Διάγνωση HPV και Φοβίες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Boom , μαζεψου λιγο . Ο ανθρωπος εχει παει σε γιατρο . Αν χρειαζεται φαρμακευτικη ή αλλη αγωγη θα του το πει αυτος. Ειναι αλλο να μιλας για φαρμακα και αλλο να προτεινεις αγωγη. Οι κανονες λειτουργιας , ισχυουν και για τα π.μ .
    ρε συ τι στραβωμα ειναι αυτο?γιατι μιλας ετσι συνεχεια σε μενα?τι να μαζευτω?δεν του προτεινα φαρμακα ρε συ του ανθρωπου .κ γενικα νιωθω οτι μου τη λες συνεχεια.δεν του προτεινα να κανει αυτο που κανω.απλα του ειπα τι ειχα παρει εγω τοτε.κ οτι αυτο που ειχα παρει μου εκανε καλο.
    τι κολλημα εχεις φαει κ δεν τολμω να πω κατι σε αυτο το θεμα?εχω αναλογη εμπειρια κ προσπαθω απλα να τον βοηθησω.δηλαδη σε αλλα θεματα που γραφω οτι παιρνω ladose και νιωθω καλα σημαινει οτι προτρεπω τους αλλους να το παρουν?για ονομα του θεου..ολοι για φαρμακα μιλαμε.
    εγραψα απλα οτι αυτη η κρεμα εμενα με βοηθησε πολυ κ οτι οταν την πηρα ειδα αποτελσματα..πραγματικα εχω μεινει με ανοιχτο το στομα.
    τι κολλημα εχεις φαει?ολοι λενε εδω μεσα τι προβλημα εχουν.κ επειδη εχω αναγκη το site για προσωπικη βοηθεια σε παρακαλω...μη με κανεις να ξενερωσω κ να μην ξαναμπω..για ονομα του θεου! πραγματικα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    S_K Μην αγνωνεσαι ρε παιδι μου..ολα θα πανε καλα! θα κανεις αυτα που πρεπει κ ολα θα πανε καλα.
    κανεις δεν επαθε κατι απο αυτο.χαλαρωσε ρε παιδι μου!προς το παρον κανεις την θεραπεια σου.θα παρεις κ τις κρεμες σου κ ολα καλα.
    οσο αγχωνεσαι τοσο επιβαρυνεις την υγεια σου.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    ρε συ τι στραβωμα ειναι αυτο?γιατι μιλας ετσι συνεχεια σε μενα?τι να μαζευτω?δεν του προτεινα φαρμακα ρε συ του ανθρωπου .κ γενικα νιωθω οτι μου τη λες συνεχεια.
    Δεν εχω προσωπικο προβλημα μαζι σου . Δεν θα μπορουσα αλλωστε αφου δεν σε ξερω. Διαφωνω σε καποια πραγματα που γραφεις και τα τονιζω.
    Ουτε σου την λεω συνεχεια , πχ στο θεμα στην ιψδ , δεν θυμαμαι να σου απαντησω ασχημα ή αποτομα .
    Σε οτι αφορα την απαντηση σου που σβηστηκε απο την διαχειριση , επειδη ετυχε να το διαβασω πριν , ο τροπος που το εγραφες ηταν λες και κανεις στην καλυτερη περιπτωση διαφημιση. Η διαχειριση προφανως δεν εσβησε τυχαια το μηνυμα σου . Και εγω μπορω να λεω πχ οτι πηρα λαντοζ χωρις να καμια παραβαση , αλλα αν πω σε καποιον οτι το λαντοζ ειναι το καλυτερο για την καταθλιψη και παρτο και κατσε να σου βαλω και λινκ να το δεις ,ειναι κατι τελειως διαφορετικο . Αν θες ριξε μια ματια στους κανονες του φορουμ και θα καταλαβεις γιατι εχω ενοχληθει σε αυτο το θεμα.

    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    τι κολλημα εχεις φαει κ δεν τολμω να πω κατι σε αυτο το θεμα?εχω αναλογη εμπειρια κ προσπαθω απλα να τον βοηθησω.πραγματικα εχω μεινει με ανοιχτο το στομα.
    Ε , καλα τωρα υπερβαλεις λιγο . Εχεις δωσει αρκετες απαντησεις εδω αρα προφανως και δεν σε εμποδιζω στο να γραφεις . Ουτως ή αλλως δεν εχω τετοια προθεση .

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε συ δε το διαφημισα.του στειλα για ενα site για κρεμες απο οτι θυμαμαι κ επισης αν θες να ξερεις ειναι η μοναδικη κρεμα..τουλαχιστον πριν 15 χρονια δεν υπηρχε καποια αλλη.δεν νομιζω οτι διαφημισα τη συγκεκριμενη κρεμα.
    απλα εφοσον οι διαχειριση εσβησε το μνμ μου, εσυ απορω γιατι ασχολεισαι τοσο.
    ναι κ οντως πιστευω οτι το ladose ειναι το καλυτερο για μενα.κ το εχω τονισει πολλες φορες..δεν μου εσβησε η διαχειριση το μνμ...
    ουτε φυσικα η διαχειριση εχει προσωπικο θεμα..επισης μου φανηκε απλα περιεργο το οτι μου λες "μαζεψου" ..εχει λιγο επιθετικη χροια.αν μπορουσες να μην χρησιμοποιεις ισως τετοιες εκφρασεις...θα ηταν ισως προτιμοτερο.κ γενικα πιστευω οτι ειναι καλο να λεμε την γνωμη μας κ αλλα παντα με κομψο τροπο.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επισης θα ηταν προτιμοτερο να βοηθησουμε τον ανθρωπο εδω..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σου εξηγησα πως αντιληφθηκα εγω το μηνυμα σου και ποια διαφορα υπαρχει αναμεσα στο κανουμε διαφημιση ή προτρεπουμε καποιον να παρει καποιο φαρμακα και στο μιλαμε απλα για φαρμακα. Προφανως υπαρχουν και αλλοι που το ειδαν ετσι και για αυτο σβηστηκε .
    Αν σε ενοχλει το στυλ μου , οκ , μπορω να το χαλαρωσω λιγο . Αλλα αν βλεπω ποστ που δεν μου αρεσουν μπορω να τα σχολιαζω , χωρις αυτο να σημαινει οτι εχω κατι προσωπικο εναντιον των μελων που τα γραφουν .

    Το σταματαω εδω λοιπον εδω , αν συμφωνεις και εσυ.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δε σου ειπα να μη πεις την γνωμη σου φυσικα.απλα ειπα να μιλαμε γενικα πιο κομψα οταν σχολιαζουμε..
    ναι θα ηθελα αν κ εσυ φυσικα συμφωνεις να το σταματησουμε εδω κ να βοηθησουμε το παιδι που εχει τρομερο αγχος.
    να σαι καλα!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by S_K View Post
    Καλημερα, μετα απο καποια συζήτηση όχι μεγάλη σε διάρκεια με την Γυναικολόγο που πήγα μου είπε, οχι 30% του πληθυσμού τον γυναικών που εχουν ερωτικές συνευρέσεις έχουν HPV. οχι εφόσον φροντίσεις να μην ξανα έχεις κονδυλώματα δεν χρειάζεται καποια ενημέρωση (εδω εγω διαφωνώ ), να σταματήσω για πάντα το ξύρισμα σε αυτή την περιοχή (γιατι με οποιοδήποτε τραυματισμό θα έχω ξανα κονδυλώματα!!!).

    Δεν μου εφυγε και πολυ το αγχος...
    Εναλλακτικές εκτος απο ξύρισμα στις ευαίσθητες περιοχές ; δεν θα μου άρεσε να είμαι σαν τράγος και ειδικά στην ευαίσθητη περιοχή!!! (σκέφτηκα ακομα και το laser !!!)
    Εχετε καμια πρόταση για καποιο αφροδισιολόγο-δερματολόγο με αρκετή εμπειρία επι του θέματος ;
    ειπα κι εγω, ειμαι τοσο τυχερη να το γλυτωσω και δεν το ξερα?...
    τι 90% ρε παιδια? μην τρελαινετε τον κοσμο!

    προσωπικα θεωρω πολυ υπευθυνη και γενναια την σταση σου να ενημερωνεις τις παρτενερ σου.
    περαστικα ευχομαι.

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20
    anxious4ever να σου κανω μια ερωτηση εδω?? Εχω ανοιξει αλλο θεμα αλλα κυριολεκτικα δεν απανταει κανεις για να.με.βοηθησει και ανατρεχω εδω σ αυτο το θεμα μπας και βρω εναν ανθρωπο να μου λυσει αποριες... λοιπον σε τεστ παπ βρεθηκαν αλλοιώσεις στην κοπελα μου κ ο γιατρός τα συνδεσε με hpv ,σοκαριστηκαμε κ οι δυο εγω δε ξερω πως να το αντιμετωπίσω κ αυτη κλαιει και στεναχωριέται.. να σε ρωτησω ομως κατι?η σεξουαλικη μας ζωη θα ναι ιδια?και δε λεω αύριο μεθαυριο που μπορει να χωρισουμε.και να κανουμε αλλες σχέσεις,εννοω ακομα.και τωρα! Διαβαζω μεχρι κ οτι ειναι επικινδυνο το στοματικο γιατι μπορει εγω να καταληξω να εχω καρκίνο του στοματος! Συμβαίνει οντως αυτο?? Πως θα ζησω μια ζωη με το φόβο αυτο και συνεχως περιορισμους.στην σεξουαλικη μας ζωη και μαλιστα σε μια πολυ νεα ηλικια???

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ο HPV ειναι το πιο συνηθισμενο πλεον στις μερες μας αφροδισιο νοσημα..
    εχω μεγαλη εμπειρια ΚΑΙ σε αυτο..
    αν παρεις 10 ανθρωπους απο τον δρομο κ τους πας σε ενα διαγνωστικο..οι 9 το εχουν.
    το οτι εισαι 34 δε σημαινει οτι κολλησες τωρα τον ιο.ο ιος εισβαλλει πολυ πιο πριν κ εκδηλωνεται σε περιοδους στρες.
    οπως ο ερπητας που βγαζουμε στα χειλη.δεν ειναι ομως ερπητας.
    το εχει το 99,9 % του πλυθησμου κ μερικοι δεν το ξερουν κιολας.ο ιος μενει μεσα κ κοιμαται κ αν ξυπνησει μονο εμφανιζεις κονδυλωματα κ η γυναικα αλλοιωσεις σοτν τραχηλο.
    δεν πεθαινει ΚΑΝΕΙΣ απο αυτο. χαλαρωσε δεν ειναι AIDS. μεταδιδεται ακομα κ με προφυλαξη οποτε πλεον δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω απο αυτα που κανεις.
    σου τα λεω διοτι εχω κανει 3 λειζερ σε μικροτερη ηλικια απο αλλοιωσεις HPV κ επειδη ειχα πανικοβληθει παρακολουθησα σεμιναρια ενημερωσης.
    πραγματικα ομως ειναι κατι πολυ συνηθες. οταν γνωρισεις μια κοπελα θα χρησιμοποιεις προφυλακτικο..δεν χρειαζεται να πεις κατι γιατι πολυ απλα κ αυτη το χει.
    ειναι στανταρ αυτο που σου λεω.γενικα ενημερωσου , διαβασε γι αυτο κ οχι απο το νετ.
    ρωτα τον γιατρο να σου πει λεπτομερειες.
    ολοκληρωσε την θεραπεια σου κ οταν εισαι ετοιμος τοτε κανε ξανα σεξ.
    Το να λες δεν πεθαινει κανεις ειναι επικινδυνο. Ο ιος στην εξελιξη του ΜΠΟΡΕΙ, και δεν ειναι βεβαια σιγουρο, να εξελιχθει σε καρκινο τραχηλου με διαφορες σταδιοποιησεις. Μιλαω εκ πειρας, οποτε καλο θα ηταν να μη μιλαμε ανευθυνα.

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    συμφωνω απολυτα αυτη την στιγμη μαζι σου..οκ..εννοειται οτι πρεπει να περιμενει εφοσον εχει οξυτενη κονδυλωματα, πρωτα τα θεραπευει κ μετα κανει σεξ παντα με προφυλαξη!
    γενικα ουτως η αλλως πρεπει να υπαρχιε προφυλαξη..ασχετα με τον HPV.τωρα αν θελει να ενημερωσει την νεα κοπελα οκ..ας κανει ο.τι κρινει αυτος.παντως να γνωριζετε οτι τα κονδυλωματα τα μεταδιδει ο αντρας οταν υπαρχουν ..αν τα θεραπευσει με οξυ (wartex) ή με κρυοθεραπεια..τοτε παυει να μεταδιδει τον ιο.
    παραδειγμα..οταν εχουμε ερπητα στα χειλια μας μεταδιδουμε τον ιο του ερπητα μονο οταν εχουμε το σπυρακι..οταν φυγει το σπυρακι δεν υπαρχει εστια μεταδοσης του ιου οποτε δεν μεταδιδουμε κατι.
    αν θελει παλι να μαθει αν η νεα κοπελα εχει τον ιο..αρκει να κανει μια ταυτοποιηση η κοπελα(στοιχιζει γυρω στα 180 ευρω)...εκει θα μαθουν τι ακριβως στελεχη εχει η κοπελα.
    Κι αλλο λαθος. Οχι ο ιος του HPV δε μεταδιδεται μονο οταν εχεις εξωτερικα κονδυλωματα. Ο ιος υπαρχει στον οργανισμο και στην επαφη κολλαει ο συντροφος. Μη λετε πραγματα που δεν ισχυουν

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    20
    Λοιπόν μετά από πολλούς γιατρός έχω να π ω το εξής. Ο ιός δεν φεύγει ποτέ. Πήρα τηλέφωνο τη ν γυναικολόγο της κοπέλας μου χωρίς να τις το πω . Πρώτο γιατί τ
    Εν ω μου το είχε πει ότι έχει, την είπα να πάμε μαζι αν και είμασταν στην αρχή μ δεν δρχρηξρ θα πω νομη μου λέει. Το είχε Το τεστ Παπ . . Οι εξετάσεις έγιναν κάτι το έδειξε η γυναικολόγος της δεν έκανε τιποτα. Είπε ότι θα το παρακολουμυθουμε. Μετά από 6 μήνες ξαβαεκανρ5. Δε ήθελε να πάω. Τις εξετάσεις τι Σ Επίασε αυτή . Όταν πηγαίναμε να πάρουμε αποτελέσματα το χαρτί σαν να έγραφε αξτινικες υπεκερατωσειε . Cin 1. Δεν το ζήτησα να τι πιάσω στα χέρια μου . Το ένα με χαλαρά στην τσάντα της. Τώρα λέει κάθε φορά που κάνει Τέστ Παπ είναι αρνητικό. Πήρα τηλέφωνο την γυναικολόγο της για να μάθω και να προστατεύθω. Δεν θυμαται την ασθενή . Λέει εγώ ξέρω ότι το λέει λογο του απορρήτου. Οκ. Μου είπε για 1 λεπτό γενικά για το hpv ότι αντιμετωπίζετε. Δεν με άφησε να ρωτήσω τίποτα. Γεια σας μου είπε σε ένα λεπτό . Εκνευριστικε . Γιατί είχε πάει η κοπέλα πριν και έκλαιγε που την ελργε οτι ισχυριζόμε ότι με εχει κολλησι κατι . Δεν είναι δυνατό κάθε φορά που έκανα σεξ να παθαίνει κάτι ο πεος μου. Αυτή έχει αρνητικές εξετάσεις εκτός από την τελευταία φορά που εβγαξεψσε αυτή ureoplasma. Και εκνευρίστηκε γη γιατρός . Όταν όλη ρώτησα την κοπέλα αν υπάρχει θέμα αν κόλλησα ποτέ δεν την ρώτησε. Ο.αλλοσψ γυναικολόγος που ρώτησα. Μου λέει λογικά κόλλησες. Και σε αυτή θα ξαναβγούν. Και όταν της τα,είπα αυτά που με είπε ο άντρας γυναικολόγο τσατιστηκε. Έλεγε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Και ρώτησεςχκαι την γυναικολόγο μου. Γεμάτη κακιά μοχθηρία... Και λέω Ναι. Αφού ποτέ δεν πήγαμε μαζί . Έπρεπε να ρωτήσω την μια μου έλεγε γιατί Ρωτάς άσχετους γιατρούς. Και την άλλη γιατί Ρωτάς χωρίς να το ξέρω την γιατρό μου. Ήθελε γενικές πληροφορίες για την πάθηση και γενικά για αυτό το πράγμα Αφροδίτη 1 άλλο γιατρό ρώτησα του είπα ότι βρέθηκε έτσι πιστωτές και μου λέει και δεν τρέχει τίποτα δε σημαίνει τίποτα Απλά κάποια στιγμή μπορεί να τον ξανά και αυτό τσαντίστηκε τροφή στα είπα και λέω εγώ να κάνεις κάνα δυο φορές έτσι και μου λέει κατά πάσα πιθανότητα έχεις κολλήσει αλλά μάλλον έχεις κολλήσει η άλλη τσαντίστηκε μετά γιατί δεν ήθελα να πάω στο γιατρό της μάνας σου το τηλέφωνο και γενικά αυτό αποδείχτηκε Πιο μία φίλη μου ότι ο ιός δεν φεύγει ποτέ έληξες και στυγνή πενηντάρικα σε δερματολόγους να καταφέρει να τα φέρει βόλτα και λέει πότε κάποιες εθελοτυφλούν είναι δικό τους πρόβλημα δεν είναι δυνατόν να εκπαιδευτεί Στην υγεία του αλλουνού Επίσης δεν είναι δυνατόν ο Γυναικολόγος της Επομένως να της πεις ότι μπορείς να κάνεις σεξ λέει θα με προφυλάξεις είναι δυνατό να λες τέτοια πράγματα και να μη λες ότι μπορεί ακόμα και ολοκληρωτικό να σε δω να σε κολλήσει .

  13. #58
    Καλησπερα...
    Καταρχάς αν κατάλαβα καλά πηρες τηλ τον γιατρό της κοπέλας σου... λάθος αλλά φυσικά είναι προσωπική μου άποψη...
    Μιας και έχω προσωπική εμπειρία θα σου πω την γνώμη μου πάνω στο θέμα..
    Πρώτον και κύριο να ψάξεις στο Ίντερνετ τον κ.Μορτακη γυναικολόγος στην Αθήνα έχει γράψει και βιβλία πάνω στο θέμα..
    Έχει και σελίδα προσωπική όποτε και εκεί εξηγεί πλήρως το θέμα τον κονδυλωμάτων...
    Υπάρχουν γύρω στα 150 στελέχη όπου τα περισσότερα δημιουργούν τα εξωτερικά κωνδυλωματα (σαν ελιές),δεν προκαλούν καρκίνο.
    Αυτά που προκαλούν καρκίνο είναι γύρω στα 40 στελέχη κυρίως ο 16 και 18 (σε γυναίκες καρκίνο στον τράχηλο της μήτρας κυρίως),σε άνδρες στο πέος στο στόμα(άντρες γυναίκες).
    Αν δεν εκδηλωθούν δεν μπορείς να ξέρεις ότι τα έχεις εκτός από το hpv dna test που γίνεται σαν το τεστ παπ .
    Και να εκδηλωθούν δρν σημαίνει ότι θα πεθάνεις.
    Συνήθως ο οργανισμός μπορεί να το μπαλατζαρει σε διάστημα δυο χρόνων από την στιγμή που θα το κολησεις.
    Θα το έχεις στον οργανισμό σου αλλά με σωστή διατροφή γυμναστική βιταμίνες όχι τσιγαρο ποτό και άγχος θα καταφέρεις να το «κοιμήσεις».
    Το 80% του πληθυσμού το έχει (το γνωρίζει η όχι).
    Αν είναι εξωτερικά κανείς την θεραπεία που θα σου πει ο δερματολόγος σου /ουρολόγος (αν είσαι άντρας), κρέμες,κρυοπηξια ,αποχή από σεξ και γενικά κανείς ότι σου πει και όποτε σου δίνει το πράσινο φως για επαφή τότε προχωράς...
    Στην σχέση σου τώρα είναι δικό σου θέμα αν το πεις η όχι...Άλλοι λένε ναι άλλοι λένε όχι και δεν ξερω και εγώ τι...Αν και είμαι της άποψης να το πεις...
    Όχι αμέσως βέβαια
    Να δώσεις χρόνο στην σχέση να προχωρήσει και ήρεμα να της δώσεις να καταλάβει τι είναι και τι συμβαίνει..
    Στην τελική υπάρχει και το εμβόλιο που μπορεί να κάνει η κοπέλα πρώτου έρθετε σε επαφή (αναλόγως ποιο στέλεχος έχεις).
    Πρώτου κάνει το εμβόλιο όμως να κάνει το τεστ.
    Hpv dna test- εμβόλιο κατά του ιου.
    Και όπως είπα ψαξε τον κ.Μορτακη.
    Έχει και σελίδα στο Facebook

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    4
    Γειά σας πριν λίγο καιρό έκανα τεστ ΠΑΠ και βγήκε αλλοίωση στο τραχηλο. Μου είπε ο γιατρός για hpv. Κάναμε κολποσκοπηση βιοψία και βγήκε cin2. Μου είπε να κάνουμε το λέιζερ loop. Μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και να μην ανησυχώ ότι όλα καλά θα είμαι καλά δεν θα έχω κανένα θέμα. Εγώ όμως έχω τρελαθεί δεν κοιμάμαι δεν τρώω βλέπω εφιάλτες. Ειμαι πολύ χάλια. Δεν θέλω να το δείχνω και στους δικούς μου και να τους στεναχωρω αλλά έχω μονιμως ταχυκαρδία. Και φοβάμαι όπως κόλλησα στο τράχηλο μήπως μου βγει και στο στόμα. Είναι επικίνδυνο στο στόμα? Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποια που έχει περάσει κάτι παρόμοιο. Ευχαριστώ

  15. #60
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    4
    [Γειά σας πριν λίγο καιρό έκανα τεστ ΠΑΠ και βγήκε αλλοίωση στο τραχηλο. Μου είπε ο γιατρός για hpv. Κάναμε κολποσκοπηση βιοψία και βγήκε cin2. Μου είπε να κάνουμε το λέιζερ loop. Μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και να μην ανησυχώ ότι όλα καλά θα είμαι καλά δεν θα έχω κανένα θέμα. Εγώ όμως έχω τρελαθεί δεν κοιμάμαι δεν τρώω βλέπω εφιάλτες. Ειμαι πολύ χάλια. Δεν θέλω να το δείχνω και στους δικούς μου και να τους στεναχωρω αλλά έχω μονιμως ταχυκαρδία. Και φοβάμαι όπως κόλλησα στο τράχηλο μήπως μου βγει και στο στόμα. Είναι επικίνδυνο στο στόμα? Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποια που έχει περάσει κάτι παρόμοιο. Ευχαριστώ. Είδα ότι έχετε γράψει για αυτό το θέμα για αυτό σας ρωτάω.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Που θα παω για διαγνωση;
    By DeganDer in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 27-03-2011, 21:09
  2. Διάγνωση νηπίου..;
    By stefie in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 18-02-2011, 16:11
  3. διάγνωση ιψδ
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-2009, 08:44
  4. νεα διαγνωση-διπολικη διαταραχη
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 149
    Last Post: 06-09-2008, 21:55
  5. ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟΣ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 23-10-2007, 10:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •