φοβαμαι να παρω τη θεραπεια μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491

    φοβαμαι να παρω τη θεραπεια μου

    ω ναι!!! για αυτους που δεν με ξερουν ειμαι αρρωστοφοβικη... ! κ πλεον φοβαμαι να κανω τη θεραπεια για το αναπνευστικο μου μν με πειραξει!
    θα κανω αλλεργια στν αντιβιωση? θα μου προκαλεσουν ταραχη τα εισπνεομενα?(λες κ τωρα δν εχω!) κτλ κτλ! τα παντα απειλουν τν υγεια μου! εχω τα φαρμακα απο χθες κ ακομα δν τα εχω αρχισει!!!
    πως μπορω να το διαχειριστω??? εχει μπλοκαρει ο εγκεφαλος μου κ δεν μπορω να σκεφτω!!! εχετε να μου προτεινετε κατι?
    η ψυχολογος μου λειπει σε διακοπες....
    σας παρακαλω! οποιοσδηποτε τροπος διαχειρησης δεκτος!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Για τι θεραπεια αναφερεσαι αν επιτρεπεται?
    11/12/2006

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Καλημερα.καταρχην ηρεμησε και μην σε πιανει πανικος.αν δεν παρεις τα φαρμακα που σου υπεδειξαν θα χειροτερεψεις την ηδη υπαρχουσα κατασταση και μετα θα πρεπει να γιατρεψεις και κατι περισσοτερο.οσο το αν θα σου κανει αλλεργια η αντιβιωση κανεις δεν μπορει να το ξερει,ουτε καν ο πιο εμπειρος αλλεργιολογος.οσο εκθετεις το σωμα σου σε αγχος εντεινεις τις αμυνες του ακομα και σε μια υγιη κατασταση.αν εχεις ξαναπαρει καποια αντιβιωση και δεν εισαι σιγουρη για τιε παρενεργειες,μπορεις καποια στιγμη να κανεις σε εναν αλλεργιολογο ραστ τεστς και να δεις σε ποια αντιβιωση εχεις αντισωματα.βασικη προυποθεση παντα να εχεις ξαναπαρει την ιδια ουσια για να δειξει το τεστ αλλιως το σωμα δεν γνωριζει την ουσια και δεν εχει αντισωματα.τωρα οσον αφορα τα εισπνεομενα δεν ειναι συνηθες να προκαλουν αλλεργιες ποτε ειδικα κιολας αν περιεχουν κορτιζονη ειναι πρακτικως αδυνατον.παρε αφοβα αυτα που πρεπει.τα φαρμακα σου ποια ειναι ακριβως;berovent,pulmicort,aerolin,seretide ,ποια ακριβως;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Μολις πριν απο 20 λεπτα πηρα το πρωτο χαπι της αντιβιωσης. Το εισπνεομενο ειναι το rolenium το οποιο ακομα επεξεργαζομαι. Μοντελουκαστη εχω ξαναπαρει δν με φοβιζει. Ηδη νιωθω ενα κομπο στο λαιμο κ ψιλοψαχνομαι για κοκκινιλες! Τν εισπνοη μαλλον το βραδυ θα τη τεσταρω!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    Μολις πριν απο 20 λεπτα πηρα το πρωτο χαπι της αντιβιωσης. Το εισπνεομενο ειναι το rolenium το οποιο ακομα επεξεργαζομαι. Μοντελουκαστη εχω ξαναπαρει δν με φοβιζει. Ηδη νιωθω ενα κομπο στο λαιμο κ ψιλοψαχνομαι για κοκκινιλες! Τν εισπνοη μαλλον το βραδυ θα τη τεσταρω!
    Απλα ηρεμησε.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Τα καταφερα!!! Πηρα κ τν εισπνοη! Χα χα χα!!! Τι φοβος θεε μου;;; Γιατι φοβαμαι τοσο πολυ μν παθω κατι;;;; Γιατι;;; Μου γινεται εμμονη κ δν το αντεχω!!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    Τα καταφερα!!! Πηρα κ τν εισπνοη! Χα χα χα!!! Τι φοβος θεε μου;;; Γιατι φοβαμαι τοσο πολυ μν παθω κατι;;;; Γιατι;;; Μου γινεται εμμονη κ δν το αντεχω!!!!
    Μπραβο!!!!!ολα καλα!!!ειδες ποσο ευκολο ηταν;;;αυτο να σκεφτεσαι,εισαι καλα,οκ;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Ετσι γερα hapydays!
    11/12/2006

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Ευχαριστω πολυ ρε παιδια!!! Βεβαια κ το βραδυ τα ιδια θα εχω κ ακομα κοιταω τν ωρα μν εχω καποια ασχημη αντιδραση! Το ξερω οτι δν θα εχω αλλα δν μπορω να πειστω!!! Μονο αν μου το λενε πειθομαι καπως! Μεχρι να περασουν κανα δυο μερες κ μετα θατπειστω οτι δν θα μου κανουν κατι. Το θεμα ειναι οτι αυτο το θεμα το εχω 2 χρονια τωρα!!! Πως στο καλο θα το διωξω απο πανω μου;;; Θελω να ησυχασω! Το εχω αναγκη! Οι αντιδρασεις μου ειναι υπεραολικες κ το καταλαβαινω, αλλα...;;;
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    Ευχαριστω πολυ ρε παιδια!!! Βεβαια κ το βραδυ τα ιδια θα εχω κ ακομα κοιταω τν ωρα μν εχω καποια ασχημη αντιδραση! Το ξερω οτι δν θα εχω αλλα δν μπορω να πειστω!!! Μονο αν μου το λενε πειθομαι καπως! Μεχρι να περασουν κανα δυο μερες κ μετα θατπειστω οτι δν θα μου κανουν κατι. Το θεμα ειναι οτι αυτο το θεμα το εχω 2 χρονια τωρα!!! Πως στο καλο θα το διωξω απο πανω μου;;; Θελω να ησυχασω! Το εχω αναγκη! Οι αντιδρασεις μου ειναι υπεραολικες κ το καταλαβαινω, αλλα...;;;
    Εγω καθε φορα που εκανα ενεσεις αντιπηκτικες στην κοιλια εκανα 10' να βαλω την βελονα ενω ειχα απολυμανει το σημειο ολα ηταν οκ αλλα ελεγα μηπως δεν εβαλα ολο το φαρμακο;μηπως αυτο;μηπως εκεινο;χαχαχα μετα ελεγα τι χαζη ειμαι ρε συ και ολα τσ εκανα σφαιρα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    ξερω καθυ μου!!!! Το θεμα ειναι εκεινη την ωρα τι κανεις;;;;; Υπαρχει καποια τεχνικη;;; Κατι;;; Οτιδηποτε;;; Η εκλογικευση απο οτι βλεπω δν με βοηθα ιδιαιτερα στο θεμα!!!! Ουτε η αποσπαση προσοχης!!! Γεμιζω φοβο κ μπλοκαρω !!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    ξερω καθυ μου!!!! Το θεμα ειναι εκεινη την ωρα τι κανεις;;;;; Υπαρχει καποια τεχνικη;;; Κατι;;; Οτιδηποτε;;; Η εκλογικευση απο οτι βλεπω δν με βοηθα ιδιαιτερα στο θεμα!!!! Ουτε η αποσπαση προσοχης!!! Γεμιζω φοβο κ μπλοκαρω !!!
    Αν υπαρχει καποιος διπλα σου τη στιγμη που παιρνεις τα χαπια νιωθεις καλυτερα;;;ασφαλεια πχ;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    happydays κανε μου μια χαρη διαβασε ολα τα τοπικ που εχει η σελιδα που θα σου στειλω!την βρηκα τυχαια!ολα ομως και διαβασε τα και 2 και 3 φορες! και πες μου!

    http://panicend.com/indexgk

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by kathy® View Post
    Αν υπαρχει καποιος διπλα σου τη στιγμη που παιρνεις τα χαπια νιωθεις καλυτερα;;;ασφαλεια πχ;
    Ασφαλεια στο θεμα του οτι θα με πανε γρηγορα στο νοσοκομειο,ναι. Παραλληλα ομως νιωθω ενοχες κ οτι τους γινομαιτβαρος με τις φοβιες μου κ την ακατανοητη συμπεριφορα μου... Οχι ομως ασφαλεια του τυπου εχω παρεα δν παθαινω τιποτα! Αντιθετα ντρεπομαι μηπως παθω κατι!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Εχω διαβασει παρομοια !
    Πολυ καλο!!!! Θα το ξαναδιαβασω λεπτομερως αυριο. Πλησιαζει η ωρα των φαρμακων κ δν λειτουργω σωστα! Εσυ πως εισαι;;;πως σου φανηκε το κειμενο;;;;
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Να πάρω 'η όχι;
    By Venidos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 05-03-2014, 23:47
  2. φοβάμαι να πάρω φάρμακα.
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 10-09-2011, 04:16
  3. Τι αγχολυτικό να πάρω??
    By echo2010 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2010, 00:32
  4. Abilify.Φοβαμαι να το παρω!!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 16-07-2009, 22:24
  5. Φοβαμαι να παρω αντικαταθλιπτικα!!!!
    By spiral_architect in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 22-02-2007, 17:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •