ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ?? ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ?? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oι φιλες σου εχουν κανει σχεση προσφατα ή καιρο? γτ το να απορροφονται στη σχεση αν ειναι προσφατη ειναι συνηθες και να μη θελουν πολυ παρεα με σενα οι 3 σας.

  2. #32
    Quote Originally Posted by s/z View Post
    μην εχεις ασχημη εικονα για τον εαυτο σου.....θες να αλλαξεις;;;;;;;;;;
    πρωτα ξεκινα απο το μυαλο.απο τις κακες σκεψεις.
    και μετα θα δεις οτι σου αρεσει κ το σωμα κ οτι δε σου λειεπει τιποτα τελικα.
    ναι αλλα ποσο ευκολο ειναι αυτο αν δεν αρεσω σε καποιον? δλδ να φανταζομαι κατι που δεν ισχυει? γιατι και οι φιλες μου που κανανε πιο αργα σχεση, αυτοπεποιθηση αποκτησανε μεσω του φλερτ και επειδη μαθανε οτι ενδιαφερεται καποιοςκ μαλιστα σοβαρα...κ επειδη ετυχε να τις φλερταρουν κ αλλοι εκεινο τον καιρο...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    Quote Originally Posted by stellafire View Post
    παντως θελοντας να μιλησω αντικειμενικα, αυτο που με ενοχλει δεν ειναι οτι δεν εχω σχεση δε μου λειπει αυτο...οσο ειχα τις φιλες μου περνουσα καλα γελουσαμε...δεν ενιωθα οτι μου ελειπε...τωρα νιωθω απλα οτι σχολιαζομαι...δηλαδη με ενοχλει ο περιγυρος που θα με σχολιαζει...οι φιλες μου που κ οι φιλοι τους θα με εχουν σχολιασει ως ...ξερουμε τι...και αυτο ειναι χειροτερο απο τη μοναξια που νιωθω...
    το ενιωθα κ εγω αυτο καποτε.και λιγα ακομα.και κατεληξα να κανω σχεση με ενα ατομο που δεν ξερω αν μου αρεσε πολυ.
    λοιπον μην κανει σχεση μεχρι να νιωσεις καλα με τον εαυτο σου,γιατι θα πεσεις στα χειροτερα και μετα αντε να σε τραβηξουν απο κει!

    επισης μην κοιτας τι θα πει ο κοσμος! ο κοσμος εχει ελαττωματα οπως εσυ,κι εγω,κι ο απεναντι!
    να αγαπας τον κοσμο ειναι σαν εσενα,ολοι ειμαστε μια οικογενεια..........οποιος σου φερεται ασχημα απλα απαντησε του με κατι που πραγματικα θα τον πονεσει
    με καλοσυνη,με κοπλιμεντο,με χαμογελο.
    τοτε πραγματικα θα παγωσει.
    καντο κι ας μην το πιστευεις.
    οταν μεσα σου εισαι ηρεμη ο αλλος θα το δει και θα σε ζηλεψει επειδη εκεινος ειναι κομπλεξικος και σε κατακρινει.
    μην τους ακους.....αντιμετωπισε τους υπευθυνα!

  4. #34
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Μπορει και να συμβαινει,αλλα μην το σκεπτεσαι.Συχναοι ''νεοφωτιστες'' ειναι πιο σκληρες με τις μονες,απο τις πιο ''παλιες'',αλλα αν λες οτι ειναι καλες κοπελες,δεν πιστευω οτι θα το σχολιαζουν με κακια.

    Σημερα που ειναι Σαββατο δε θα τις δεις?
    εχω εξεταστικη αυτη τη βδομαδα και δε βγηκα. αλλα ασχετα απο αυτο, βγαινουν συνεχεια με τα αγορια τους.εμενα θα μου πουν να παμε κανενα σινεμα ή καπου κοριτσοπαρεα αλλα τις καθημερινες που συνηθως δε μπορω. και πλεον δε θελω κιολας. δε θα το σχολιαζουν με κακια, αλλα θα το σκεφτονται και θα με λυπουνται

  5. #35
    Αν απομονωθεις τελειως,τοτε ειναι που θα σε λυπουνται και θα σε σχολιαζουν συνεχεια..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    Quote Originally Posted by stellafire View Post
    ναι αλλα ποσο ευκολο ειναι αυτο αν δεν αρεσω σε καποιον? δλδ να φανταζομαι κατι που δεν ισχυει? γιατι και οι φιλες μου που κανανε πιο αργα σχεση, αυτοπεποιθηση αποκτησανε μεσω του φλερτ και επειδη μαθανε οτι ενδιαφερεται καποιοςκ μαλιστα σοβαρα...κ επειδη ετυχε να τις φλερταρουν κ αλλοι εκεινο τον καιρο...
    οχι οχι αυτο ειναι το μεγαλυτερο λαθος πες στις φιλες σου,,αν ειναι να αποκτησουν αυτοπεποιθηση και να κοιταχτουν στον καθρεφτη και να πουν ''αχ κοιτα τελικα ειμαι ωραια '' ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ τους εριξε καποιος κοπλιμεντο ή τα εφτιαξαν με καποιον ή τους την επεσαν,τοτε ζητω που καηκαμε.
    αυτοπεποιθηση κοπελα μου εμεις οι γυναικες δεν ξερουμε τι σημαινει.
    η αυτοπεποιθηση ειναι ΑΥΤΟ-πεποιθηση..μονο ο εαυτος σου εχει σημασια τι πιστευει για σενα,οχι οι αλλοι.
    κανεις αλλος οσο κι αν τον εχεις θεοποιησει.δεν ειναι σημαντικη η γνωμη του.
    αν εσυ σε βλεπεις ως ομορφη και καλη,αυτο εισαι.ειμαστε γενικα αυτο που νιωθουμε.μαθε να το αλλαξεις αυτο που πιστευεις για σενα.

  7. #37
    Quote Originally Posted by s/z View Post
    το ενιωθα κ εγω αυτο καποτε.και λιγα ακομα.και κατεληξα να κανω σχεση με ενα ατομο που δεν ξερω αν μου αρεσε πολυ.
    λοιπον μην κανει σχεση μεχρι να νιωσεις καλα με τον εαυτο σου,γιατι θα πεσεις στα χειροτερα και μετα αντε να σε τραβηξουν απο κει!

    επισης μην κοιτας τι θα πει ο κοσμος! ο κοσμος εχει ελαττωματα οπως εσυ,κι εγω,κι ο απεναντι!
    να αγαπας τον κοσμο ειναι σαν εσενα,ολοι ειμαστε μια οικογενεια..........οποιος σου φερεται ασχημα απλα απαντησε του με κατι που πραγματικα θα τον πονεσει
    με καλοσυνη,με κοπλιμεντο,με χαμογελο.
    τοτε πραγματικα θα παγωσει.
    καντο κι ας μην το πιστευεις.
    οταν μεσα σου εισαι ηρεμη ο αλλος θα το δει και θα σε ζηλεψει επειδη εκεινος ειναι κομπλεξικος και σε κατακρινει.
    μην τους ακους.....αντιμετωπισε τους υπευθυνα!
    δε λεω, αμα μου το πουν απο κοντα ξερω να τους αντιμετωπισω. το θεμα ειναι ομως τι ισχυει αντικειμενικα. μακαρι να τους εδινα κ λιγο αδικο...πιστευω αυτο που λες, οτι αν κανω σχεση λογω ανασφαλειας θα πεσω στα χειροτερα...κ δεν ξερω αν θα με βοηθησει αυτο...ελπιζω μονο να μην μεινω για παντα μονη μου...αυτο μονο...

  8. #38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oι φιλες σου εχουν κανει σχεση προσφατα ή καιρο? γτ το να απορροφονται στη σχεση αν ειναι προσφατη ειναι συνηθες και να μη θελουν πολυ παρεα με σενα οι 3 σας.
    εχουν σχεση οι περισσοτερες πανω απο χρονο. δε με αποφευγουν απλως εμενα κατι μεσα μου εχει σπασει τους τελευταιους μηνες, κυριως οταν εκαναν σχεση οι 2 κολλητες μου. εκει εγινα ρακος βγαιναμε οι 3 μας κ δε λεγαμε τιποτα αλλο. με πληγωνε αυτο γιατι μιλουσαμε συνεχεια γ αυτους. καποια στιγμη λοιπον ξενερωσα και αρχισα να νταουνιαζω...

  9. #39
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αν απομονωθεις τελειως,τοτε ειναι που θα σε λυπουνται και θα σε σχολιαζουν συνεχεια..
    το ξερω...αλλα δε μπορω να το αντεξω για πολυ...

  10. #40
    Αυτο που μιλανε συνεχεια για αυτους ειναι ασχημο.Και γκομενο να χες δηλαδη,κατανταει βαρετο.
    Εχεις προσπαθησει να αλλαξεις κουβεντα?Θα μπορουσες να τους το πεις ευθεως,αλλα θελει λεπτους χειρισμους για να μην βγεις εσυ η κακια.
    Ειναι δυσκολες καταστασεις αυτες και εισαι γεναια που το αντεξες οσο το αντεξες.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γενικα στελλα το κονσεπτ της φιλιας αστο...μην περιμενεις και πολλα.

  12. #42
    Quote Originally Posted by s/z View Post
    οχι οχι αυτο ειναι το μεγαλυτερο λαθος πες στις φιλες σου,,αν ειναι να αποκτησουν αυτοπεποιθηση και να κοιταχτουν στον καθρεφτη και να πουν ''αχ κοιτα τελικα ειμαι ωραια '' ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ τους εριξε καποιος κοπλιμεντο ή τα εφτιαξαν με καποιον ή τους την επεσαν,τοτε ζητω που καηκαμε.
    αυτοπεποιθηση κοπελα μου εμεις οι γυναικες δεν ξερουμε τι σημαινει.
    η αυτοπεποιθηση ειναι ΑΥΤΟ-πεποιθηση..μονο ο εαυτος σου εχει σημασια τι πιστευει για σενα,οχι οι αλλοι.
    κανεις αλλος οσο κι αν τον εχεις θεοποιησει.δεν ειναι σημαντικη η γνωμη του.
    αν εσυ σε βλεπεις ως ομορφη και καλη,αυτο εισαι.ειμαστε γενικα αυτο που νιωθουμε.μαθε να το αλλαξεις αυτο που πιστευεις για σενα.
    για τις 2 απο αυτες, ξερω οτι ετσι εγινε επειδη κανουμε πολλα χρονια παρεα. ξερω επισης οτι καθε φορα που θα μιλουσα με καποιον στο φεις-οχι ερωτικα, γιατι δεν εχω φωτογραφιες - κ μου εκαναν καποιο κοπλιμεντο συνηθως επειδη ψαχνομαι πολυ στη μουσικη και το σινεμα κ ειμαι σε πολλες ομαδες στο φεις, μου λεγανε αντε αντε τυχερη...ενω ξερανε οτι δεν εχω φωτογραφιες...επισης, αν μ λεγε σπανια αγνωστος να βγουμε απο φεις θα τον θαβανε...καλα σ αυτο ειχαν κ δικιο...επισης οταν μου ειχε μιλησει ενα παιδι στο εξωτερικο που ειχαμε παει, κατι με ρωτησε αλλα δεν ξερω αν ηταν πεσιμο, ετσι φανηκε αρχικα, λεει η μια φιλη μου ααα ωραιος αυτος π σ μιλησε κ λεει η αλλη αυτο δεν ηταν πεσιμο με την καμια ομως...και επισης η συγκεκριμενη οταν της μιλουσανε ανδρες γενικα αλλαζε διαθεση μετα ...της την επεφτε ενας στο φεις απο φωτος και ενω δεν ειχε σκοπο να βγει μας το αναμασουσε για να το θυμομαστε...ενω ειναι ομορφουλα...κ περυσι που μιλουσα με ενα παιδι στο φεις που φαινοταν καλο κ ειχαμε καλη επικοινωνια αν και δε με ειχε δει, ενω μ ειχε πει να βγουμε πολλες φορες και φανηκε οτι ενδιαφεροταν και ερωτικα, γιατι ηταν ψιλοαπελπισμενος αυτος, η φιλη μου ελεγε ειναι καθαρα φιλικο καθε φορα που το ανεφερα...και τωρα να...που εχει κανει σχεση, εχει ανεβει και αν εγω πω θα μεινω στο ραφι απλως μ λεει μα γιατι τετοια απαισιοδοξια?

  13. #43
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αυτο που μιλανε συνεχεια για αυτους ειναι ασχημο.Και γκομενο να χες δηλαδη,κατανταει βαρετο.
    Εχεις προσπαθησει να αλλαξεις κουβεντα?Θα μπορουσες να τους το πεις ευθεως,αλλα θελει λεπτους χειρισμους για να μην βγεις εσυ η κακια.
    Ειναι δυσκολες καταστασεις αυτες και εισαι γεναια που το αντεξες οσο το αντεξες.
    ακριβως γ αυτο δε θελω να πω κατι...γιατι θα φανω κακια...ναι εχω προσπαθησει...αλλα τι να πεις..πλεον εχουν κοινες ζωες...δεν ξερω αν μου λειπουν οι φιλες μου πια ως προσωπα ή η ανεμελια που ειχα ως περυσι...παρα το οτι εβλεπα οτι ημουν ενα μπαζο και μισο και δε μετρουσα, το παιρνα πολυ κουλ...χαιρομουν μετις φιλες μου που βρηκαν κατι...αυτο αλλαξε οταν βρηκαν οι κολλητες...γιατι με τις κολλητες λες ο,τι σε προβληματιζει...αυτες λενε γ γκομενους ή για σεξ...εγω ποσο μπορω να συμμετεχω σ αυτο? ειναι πολυ λεπτο το θεμα...αν απομακρυνθω απλα θα λενε η κομπλεξαρα που θα μεινει...οχι οτι θα καταλαβουν...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    κολλησαν αυτες βρε....με τους γκομενους..θελουν να ζησουν την εμπειρια...οπως ολα τα κοριτσακια...
    ξερεις πολυ καλα κ ολοι ξερουμε οτι ψιλοχεζουμε τις φιλες οταν παιζει γκομενικο..κι οταν εχουμε προβλημα με το γκομενο τρεχουμε σαυτες....
    αστες,δωστους λιγο χρονο να το ζησουν, και μην ξεχνας,ο καθενας ειναι το συμφερον του. δεν ειναι κακο αυτο.
    κι εσυ κι αυτες το συμφερον σας κοιτατε.αυτες τωρα βρηκαν κατι να ασχοληθουν.μη νομιζεις οτι θα κρατησει κ πολυ αλλα μην ασχολεισαι κιολας.
    μαθε οτι η σχεση δεν ειναι το νο1 πραγμα στη ζωη μας. εγω στα 18 μου σκεφτομουν με αυτον τον τροπο,οπως σκεφτεσαι τωρα εσυ,οτι θα μεινω μονη,οτι γιατι δεν εχω σχεση κλπ
    μεχρι και λεσβια νομισα οτι μπορει να ημουν wtf? ...οποτε μη δινεις σημασια τι κανει ο κοσμος..ζησε τη ζωη σου κι εσυ κ ολο κ κατι θα προκυψει οταν δεν το περιμενεις.
    και μη νομιζεις,για μενα τουλαχιστον,δεν ειναιι και τιποτα φοβερο η σχεση,οκ ο καθενας εχει αλλη αποψη,αλλα στην αρχη θελουμε να εξερευνησουμε.
    ουτως η αλλως ολα θα ρθουν στην ωρα τους.μη βιαζεσαι,δεν υπαρχει λογος.να χαιρεσαι τη ζωη σου, το τωρα σου ειναι που εχει σημασια και ισχυ
    και κατι αλλο.μη νομιζεις οτι οι αλλοι εχουν τις τελειες ζωες για να τους ζηλευεις ή να βγαζεις κακια κλπ σκατα ο καθενας εχει προβληματα.
    αυτα ολα στα λεω για να δεις οτι κι εσυ εισαι μοναδικη. δεν υπαρχει αντιγραφο σου σε αυτον τον κοσμο.εισαι μια και μοναδικη,μπορει να δεις καποια που να σου μοιαζει αλλα δε θα σαι εσυ.
    τελος, θα ηθελα να πω οτι ο φοβος ειναι λαθασμενη αποδειξη που εμφανιζεται ως αληθινη. να ξερεις ο φοβος ειναι μονο μια ψευδαισθηση και οχι η πραγματικοτητα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γυναικεια φιλια δεν υπαρχει. Μην παραμυθιαζεσαι. Αν εχεις πολλες απαιτησεις απ τους ανθρωπους θ απογοητευεσαι...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Eιμαι χαλια
    By chs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 12-04-2024, 13:20
  2. ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...PLEASE HELP!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-2013, 07:35
  3. Μαυρα χαλια
    By boom_rider in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 65
    Last Post: 24-08-2012, 00:49
  4. είμαι χαλια...!!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 09-11-2011, 17:40
  5. Νιωθω χάλια
    By lora in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 21-09-2009, 18:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •