παει σε ψυχολογο πριν 8 χρονια..Αλλα μου φανηκαν καπως αυτα που με εβαζε να κανω και δεν ξαναπηγα.

    (Με σηκωνε να παταω σε εναν κυκλο και μου ρωτουσε προς τα που ηθελα να παω κλπ)
    11/12/2006

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •