θέλω την πρώην μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276

    θέλω την πρώην μου

    καλησπέρα έκανα σχέση με μια κοπέλα που δεν την ήξερα και πολύ καλά. μιλήσαμε πρώτη φορά στο facebook, την είχα δει παλιότερα στον δρόμο, αρχίσαμε μέσω του facebook να μιλάμε ερωτικά πολύ, φαίνεται παράξενο αλλά και όμως ναι.. να λέγαμε μωρό μου κλπ.. σε θέλω, βγήκαμε λοιπόν, τις αρέσω πολύ, και εμένα μου αρέσει αρκετά, είναι συμπαθητική, ώριμη, όμορφη, αλλά εγώ θέλω την πρώην μου. έχω κολλήσει πολύ μαζί τις, και την σκέφτομαι συνέχεια, εκείνη τώρα πλέον είναι με άλλον, δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου την πρώην μου, νιώθω ότι κοροιδεύω την κοπέλα που είμαι τώρα μαζί τις. γιατί τις λέω πως μόνο εκείνη θέλω και καμία άλλη, και πως μαζί τις θέλω να είμαι για πάντα, εκείνη με θέλει πάρα πολύ, αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω την πρώην μου και δεν μπορώ να την βγάλω από το μυαλό μ..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    6
    Είναι κρίμα για την κοπέλα που είσαι τώρα μαζί να πιστεύει πως την θέλεις, ενώ δεν την θέλεις.. Όσο πιο σύντομα την χωρίσεις τόσο το καλύτερο.
    Επίσης, επειδή θέλεις ακόμα την πρώην σου, καλύτερα να επιδιώξεις να βρεθείτε, να μιλήσετε, και φυσικά εάν υπάρχουν σημάδια ότι μπορείτε να ξαναείστε μαζί.. Εάν δεν το σκέφτεται, καλύτερα να δώσεις στον εαυτό σου λίγο χρόνο να την ξεχάσει, και μετά να κάνεις σχέση..
    Οπότε καλύτερα να μείνεις μόνος σου ένα διάστημα, για να το συνειδητοποιήσεις οτι δεν μπορείτε να είστε μαζί και να την ξεπεράσεις... Τότε θα μπορείς να κάνεις σχέση, και να μην σκέφτεσαι άλλα πράγματα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    επίσης κάτι βασικό, φέτος θα πάω στο σχολείο που είναι η πρώην μου και θα την βλέπω κάθε μέρα. αυτό με κάνει να την θέλω περισσότερο. να προσθέσω ότι αυτός που είναι μαζί τις τώρα δεν μένει αθήνα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    η πρώην μου όμως λέει πως είναι μαζί του γιατί πιστεύει πως είναι καλά, την ρώτησα μαζί μου πιστεύεις πως θα είσαι καλά και λέω όχι, γιατί ? επειδή στεναχωριέται και δεν θέλει.. γενικά η αλήθεια είναι πως δεν πήγαινε άλλο μαζί τις.. είχαμε περάσει πολλά. και εγώ πάρα πολύ καιρό ήμουν με πεσμένα μούτρα. με είχε πληγώσει πολύ, θέλω όμως να είμαι με αυτήν που είμαι τώρα.. ;ρ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Για την ηλικια σου ολα αυτα που περιγραφεις μου φαινονται απολυτως λογικα .
    Κανε απλα οτι σου ρθει χωρις να σκεφτεσαι τιποτα . Αν ησουν καμμια δεκαρια χρονια μεγαλυτερος θα σε εκραζα , αλλα εχε χαρη που εισαι 17.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    ναι όμως εγώ την θέλωωωωωωω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Θα σου περασει.Καποια στιγμη θα τα θυμασαι και θα γελας.Προχωρα και πηγαινε με οσες περισσοτερες μπορεις και ασε τις σχεσεις.Σε αυτη την ηλικια δεν ειναι να επενδυεις συναισθηματικα σε γυναικες αλλα σε φιλους.Θυμησου καλα τα λογια μου.

Similar Threads

  1. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  2. επιστροφη πρωην
    By alucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-09-2012, 16:50
  3. (πρωην) αλκοολικη
    By lili_a in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 21-08-2011, 01:27
  4. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  5. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •