σεξουαλική συνέυρεση με τρίτους- διαστροφή η διευρυνση οριζόντων? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Υπαρχουν καποιοι που τους φτιαχνει αυτο. Εσενα μπορει να σε χαλαει. Δεν υπαρχει κανονας σ αυτο. Το ιδιο και στο τριο που σου προτεινει ο φιλος σου. Το τριο δεν ειναι ανωμαλια. Αμα συμφωνουν ολοι το κανεις, αλλιως οχι. Στο σεξ ανωμαλια ειναι κατι οταν δε συμφωνουν αυτοι που υλοποιουν μια φαντασιωση. Ποια εισαι συ που θα βαλεις μετρο τι ειναι φυσιολογικο κ τι οχι? Δε σ αρεσει μη το κανεις. Μην κατηγορας τους αλλους ομως. Η μονη εξαιρεση ειναι αυτη που σου πα.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    Δε μπορώ να πω οτι είναι θέμα ζήλειας στο θέμα του τρίτου προσώπου.Ισως νιόθω λίγο περίεργα με την ιδέα.Αν και σαν φαντασίωση νομίζω οτι αρέσει σε πάρα πολους και πολλες.Αυτο που σίγουρα με χαλάει είναι η ανταλαγή παρτενέρ απο ζευγάρια .Το θεορώ άκρως προσβλητικό για τη γυναίκα να την ανταλάζουν στο κρεβατι σαν αντικείμενο.Μπορει να κάνω και λάθος.Μπορεί να έχω ταμπού με το θέμα δε ξέρω.Δε το έχω δοκιμάσει κιόλας για να εκφράσω καθαρή άποψη

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Το θεορώ άκρως προσβλητικό για τη γυναίκα να την ανταλάζουν στο κρεβατι σαν αντικείμενο
    ναι ναι καλα στα λογια τωρα..... ολοι πολα θεωρουν...
    Αν και σαν φαντασίωση νομίζω οτι αρέσει σε πάρα πολους και πολλες
    για αυτο ακριβως κ αυτες βγαινουν παντα πρωτες αλλα δε ξερεις που ειναι κ πιες ειναι βρισκονται συνεχως πισω απο ενα πεπλο ατελειωτου μυστηριου....

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Υπαρχουν καποιοι που τους φτιαχνει αυτο. Εσενα μπορει να σε χαλαει. Δεν υπαρχει κανονας σ αυτο. Το ιδιο και στο τριο που σου προτεινει ο φιλος σου. Το τριο δεν ειναι ανωμαλια. Αμα συμφωνουν ολοι το κανεις, αλλιως οχι. Στο σεξ ανωμαλια ειναι κατι οταν δε συμφωνουν αυτοι που υλοποιουν μια φαντασιωση. Ποια εισαι συ που θα βαλεις μετρο τι ειναι φυσιολογικο κ τι οχι? Δε σ αρεσει μη το κανεις. Μην κατηγορας τους αλλους ομως. Η μονη εξαιρεση ειναι αυτη που σου πα.
    Οχι παρεξήγησες.. δεν είπα οτι είναι ανωμαλία.Δεν χαρακτήρισα αυτούς που το κάνουν ανωμαλους.Απο τη στιγμή που δεν υπάρχουν στο κρεβάτι ανήλικοι -ζωα -και γενικά άτομα που δεν έχουν τη βούληση τη νοημοσύνη να συμετέχουν η το σθένος και τη δύναμη να αντισταθούν ο καθένας οτι θέλει κάνει.

  5. #35
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μπουχαχαχα κ ποσοι θα το παραδεχοντουσαν αυτο? μαλον ελαχιστοι κ ειδικα για αυτους τους καπιους που δηθεν το επικρινουν ειναι αφανταστα ζηλιαριδες αφου τους εχει πιασει αμοκ ζηλειας προς ολες τις κατευθυνσεις....:)
    Οι αντρες θα το παραδεχοντουσαν,οι γυναικες δεν νομιζω,πρεπει να το παιξουν σεξοφοβικες για το θεαθηναι.

    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ειναι γουστα αυτα? χουχουχουι ρωτα εμενα που μια ζωη τις εκανα κολητες κ συνηθως εχουν κ αλλα πλουσια προσωντα που κολαζουν θεους κ διαολους αφου δε μπορεις να φανταστεις καν πιες μπορει να ειναι αφου ειναι γκουρου στο να πειθουν τους αλλους οτι πεταει ο γαιδαρος αφου ειναι θεατρινες εκ γενετης
    Εδω σε χασα.Κανενα τριο επαιξε τελος παντων?

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Εδω σε χασα.Κανενα τριο επαιξε τελος παντων?
    με τοσα κομπλεξ κ ταμπου δυσκολα τα πραγματα φιλαρακι.....

  7. #37
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    με τοσα κομπλεξ κ ταμπου δυσκολα τα πραγματα φιλαρακι.....
    Λογικο μου φαινεται,αν τις πετυχαινες σε ξενη χωρα ή καπου μακρια απο την κοινωνια τους τελος παντων,θα ηταν διαφορετικα ;)

    Εγω σε σοβαρη σχεση δε θα το ηθελα ομως,γιατι ειτε θα ενιωθα οτι την εκμεταλευομαι (σε περιπτωση που αυτη που εμενε πιστη),ειτε θα επρεπε να αποδεχθω να πηγαινει και αυτη με αλλους,που δεν παιζει αυτο.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε το βρισκω λογικο το βρισκω ηλιθιο κ αυτοκαταστροφικο. η σιωπη κ η παραπλανηση δινει τροφη στην ασθενεια

  9. #39
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω δε το βρισκω λογικο το βρισκω ηλιθιο κ αυτοκαταστροφικο. η σιωπη κ η παραπλανηση δινει τροφη στην ασθενεια
    Συμφωνω,αλλα απο την αλλη η κοινωνια μας ειναι μισογυνιστικη,και δεν συγχωρει την γυναικεια πολυγαμια.Οπως ενας αντρας δε θα ρισκαρε να κανει κατι που να τον χαρακτηριζε ως γκει,ετσι και αυτες φοβουνται μην τις πουν πουτανες.

    Οι περισσοτερες φαινομενικα αντιφατικες και τρελες γυναικειες συμπεριφορες απο εκει προερχονται.Να βραζεις μεσα σου,να καις,να θες να βαλεις κατω τον αλλο και απ' εξω να πρεπει να το παιζεις οσια,που ψαχνει ενα καλο παιδι,να την καταλαβαινει,να την αγαπαει και π@@ μπλε.

    YΓ Εννοειται οτι υπαρχουν και παρα πολλες που απλως δεν ηθελαν τριο,και δεν το εκαναν.Δεν ειναι ολες υποκριτριες.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τρελες γυναικειες συμπεριφορες απο εκει προερχονται
    ειναι πολυ κοντα η τρελα κ η διανυα
    βλεπε τρελος επιστημονας

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Συμφωνω,αλλα απο την αλλη η κοινωνια μας ειναι μισογυνιστικη,και δεν συγχωρει την γυναικεια πολυγαμια.Οπως ενας αντρας δε θα ρισκαρε να κανει κατι που να τον χαρακτηριζε ως γκει,ετσι και αυτες φοβουνται μην τις πουν πουτανες.

    Οι περισσοτερες φαινομενικα αντιφατικες και τρελες γυναικειες συμπεριφορες απο εκει προερχονται.Να βραζεις μεσα σου,να καις,να θες να βαλεις κατω τον αλλο και απ' εξω να πρεπει να το παιζεις οσια,που ψαχνει ενα καλο παιδι,να την καταλαβαινει,να την αγαπαει και π@@ μπλε.

    YΓ Εννοειται οτι υπαρχουν και παρα πολλες που απλως δεν ηθελαν τριο,και δεν το εκαναν.Δεν ειναι ολες υποκριτριες.
    Θα συμφονήσω οτι καταλυτικος παράγοντας για μια γυνάικα είναι το μετά..Ισως αυτό είναι που με ανοχλεί και εμένα.Δε ξέρω....Γιατι αντε και κάναμε τρίο ..μπορεί και να περάσω μαγευτικά να νιόσω μια άλλη ηδονή.Την άλλη μέρα τι κάνω?Στο σύντροφό μου έχω απολυτη εμπιστοσύνη οτι ουτε πρόκειτε να με διασύρει να με πληγώσει κ.ο.κ .Το τρίτο άτομο ποιός μου λέει οτι δε θα το κάνει βούκινο?Ακούγετε λίγο κάπως αλλα είναι μια πραγματικότητα στη γυναικέια ψυχοσύνθεση.Αν κάνω λάθος διορθόστε με

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by bluekiss View Post
    Θα συμφονήσω οτι καταλυτικος παράγοντας για μια γυνάικα είναι το μετά..Ισως αυτό είναι που με ανοχλεί και εμένα.Δε ξέρω....Γιατι αντε και κάναμε τρίο ..μπορεί και να περάσω μαγευτικά να νιόσω μια άλλη ηδονή.Την άλλη μέρα τι κάνω?Στο σύντροφό μου έχω απολυτη εμπιστοσύνη οτι ουτε πρόκειτε να με διασύρει να με πληγώσει κ.ο.κ .Το τρίτο άτομο ποιός μου λέει οτι δε θα το κάνει βούκινο?Ακούγετε λίγο κάπως αλλα είναι μια πραγματικότητα στη γυναικέια ψυχοσύνθεση.Αν κάνω λάθος διορθόστε με
    Οχι δεν κάνεις κανένα λάθος.
    Ετσι είναι απολύτως,για να βάλει κάποιος τον εαυτό του σε άλλου είδους ευχαρίστηση θα πρέπει να γνωρίζει και τις συνέπειες.........
    Με τον σύντροφό σου τα πράγματα ποτέ δεν θα είναι τα ίδια,γιατί ουσιαστικά δεν θα υπάρχει μία σχέση που βασίζεται στην αφοσίωση και στον ερωτα,αλλά μία σχέση -μετα συγχωρήσεως- του κώλου.

    Εαν βρίσκεσαι σε επαρχία,είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα μαθευτεί σίγουρα το τριγωνάκι και σε πολλά άλλα άτομα.
    Αν μένεις σε μεγάλη πόλη-σίγουρα θα συζητηθεί σε κάποιες παρέες.

    Τίποτα σχεδόν δεν μένει κρυφό-απλά αναλαμβάνεις τις όποιες συνέπειες-αν είσαι τύπος "ε και τι έγινε" δεν υπάρχει θέμα,αλλά αν δεν είσαι καλά να μην το κάνεις.
    Μπορεί πολλοί άνθρωποι να θεωρούν τους εαυτούς τους απελευθερωμένους,αλλά μία τέτοια είδηση πάντα είναι πιπεράτη να συζητηθεί.

    Εκτός και αν είσαι στο εξωτερικό και κάνεις κανα τρίο να δεις πως είναι-εκεί ίσως να μην μαθευτεί.
    Εγώ πάντως με τον συντροφό μου δεν θα έκανα κάτι τετοιο...εκτός κ αν τον είχα μόνο ως σκεύος ηδονής!

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Τίποτα σχεδόν δεν μένει κρυφό-απλά αναλαμβάνεις τις όποιες συνέπειες-αν είσαι τύπος "
    μην εισαι τοσο σιγουρη για αυτο... εγω ξερεις ποσες φορες ειπα την αληθεια κ συναντησα απιστους θωμαδες που δε με πιστευαν? απλα οταν καπιος εχει το συνδρομο του ενοχου μονιμως νομιζει οτι πρεπει να συγκαλιπτετε κ να κρυβει τα παντα πισω απο πλαστες σχεσεις κλπκλπ ο καλυτερος τροπος για να κρυψεις κατι ειναι να μιαζεις ψευτικος ειρωνικος κ να μιλας τη γλωσσα που μονο οι ομιοι σου ξερουν να διαβαζουν

    θα πρέπει να γνωρίζει και τις συνέπειες.........
    δεν ισχυει τετιο πραγμα που λες εγω εχοντας σχεση 7 χρονακια περιπου μια ζωη την εβλεπα να γραφει hot sms σε μια φιλη της ενω αυτο συνεβενε μια ζωη κ το επαιζα οτι δεν εβλεπα κ παρ ολα αυτα μιναμε μαζι για τοσα πολα χρονια κ ακομα κ σημερα μιλαμε στο τηλ

    Εαν βρίσκεσαι σε επαρχία,είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα μαθευτεί σίγουρα το τριγωνάκι και σε πολλά άλλα άτομα.
    Αν μένεις σε μεγάλη πόλη-σίγουρα θα συζητηθεί σε κάποιες παρέες.
    δε μπα να συζητιθει οσο θελει οι κομπλεξικοι ας μινουν μακρυα δε τους χρειαζομαστε

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Οχι δεν κάνεις κανένα λάθος.
    Ετσι είναι απολύτως,για να βάλει κάποιος τον εαυτό του σε άλλου είδους ευχαρίστηση θα πρέπει να γνωρίζει και τις συνέπειες.........
    Με τον σύντροφό σου τα πράγματα ποτέ δεν θα είναι τα ίδια,γιατί ουσιαστικά δεν θα υπάρχει μία σχέση που βασίζεται στην αφοσίωση και στον ερωτα,αλλά μία σχέση -μετα συγχωρήσεως- του κώλου.

    Εαν βρίσκεσαι σε επαρχία,είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα μαθευτεί σίγουρα το τριγωνάκι και σε πολλά άλλα άτομα.
    Αν μένεις σε μεγάλη πόλη-σίγουρα θα συζητηθεί σε κάποιες παρέες.

    Τίποτα σχεδόν δεν μένει κρυφό-απλά αναλαμβάνεις τις όποιες συνέπειες-αν είσαι τύπος "ε και τι έγινε" δεν υπάρχει θέμα,αλλά αν δεν είσαι καλά να μην το κάνεις.
    Μπορεί πολλοί άνθρωποι να θεωρούν τους εαυτούς τους απελευθερωμένους,αλλά μία τέτοια είδηση πάντα είναι πιπεράτη να συζητηθεί.

    Εκτός και αν είσαι στο εξωτερικό και κάνεις κανα τρίο να δεις πως είναι-εκεί ίσως να μην μαθευτεί.
    Εγώ πάντως με τον συντροφό μου δεν θα έκανα κάτι τετοιο...εκτός κ αν τον είχα μόνο ως σκεύος ηδονής!
    Κοίτα..εν μέρη συμφονώ αλλα διαφονω σε αυτό που είπες στα εξής.
    1)Οταν κάνεις σεξ με το σύντροφο σου πάνε περίπατο και η αφοσίωση και η αγάπη και δίνουν τη θέση τους σε ποιό ζωόδη ένστικτα (το τι να σου μαγειρέψω αγάπη μου δίνει τη θέση του στο τωρα θα σε $@$#%$@#@) :rolleyes:.αρα λοιπόν γίνετε ο ένας σκέυος ηδονής για τον άλλον και το κυρίοτερο ασυνέσθητα διαχωρίζουμε την πραγματική μας ζωη την καθημερινότητα με την σεξουαλική μας ζωη.Και είμαι της άποψης οτι έτσι πρέπει να γίνεται σε μια νορμαλ σχεση.
    2)Το αν θα ξεζουμίσουμε ενα τρίτο άτομο είτε αντρα είτε γυνάικα δε καθιστά τη σχέση του κόλου μεταξύ μας.Γνορίζω ζευγάρι που επιδίδετε στο άθλημα συστηματικά και μόνο σχέση του κόλου δε μπορέις να πεις αυτό που έχουν μεταξύ τους.Θέλω να καταλήξω στο εξής...οτι είναι προτιμότερο οι πειρασμοί που κυκλοφορούν γύρο μας να γυρίζουν σαν θέμα συζήτησης και να αναφέροντε στις φαντασιώσεις μας παρα να γυρίζουν στο πίσω μέρος του μυαλού του καθενός ξεχωριστα κρυφα.Οι κρύφες φαντασιώσεις και επιθυμιες πιστέυω οτι είναι αυτες που δηλητιριάζουν μια σχέση και την καθιστούν του κόλου.

    υγ σε καμία τω περιπτόσεων δε θα έκανα κάτι τέτοιο σε επαρχιακή πόλλη σε κλειστη κοινωνία.κάπου αλού ίσως μη σου πω και ετκώς Ελλάδας

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι συνεπειες αρχισαν οταν μεσα σε ολα αυτα μπηκαν στη μεση τα ροκανιδια που ειχε στο μυαλο της οταν αρχισε να μου λεει ψεματα οτι πηγε με αλλους αντρες κ ξαφνικα μου παριστανε ενα αλλο προσωπο που δεν ειχε σχεση με αυτη κ εκει τελικα χωρισαμε αφου την επιση κριση βλακειας...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. χρηση της ψυχολογιας μας απο τριτους για ασχημο σκοπο.
    By toosensible in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 01-08-2013, 03:21
  2. Φετίχ ή διαστροφή;
    By Aporhmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-2012, 03:26
  3. Σεξουαλική υγεία!!!
    By kriskros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-2011, 12:25
  4. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 17:28
  5. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •