Εμετοφοβία - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 62 of 62
    Senior Member
    γεια σου kartpal παιρνω κι εγω enlift αλλα δεν ειναι αρκετο.εχω παρα πολλες φοβιες.μου εχει γραψει ο γιατρος αριπιπραζολη αλλα φοβαμαι να το παρω.σ εχει βοηθησει εσενα?σου δημιουργησε παρενεργειες?φοβαμαι γιατι ειναι αντιψυχωτικο.δεν εχω παρει ποτε αντιψυχωτικο

Member
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    γεια σου kartpal παιρνω κι εγω enlift αλλα δεν ειναι αρκετο.εχω παρα πολλες φοβιες.μου εχει γραψει ο γιατρος αριπιπραζολη αλλα φοβαμαι να το παρω.σ εχει βοηθησει εσενα?σου δημιουργησε παρενεργειες?φοβαμαι γιατι ειναι αντιψυχωτικο.δεν εχω παρει ποτε αντιψυχωτικο
    Γεια και πάλι. Τι φοβίες έχεις εσύ? Παίρνεις το enlift μόνο του? Εγω είχα ξεκινήσει πριν 2 μήνες με abilify. Είχα λίγες παρενέργειες μόνο τις 2-3 πρώτες μέρες. Είχα λίγη ταχυκαρδία και ανησυχία όχι όμως κάτι το τρομερό. Μετά απο 2 εβδομάδες ξεκίνησα μαζί και το enlift. To abilify το ξεκινησα σε σιρόπι σε πολύ χαμηλή δόση. 0,5 mg για 4 μέρες, μετά 1 mg για άλλες 4 και σταδιακά έφτασα στα 5. Αξίζει τον κόπο είναι καλό φάρμακο χωρίς ιδιαίτερες παρενέργειες. Σε μένα είχε μόνο αυτά που σου έγραψα. Τώρα στους 2 μήνες συνδυαστικά πάω πολύ καλά. Μου μειώθηκε πολύ το άγχος, σχεδόν εξαφανίστηκε, νιώθω σταθερά ήρεμη και δεν νιώθω αυτή τη μελαγχολία που είχα πριν ξεκινήσω. Να ξέρεις όμως χρειάζεται χρόνο. Μετά τον πρώτο μήνα είδα τη σταθερή διαφορά. Ελπίζω να σε βοήθησα. Ό,τι άλλη απορια έχεις γι αυτα τα 2 φάρμακα μπορείς να με ρωτήσεις

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345