χωριςαμε επειδη θελει χρονο να σκεφτει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    3

    χωριςαμε επειδη θελει χρονο να σκεφτει

    ειμαι 29 ετων κ αυτη 28.ειμαστε μαζι εδω κ 9,5 χρονια.περασαμε πολλα μαζι και ειχαμε απο την αρχη μεχρι το τελος εκπληκτικη συνεννοηση με τα μικροπροβληματα μας.ημασταν αυτοκολλητοι.αιτια του χωρισμου-διαλειμματος? ηταν οπως ειπε το οτι πρεπει να βρει τον εαυτο της επειδη δεν εχουμε μαθει να κανουμε τπτ μονοι μας κ δεν ξερουμε πως θα ημασταν.οτι πιεζεται και απο τη σχεση μας τον τελευταιο καιρο επειδη ειμαςτε αγκιςτρωμενοι ο ενας απο τον αλλον.και οτι θελει να ειναι ευτυχισμενη μαζι μου. δεν εχει δουλεψει σχεδον ποτε και παντα ενω το ηθελε την επιανε τρομερο αγχος για το πως θα παει και τι θα κανει.αγχος φοβος εμετοι.μου ειπε οτι το φταιξιμο ειναι αποκλειστικα δικο της και οτι παροτι μ αγαπαει με λατρευει θελει το χρονο της να τα καταφερει.δυο μερες μετα το χωρισμο μας μου ειπε οτι της λειπω πολυ κ οτι πιστευει οτι θα φτιαξουν τα πραματα με τον καιρο.της ειπα οτι αν ειναι ετσι θα τον εχει το χρονο της.απο τοτε δεν εχουμε μιλησει.υπαρχει η περιπτωση να γυρισει?δεν μπορω να περιμενω για παντα ηδη κοντευω να τρελαθω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αστηνε να της λειψεις να δει τη γλυκα και τα λεμε. Προσεξε μη την καλεσεις! Και αμα σε παρει αυτη πες της παρε οσο χρονο θελεις. Κανενα προβλημα. Και παλι σιγη ασυρματου μετα. Φταις και συ ομως, η τοση επαφη χαλαει τη συνταγη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    δωστης τελεσιγραφο να σου πει η τελος η ξανα μαζι, προτιμοτερο το τελος γιατι αυτο θα ειναι η αληθεια. Οσο περιμενεις θα μουρλαινεσαι χειροτερα. Εχει φυγει ηδη αυτη απο τη σχεση σας, απλα αυτος ο τροπος τη βοηθαει να μην της πεσει αποτομο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    συμφωνώ απόλυτα με το kerasi! όσο δύσκολο κ αν είναι
    προσπάθησε να μην την καλέσεις ή να της στείλει μνμ.
    Δείξε πως τα δεδομένα, γίνονται ζητούμενα

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να σκεφτει τι? εμενα αυτο μου φαινετε σα προφαση

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    3
    Θελει Να σκεφτει τι θα κανει με τη ζωη της.Θελει να ζησει μονη της για λιγο καιρο ωστε να ξερει οτι τα καταφερνει κ μονη της.Γι αυτο και μου ζηταει να μην την περιμενω γιατι δεν ξερει ποτε θα ειναι.Πιστευει λεει οτι θα καταληξουμε μαζι αλλα οταν ειναι να γινει θα γινει.Παρολα αυτα σημερα με πηρε και βρεθηκαμε και μου ειπε οτι περασε ωραια και καναμε σεξ.Σημερα το εμπεδωσα οτι δυσκολα θα ξαναειμαστε μαζι.αλλα παρολα αυτα εχω σκοπο να το παλεψω μετα απο καποιο καιρο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, 99,99% όταν ακούς τα "θέλω να μείνουμε για λίγο μόνοι κλπ" υπάρχει ήδη κάποιος άλλος. Και προφανώς θέλει να δει πως θα πάει η νέα της σχέση (που μπορεί να μην είναι και πλήρως αναπτυγμένη ακόμα) και αναλόγως θα γυρίσει σε σένα (κοινώς καβάντζα) ή θα μείνει με τον καινούριο...
    Το πιθανότερο ότι ο άλλος την φλερτάρει και αυτή γουστάρει (το καινούριο πράμα είν' άλλο πράμα) αλλά δε μπορεί να παραδεχτεί στον εαυτό της ότι σου ρίχνει κέρατο. Έτσι παραμυθιάζουν ο ένας τον άλλο, αυτή του λέει τα προβλήματα στην σχέση σας και αυτός την καταλαβαίνει και της συμπαραστέκεται...

    Τώρα βέβαια είμαι σίγουρος πως εσύ θα λες "αποκλείεται η τάδε να έχει κάνει αυτό το πράγμα, αυτά τα κάνουν οι τάνες κι εγώ δεν είχα μια τάνα τόσα χρόνια δίπλα μου" και μάλιστα θα πείθεις και τον εαυτό σου ότι αντικειμενικά δεν μπορεί να βρήκε άλλον (πού τον βρήκε αφού ξέρω όλες τισ παρέες της, ξέρω κάθε στιγμή που είναι κλπ). Απλά έχε το στην άκρη του μυαλού σου. Θα σε βοηθήσει να την ξεπεράσεις όταν έρθει η ώρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Διαφωνω με τον χαρτ , δεν πιστευω απαραιτητα πως εχει βρει αλλον . Πιστευω πως απλα βαρεθηκε μετα απο τοσα χρονια και θελει να ζησει και λιγο μονη της . Κατα τα αλλα δεν νομιζω να γυρισει , απλα δεν θελει να στο πει ξεκαθαρα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    3
    Ξέρω οτι πρεπει να προχώρησω κ το κάνω ηδη.να κάνω πράματα που γεμίζουν εμένα κ με κανουν ευτυχισμένο γιατί και εγω σπάθα μια καθίζηση τον τελευταιο καιρό λόγω δουλειάς και ρουτίνα.το κάνω ηδη και νιώθω καλυτερα.αλλά αυτή τη στιγμη νιώθω οτι χάνω τη γυναικα της ζωής μου κ την οικογένεια μου,την κολλητή μου.γιατί αυτό είναι για μένα.και αν δεν το κάνε για να είναι με κάποιον άλλο ειλικρινά την καταλαβαίνω και τη θέλω πίσω...

Similar Threads

  1. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  2. Θελει χρονο....
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 19-09-2012, 17:41
  3. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 13:23
  4. ποτε θα περασει.....ποσο χρονο θελει...help!!
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 01-06-2009, 19:29
  5. Θελει να αυτοκτονησει επειδη ειπα να χωρισουμε
    By Rozi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 22:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •