ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ?? ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1

    ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ?? ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ??

    Καλησπερα σας γραφω γιατι εχω την αναγκη να τα πω καπου αυτα που νιωθω..εδω και λιγους μηνες φοβαμαι μηπως εχω καταθλιψη...ΠΑΝΤΑ ημουν ατυχη και θα ελεγα ο τελευταιος τροχος της αμαξης...Πρωτον, απο μικρη δεν ειμαι ελκυστικη ( το λεγανε και συγγενεις αυτο και στο σχολειο ειχα φαει κοροιδια καποιες φορες κυριως απο πισω μου) Ομως ειμαι σε παρεα κοριτσιων πολυ ελκυστικων και αυτο τονιζει περισσοτερο την αντιθεση μεταξυ μας στο τριτο ματι. Οπως καταλαβαινετε, οποιο αγορι ερθει στην παρεα μας εμενα ουτε να με φτυσει, ακομη και αν του μιλαω παραπανω απο τις αλλες κ δειξω προσιτη. Οι φιλες μου εχουν τις σχεσεις τους, περνανε καλα μ αυτες και γενικα παρα τα οποια προβληματακια ανα καιρους με το δεσμο τους ειναι καλα και επιπλεον εχουν και εξτρα κατακτησεις. Οι 2 μονο φιλες μου που ηταν στην ιδια κατασταση με μενα φετος βρηκαν κατι και περνανε κ αυτες καλα. αποτελεσμα να απομονωθω λιγο γιατι βγαινουν ζευγαρια καποιες φορες και εγω δεν πολυγουσταρω να πηγαινω να κραταω το φαναρι, ειμαι παραταιρη εκει. αλλα και τις φορες που θα βγουμε , θα μιλησουμε κυριως για τις σχεσεις τους ή για σεξ, οποτε εγω δεν εχω να πω κ πολλα κ γυρναω σπιτι κλαιγοντας. Δευτερον, η κολλητη μου τωρα κολλησε σε μια αλλη κοινη μας φιλη και εμενα με ψιλοβαριεται-ψιλοξενερωσε. δεν ξερω το λογο, ισως επειδη της βγαζω οτι ειμαι loser ? μπορει. Τριτον, βλεπω οτι ενω στη σχολη ειμαι καλη-ισως το μονο καλο που εχω- λογω της μελαγχολιας μου εχω αρχισει να παιρνω την κατω βολτα και να παιρνω χαλια βαθμους, με αποτελεσμα να τα ακουω στο σπιτι και να μου εντεινει την ανασφαλεια μου και τη θλιψη μου γιατι ολες μου οι φιλες τελειωσαν ηδη τη σχολη κ γω ακομη σερνομαι. τεταρτον και κυριοτερον, δεν αντεχω να σκεφτομαι το μελλον. βλεποντας παντου γυρω μου ποσο τυχεροι ειναι μερικοι-ηδη οι φιλες μου που τα χουν ολα τελεια- και ποσο ατυχοι ειναι αλλοι, και μαλιστα προκλητικα ατυχοι, οπως εγω, σκεφτομαι οτι δεν ξερω αν μπορω να τα καταφερω σ αυτη τη ζωη. παντα ενιωθα αδυναμη, ανασφαλης αλλα περναγα καλα, ειχα μια μεγαλη παρεα που καναμε αστεια, γελουσαμε...τωρα νοικοκυρευτηκαν οι περισσοτερες, εγω βλεπω οτι με περιμενει ραφι και μαλιστα ψηλο, οτι κανεις δε με θελει ερωτικα αλλα πλεον ουτε και φιλικα. οταν βγαινω ειμαι οπως και πριν, δε νταουνιαζω, δε μιζεριαζω, αλλα στο τελος που γυρναω σπιτι νιωθω ενα κενο, γιατι εγω ειμαι μονη μου και ο περιγυρος μου ειναι ευτυχισμενος ή τουλαχιστον εχει μια νορμαλ ζωη. Ναι ξερω, αλλοι εχουν γεννηθει με αναπηρια, προβληματα ψυχιατρικα ή αστεγοι...δεν ξερω πώς ακουγονται αυτα που γραφω, αλλα εγω εδω κ μηνες νιωθω ενα τρομερο βαρος στην ψυχη μου γιατι μου εχει φυγει καθε ιχνος ελπιδας πλεον να μου χαμογελασει καποτε η τυχη. και το χειροτερο ειναι οτι ξερω οτι ο,τι αλλαγη και να κανω, παντα αντιερωτικη θα ειμαι, οτι θα μεινω γεροντοκορη να γιατροπορευω τους γονεις μου, οτι στη δουλεια μου θα ειμαι μονιμως παραγκωνισμενη γιατι δεν ξερω να ξεχωρισω , να δειξω δυναμικη,αν και θεωρητικα μπορει να ειμαι πιο καλη στο αντικειμενο, οτι θα μετανιωνω καθε μερα, οπως κ τωρα, που γεννηθηκα , αλλα δε θα μπορω να κανω κατι γιατι ειμαι κ παρα πολυ δειλη για να δωσω κ ενα τελος αν και πολυ θα το ηθελα. Σκεφτομαι κυριως τους γονεις μου, που υπεραγαπω. Δε μπορει καποιος να με βοηθησει το ξερω και ολα αυτα περι αυτοπεποιθησης, εχω διαπιστωσει οτι οση αυτοπεποιθηση και να φορεσω ενα βραδυ κανεις δε με κοιταει, σα να μην υπαρχω ενα πραγμα. εχω καταντησει να μιλαω ωρες στο τηλεφωνο για το τι θα κανει η μια για να ζηλεψει ο γκομενος, τι η αλλη αλλα ποτε καμια τους δε σκεφτηκε οτι εγω δεν αντεχω να ακουω αλλο για ζευγαρια, αλλο για επιτυχιες παντου, αλλο για προβληματα ανυπαρκτα. μου λειπει η παλια σχεση που ειχα με την παρεα μου, γιατι μου επικαλυπτε ολα τα προβληματα που ειχα...τωρα δεν εχω παρεα που να με ικανοποιει, ολα με πειραζουν και με το παραμικρο κλαιω...δεν εχω κατι να περιμενω και αναρωτιεμαι τοσες φορες γιατι σε μενα τοσα μαζεμενα, γιατι τοση ατυχια, με ποναει αυτο...αν παω σε ειδικο, θα με βοηθησει υπαρχουν τροποι ή μονο χαπια που τα φοβαμαι?

  2. #2
    Υπαρχει κατι που πιστευεις οτι μπορεις να αλλαξεις (εστω και σε διαστημα μερικων μηνων) στην εμφανιση σου?
    Στις φιλες σου εχεις ζητησει μηπως σου καμια γνωριμια με κανενα φιλο των αγοριων τους?

    Μην απομακρυνεσαι απο τις φιλες σου,οσο και αν ζηλευεις (ανθρωπινο και λογικο 100%),θα γινεις χειροτερα χωρις να σταματησεις να ζηλευεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    κοιταξε κοπελα μου..η εμφανιση δεν παιζει κανενα ρολο. αν δε νιωθεις καλα μεσα σου αλλαξε το και κανε το μονο για σενα.
    δεν θα αποδειξεις σε κανεναν τι εισαι και τι δεν εισαι και δεν μπορεις να εισαι τελεια γιατι κανεις δεν ειναι.αυτα να τα θυμασαι ...δεν ειμαστε εδω για να εκπληρωνουμε τις απαιτησεις των αλλων ουτε για να γινουμε αρεστοι.αν παρολα αυτα,οπως ειπα,κατι ΔΕ σου αρεσει αλλαξε το,ξερεις πως.αν δεν ξερεις ρωτα.
    η εμφανιση αλλαζει ευκολα.τα ψυχικα τραυματα ομως δυσκολα,να εισαι καλα και να μην σε επηρεαζει κανεις....να νιωθεις καλα μεσα σου και να αγαπας τον εαυτο σου οσο δεν παει! αυτοειναι το μυστικο.ευχομαι τα καλυτερα.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Υπαρχει κατι που πιστευεις οτι μπορεις να αλλαξεις (εστω και σε διαστημα μερικων μηνων) στην εμφανιση σου?
    Στις φιλες σου εχεις ζητησει μηπως σου καμια γνωριμια με κανενα φιλο των αγοριων τους?

    Μην απομακρυνεσαι απο τις φιλες σου,οσο και αν ζηλευεις (ανθρωπινο και λογικο 100%), θα γινεις χειροτερα χωρις να σταματησεις να ζηλευεις.
    Δεν το εχω ζητησει απο περυσι. Ως περυσι που φερνανε αγορια, οι δυο φιλες μου ηταν αδεσμευτες οπως κ γω. Ετυχε λοιπον, καποιοι απο αυτους να ειναι σε σχεση, αλλοι να μη γουσταρουν και οι 2 που ενδιαφερθηκαν ενδιαφερθηκαν φυσικα για τις φιλες μου με τις οποιες εχουν σχεση ως τωρα. οποτε οποιους βλεπω, ειναι οι ιδιοι τοσα χρονια, δεν εμφανιζεται καποιος νεος. στην εμφανιση μου εχω κανει αλλαγες, εχω βαψει τα μαλλια μου κλπ κλπ αλλα δε με βοηθαει το προσωπο μου καθολου εχω ασχημα χαρακτηριστικα -οχι μεγαλη μυτη ευτυχως -αλλα ειναι ασχημα. δε θελω να απομακρυνθω αλλα κ αυτες πλεον με βαριουνται :)

  5. #5
    Quote Originally Posted by s/z View Post
    κοιταξε κοπελα μου..η εμφανιση δεν παιζει κανενα ρολο. αν δε νιωθεις καλα μεσα σου αλλαξε το και κανε το μονο για σενα.
    δεν θα αποδειξεις σε κανεναν τι εισαι και τι δεν εισαι και δεν μπορεις να εισαι τελεια γιατι κανεις δεν ειναι.αυτα να τα θυμασαι ...δεν ειμαστε εδω για να εκπληρωνουμε τις απαιτησεις των αλλων ουτε για να γινουμε αρεστοι.αν παρολα αυτα,οπως ειπα,κατι ΔΕ σου αρεσει αλλαξε το,ξερεις πως.αν δεν ξερεις ρωτα.
    η εμφανιση αλλαζει ευκολα.τα ψυχικα τραυματα ομως δυσκολα,να εισαι καλα και να μην σε επηρεαζει κανεις....να νιωθεις καλα μεσα σου και να αγαπας τον εαυτο σου οσο δεν παει! αυτοειναι το μυστικο.ευχομαι τα καλυτερα.
    το θεμα ειναι ομως, για ποιο λογο να τον αγαπαω? δεν ειμαι καλη σε τιποτα! αν ημουν ανδρας και με γωνριζα, θα με συμπαθουσα ναι, αλλα σχεση ερωτικη δε θα ηθελα, θα με χαρακτηριζα ασχημη και απωθητικη και θα στρεφομουν στις φιλες μου. πουθενα δεν ειμαι καλη. οταν μιλουσαμε με τις φιλες μου για αλλαγες, μου ειχαν προτεινει, τις εκανα , μου ανεβασαν την αυτοπεποιθηση, αλλα τιποτα παλι. με αποτελεσμα να ξαναπεσω! εν παση περιπτωσει, θαλω να παω σε ειδικο αλλα φοβαμαι οτι λυση δεν υπαρχει...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Υπαρχει κατι που πιστευεις οτι μπορεις να αλλαξεις (εστω και σε διαστημα μερικων μηνων) στην εμφανιση σου?
    αν δεν ειναι πολυ μεγαλο το θεμα δε θα φερει αποτελεσμα ετσι σα το θειο μου που γνωρισε 1000 γκομενες που ηρθαν νυχτα κ εφυγαν πρωι.

  7. #7
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αν δεν ειναι πολυ μεγαλο το θεμα δε θα φερει αποτελεσμα ετσι σα το θειο μου που γνωρισε 1000 γκομενες που ηρθαν νυχτα κ εφυγαν πρωι.
    δεν εχω καταλαβει αν ειναι πολυ μεγαλο το θεμα...απλως δε μ αρεσει καθολου αυτο που βλεπω...και στους αλλους επισης...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    Quote Originally Posted by stellafire View Post
    το θεμα ειναι ομως, για ποιο λογο να τον αγαπαω? δεν ειμαι καλη σε τιποτα! αν ημουν ανδρας και με γωνριζα, θα με συμπαθουσα ναι, αλλα σχεση ερωτικη δε θα ηθελα, θα με χαρακτηριζα ασχημη και απωθητικη και θα στρεφομουν στις φιλες μου. πουθενα δεν ειμαι καλη. οταν μιλουσαμε με τις φιλες μου για αλλαγες, μου ειχαν προτεινει, τις εκανα , μου ανεβασαν την αυτοπεποιθηση, αλλα τιποτα παλι. με αποτελεσμα να ξαναπεσω! εν παση περιπτωσει, θαλω να παω σε ειδικο αλλα φοβαμαι οτι λυση δεν υπαρχει...
    oloi εχουν ομορφια μεσα τους.......κανεις δεν τα εχει ολα ομορφα πανω του και κανεις δεν τα εχει ολα μα ολα ασχημα.
    και εσυ ετσι εισαι,εισαι ανθρωπος..εχεις και ομορφα και ασχημα...απλα τα λες ολα αυτα γιατι δενεισαι καλα ψυχολογικα.

  9. #9
    Quote Originally Posted by stellafire View Post
    Δεν το εχω ζητησει απο περυσι. Ως περυσι που φερνανε αγορια, οι δυο φιλες μου ηταν αδεσμευτες οπως κ γω. Ετυχε λοιπον, καποιοι απο αυτους να ειναι σε σχεση, αλλοι να μη γουσταρουν και οι 2 που ενδιαφερθηκαν ενδιαφερθηκαν φυσικα για τις φιλες μου με τις οποιες εχουν σχεση ως τωρα. οποτε οποιους βλεπω, ειναι οι ιδιοι τοσα χρονια, δεν εμφανιζεται καποιος νεος. στην εμφανιση μου εχω κανει αλλαγες, εχω βαψει τα μαλλια μου κλπ κλπ αλλα δε με βοηθαει το προσωπο μου καθολου εχω ασχημα χαρακτηριστικα -οχι μεγαλη μυτη ευτυχως -αλλα ειναι ασχημα. δε θελω να απομακρυνθω αλλα κ αυτες πλεον με βαριουνται :)
    Κατι με τα κιλα σου ή με το ντυσιμο πχ,μπορει να γινει πιστευεις?

    Ισως οι φιλες στραβωσαν επειδη τελευταια νιωθεις περιεργα και αντιδρας αναλογα.Προσπαθησε οσο γινεται να παραμεινεις κοντα τους!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Οχι πολλοί άνθρωποι είναι χάλια μην το σκέφτεσαι προσωπικά-απλά κάποιοι είναι σήμερα χάλια,ενώ κάποιοι άλλοι αύριο....
    Δεν διάβασα όλο το ποστ,κάπου έιδα ότι δεν είσαι πολύ εμφανίσιμη.....προσπάθησε να γίνεις και κάνε παρέα με λιγότερο ελκυστικές γυναίκες για να μην υπάρχει τεράστιο κενό.
    Και στην τελική και οι καλλονές μέτριες αισθάνονται......απλά προσπάθησε να αγαπήσεις τον εαυτό σου και να τον βελτιώσεις όσο μπορείς.
    Ακόμα και οι στόχοι είναι μία δουλειά που πρέπει να κάνει ο καθένας με τον εαυτό του.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Κατι με τα κιλα σου ή με το ντυσιμο πχ,μπορει να γινει πιστευεις?

    Ισως οι φιλες στραβωσαν επειδη τελευταια νιωθεις περιεργα και αντιδρας αναλογα.Προσπαθησε οσο γινεται να παραμεινεις κοντα τους!
    με το σωμα δεν εχω θεμα, ισως βεβαια ειμαι πολυ αδυνατη κ αυτο ειναι απωθητικο. αλλα οι φιλες μου μου λενε καλα λογια για το σωμα μου κ γενικα τριτοι. με το ντυσιμο δεν ξερω, ντυνομαι καλα γενικως μου πανε αυτα που φοραω. εχω καταληξει οτι το παν ειναι το προσωπο ομως. ουτε το βαψιμο δε μου παει με αγριευει. κ κει ατυχη. γιατι ομως να παραμεινω κοντα τους? δεν εχω σκοπο να φυγω, απλως μου κανει εντυπωση η επιμονη. δε με καταλαβαινουν , αυτες συνεχιζουν να περνανε καλα κ μονες τους και ο μαλακας της παρεας ειμαι εγω που πρεπει να τους συμπαραστεκομαι συνεχεια. εχω σκεφτει οτι αν αλλαξω λιγο τον αερα μου, πχ να κοψω τις παρεες αυτες, ισως ηρεμησω λιγο...γιατι το να εισαι σε μια παρεα που σου τονιζει οτι εσυ μονο εισαι μπακουρι και ατυχη και ολοι οι αλλοι κωλοφαρδοι και ομορφοι δεν ξερω αν με βοηθαει αληθεια...

  12. #12
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Οχι πολλοί άνθρωποι είναι χάλια μην το σκέφτεσαι προσωπικά-απλά κάποιοι είναι σήμερα χάλια,ενώ κάποιοι άλλοι αύριο....
    Δεν διάβασα όλο το ποστ,κάπου έιδα ότι δεν είσαι πολύ εμφανίσιμη.....προσπάθησε να γίνεις και κάνε παρέα με λιγότερο ελκυστικές γυναίκες για να μην υπάρχει τεράστιο κενό.
    Και στην τελική και οι καλλονές μέτριες αισθάνονται......απλά προσπάθησε να αγαπήσεις τον εαυτό σου και να τον βελτιώσεις όσο μπορείς.
    Ακόμα και οι στόχοι είναι μία δουλειά που πρέπει να κάνει ο καθένας με τον εαυτό του.
    δεν ξερω πώς τυχαινει καθε φορα, απο το δημοτικο, να κανω παρεα με πολυ ωραια ατομα...καποτε τα προσεγγιζω εγω, καποτε αυτα...δε μιλαω για μοντελα, απλως για πολυ ομορφες και προσεγμενες κοπελες που εχουν τις κατακτησεις τους και θα κανουν εντυπωση, η διαφορα ειναι σχετικα εμφανης ειδικα οταν δεν περιποιουμαι τον εαυτο μου...προσπαθω να τον βελτιωσω...απλα ο,τι βελτιωσεις εχω κανει με εχουν κανει απλα λιγοτερο απωθητικη...αυτο μονο...οχι οτι με βοηθησαν σε κατι πρακτικα...

  13. #13
    Quote Originally Posted by stellafire View Post
    με το σωμα δεν εχω θεμα, ισως βεβαια ειμαι πολυ αδυνατη κ αυτο ειναι απωθητικο. αλλα οι φιλες μου μου λενε καλα λογια για το σωμα μου κ γενικα τριτοι. με το ντυσιμο δεν ξερω, ντυνομαι καλα γενικως μου πανε αυτα που φοραω. εχω καταληξει οτι το παν ειναι το προσωπο ομως. ουτε το βαψιμο δε μου παει με αγριευει. κ κει ατυχη. γιατι ομως να παραμεινω κοντα τους? δεν εχω σκοπο να φυγω, απλως μου κανει εντυπωση η επιμονη. δε με καταλαβαινουν , αυτες συνεχιζουν να περνανε καλα κ μονες τους και ο μαλακας της παρεας ειμαι εγω που πρεπει να τους συμπαραστεκομαι συνεχεια. εχω σκεφτει οτι αν αλλαξω λιγο τον αερα μου, πχ να κοψω τις παρεες αυτες, ισως ηρεμησω λιγο...γιατι το να εισαι σε μια παρεα που σου τονιζει οτι εσυ μονο εισαι μπακουρι και ατυχη και ολοι οι αλλοι κωλοφαρδοι και ομορφοι δεν ξερω αν με βοηθαει αληθεια...
    Για το βαψιμο μονο εσυ μπορεις να ξερεις.Ως αντρας ειμαι ασχετος απο αυτα,αλλα εχω παρατηρησει οτι καμια φορα περισσοτερο κακο κανει το βαψιμο,παρα καλο.

    Οι φιλες σου δλδ σε μειωνουν ενεργα ή απλως εσυ νιωθεις ασχημα που τις βλεπεις?Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

    Τους εχεις μιλησει για αυτα που σε απασχολουν?Να μιλησεις δλδ σε εκεινες και να τους πεις για την μοναξια σου,τις ανασφαλειες σου κλπ.Μην αναφερθεις ομως στο οτιδηποτε μπορει να δειχνει οτι ζηλευεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Παρεα κανε οσο θελεις, απλα αμα ειναι να πας καπου για γνωριμια μην παιρνεις μαζι την κουκλαρα φιλη σου. Βρες φιλες να ειστε στο ιδιο επιπεδο ομορφιας πανω-κατω. Απ την αλλη εχω δει και χοντρες που δε βλεπονται να χουν ωραιους αντρες, πως τα καταφερνουν δε γνωριζω. Ξερω ομως και συμμαθητες μου που τα χουν φτιαξει με φαλαινες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    αυτο ειναι κομπλεξισμος........τι παει να πει ρε παιδια κουκλαρα φιλη κλπ;;;;
    και δε θα κανεις περα τις φιλες επειδη δε νιωθεις καλα μεσα σου.δεν ειναι λυση αυτο.
    νιωσε ομορφη μεσα σου οπως νιωθουν κι αυτες
    και μετα δε θα θες να διωξεις κανεναν.θα νιωθεις καλα μεσα σου και σιγουρη με αυτοπεποιθηση και ομορφια.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eιμαι χαλια
    By chs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 14-01-2015, 19:02
  2. ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...PLEASE HELP!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-2013, 08:35
  3. Μαυρα χαλια
    By boom_rider in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 65
    Last Post: 24-08-2012, 01:49
  4. είμαι χαλια...!!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 09-11-2011, 18:40
  5. Νιωθω χάλια
    By lora in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 21-09-2009, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •