Eίμαι ένα ράκος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10

    Unhappy Eίμαι ένα ράκος

    Πριν από ενάμιση χρόνο γνώρισα ένα παιδί κ κάναμε σχέση. Στν αρχή της σχέσης όλο κυλούσαν καλά, εκτός από το γεγονός ότι αναφερόταν συνέχεια στην πρώην του. Του επεσήμανα πολλές φορές ότι με ενοχλεί κ το έκοψε μετά από καιρό λέγοντας πως στην αρχή το έκανε γτ είμαι μεγαλύτερ'η του κ ένιωθε ανασφάλεια κ ήθελε να δείξει πως έχει εμπειρίες.Η συμπεριφορά του όσο ήμασταν στην ίδια πόλη ήταν άψογη.Βλέπετε ήταν σχέση από απόσταση κ κάναμε σχέδια για να είμαστε στην ίδια πόλη αλλά όταν έφτανε η ώρα να γίνει, αυτός δείλιαζε κ μου έλεγε πως δεν είναι έτοιμος. Αυτό έγινε 2 φορές αλλά τον συγχώρησα γτ καταλάβαινα πως του είναι δύσκολο να κάνει το επόμενο βήμα κ του έδωσα χρόνο. Μου ζήτησε μετά από ένα χρόνο σχέσης να μείνει μόνος του για λίγο. Το δέχτηκα κ αυτό κ δεν τον ενοχλούσα. Ώσπου μου είπε πως θέλει να χωρίσουμε οριστικά. Το δέχτηκα πολύ ήρεμα γτ υπήρχαν πολλές εντάσεις κ είχαν ειπωθεί πολλά ψέμματα από την πλευρά του. Έβγαινα, δούλευα,ήμουν καλά αν κ μου έλειπε. Είχα γνωρίσει κ ένα παιδί με το οποίο βγαίναμε κ περνούσα όμορφα χωρίς όμως να υπάρχει τπτ ερωτικό γτ ήξερε πως είχα χωρίσει πρόσφατα. Ξαφνικά άρχισε ο πρώην μου να στέλνει μηνύματα και να παίρνει τηλέφωνα. Στην αρχή δεν απαντούσα. Τότε άρχισε να στέλει μέχρι κ email λέγοντας πόσο το έχει μετανιώσει κ πως δε θέλει να χωρίσουμε απλά η απόσταση τν είχε κουράσει. Μάλιστα, ήρθε κ με βρήκε στη πόλη που μένω η οποία είναι πολύ μακρυά από τη δική του. Έκλαιγε σαν παιδί κ μου ζητόυσε να τον συγχωρήσω. Στην αρχή ήμουν διστακτική αλλά τον αγαπούσα ακόμη κ δέχτηκα να είμαστε ξανά μαζί. Συζητήσαμε κ για άλλη μια φορά κανονίσαμε πως σε 2 μήνες θα με ακολουθούσε στην πόλη που θα μετακόμιζα να μείνει μαζί μου χωρίς να πληρώνει ενοίκια κτλ ώσπου να βρει κ αυτός κάποια δουλειά. Όταν επέστρεψε όμωε πίσω στη πόλη του, έγινε ξανά απόμακρος, μιλούσαμε ελάχιστα κ εγώ πλέον βυθίστηκα στην κατάθλιψη. Προσπαθούσα πάρα πολύ μα κρατήσω την επικοινωνία, να του δείχνω πως είμαι εκεί γ αυτόν κ έβρισκα τοίχο. Ώσπου με πήρε τηλέφωνο κ ήταν πιο απόμακρος κ πιο ψυχρός από ποτέ κ μου ανακοινωσέ πως αυτός θέλει να ακολουθήσει τα όνειρά του κ δεν θέλει άλλο να είμαστε μαζί. Του ζήτησα εξηγήσεις κ απλά είπε πως με αγαπάει αλλά μπαίνω εμπόδιο σε όσα θέλει να κάνει. Του είπα να το προσπαθήσουμε τλχστν όπως είχαμε κανονίσει κ αν δε βγει να φύγει αλλά το αρνήθηκε κ αυτό. Στο μεταξύ του έδωσα τόσες ευκαιρίες, συγχώρησα τόσα λαθη κ αυτός μια ευκαιρία δε μου έδωσε ποτέ. Είμαι χειρότερα από ποτέ. Νιώθω τόσο αδικημένη κ εξαπατημένη. Μάλιστα μιλήσαμε στο τηλέφωνο κ μου είπε ξεκάθαρα πως του είμαι αδιάφορη αν κ νοιάζεται για μένα. Δε μπορώ να δεχθώ ότι ο άνθρωπος που αγαπάω και έλεγε μέχρι πριν ένα μήνα ότι με αγαπάει κ έκλαιγε μπροστά μου απλά με είδε σαν εμπόδιο ξαφνικά και με έβγαλε από το πλάνο του κ από όλα εκείνα τα συναισθήματα που ισχυριζόταν πως είχε, τώρα δεν του έμεινε τπτ. Στο μυαλό μου τριγυρνάνε άσχημες ιδέες από εκδίκηση μέχρι να κάνω κακό στν εαυτό μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mε την πρωην του τι γινεται? Μηπως ειναι κολημενος και γι αυτο ολη αυτη η ασταθεια?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Δεν θα προσπαθησω να αναλυσω την συμπεριφορα του απλα θα σου πω ξεπερασε τον και προχωρα!! Ξερω δεν ειναι καθολου ευκολο αλλα με τον καιρο θα περασει. Ασχολεισου με αλλα πραγματα και προς θεου μη ξανασκεφτεις να κανεις κακο στον ευατο σου γιατι δεν το αξιζει ο τυπος! Θα ρθει η στιγμη που θα βρεις καποιον που θα ειναι παλαβος για σενα και θα γελας οταν σκεφτεσαι τουτη την ιστορια.! Βγαλτον απο τη ζωη σου!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    ήταν δική του απόφαση να την αφήσει. δεν νομίζω πως παίζει τέτοιο θέμα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. το ξέρω κ εγώ πως αυτό πρέπει να κάνω.
    απλά ξέρεις κ η προηγούμενη σχέση μου κατέληξε άσχημα κ νόμιζα
    πως ίσως αυτή τη φορά να βρήκα κάποιον που αξίζει.
    δεν πειράζει παιδιά, αγάπη να έχουμε να μοιράζουμε κ όποιος θέλει μένει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessalonikh
    Posts
    13
    Μην στεναχωριέσαι. Η συμπεριφορά του μου δείχνει έναν άνθρωπο ανώριμο συναισθηματικά που δεν ξέρει τι θέλει. Όσο άσχημα και να νιώθεις ότι σου συμπεριφέρθηκε, να είσαι ευγνώμων που αποκαλύφθηκε νωρίς χωρίς να έχετε κάτι πιο ουσιαστικό. Θα είναι λίγο άσχημα τα πράγματα στην αρχή αλλά θα το ξεπεράσεις. Σου αξίζουν καλύτεροι.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    Eυχαριστώ πολύ peaceful, με κάνετε κ αισθάνομαι καλύτερα με τα σχόλιά σας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τη 2η φορα που ξαναεκανε πισω, τον ρωτησες γτ ολα αυτα? Γτ σε ξαναεβαλε στο τρυπακι αφου δεν ειναι σιγουρος?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    Η περιπτωση να ηθελε μονο επιβεβαιωση τη σκεφτηκες?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    Δεν νομίζω ότι ξόδεψε 400 ευρώ ώστε να πάρει απλά επιβεβαίωση.
    Έχω καταλήξει ότι απλά για αυτόν ήταν μεγάλο βήμα να
    μετακομίσει σε μια πόλη που δε θα έχει κανέναν. Ούτε εγώ θα έχω γτ θα είναι
    μια νέα πόλη κ για μένα αλλά είναι επιλογή μου.
    Όπως κ να έχει, δε μπορείς να αναγκάσεις κάποιον να κάνει κάτι που
    δε θέλει τελικά ακόμη κ αν κάνατε σχέδια γ αυτό κ σε πονάει

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Προφανως ηταν μπερδεμενος και ηρθε να επιβεβαιωσει οχι τον ανδρισμο του ερχομενος εκει,αλλα τα συναισθηματα του προς εσενα..Ναι σε επαιξε αρκετα θα ελεγα,αλλα προχωρα παρακατω!

Similar Threads

  1. Eιμαι χαλια
    By chs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 12-04-2024, 13:20
  2. Eιμαι χαμενος.......
    By Μητσος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 11-09-2012, 13:35
  3. Eιμαι πιο down απο ποτε...... :(
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 02-04-2012, 22:08
  4. εχω ξεχασει πως ειναι να εισαι ρακος
    By alexandros2985 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 30-03-2011, 19:54
  5. Eιμαι αλκοολικη
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 80
    Last Post: 17-02-2010, 22:08

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •