sos δεν είμαι καθόλου καλά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650

    sos δεν είμαι καθόλου καλά

    Παιδιά τι θα κάνω;;;; Είμαι 39 χρονών και ζω με τους γονείς μου και τον αδελφό μου. Δουλειά δεν έχω και δεν υπάρχει περίπτωση να παντρευτώ και να κάνω δική μου οικογένεια -αν ήταν θα την είχα κάνει μέχρι τώρα. Το λέω αυτό γιατί είναι και ο χαρακτήρας μου τέτοιος μονόχνοτος και δεν έχω φίλες ούτε βγαίνω από το σπίτι. Άρα που να γνωρίσω το έτερον ήμισυ αφού δεν έχω παρέες και τίποτα δεν κάνω. Είμαι καταδικασμένη να ζήσω μέσα στην μοναξιά και δεν το περίμενα καθόλου από μένα αυτό πάντα φανταζόμουνα ότι θα παντρευόμουνα και ότι θα έκανα τα δικά μου παιδιά. Δεν ξέρω τι να κάνω πάω να τρελαθώ δεν πρόκειται να παντρευτώ το προαισθάνομαι..... Πώς θα ζήσω όταν οι γονείς μου πεθάνουνε μες στην μοναξιά;;;;; Τι θα κάνω;;;;;

    Και δουλειά δεν μπορώ να βρω να βγάζω τα δικά μου χρήματα όπου πάω με διώχνουν είμαι ανίκανη και άχρηστη.


    Τίποτα δεν μπορώ να κάνω τι ήτανε να γεννηθώ αφού θα είχα τόσα προβλήματα;;;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αει στο καλό είχα πάθει στερητικό..που είσαι ρε ολγακι?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αει στο καλό είχα πάθει στερητικό..που είσαι ρε ολγακι?
    κ γω επισης τοση ωρα ελεγα μα που ειναι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Παιδιά μην το γελάτε καθόλου έχω σοβαρό πρόβλημα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Eνας γαμος δεν θα σου λυσει τα προβληματα Ολγακι..ουτε και την μοναξια σου..Κανε πραγματα για εσενα,αντε μην αφηνεις αλλο τον καιρο να περναει με κλαψα και μονο κλαψα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    oλγακι αν φοβασαι οτι θα μεινεις στο ραφι τελικα, να διαλεξεις το καλο, κοντα στα ποτα :p

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    oλγακι αν φοβασαι οτι θα μεινεις στο ραφι τελικα, να διαλεξεις το καλο, κοντα στα ποτα :p
    Kαλά κοροϊδεύετε εσείς! Εγώ όμως έχω πραγματικό πρόβλημα και το βλέπω από τώρα να έρχεται που είμαι και μικρή. Το βλέπω θα μείνω μόνη σαν το λεμόνι!!!!

  8. #8
    Η δική μου προσωπική γνώμη είναι ότι όπως βλέπεις και εσύ,εδώ μέσα με τόσα ίδια θέματα που έχεις ανοίξει και όλοι σου έδιναν παλιότερα σοβαρές συμβουλές που αν είχες ακολουθήσει θα υπήρχε μια πιθανότητα να βγεις απο το αδιέξοδο που βρίσκεσαι,τώρα σε έχουν πάρει στο ψιλό.Αν θες λοιπόν να μην σε κοροϊδευουν 2 επιλογές έχεις
    1.Ακολουθείς τις σωστές συμβουλές και προσπαθείς να αλλάξεις την ζωή σου.Δύσκολο; Nαι προφανώς αλλά δεν έχεις άλλη λύση
    2.Μετά απο αυτό το θέμα,έρχεσαι πάλι μετά απο κάποιο καιρό και πουλάς ένα πειστικό παραμύθι ότι άλλαξε η ζωή σου και όλα καλά και βρήκες κάποιον κτλ.Και τότε όλοι θα σε συγχαίρουν.Θα πάρεις ρε συ μια επιβεβαίωση ότι τελικά κατάφερες κάτι.Και ας μέσα σου,πονάς.
    Οσο όμως έρχεσαι εδώ μέσα πλέον και γράφεις στο ίδιο μοτίβο,θα σου προξενεύουν απο τόνυ σφήνο μέχρι τον ομπάμα και όλοι θα περιμένουν να δουν την νέα σου ανάρτηση για να γελάσει λίγο το χειλάκι τους με το δράμα ενός συνανθρώπου τους.
    Αυτή είναι από την δική μου οπτική γωνία των πραγμάτων η προσέγγιση στο πρόβλημα σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Δεν είναι έτσι κλαίγομαι γιατί έτσι αισθάνομαι και γιατί έτσι είναι η κατάσταση τώρα και είναι αλήθεια δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Η δική μου προσωπική γνώμη είναι ότι όπως βλέπεις και εσύ,εδώ μέσα με τόσα ίδια θέματα που έχεις ανοίξει και όλοι σου έδιναν παλιότερα σοβαρές συμβουλές που αν είχες ακολουθήσει θα υπήρχε μια πιθανότητα να βγεις απο το αδιέξοδο που βρίσκεσαι,τώρα σε έχουν πάρει στο ψιλό.Αν θες λοιπόν να μην σε κοροϊδευουν 2 επιλογές έχεις
    1.Ακολουθείς τις σωστές συμβουλές και προσπαθείς να αλλάξεις την ζωή σου.Δύσκολο; Nαι προφανώς αλλά δεν έχεις άλλη λύση
    2.Μετά απο αυτό το θέμα,έρχεσαι πάλι μετά απο κάποιο καιρό και πουλάς ένα πειστικό παραμύθι ότι άλλαξε η ζωή σου και όλα καλά και βρήκες κάποιον κτλ.Και τότε όλοι θα σε συγχαίρουν.Θα πάρεις ρε συ μια επιβεβαίωση ότι τελικά κατάφερες κάτι.Και ας μέσα σου,πονάς.
    Οσο όμως έρχεσαι εδώ μέσα πλέον και γράφεις στο ίδιο μοτίβο,θα σου προξενεύουν απο τόνυ σφήνο μέχρι τον ομπάμα και όλοι θα περιμένουν να δουν την νέα σου ανάρτηση για να γελάσει λίγο το χειλάκι τους με το δράμα ενός συνανθρώπου τους.
    Αυτή είναι από την δική μου οπτική γωνία των πραγμάτων η προσέγγιση στο πρόβλημα σου.

    έχει δίκιο ο kozchr με το να μπαίνεις εδώ και να αναμοχλεύεις τα ίδια μένεις στα ίδια!!!άραγε ακούς καθόλου τις συμβουλές;
    και ολγάκι δια μαγείας δεν γίνονται όλα και δυστυχώς χωρίς να προσπαθήσεις !!την μοναξιά πολλές φορές την διαλέγουμε είτε γιατί βολευόμαστε είτε γιατί φοβόμαστε είτε γιατί μας αρέσει!!και στο τέλος αν δεν βοηθήσεις πρώτα απο όλα εσύ εσένα δεν είναι διατεθειμένος κανένας να σε πάρει από το χέρι να σε κατευθύνει γιατί πολύ απλά είναι επιλογή άλλου!!στο λέω εκ πείρας το τελευταίο αν δεν ήθελα κάποια πράγματα να αλλάξω εγώ σε μένα δεν μπα να χτυπιόντουσαν οι άλλοι !!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Ολγακι καλο μήνα! Κι εγω το βλεπω να εξελίσσομαι σαν κι εσενα!!!! Προς το παρόν ειμαι 26 Άνεργη, αχρηστη, μονη με τους γονεις μου.... Δεν ξερω πραγματικα τι φταίει. Ειναι λιγο θεμα κληρονομικότητας μάλλον.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    θεμα φορουμ , ειναι μαλλον...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Ειμαι ευθυνοφοβη, καθολου δημιουργική και δεν μπορω να κανω και τις πιο απλές δουλειες. Ο ειδικός σηκώνει τα χέρια ψηλά! Τουλάχιστον εχω πάψει να σκεφτομαι σοβαρα την αυτοκτονία. Λυπάμαι τον εαυτό μου :p

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Ειμαι ευθυνοφοβη, καθολου δημιουργική και δεν μπορω να κανω και τις πιο απλές δουλειες. Ο ειδικός σηκώνει τα χέρια ψηλά! Τουλάχιστον εχω πάψει να σκεφτομαι σοβαρα την αυτοκτονία. Λυπάμαι τον εαυτό μου :p
    μηπως σε πηδηξε ο γκομενος καμιας φιλης σου και μετα καταστραφηκε η ζωη σου?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Αυτό τωρα θεωρείται αστείο; Πολυ κρύο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 14:56
  2. Replies: 44
    Last Post: 08-10-2012, 22:32
  3. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  4. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  5. δεν ειμαι καθολου καλα
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-2011, 11:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •